Strona główna  |  Wiadomości  |  Rankomat.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Rankomat.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data aktualizacji: 2021-02-02
Rankomat jest jedną z największych porównywarek ubezpieczeń w Polsce. Kalkulator polis komunikacyjnych umożliwia sprawdzenie wysokości składek OC, AC, NNW oraz Assistance. Jakie są wady i zalety tej porównywarki?

Wysokie koszty ubezpieczeń komunikacyjnych powodują, że kierowcy coraz chętniej korzystają z pomocy kalkulatorów OC / AC. Jedną z porównywarek pomagających w znalezieniu najtańszej polisy jest Rankomat. Sprawdzamy funkcjonalności tego serwisu.

Spis treści:

 1. Rankomat
 2. Rankomat promocje
 3. Rankomat – jakie funkcje ma ten kalkulator OC / AC?
 4. Jakie są zalety i wady kalkulatora OC / AC Rankomat?
 5. Opinia o kalkulatorze OC / AC Rankomat

Rankomat

Rankomat - porównywarka i kalkulator OC/AC Rankomat rozpoczął działalność w 2008 r. Obecnie pozwala on porównać oferty ubezpieczeń samochodu, mieszkania, podróży oraz na życie. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie:

ul. Wolska 88,
01-141 Warszawa

Oprócz porównywarki ubezpieczeń Rankomat udostępnia swoim klientom także dwa inne narzędzia:

 • Rankomat Finanse – umożliwia porównanie cen i warunków produktów finansowych
 • Komórkomat – sprawdza produkty telekomunikacyjne

Sprawdź inne kalkulatory OC / AC w Polsce

Rankomat promocje

Obecnie na Rankomat są dostępne promocje umożliwiające uzyskanie zwrotu części pieniędzy wydanych na ubezpieczenie. Jak one dokładnie działają? Czy się opłacają?

Akcja Boomerang

W ramach tej promocji możesz otrzymać zwrot na konto za zakupione na Rankomat ubezpieczenie samochodu, nieruchomości lub turystyczne.

Dokładna wysokość nagrody zależy od tego, ile ubezpieczeń zakupisz w tej porównywarce w ciągu 10 miesięcy.

Jeśli w tym czasie kupisz jedno ubezpieczenie, otrzymasz 50 zł. Warunek jest jednak taki, że umowę musisz zawrzeć samodzielnie online, bez pomocy doradcy. Za dwa zakupione ubezpieczenia otrzymasz 200 zł nagrody, a za trzy 400 zł. Co ważne, zarówno druga, jak i trzecia polisa mogą być zawarte online lub telefonicznie. Jeśli łączna wartość trzech zakupionych polis przekroczy 5000 zł, otrzymasz kolejne 200 zł premii. Maksymalnie możesz więc dostać 600 zł zwrotu na konto.

Jakie są ograniczenia promocji?

1. Składka za polisę biorącą udział w promocji musi wynieść co najmniej 200 zł. Nie otrzymasz więc nagrody np. za ubezpieczenie turystyczne dla pary na tygodniowy wyjazd kosztujące 100 zł.
2. Promocja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów Rankomat, którzy nie posiadają wcześniej zawartych w tej porównywarce aktywnych umów ubezpieczenia.
3. Aby otrzymać nagrodę, trzeba podać swój adres mailowy i zgodzić się na otrzymywanie od Rankomatu informacji handlowych drogą elektroniczną.
4. Aby polisa mogła wziąć udział w promocji, musisz w terminie opłacić składkę. Nie możesz też odstąpić od zawartej umowy.
5. W promocji nie biorą udziału te umowy ubezpieczenia, za które klient otrzymał już lub jest uprawniony do otrzymania jakiejkolwiek innej korzyści od Rankomatu (nagrody, bony, zniżki itp.).
6. Nagrodę wypłaca się jednorazowo na podstawie wniosku klienta o wypłatę. Ewentualne kolejne umowy ubezpieczenia zawarte już po złożeniu tego wniosku nie biorą udziału w promocji.
7. Zwrot pieniędzy otrzymasz w ciągu 40 dni od złożenia wniosku.

Akcja Poleć Rankomat

Jeśli jesteś już klientem Rankomatu, możesz przesłać znajomym link i kod polecenia, które otrzymasz w mailu wraz z ubezpieczeniem samochodu. Jeśli znajomy w rozmowie z doradcą porównywarki poda ten kod lub kliknie na link i wybierze ofertę na Rankomat, a następnie zakupi ubezpieczenie, otrzymasz 60 zł.

Możesz otrzymać nagrodę za maksymalnie 10 osób, które kupiły polisę z Twojego polecenia.

Jakie są ograniczenia tej promocji?

1. Ubezpieczenie musi zostać przez znajomego opłacone w terminie. Polisa nie może też zostać przez niego wypowiedziana w ciągu 30 dni od zakupu.
2. W momencie zakupu (oraz do 7 dni wstecz) Twój znajomy nie może mieć aktywnej polisy kupionej za pośrednictwem Rankomatu.
3. Twój znajomy, kupując polisę, musi wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej.
4. Link i kody promocyjne można udostępniać jedynie indywidualnie, a nie publicznie (na stronie internetowej, serwisie aukcyjnym itp.).
5. Link i kody są ważne przez rok minus jeden dzień od daty ich przesłania.

Osoba, która kupi polisę z polecenia, otrzyma natomiast nagrodę 120 zł. Musi jednak wyrazić zgodę na wzięcie udziału w promocji i podać swój adres mailowy oraz numer telefonu. Co ważne, promocja nie łączy się z innymi. Jeśli więc dana osoba otrzymała już inną nagrodę z Rankomat (np. świadczenie z tytułu udziału w promocji BOOMerang), nie uzyska pieniędzy za zakup polisy z polecenia. Nie ma przy tym znaczenia, jakie umowy ubezpieczenia były podstawą do uzyskania świadczenia w promocji BOOMerang.

Chcesz otrzymać polisę tańszą o średnio 10% bez żadnych dodatkowych warunków i bez czekania na cashback? Wejdź na kalkulator OC AC Ubea.pl, policz składkę i sprawdź oferty promocyjne przygotowane specjalnie dla Ciebie. Nie wiesz, którą propozycję wybrać? Zamów kontakt telefoniczny z naszym doradcą i zobacz, co Ci zaoferuje.

Rankomat – jakie funkcje ma ten kalkulator OC / AC?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych Rankomat umożliwia wyliczenie składek OC, AC, NNW oraz Assistance. Po wypełnieniu formularza otrzymujemy oferty składek. Jeżeli któraś z przedstawionych ofert polis spełnia nasze oczekiwania, możemy zakupić ją przez Internet lub telefonicznie, korzystając z pomocy doradcy.

Zakupiona polisa jest wysyłana na skrzynkę mailową.

Na początku formularza znajdziemy informacje między innymi o tym:

 • jak działa kalkulator OC / AC,
 • dla jakich aut można wyliczyć składkę,
 • jak wybrać polisy OC i AC.

Więcej porad oraz artykułów na temat ubezpieczeń znajdziemy na stronie głównej Rankomatu.

Zobacz, jakie ubezpieczenia kupisz za pośrednictwem porównywarki Superpolisa

Jakie są zalety i wady kalkulatora OC / AC Rankomat?

Na początku kalkulatora nie znajdziemy informacji o tym, ile stron z pytaniami on zawiera. Brakuje także paska postępu. Na początku nie wiemy więc, że aby poznać wysokość składki OC, będziemy musieli wypełnić aż cztery strony formularza.

Kalkulator, mimo swojej długości, jest dość prosty do wypełnienia. Formularz jest przejrzysty i nie zawiera niepotrzebnych informacji. Obok pytań podano wskazówki dotyczące m.in. tego gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziemy potrzebne dane. Dodatkowo Rankomat oferuje swoim klientom wsparcie telefoniczne.

Kalkulator wypełnia niektóre pola automatycznie na podstawie wcześniej podanych informacji. Narzędzie zapamiętuje także dane wpisane podczas ostatniej wizyty z tego samego urządzenia.

Jeżeli pominiemy któreś z obowiązkowych pól, kalkulator poinformuje nas o tym, kiedy będziemy chcieli przejść na następną stronę narzędzia.

Podanie takich danych jak:

 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • numer PESEL,
 • imię i nazwisko

nie jest obowiązkowe, ale umożliwia poznanie większej liczby ofert.

Aby wyliczyć składki polis, nie trzeba wpisywać numeru telefonu. Należy zwrócić uwagę, że strona z wynikami kalkulacji wyświetla wszystkie dostępne oferty. Nawet jeśli w formularzu zaznaczymy, że interesuje nas jedynie OC, na początek wyświetlone zostaną także propozycje pakietów OC+Assistance, OC+Assistance+NNW czy OC+AC+Assistance. W efekcie w tabeli widzimy po kilka ofert od jednego ubezpieczyciela, co utrudnia ich porównanie.

Strona z wynikami kalkulacji pozwala na wybór wyświetlania ofert „Tylko OC” lub „Tylko pakiety OC+AC”. Po wybraniu opcji „Tylko OC” okazuje się jednak, że narzędzie nadal, oprócz propozycji samego OC, pokazuje także oferty pakietowe „OC+NNW”, „OC+Assistance” czy „OC+Assistance+NNW”. Z listy ofert znikają jedynie produkty zawierające także AC.

Wykonując przykładową kalkulację dla młodego kierowcy, bez podawania PESEL-u ani numeru rejestracyjnego, otrzymaliśmy w Rankomacie oferty od 7 ubezpieczycieli (w tym od You Can Drive proponującego ubezpieczenia komunikacyjne jedynie kierowcom do 30 roku życia). Gdybyśmy podali PESEL oraz numer rejestracyjny, otrzymalibyśmy propozycje od dwóch dodatkowych towarzystw.

Opis dobrowolnych ubezpieczeń w towarzystwach jest bardzo dokładny, jednak brakuje skrótowego opisu najważniejszych warunków. Jeżeli więc ktoś chce zakupić nie tylko OC, przeprowadzenie nawet wstępnej selekcji polis zajmie nieco czasu. Ułatwi ją jednak nieco możliwość ustawienia 3 parametrów AC:

 • obecność udziału własnego lub jego brak,
 • użycie w naprawie części oryginalnych lub zamienników,
 • zastosowania przez ubezpieczyciela amortyzacji lub jej brak.

Po wyliczeniu składek w prosty sposób możemy powrócić do formularza, aby zmodyfikować podane dane.

Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość wysłania wyników kalkulacji na maila.

Sprawdź aktualne rankingi cen ubezpieczeń OC, AC i NNW

Opinia o kalkulatorze OC / AC Rankomat

Podsumowując, najważniejsze zalety porównywarki Rankomat są następujące:

 • zrozumiały, łatwy do wypełnienia formularz,
 • szybka informacja o pominięciu wymaganych pól,
 • brak konieczności podawania PESEL-u czy numeru rejestracyjnego,
 • możliwość ustawienia najważniejszych parametrów polisy AC.

Do głównych wad narzędzia należy natomiast:

 • brak możliwości wyświetlenia jedynie ofert zawierających samo OC,
 • brak skróconego podsumowania najważniejszych warunków dobrowolnych ubezpieczeń. Szczegółowy opis utrudnia wstępne porównanie ofert.
 • brak informacji o liczbie stron formularza, które pozostały do wypełnienia.

Formularz Rankomatu jest dłuższy od kalkulatora OC AC Ubea.pl. Główną różnicą jest jednak sposób prezentacji wyników. W tym drugim narzędziu użytkownik może swobodnie decydować, czy chce zobaczyć jedynie oferty OC, OC+NNW, OC+AC czy pełny pakiet OC+AC+NNW. Porównanie ofert dobrowolnych ubezpieczeń na Ubea.pl jest łatwiejsze także dzięki zamieszczaniu najważniejszych warunków polisy AC od razu obok nazwy towarzystwa.

Najczęściej zadawane pytania
Rankomat – jakie funkcje ma ten kalkulator OC / AC?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych umożliwia wyliczenie składek OC, AC, NNW oraz Assistance. Po wypełnieniu formularza otrzymujemy oferty składek. Jeżeli któraś z przedstawionych ofert polis spełnia nasze oczekiwania, możemy zakupić ją przez Internet lub telefonicznie, korzystając z pomocy doradcy.

Jakie są zalety i wady kalkulatora OC / AC Rankomat?

Na początku kalkulatora nie znajdziemy informacji o tym, ile stron z pytaniami on zawiera. Brakuje także paska postępu. Na początku nie wiemy więc, że aby poznać wysokość składki OC, będziemy musieli wypełnić aż cztery strony formularza. Kalkulator, mimo swojej długości, jest dość prosty do wypełnienia. Formularz jest przejrzysty i nie zawiera niepotrzebnych informacji. Obok pytań podano wskazówki dotyczące m.in. tego gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziemy potrzebne dane. Dodatkowo Rankomat oferuje swoim klientom wsparcie telefoniczne.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Wygodnie.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Jedną z pierwszych multiagencji sprzedających polisy przez Internet w Polsce była Wygodnie.pl. Sprawdzamy, jak obecnie prezentuje się ich kalkulator i jakie są jego wady i zalety.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Świat ubezpieczeń - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

W Internecie można znaleźć coraz więcej porównywarek pozwalających sprawdzić cenę ubezpieczenia. Jedną z takich stron jest Świat ubezpieczeń. Za jej pośrednictwem nie można jednak kupić polisy online.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-24

Superpolisa - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Online, przez telefon, w placówce – w multiagencji Superpolisa możesz zakupić ubezpieczenie w różny sposób. Sprawdzamy, jak działa internetowy kalkulator OC / AC tej porównywarki.

Czytaj więcej
Komentarze
Marek
2022-03-25 12:45
IP: 213.134.x.x
Rankomat wyłudza dane. Niby PESEL jest nieobowiązkowy, ale żeby dostać ofertę koleś ciśnie żeby go podać. Porażka.
odpowiedz
Marus
2021-02-12 11:02
IP: 37.109.x.x
Rankomat wyłudza dane. Oferuje bonusy w ramach promocji Bumerang i pod byle pretekstem odmawia bonusa. Pracownicy call center niekompetentni, powołują się na regulamin, którego nie znają lub nie rozumieją. Porażka
odpowiedz
bies
2020-12-13 21:52
IP: 46.174.x.x
Wszystkie znane mi porównywarki OC są ..... warte. Chcę ubezpieczyć przyczepę lekką a wyskakują mi tylko samochody. Czy przyczep lekkich się nie ubezpiecza?
odpowiedz
Ubea.pl
2020-12-14 08:58
IP: 83.3.x.x
Dzień dobry, w sprawie ubezpieczenia lekkiej przyczepy poprosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 71 722 80 00. Nasi konsultanci przedstawią wtedy odpowiednią ofertę.
odpowiedz
Jan
2020-06-07 16:01
IP: 80.132.x.x
rankomat.pl to chyba zlodzieje danych osobowych
odpowiedz
wiek
2019-12-02 19:45
IP: 185.220.x.x
ktoś wie gdzie obecnie najtaniej 791942874
odpowiedz
Ubea.pl
2019-12-03 08:24
IP: 81.190.x.x
W celu znalezienia najtańszej składki zapraszamy na kalkulator OC/AC: https://kalkulator.ubea.pl Po wykonaniu kalkulacji istnieje także możliwość zamówienia kontaktu telefonicznego z naszym konsultantem.
odpowiedz
JA
2019-03-27 07:58
IP: 46.215.x.x
UWAGA ! WYŁUDZARKA DANYCH !
odpowiedz
janek
2018-08-31 11:55
IP: 83.10.x.x
Proszę o kontakt tel. 784023742
odpowiedz
Ubea.pl
2018-08-31 15:48
IP: 81.190.x.x
Jeśli interesuje Pana wyliczenie składki ubezpieczenia OC/AC, zapraszamy do wypełnienia formularza dostępnego na https://kalkulator.ubea.pl Po wyliczeniu składki będzie Pan mógł albo od razu zakupić online wybrane ubezpieczenie, albo zamówić kontakt telefoniczny.
odpowiedz