Strona główna  |  Wiadomości  |  Superpolisa - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Superpolisa - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data aktualizacji: 2021-09-24
Online, przez telefon, w placówce – w multiagencji Superpolisa możesz zakupić ubezpieczenie w różny sposób. Sprawdzamy, jak działa internetowy kalkulator OC / AC tej porównywarki.

Spis treści:

  1. Superpolisa
  2. Superpolisa – funkcje kalkulatora OC / AC
  3. Zalety i wady kalkulatora OC / AC Superpolisa
  4. Opinia o kalkulatorze OC / AC Superpolisa

Superpolisa

Superpolisa - kalkulator OC / AC i porównywarka Superpolisa jest częścią Grupy MAK - jednego z ważniejszych pośredników ubezpieczeniowych w Polsce. W swojej ofercie posiada polisy samochodowe, turystyczne oraz mieszkaniowe. Superpolisa nie prowadzi natomiast sprzedaży ubezpieczeń na życie.

Centrala firmy mieści się w Warszawie:

Al. Wilanowska 212
02-765 Warszawa

Zobacz, jakie ubezpieczenia porównuje kalkulator Wygodnie

Superpolisa – funkcje kalkulatora OC / AC

Kalkulator OC / AC Superpolisy wylicza składki ubezpieczenia OC oraz AC. Wyświetla także propozycje dodatków (np. NNW, Assistance), o które można rozszerzyć pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych.

Jeśli w wynikach kalkulacji znajdziemy atrakcyjną ofertę dla siebie, możemy ją zakupić telefonicznie lub przez Internet. Superpolisa sprzedaje także ubezpieczenia w placówkach, tak samo jak multiagencja CUK.

Na pierwszej stronie kalkulatora znajdziemy informacje o tym, jakie ubezpieczenia są dostępne w Superpolisie oraz jakie dokumenty warto przygotować, zanim rozpocznie się wypełnianie formularza.

Zalety i wady kalkulatora OC / AC Superpolisa

Kalkulator Superpolisy składa się z 3 podstawowych działów: Pojazd, Właściciel oraz Przebieg OC. Jeśli chcemy wyliczyć także autocasco, musimy wypełnić dwie dodatkowe strony: Przebieg AC i Dane AC. Pasek postępu znadujący się na górze strony pokazuje na bieżąco, w którym miejscu formularza jesteśmy.

Kiedy wypełniamy formularz kalkulatora ubezpieczeń samochodowych, jedną z najtrudniejszych rzeczy jest wybranie odpowiedniego modelu auta. Niestety Superpolisa nie ułatwia tego zadania. Kiedy już wybierzemy model pojazdu według bazy Eurotax, kalkulator nie zapropponuje nam automatycznie pasującego modelu auta z bazy Info-Ekspert. Musimy więc ponownie samodzielnie wybrać odpowiednią pozycję z długiej listy.

Wypełnienie pozostałych pól formularza nie powinno sprawić trudności. Jeżeli jednak mielibyśmy jakieś wątpliwości, koło pytań pojawiają się podpowiedzi rozwiewające najczęstsze z nich. Dodatkowo możemy liczyć na wsparcie telefoniczne.

Podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL nie jest obowiązkowe. Podobnie jednak jak to jest na Ubea.pl oraz Rankomacie, wypełnienie pól z tymi danymi pozwoli nam na poznanie większej liczby ofert.

Jeśli pominiemy któreś z wymaganych pytań, kalkulator nie pozwoli nam przejść do następnego kroku.

Na stronie z wynikami kalkulacji superpolisa zdecydowała się na przedstawienie najważniejszych warunków ubezpieczenia graficznie. Ikony nie są jednak zbyt zrozumiałe, zwłaszcza jeżeli korzystamy pierwszy raz z ich narzędzia. W efekcie i tak w większości przypadków trzeba najechać na grafikę, aby zobaczyć jej opis.

Obok wyników kalkulacji znajduje się ocena danej oferty w 5-stopniowej skali. Superpolisa nie tłumaczy jednak na jakiej podstawie przyznaje punkty, więc nie jest to zbyt pomocne w wyborze polisy.

Jeżeli po wyświetleniu wyników kalkulacji będziemy chcieli zmienić którąś z informacji wpisanych w formularzu, musimy liczyć się z tym, że nie ma możliwości bezpośredniego powrotu na stronę z ofertami składek. Będziemy musieli ponownie przejść wszystkie kroki kalkulatora, a także wpisać nowy kod weryfikacyjny z obrazka.

Wykonując przykładową kalkulację dla młodego kierowcy, bez podawania numeru PESEL, otrzymaliśmy propozycje składek od zaledwie 4 towarzystw (w tym od You Can Drive, który sprzedaje polisy jedynie osobom do 30 roku życia).

Istnieje możliwość wysłania wyników kalkulacji na maila. Kalkulator nie pamięta natomiast ostatniej kalkulacji wykonanej na danym urządzeniu. Jeśli więc po wyliczeniu składki wrócimy następnego dnia na stronę porównywarki, będziemy musieli ponownie wpisywać wszystkie dane.

Sprawdź zalety i wady innych kalkulatorów OC w Polsce

Opinia o kalkulatorze OC / AC Superpolisa

Do głównych zalet Superpolisy należy:

  • łatwość wypełnienia większości pól kalkulatora,
  • pasek postępu pokazujący w którym miejscu kalkulatora jesteśmy,
  • wsparcie telefoniczne oraz dostęp do sieci placówek.

Wadami są natomiast:

  • mała liczba ofert, jeśli nie podajemy numeru PESEL,
  • niezapamiętywanie ostatniej kalkulacji wykonanej na danym narzędziu,
  • skomplikowany opis warunków.

Na większą liczbę ofert możemy zazwyczaj liczyć, jeśli skorzystamy z kalkulatora OC / AC Ubea.pl. Przewagą tego narzędzia jest także przystępny opis warunków dobrowolnych polis. Kalkulator zapamiętuje także ostatnio wykonaną kalkulację, więc możemy bez problemu wrócić do niej.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Wygodnie.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Jedną z pierwszych multiagencji sprzedających polisy przez Internet w Polsce była Wygodnie.pl. Sprawdzamy, jak obecnie prezentuje się ich kalkulator i jakie są jego wady i zalety.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Świat ubezpieczeń - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

W Internecie można znaleźć coraz więcej porównywarek pozwalających sprawdzić cenę ubezpieczenia. Jedną z takich stron jest Świat ubezpieczeń. Za jej pośrednictwem nie można jednak kupić polisy online.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-10-05

mFind.pl - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Zakupy przez Internet, także ubezpieczeń, są w Polsce coraz popularniejsze. Wyliczenie składki online umożliwia między innymi porównywarka polis mFind.pl. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady.

Czytaj więcej
Komentarze