Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

CUK – porównywarka i kalkulator OC/AC. Opinie, zalety i wady

Data publikacji: 2018-02-14

Multiagencja CUK rozpoczęła działalność od sprzedaży ubezpieczeń w placówkach. Obecnie umożliwia także zakup polis online. Jak działa kalkulator OC/AC CUK? Jakie są jego silne i słabe strony?

Oblicz ubezpieczenie

Oblicz moje OC/AC

CUK jest jedną z większych multiagencji w Polsce. Oprócz standardowych polis samochodowych czy turystycznych w CUK kupimy także ubezpieczenie roweru czy ochrony prawnej. Postanowiliśmy przetestować działanie kalkulatora OC/AC.

CUK

CUK - kalkulator OC/AC Multiagencja CUK swoją sieć placówek zaczęła tworzyć jeszcze w 2001 r. Obecnie oddziały firmy znajdziemy w wielu miastach Polski, nie tylko tych największych.

Od kilku lat porównywarka rozwija także sprzedaż internetową ubezpieczeń. Na stronie CUK znajdziemy kalkulator OC/AC oraz kalkulator majątkowy, który porównuje polisy mieszkaniowe.

Inną porównywarką łączącą sprzedaż ubezpieczeń w placówkach oraz przez Internet jest Superpolisa.

Centrala CUK mieści się w Toruniu:

CUK Ubezpieczenia

ul. Grudziądzka 107,
87-100 Toruń

Zobacz, jak działa kalkulator OC/AC Świat ubezpieczeń

CUK – funkcje kalkulatora OC/AC

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych pozwala wyliczyć składkę OC, AC (w wersji pełnej lub ograniczonej, czyli mini), NNW oraz Assistance.

Na głównej stronie kalkulatora CUK znajdziemy opis tłumaczący działanie narzędzia.

Po wypełnieniu formularza otrzymujemy wyniki kalkulacji. Jeśli któraś z polis przypadnie nam do gustu, możemy ją zakupić:

 • online – potwierdzenie ubezpieczenia otrzymamy wtedy na maila,
 • przez telefon
 • lub w placówce.

Zobacz także test kalkulatora Rankomatu

Zalety i wady kalkulatora OC/AC CUK

Formularz kalkulatora CUK jest dośc prosty do wypełnienia i przejrzysty. Składa się z dwóch stron. Jedna zawiera pytania dotyczące pojazdu, a druga jest poświęcona danym właściciela. Pasek postępu umieszczony na górze informuje, w którym miejscu formularza jesteśmy.

Pewną niedogodnością jest fakt, że w pytaniach o datę (np. datę wydania prawa jazdy) nie udostępniono kalendarza. Odpowiednią datę trzeba wybierać z listy, co zajmuje więcej czasu. Także model auta trzeba wybierać spośród wielu opcji, przez co łatwo się pomylić.

Obok pytań znajdują się podpowiedzi tłumaczące, gdzie znajdziemy daną informację i rozwiewające najczęstsze wątpliwości. Dodatkowo CUK oferuje wsparcie telefoniczne.

Jeśli pominiemy któreś z wymaganych pól, kalkulator nie pozwoli nam przejść do następnego kroku. Narzędzie zaznaczy także na czerwono pola, które trzeba jeszcze uzupełnić.

Kalkulator uzupełnia niektóre pola sam na podstawie wcześniejszych informacji, co przyspiesza proces wypełniania formularza.

Wyliczając składkę, trzeba podać PESEL, imię, nazwisko oraz adres mailowy. Podanie numeru telefonu oraz numeru rejestracyjnego nie jest natomiast obowiązkowe.

Samo wypełnienie formularza nie zajmuje dużo czasu, ale poprawa danych może wystawić naszą cierpliwość na próbę. Jeśli cofniemy się na początek, by poprawić jedną z informacji, będziemy musieli przejść ponownie wszystkie kroki. Narzędzie nie udostępnia bowiem opcji bezpośredniego powrotu do strony z ofertami składek.

Wyniki kalkulacji oraz warunki ubezpieczeń są przedstawione w sposób, który uniemożliwia szybkie porównanie polis pod innym względem niż cena. Na głównej stronie wyświetlona jest bowiem jedynie informacja o tym, jakie elementy są zawarte w danym pakiecie (np. OC, AC, Assistance Opon) oraz wysokość składki. Dopiero po wybraniu konkretnej oferty możemy poznać więcej szczegółów o danej ofercie, a także dopasować główne warunki AC do swoich potrzeb.

Ładowanie wyników składek (zwłaszcza kiedy zmienialiśmy parametry ich wyświetlania) przynajmniej w przypadku naszego testu trwało dość długo.

W przykładowej kalkulacji wykonanej dla młodego kierowcy (bez podawania numeru rejestracyjnego, ale z podaniem PESEL-u) otrzymaliśmy oferty cen z 9 towarzystw (w tym kalkulację od You Can Drive, które sprzedaje polisy jedynie osobom do 30 roku życia).

Sprawdź, jak działa kalkulator mFind

Opinia o kalkulatorze OC/AC CUK

Najważniejszymi zaletami multiagencji CUK są:

 • łatwość wypełnienia formularza,
 • duża liczba towarzystw współpracujących z porównywarką,
 • rozwinięta sieć placówek.

Do wad kalkulatora należą natomiast:

 • konieczność podawania numeru PESEL, imienia, nazwiska oraz adresu mailowego
 • brak podsumowania najważniejszych warunków ubezpieczeń dobrowolnych na głównej stronie z wynikami kalkulacji,
 • długi czas procesu poprawiania danych w formularzu.

Jeżeli chcemy szybko porównać warunki ubezpieczeń nie tylko pod względem ceny, lepiej skorzystać z kalkulatora OC/AC Ubea.pl. Na stronie z wynikami kalkulacji wyświetlanej przez to narzędzie zobaczymy krótkie podsumowanie najważniejszych zapisów w ubezpieczeniu. Dodatkową zaletą tej porównywarki jest brak konieczności podawania numeru PESEL oraz imienia i nazwiska na etapie wyliczania składki.

Sprawdź inne kalkulatory OC w Polsce

Tagi:

Komentarze