Strona główna  |  Wiadomości  |  CUK – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

CUK – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data aktualizacji: 2020-02-02
Multiagencja CUK rozpoczęła działalność od sprzedaży ubezpieczeń w placówkach. Obecnie umożliwia także zakup polis online. Jak działa kalkulator OC / AC CUK? Jakie są jego silne i słabe strony?

CUK jest jedną z większych multiagencji w Polsce. Oprócz standardowych polis samochodowych czy turystycznych w CUK kupimy także ubezpieczenie roweru czy ochrony prawnej. Postanowiliśmy przetestować działanie kalkulatora OC / AC.

Spis treści:

 1. CUK
 2. Promocje CUK – MOC Rabatów
 3. CUK – Payback
 4. CUK – funkcje kalkulatora OC/AC
 5. Zalety i wady kalkulatora OC / AC CUK
 6. Opinia o kalkulatorze OC / AC CUK

CUK

CUK - kalkulator OC / AC Multiagencja CUK swoją sieć placówek zaczęła tworzyć jeszcze w 2001 r. Obecnie oddziały firmy znajdziemy w wielu miastach Polski, nie tylko tych największych.

Od kilku lat porównywarka rozwija także sprzedaż internetową ubezpieczeń. Na stronie CUK znajdziemy kalkulator OC / AC oraz kalkulator majątkowy, który porównuje polisy mieszkaniowe.

Inną porównywarką łączącą sprzedaż ubezpieczeń w placówkach oraz przez Internet jest Superpolisa.

Centrala CUK mieści się w Toruniu:

CUK Ubezpieczenia

ul. Grudziądzka 107,
87-100 Toruń

Zobacz, jak działa kalkulator OC / AC Świat ubezpieczeń

Promocje CUK – MOC Rabatów

W 2021 r. CUK świętuje 20-lecie istnienia w Polsce. Z tej okazji nowym i obecnym klientom proponuje promocję MOC Rabatów, czyli wyjątkowe oferty ubezpieczeń samochodu, nieruchomości oraz życia i zdrowia.

Jakie rabaty można złapać w ramach promocji? Są to zarówno obniżki składki polisy, jak i dodatkowe produkty ubezpieczeniowe za 1 zł oraz zniżki na zakupy u partnerów CUK.

CUK oferuje jednak zniżki składki jedynie u kilku ubezpieczycieli. Jeśli chcesz skorzystać z szerokiej oferty promocji i kupić ubezpieczenie samochodu średnio o 10% taniej, wejdź na kalkulator OC AC Ubea.pl i sprawdź propozycje przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Cuk - Payback

CUK jest jednym z partnerów programu Payback. Dzięki temu możesz:

 • zbierać punkty za ubezpieczenia zakupione w CUK,
 • kupować polisy taniej dzięki zebranym wcześniej punktom.

Jeżeli posiadasz już kartę Payback, okaż ją, kupując ubezpieczenie w CUK. Jeśli jeszcze nie masz takiej karty, możesz ją wyrobić w dowolnej placówce CUK. Poproś doradcę o kartę i wypełnij formularz. Potem możesz już zacząć zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.

CUK – funkcje kalkulatora OC/AC

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych pozwala wyliczyć składkę OC, AC (w wersji pełnej lub ograniczonej, czyli mini), NNW oraz Assistance.

Na głównej stronie kalkulatora CUK znajdziemy opis tłumaczący działanie narzędzia.

Po wypełnieniu formularza otrzymujemy wyniki kalkulacji. Jeśli któraś z polis przypadnie nam do gustu, możemy ją zakupić:

 • online – potwierdzenie ubezpieczenia otrzymamy wtedy na maila,
 • przez telefon
 • lub w placówce.

Zobacz także test kalkulatora Rankomatu

Zalety i wady kalkulatora OC / AC CUK

Formularz kalkulatora CUK jest dośc prosty do wypełnienia i przejrzysty. Składa się z dwóch stron. Jedna zawiera pytania dotyczące pojazdu, a druga jest poświęcona danym właściciela. Pasek postępu umieszczony na górze informuje, w którym miejscu formularza jesteśmy.

Pewną niedogodnością jest fakt, że w pytaniach o datę (np. datę wydania prawa jazdy) nie udostępniono kalendarza. Odpowiednią datę trzeba wybierać z listy, co zajmuje więcej czasu. Także model auta trzeba wybierać spośród wielu opcji, przez co łatwo się pomylić.

Obok pytań znajdują się podpowiedzi tłumaczące, gdzie znajdziemy daną informację i rozwiewające najczęstsze wątpliwości. Dodatkowo CUK oferuje wsparcie telefoniczne.

Jeśli pominiemy któreś z wymaganych pól, kalkulator nie pozwoli nam przejść do następnego kroku. Narzędzie zaznaczy także na czerwono pola, które trzeba jeszcze uzupełnić.

Kalkulator uzupełnia niektóre pola sam na podstawie wcześniejszych informacji, co przyspiesza proces wypełniania formularza.

Wyliczając składkę, trzeba podać PESEL, imię, nazwisko oraz adres mailowy. Podanie numeru telefonu oraz numeru rejestracyjnego nie jest natomiast obowiązkowe.

Samo wypełnienie formularza nie zajmuje dużo czasu, ale poprawa danych może wystawić naszą cierpliwość na próbę. Jeśli cofniemy się na początek, by poprawić jedną z informacji, będziemy musieli przejść ponownie wszystkie kroki. Narzędzie nie udostępnia bowiem opcji bezpośredniego powrotu do strony z ofertami składek.

Wyniki kalkulacji oraz warunki ubezpieczeń są przedstawione w sposób, który uniemożliwia szybkie porównanie polis pod innym względem niż cena. Na głównej stronie wyświetlona jest bowiem jedynie informacja o tym, jakie elementy są zawarte w danym pakiecie (np. OC, AC, Assistance Opon) oraz wysokość składki. Dopiero po wybraniu konkretnej oferty możemy poznać więcej szczegółów o danej ofercie, a także dopasować główne warunki AC do swoich potrzeb.

Ładowanie wyników składek (zwłaszcza kiedy zmienialiśmy parametry ich wyświetlania) przynajmniej w przypadku naszego testu trwało dość długo.

W przykładowej kalkulacji wykonanej dla młodego kierowcy (bez podawania numeru rejestracyjnego, ale z podaniem PESEL-u) otrzymaliśmy oferty cen z 9 towarzystw (w tym kalkulację od You Can Drive, które sprzedaje polisy jedynie osobom do 30 roku życia).

Sprawdź, jak działa kalkulator mFind

Opinia o kalkulatorze OC / AC CUK

Najważniejszymi zaletami multiagencji CUK są:

 • łatwość wypełnienia formularza,
 • duża liczba towarzystw współpracujących z porównywarką,
 • rozwinięta sieć placówek.

Do wad kalkulatora należą natomiast:

 • konieczność podawania numeru PESEL, imienia, nazwiska oraz adresu mailowego
 • brak podsumowania najważniejszych warunków ubezpieczeń dobrowolnych na głównej stronie z wynikami kalkulacji,
 • długi czas procesu poprawiania danych w formularzu.

Jeżeli chcemy szybko porównać warunki ubezpieczeń nie tylko pod względem ceny, lepiej skorzystać z kalkulatora OC / AC Ubea.pl. Na stronie z wynikami kalkulacji wyświetlanej przez to narzędzie zobaczymy krótkie podsumowanie najważniejszych zapisów w ubezpieczeniu. Dodatkową zaletą tej porównywarki jest brak konieczności podawania numeru PESEL oraz imienia i nazwiska na etapie wyliczania składki.

Sprawdź porównywarkę OC Ubea.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Wygodnie.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Jedną z pierwszych multiagencji sprzedających polisy przez Internet w Polsce była Wygodnie.pl. Sprawdzamy, jak obecnie prezentuje się ich kalkulator i jakie są jego wady i zalety.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Świat ubezpieczeń - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

W Internecie można znaleźć coraz więcej porównywarek pozwalających sprawdzić cenę ubezpieczenia. Jedną z takich stron jest Świat ubezpieczeń. Za jej pośrednictwem nie można jednak kupić polisy online.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-24

Superpolisa - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Online, przez telefon, w placówce – w multiagencji Superpolisa możesz zakupić ubezpieczenie w różny sposób. Sprawdzamy, jak działa internetowy kalkulator OC / AC tej porównywarki.

Czytaj więcej
Komentarze
Mirek22
2019-07-03 12:26
IP: 78.11.x.x
Mam OC z Cuk, jest dużo taniej niż bezpośrednio
odpowiedz
Neuś
2018-08-16 16:06
IP: 185.143.x.x
Jesli juz mam wam podac cała mase moich danych osobowy, to strona powinna miec KODOWANIE. A tak to kazdy to widzi co wpisuje w rubryki. Zbyt duzo prywatnych danych osobowych trzeba podac by wyliczyc skladke - paranoja jakas. RODO A na co Wam kolor auta - paranoja jakas...
odpowiedz
Ubea.pl
2018-08-20 09:47
IP: 81.190.x.x
W przypadku kalkulatora Ubea.pl pytamy jedynie o te dane, które są niezbędne do precyzyjnego wyliczenia składki OC we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, które mamy w naszej ofercie. Niektóre towarzystwa zwracają uwagę także na kolor auta. Dane wpisywane do formularza są przesyłane jedynie do ubezpieczycieli i odpowiednio chronione.
odpowiedz
bleble
2018-07-29 12:50
IP: 5.172.x.x
po co nr tel. czy e-mail jak chce zorjetowac ilebedzie kosztowalo oc zeby nekac telefonami wkurza mnie to
odpowiedz
Ubea.pl
2018-07-30 08:26
IP: 81.190.x.x
Porównywarki ubezpieczeń przyjmują różne zasady dotyczące konieczności podawania numeru telefonu czy maila w momencie wyliczania kalkulacji. Na kalkulatorze CUK wymagane jest akurat podanie adresu mailowego. Podanie numeru telefonu nie jest natomiast konieczne. Na naszym kalkulatorze Ubea.pl nie trzeba podawać ani maila, ani telefonu aby wyliczyć składkę. Zapraszamy więc do wypróbowania ;)
odpowiedz