Strona główna  |  Wiadomości  |  Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w InterRisk

Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w InterRisk

Data aktualizacji: 2021-09-30
Ubezpieczyciele nadal rzadko nagradzają lojalnych klientów, skupiając się na pozyskiwaniu nowych osób. Dlatego bardzo często opłacalniej jest wypowiedzieć OC w dotychczasowej firmie i kupić nową polisę gdzie indziej. Jak wypowiedzieć OC w InterRisk?

Spis treści:

  1. Kiedy można wypowiedzieć ubezpieczenie OC?
  2. Jak złożyć wypowiedzenie OC w InterRisk?
  3. Rezygnacja z OC poprzedniego właściciela

Kiedy można wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Stop wypowiedzenie OC Polisy OC nie możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Prawo dokładnie określa, kiedy rezygnacja z zawartej umowy obowiązkowego ubezpieczenia jest możliwa:

  • koniec dotychczasowej umowy OC – polisę można oczywiście wypowiedzieć wtedy, kiedy kończy się umowa. Pamiętaj, że jeśli nie wypowiesz OC najpóźniej na dzień przed zakończeniem ubezpieczenia, umowa przedłuży się automatycznie na następny rok (za wyjątkiem sytuacji kiedy korzystałeś z OC poprzedniego właściciela lub nie opłaciłeś wszystkich rat).
  • podwójne ubezpieczenie OC – jeśli zapomniałeś wypowiedzieć OC i jednocześnie kupiłeś nową polisę, Twoje auto będzie miało dwie umowy ubezpieczenia. W takim przypadku masz prawo zrezygnować z tej polisy, która jest efektem automatycznego przedłużenia (ubezpieczyciel poprosi jednak o zapłatę składki za czas, kiedy faktycznie udzielał Ci ochrony).
  • OC poprzedniego właściciela – OC, które przejmujesz razem z kupionym autem, możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Ubezpieczyciele często decydują się na rekalkulację składki, dlatego niekiedy wypowiedzenie OC i kupno nowej polisy w innym towarzystwie jest bardziej opłacalne.
  • OC kupione w systemie direct – osoby kupujące OC przez Internet lub telefon są w lepszej sytuacji niż ci kierowcy, którzy decydują się na zakup ubezpieczenia osobiście u agenta. Kupując polisę w systemie direct (czyli przez Internet lub telefon), można złożyć wypowiedzenie w ciągu 30 dni od zawarcia umowy (warto z tego skorzystać, jeśli np. tydzień po kupnie polisy znajdziesz lepszą ofertę).
  • wyrejestrowanie samochodu – obowiązek ubezpieczenia OC dotyczy aut zarejestrowanych. Jeśli zatem wyrejestrowujesz samochód, możesz wypowiedzieć umowę polisy i poprosić ubezpieczyciela o zwrot składki za niewykorzystany okres.

Sprawdź, jak wyliczyć składkę OC w InterRisk

Jak złożyć wypowiedzenie OC w InterRisk?

Jeśli masz możliwość wypowiedzieć OC i chcesz to zrobić, wypełnij najpierw bezpłatny wzór rezygnacji z OC samochodu. Pamiętaj koniecznie, że właściciel samochodu musi się własnoręcznie podpisać na końcu dokumentu. Inaczej wypowiedzenie będzie nieskuteczne.

Gotowe wypowiedzenie można dostarczyć do InterRisk:

  • mailem: korespondencja@interrisk.pl

  • pocztą:
    InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A.
    Vienna Insurance Group
    ul. Noakowskiego 22
    00-668 Warszawa

Sprawdź, jak zgłosić szkodę w InterRisk

Rezygnacja z OC poprzedniego właściciela

Jak już wspomnieliśmy, OC po poprzednim właścicielu można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Jeśli się na to zdecydujesz, poinformuj sprzedawcę samochodu o swojej decyzji. Zyska on bowiem w tym momencie prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres.

Sprawdź, jakie ubezpieczenia oferuje InterRisk

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-10-01

Jak odstąpić od umowy ubezpieczenia zawartego na odległość?

Niższa cena i wygoda zakupu to nie jedyne zalety kupna ubezpieczenia przez Internet. Zawierając polisę przez Internet, możesz odstąpić od umowy w ciągu 30 dni, nie podając przyczyn. Jak skutecznie...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Wypowiedzenie OC w MTU24

Kupiłeś auto i chcesz zrezygnować z OC zawartego przez poprzedniego właściciela? A może nie chcesz przedłużać umowy ubezpieczenia na kolejny rok w tym samym towarzystwie? Sprawdź, kiedy możesz...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-09-25

Czy można wcześniej zmienić ubezpieczyciela OC?

Różnice cenowe pomiędzy polisami OC dla kierowców są tak duże, że czasem opłacalna może być wcześniejsza zamiana ubezpieczyciela. Kiedy taka zamiana jest możliwa?

Czytaj więcej
Komentarze