Strona główna  |  Wiadomości  |  Zgłoszenie sprzedaży samochodu InterRisk

Zgłoszenie sprzedaży samochodu InterRisk

Data aktualizacji: 2021-09-29
Sprzedaż samochodu należy zgłosić do ubezpieczyciela oraz Wydziału Komunikacji. Niespełnienie tego pierwszego obowiązku może mieć nieprzyjemne konsekwencje finansowe. Jak poinformować o zbyciu auta InterRisk?

Po sprzedaży auta masz jedynie 14 dni na poinformowanie ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu. Dlaczego jednak w ogóle istnieje taki obowiązek?

Dopóki nie zgłosisz sprzedaży samochodu, ponosisz odpowiedzialność za opłatę rat, których termin mija w tym czasie. Ubezpieczyciel, nie wiedząc o transakcji, przedłuży także automatycznie umowę polisy OC na następny rok i wezwie Cię do zapłaty składki.

Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, zgłoś sprzedaż samochodu od razu w dniu transakcji.

Spis treści:

  1. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w InterRisk
  2. Zwrot składki z ubezpieczenia samochodu InterRisk
  3. Jak otrzymać zwrot składki ubezpieczenia w InterRisk?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w InterRisk

Sprzedaż samochodu - kluczyki Osoby, które sprzedają auto i posiadają ubezpieczenie OC w InterRisk, mogą przesłać do towarzystwa kopię umowy sprzedaży pojazdu, aby poinformować ubezpieczyciela, że samochód zmienił właściciela. Dokument można dostarczyć:

  • e-mailem: korespondencja@interrisk.pl
  • faxem: (22) 291 22 99
  • pocztą:

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A.
Vienna Insurance Group Centrum Rozliczeniowe
ul. Ludwika Rydygiera 21A,
01-793 Warszawa.

Zobacz, jak zgłosić szkodę w InterRisk

Zwrot składki z ubezpieczenia samochodu InterRisk

Po sprzedaży samochodu kierowcy chcieliby zazwyczaj od razu otrzymać zwrot od ubezpieczyciela za niewykorzystaną składkę polisy. Nie jest to jednak takie proste.

Od razu po sprzedaży można faktycznie otrzymać pieniądze za niewykorzystany okres ubezpieczenia AC, NNW i innych dobrowolnych polis samochodowych. Takie produkty nie przechodzą bowiem na nowego właściciela.

Inaczej jest z ubezpieczeniem OC. Nabywca auta zyskuje bowiem automatycznie prawo do korzystania z tej polisy. Dopóki nie zdecyduje się on wypowiedzieć ubezpieczenia zawartego przez Ciebie, nie możesz otrzymać zwrotu składki.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w InterRisk

Jak otrzymać zwrot składki ubezpieczenia w InterRisk?

Jeśli masz prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres (czy to z AC czy to z OC), złóż do InterRisk wniosek o zwrot pieniędzy.

Koniecznie podaj w nim numer konta, na które ubezpieczyciel ma przesłać należną Ci kwotę. Aby nie zapomnieć o żadnej z potrzebnych informacji, można skorzystać z bezpłatnego wzoru przygotowanego przez ubezpieczyciela.

Sprawdź pełną ofertę ubezpieczeń samochodu InterRisk

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-06-29

Sztuczna inteligencja zmienia polisy dla kierowców

Sztuczna inteligencja ma duże możliwości rozwoju również w branży ubezpieczeniowej. Chodzi między innymi o ubezpieczenia komunikacyjne.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-26

Sprzedaż nowych aut: kryzys jest coraz bardziej widoczny

GUS niedawno opublikował dane o rejestracji nowych aut w I kw. 2022 r. Warto sprawdzić, gdzie popyt na nowe samochody spadł najbardziej.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-02

OC i autocasco - czy firmy to ważny klient dla ubezpieczycieli?

Nie tylko gospodarstwa domowe kupują ubezpieczenia komunikacyjne. Czy polisy dotyczące pojazdów firmowych są ważne dla ubezpieczycieli?

Czytaj więcej
Komentarze