Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w PZU

Ubezpieczenie OC w PZU

Data aktualizacji: 2021-09-14
PZU jest największym towarzystwem ubezpieczeniowym w Polsce. Czy warto u tego ubezpieczyciela kupować polisę OC?

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są regulowane ustawą, dlatego podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór danego towarzystwa powinna być cena. Ubezpieczyciele często jednak oferują bezpłatne dodatki do polis OC, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów. Jak jest w przypadku PZU?

Spis treści

  1. Zakres świadczeń ubezpieczenia OC w PZU
  2. Dodatki do OC w PZU
  3. Kalkulator OC PZU
  4. Bezpośrednia Likwidacja Szkód w PZU
  5. Zielona Karta w PZU
  6. Zniżki OC w PZU

Zakres świadczeń ubezpieczenia OC w PZU

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, którą należy wykupić dla każdego zarejestrowanego auta. Nie ma znaczenia, czy samochód faktycznie jeździ czy też stoi w garażu, czekając na naprawę. Jeśli auto ma dowód rejestracyjny, musi też być ubezpieczone. W innym przypadku grozi Ci wysoka kara za brak OC.

Ubezpieczenie OC dla samochodu Ubezpieczenie OC zabezpiecza Cię przed koniecznością wypłaty odszkodowania z własnych środków, jeśli jadąc autem, spowodujesz wypadek czy kolizję. PZU wypłaci poszkodowanym świadczenia za szkody majątkowe i osobowe.

Sprawdź, w jakich sytuacjach ochroni Cię ubezpieczenie AC oferowane przez PZU

Dodatki do OC w PZU

Osobom kupującym ubezpieczenie OC w PZU, towarzystwo proponuje kilka dodatków:

  • bezpłatne Assistance Komfort – ta najmniej rozbudowana opcja assistance w PZU chroni jedynie w Polsce i zapewnia:
    • naprawę pojazdu na miejscu po kolizji z innym autem jeśli jesteś sprawcą zdarzenia
    • jeśli naprawa na miejscu nie jest możliwa, ubezpieczyciel odholuje pojazd po kolizji z innym autem na maksymalną odległość 150 km. Koszty przepraw promowych ponosi klient.
    • jeśli auto zostanie unieruchomione wskutek kolizji poza godzinami pracy warsztatu, PZU zorganizuje i pokrywa koszty parkowania pojazdu do dnia, w którym możliwe będzie dostarczenie do warsztatu (okres ten nie może być jednak dłuższy niż 3 dni)
    • naprawę na miejscu innego pojazdu po kolizji z Twoim autem, jeśli jesteś sprawcą
    • holowanie innego pojazdu po kolizji z Twoim autem, jeśli naprawa na miejscu nie jest możliwa
    • usługi informacyjne, w tym jednorazowe przekazanie pilnej wiadomości w związku z wypadkiem osobie wskazanej przez ubezpieczonego
  • bezpłatna Zielona Karta
  • zniżka na ubezpieczenie szyb oraz bardziej rozbudowany wariant Super Assistance

Kalkulator OC PZU

PZU nie prowadzi sprzedaży internetowej swoich ubezpieczeń. Formularz dostępny na stronie towarzystwa służy jedynie do zamówienia kontaktu.

Dowiedz się więcej:

Jakie funkcje ma kalkulator OC w PZU?

Telefoniczny kontakt z agentem PZU możesz także zamówić, korzystając z kalkulatora OC / AC. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że wypełniając kalkulator, nie tylko będziesz mógł zamówić kontakt z PZU, lecz jednocześnie poznasz propozycję składek innych ubezpieczycieli. Jeśli oferta PZU przedstawiona przez agenta okaże się niesatysfakcjonująca, będziesz mógł wrócić do swojej kalkulacji i zakupić przez Internet polisę w innym towarzystwie.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w PZU

Warto także zwrócić uwagę, że PZU należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód i było pierwszym towarzystwem, które wprowadziło taki system u siebie.

Co daje BLS?

Jeżeli ubezpieczenie OC wykupiłeś w PZU i będziesz poszkodowanym w kolizji, możesz zgłosić szkodę w PZU, niezależnie od tego gdzie jest ubezpieczony sprawca wypadku. PZU wypłaci Ci odszkodowanie, a potem samo zajmie się dochodzeniem należnej zapłaty od ubezpieczyciela winnego kierowcy. Dzięki temu nie musisz się przejmować, czy towarzystwo sprawcy rzetelnie likwiduje szkody.

Co ważne PZU umożliwia skorzystanie z bezpośredniej likwidacji szkód, nawet jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe winnego kierowcy nie należy do tego systemu.

Dowiedz się więcej:

Jakie towarzystwa należą do BLS?

Zielona Karta w PZU

Jeżeli wykupisz ubezpieczenie OC w PZU, masz także prawo do bezpłatnej Zielonej Karty. Taki dokument przyda Ci się wtedy, kiedy jedziesz do jednego z krajów, w którym nie wystarczy polskie OC (sprawdź, gdzie jest potrzebna Zielona Karta).

Zielona Karta w PZU wydawana jest na wniosek ubezpieczonego, więc pamiętaj, by przed wyjazdem zgłosić się do towarzystwa. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał kupować ubezpieczenie graniczne, które może być bardzo kosztowne.

Zniżki OC w PZU

Bezszkodowi kierowcy w PZU mogą uzbierać nawet 60% zniżki na OC. Już jednak jedna szkoda, nawet najmniejsza, może zniweczyć lata bezpiecznej jazdy. Dlatego PZU daje możliwości wykupienia ochrony zniżek już po roku bezszkodowej jazdy. Dzięki ochronie zniżek PZU wybaczy Ci jedną szkodę na OC w ciągu roku. Opłata za takie dodatkowe zabezpieczenie zaczyna się już od 20 zł.

Pamiętaj jednak, że ochrona zniżek działa tylko w tym towarzystwie, w którym się ją wykupi. Jeśli będziesz chciał zmienić ubezpieczyciela, wszystkie Twoje szkody zostaną uwzględnione przy wyliczaniu składki. Dlatego nawet jeśli kupisz ochronę zniżek, bądź czujny na drodze i staraj się jeździć jak najbezpieczniej.

Zobacz także:

Oferta ubezpieczeń PZU

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w MTU24

MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer)

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są regulowane ustawą. Wiener oferuje jednak wiele dodatków rozszerzających zakres ochrony. Czy warto zatem zakupić OC w tym towarzystwie?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami...

Czytaj więcej
Komentarze
kowalczyk
2019-02-04 19:26
IP: 31.0.x.x
jak alto jest wyrejstrowane to trzeba placic oc na nie jak to jest
odpowiedz
Ubea.pl
2019-02-05 08:33
IP: 81.190.x.x
Jeżeli auto jest wyrejestrowane, nie musi posiadać OC. Tyle że zgodnie z polskim prawem wyrejestrować auto można jedynie w razie jego złomowania / sprzedaży za granicę.
odpowiedz
Młody człowiek
2018-01-07 09:04
IP: 94.254.x.x
Witam. Odziedziczyłem połowę samochodu, którym nie jeżdżę. Nie jestem też wpisany do dowodu rejestracyjnego. Nowa polisa jednak przyszła ma mój adres i w systemie auto jest zgłoszone jako moje. Sam nigdy nie byłem u ubezpieczyciela żeby zgłosić auto. Czy ubezpieczyciel miał prawo wystawić na mnie polisę?
odpowiedz
Ubea.pl
2018-01-09 10:38
IP: 81.190.x.x
Trudno wypowiedzieć się nam konkretnie, nie znając dokładnie tej sprawy. Jednak mówiąc ogólnie mówiąc, za ubezpieczenie auta odpowiadają spadkobiercy. Najlepiej byłoby więc spisać umowę darowizny / sprzedaży samochodu z osobą, która odziedziczyła drugą połowę auta (rozumiem, że ona jest wpisana do dowodu rejestracyjnego?), by nie było niejasności, kto jest właścicielem, kto jest w dowodzie itd. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak wygląda kwestia dziedziczenia auta i jego ubezpieczenia: https://ubea.pl/Ubezpieczenie-OC-po-smierci-wlasciciela%2Cartykul%2C1166/
odpowiedz
briger
2017-12-27 20:14
IP: 188.146.x.x
Ubezpieczenie auta 1.4 2002 60℅
odpowiedz