Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ERGO Hestia

Data publikacji: 2018-01-10

Po sprzedaży samochodu masz jedynie 14 dni na zgłoszenie tego faktu u ubezpieczyciela. Zobacz, jak najprościej zgłosić sprzedaż auta w ERGO Hestii.

Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu w ERGO Hestia?

Sprzedaż samochodu - kluczyki Polskie prawo nakazuje zgłoszenie sprzedaży samochodu do ubezpieczyciela w ciągu 14 dni. Dlaczego jednak w ogóle istnieje taki obowiązek?

Ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela, więc zgłoszenie sprzedaży samochodu do ubezpieczyciela nie sprawi, że dostaniesz zwrot składki za niewykorzystany okres polisy (chyba że nabywca auta zdecyduje się wypowiedzieć Twoje ubezpieczenie OC.

Jeżeli jednak ubezpieczyciel nie będzie wiedział, że samochód zmienił właściciela, przedłuży automatycznie OC na następny rok i to od Ciebie będzie żądał zapłaty składki. Dopóki nie zgłosisz sprzedaży, jesteś także odpowiedzialny za opłatę kolejnych rat polisy.

Terminowe zgłoszenie sprzedaży pozwoli Ci uniknąć takiej sytuacji.

Jak zgłosić sprzedaż auta w ERGO Hestia?

Do zgłoszenia sprzedaży należy dołączyć kopię dokumentu potwierdzającego zbycie pojazdu (np. umowę kupna-sprzedaży czy darowizny). Komplet dokumentów można złożyć:

Jak otrzymać zwrot składki za ubezpieczenie OC i AC?

Jeżeli wykupiłeś w ERGO Hestii dobrowolne ubezpieczenie samochodowe, np. AC czy NNW, od razu po sprzedaży samochodu przysługuje Ci zwrot niewykorzystanej składki za takie polisy. Wystarczy napisać do ERGO Hestii z prośbą o zwrot nadpłaconych środków (tu możesz sprawdzić, jak skontaktować się z ubezpieczycielem.

Zwrot z OC możesz natomiast otrzymać tylko wtedy, jeżeli nabywca zdecyduje się wypowiedzieć OC. Warto więc poprosić osobę kupującą samochód, by poinformowała Cię, jeśli zrezygnuje z ubezpieczenia w ERGO Hestii.

Sprawdź także warunki ubezpieczeń w ERGO Hestii

Tagi:

Komentarze

2020-04-21 14:23

Kościuszko Krzysztof5.184.x.x

witam.W związku z pismem od państwa o podaniu nr konta do zwrotu nadpłaty z polisy 911004354773 podaję nr konta 69 1940 1076 6505 8590 0000 0000 KOściuszko Krzysztof

2020-04-21 15:10

Ubea.pl83.3.x.x

Dzień dobry, czy pismo otrzymał Pan z ERGO Hestii? W takim przypadku numer konta należy przekazać bezpośrednio ubezpieczycielowi. Tutaj wymieniamy sposoby kontaktu z ERGO Hestią: https://ubea.pl/Kontakt-ERGO-Hestia%2Cartykul%2C1326/