Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Ubezpieczenie OC ERGO Hestia

Data publikacji: 2018-01-10

Ubezpieczenie OC w ERGO Hestii nie oferuje żadnych darmowych dodatków. Zawierając podstawową polisę, otrzymujesz więc tylko ochronę zgodną z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Przed kupnem upewnij się zatem, czy OC w tym towarzystwie jest dla Ciebie opłacalne cenowo.

Kalkulator OC ERGO Hestia

ERGO Hestia nie wprowadziła dotychczas możliwości zakupu OC online. Na ich stronie nie można też policzyć wysokości składki. Aby ją wyliczyć, trzeba skontaktować się z agentem towarzystwa.

Pamiętaj jednak, że ERGO Hestia nie oferuje darmowych dodatków do OC. Warto więc sprawdzić w kalkulatorze OC Ubea.pl, co proponują inni ubezpieczyciele. Bardzo możliwe, że wybór innego towarzystwa będzie dla Ciebie bardziej opłacalny.

Dowiedz się więcej o kalkulatorze OC w ERGO Hestii

Warianty OC ERGO Hestia

Zakres ochrony w podstawowym wariancie jest zgodny z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dopiero droższe opcje dają dostęp do umów dodatkowych:

Warianty I – zakres podstawowy II – zakres rozszerzony III – kompleksowa ochrona
OC posiadacza pojazdu – zakres zgodny z ustawą Tak Tak Tak
Ubezpieczenie szyb Nie Tak
suma: 5 000 zł
Tak
suma: 5 000 zł
Holowanie pojazdu Nie Tak
suma: 2 000 zł
Tak
suma: 2 000 zł
Telefoniczny Asystent Prawny Nie Tak
suma: 2 000 zł
Tak
suma: 2 000 zł
Pojazd zastępczy Nie Nie Tak
suma: 3 000 zł

Sprawdź, jakie warianty Assistance są dostępne w ERGO Hestii

Usługi dodatkowe w OC ERGO Hestia

Ubezpieczenie OC dla samochodów Poniżej uściślamy niektóre z polis dodatkowych wymienionych w tabeli, abyś wiedział, za co dokładnie płacisz:

 • holowanie pojazdu – w przypadku kolizji spowodowanej na terenie Polski ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty holowania z miejsca zdarzenia do wskazanego miejsca w Polsce, maks. do 150 km. Ubezpieczyciel odholuje też pojazdy, które zderzyły się z ubezpieczonym samochodem.

 • pojazd zastępczy - w razie zderzenia spowodowanego przez ubezpieczonego na terenie Polski ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty:

  • wynajęcia i dostarczenia pojazdów zastępczych do miejsce zderzenia
  • lub wynajęcia pojazdów zastępczych i transportu kierowców oraz pasażerów do miejsca wypożyczenia na terenie Polski.

Pojazd zastępczy przysługuje na maks. 3 dni.

 • Telefoniczny Asystent Prawny – ERGO Hestia udzieli telefonicznych porad prawnych (maks. 12 razy) w zakresie problemów prawnych dotyczących pojazdu (np. dochodzenia roszczeń z tytułu szkody na mieniu, postępowania związanego z zatrzymaniem prawa jazdy). Oprócz telefonicznych porad udostępniane są także:

  • wzory umów związane z posiadaniem i użytkowaniem pojazdu (maks. 4 razy),
  • aktualne i historyczne akty prawne (maks. 4 razy),
  • informacje prawne związane z przedmiotem ubezpieczenia.

Usługa Telefoniczny Asystent Prawny nie obejmuje jednak udzielania porad prawnych związanych z roszczeniami Ubezpieczonego:

 • wobec ERGO Hestii,
 • przeniesionymi na niego w drodze przelewu wierzytelności (cesja),
 • i Klienta w ramach tej samej umowy ubezpieczenia wobec siebie nawzajem.

Sprawdź, jaką ochronę zapewni ubezpieczenie szyb

Ochrona zniżek w OC ERGO Hestia

Jeżeli zawierasz kolejną umowę ubezpieczenia OC w ERGO Hestii, możesz zapłacić dodatkowo za ochronę zniżek. Na czym ona polega?

Jeśli w okresie ubezpieczenia OC dojdzie do 1 szkody, to zachowasz zniżki za bezszkodową kontynuację ubezpieczenia w ERGO Hestii. Twój przebieg ubezpieczenia pozostanie na dotychczasowym poziomie.

Jeśli w okresie ubezpieczenia dojdzie do więcej niż 1 szkody, to następnym razem przebieg Twojego ubezpieczenia będzie ustalany, biorąc pod uwagę liczbę szkód pomniejszoną o jeden.

Uwaga! Ochrona zniżek działa tylko w tym towarzystwie, w którym ją wykupisz. Jeśli wykupisz ochronę zniżek w ERGO Hestii i w ciągu roku spowodujesz jedną szkodę, to inne towarzystwa nadal będą ją wliczały do Twojej historii ubezpieczeniowej.

Zobacz, jak zgłosić szkodę w ERGO Hestii

Ochronę zniżek mogą wykupić jedynie osoby, które spełniają poniższe warunki:

 • mają co najmniej 20% zniżki za przebieg OC,
 • ukończyły 26 lat,
 • w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały szkody z OC (w przypadku przerwy w OC – przez 12 miesięcy obowiązywania ostatniej umowy ubezpieczenia).

BLS w ERGO Hestia

ERGO Hestia należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód od 1 kwietnia 2015 r., czyli od momentu wprowadzenia BLS w Polsce. Jeżeli masz OC w Hestii, a sprawca wypadku ma polisę w innym towarzystwie należącym do systemu BLS, możesz zgłosić szkodę w ERGO Hestii. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze i sam zajmie się ich odzyskaniem od firmy sprawcy.

Czy warto kupić OC w ERGO Hestii?

Podstawowy zakres ochrony OC jest wszędzie taki sam, więc najważniejsza przy wyborze polisy jest cena. Jeżeli w ERGO Hestii jest ona dla Ciebie atrakcyjna w porównaniu z innymi towarzystwami, zawrzyj umowę w tej firmie.

Sprawdź inne ubezpieczenia samochodu w ERGO Hestii

Tagi:

Komentarze