Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC ERGO Hestia

Ubezpieczenie OC ERGO Hestia

Data aktualizacji: 2021-09-20
Ubezpieczenie OC w ERGO Hestii nie oferuje żadnych darmowych dodatków. Zawierając podstawową polisę, otrzymujesz więc tylko ochronę zgodną z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Przed kupnem upewnij się zatem, czy OC w tym towarzystwie jest dla Ciebie opłacalne cenowo.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC ERGO Hestia
 2. Warianty OC ERGO Hestia
 3. Usługi dodatkowe w OC ERGO Hestia
 4. Ochrona zniżek w OC ERGO Hestia
 5. BLS w ERGO Hestia
 6. Czy warto kupić OC w ERGO Hestii?

Kalkulator OC ERGO Hestia

ERGO Hestia nie wprowadziła dotychczas możliwości zakupu OC online. Na ich stronie nie można też policzyć wysokości składki. Aby ją wyliczyć, trzeba skontaktować się z agentem towarzystwa.

Pamiętaj jednak, że ERGO Hestia nie oferuje darmowych dodatków do OC. Warto więc sprawdzić w kalkulatorze OC Ubea.pl, co proponują inni ubezpieczyciele. Bardzo możliwe, że wybór innego towarzystwa będzie dla Ciebie bardziej opłacalny.

Dowiedz się więcej o kalkulatorze OC w ERGO Hestii

Warianty OC ERGO Hestia

Zakres ochrony w podstawowym wariancie jest zgodny z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dopiero droższe opcje dają dostęp do umów dodatkowych:

Warianty I – zakres podstawowy II – zakres rozszerzony III – kompleksowa ochrona
OC posiadacza pojazdu – zakres zgodny z ustawą Tak Tak Tak
Ubezpieczenie szyb Nie Tak
suma: 5 000 zł
Tak
suma: 5 000 zł
Holowanie pojazdu Nie Tak
suma: 2 000 zł
Tak
suma: 2 000 zł
Telefoniczny Asystent Prawny Nie Tak
suma: 2 000 zł
Tak
suma: 2 000 zł
Pojazd zastępczy Nie Nie Tak
suma: 3 000 zł

Sprawdź, jakie warianty Assistance są dostępne w ERGO Hestii

Usługi dodatkowe w OC ERGO Hestia

Ubezpieczenie OC dla samochodów Poniżej uściślamy niektóre z polis dodatkowych wymienionych w tabeli, abyś wiedział, za co dokładnie płacisz:

 • holowanie pojazdu – w przypadku kolizji spowodowanej na terenie Polski ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty holowania z miejsca zdarzenia do wskazanego miejsca w Polsce, maks. do 150 km. Ubezpieczyciel odholuje też pojazdy, które zderzyły się z ubezpieczonym samochodem.

 • pojazd zastępczy - w razie zderzenia spowodowanego przez ubezpieczonego na terenie Polski ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty:

  • wynajęcia i dostarczenia pojazdów zastępczych do miejsce zderzenia
  • lub wynajęcia pojazdów zastępczych i transportu kierowców oraz pasażerów do miejsca wypożyczenia na terenie Polski.

Pojazd zastępczy przysługuje na maks. 3 dni.

 • Telefoniczny Asystent Prawny – ERGO Hestia udzieli telefonicznych porad prawnych (maks. 12 razy) w zakresie problemów prawnych dotyczących pojazdu (np. dochodzenia roszczeń z tytułu szkody na mieniu, postępowania związanego z zatrzymaniem prawa jazdy). Oprócz telefonicznych porad udostępniane są także:

  • wzory umów związane z posiadaniem i użytkowaniem pojazdu (maks. 4 razy),
  • aktualne i historyczne akty prawne (maks. 4 razy),
  • informacje prawne związane z przedmiotem ubezpieczenia.

Usługa Telefoniczny Asystent Prawny nie obejmuje jednak udzielania porad prawnych związanych z roszczeniami Ubezpieczonego:

 • wobec ERGO Hestii,
 • przeniesionymi na niego w drodze przelewu wierzytelności (cesja),
 • i Klienta w ramach tej samej umowy ubezpieczenia wobec siebie nawzajem.

Sprawdź, jaką ochronę zapewni ubezpieczenie szyb

Ochrona zniżek w OC ERGO Hestia

Jeżeli zawierasz kolejną umowę ubezpieczenia OC w ERGO Hestii, możesz zapłacić dodatkowo za ochronę zniżek. Na czym ona polega?

Jeśli w okresie ubezpieczenia OC dojdzie do 1 szkody, to zachowasz zniżki za bezszkodową kontynuację ubezpieczenia w ERGO Hestii. Twój przebieg ubezpieczenia pozostanie na dotychczasowym poziomie.

Jeśli w okresie ubezpieczenia dojdzie do więcej niż 1 szkody, to następnym razem przebieg Twojego ubezpieczenia będzie ustalany, biorąc pod uwagę liczbę szkód pomniejszoną o jeden.

Uwaga! Ochrona zniżek działa tylko w tym towarzystwie, w którym ją wykupisz. Jeśli wykupisz ochronę zniżek w ERGO Hestii i w ciągu roku spowodujesz jedną szkodę, to inne towarzystwa nadal będą ją wliczały do Twojej historii ubezpieczeniowej.

Zobacz, jak zgłosić szkodę w ERGO Hestii

Ochronę zniżek mogą wykupić jedynie osoby, które spełniają poniższe warunki:

 • mają co najmniej 20% zniżki za przebieg OC,
 • ukończyły 26 lat,
 • w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały szkody z OC (w przypadku przerwy w OC – przez 12 miesięcy obowiązywania ostatniej umowy ubezpieczenia).

BLS w ERGO Hestia

ERGO Hestia należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód od 1 kwietnia 2015 r., czyli od momentu wprowadzenia BLS w Polsce. Jeżeli masz OC w Hestii, a sprawca wypadku ma polisę w innym towarzystwie należącym do systemu BLS, możesz zgłosić szkodę w ERGO Hestii. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze i sam zajmie się ich odzyskaniem od firmy sprawcy.

Czy warto kupić OC w ERGO Hestii?

Podstawowy zakres ochrony OC jest wszędzie taki sam, więc najważniejsza przy wyborze polisy jest cena. Jeżeli w ERGO Hestii jest ona dla Ciebie atrakcyjna w porównaniu z innymi towarzystwami, zawrzyj umowę w tej firmie.

Sprawdź inne ubezpieczenia samochodu w ERGO Hestii

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ERGO Hestia

Po sprzedaży samochodu masz jedynie 14 dni na zgłoszenie tego faktu u ubezpieczyciela. Zobacz, jak najprościej zgłosić sprzedaż auta w ERGO Hestii.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-30

Wypowiedzenie i rezygnacja z OC - ERGO Hestia

...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-20

Jak wyliczane są ceny ubezpieczeń OC w ERGO Hestia?

Ofertę ubezpieczenia OC od ERGO Hestii poznasz jedynie, kontaktując się bezpośrednio z agentem ubezpieczyciela. W kalkulatorze ubezpieczeń możesz jednak sprawdzić, jak propozycja tego towarzystwa...

Czytaj więcej
Komentarze