Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie NNW ERGO Hestia

Ubezpieczenie NNW ERGO Hestia

Data aktualizacji: 2021-09-20
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dołączane do polis samochodowych działa, niezależnie od wybranego wariantu, na całym świecie. Dzięki temu przed przekroczeniem granicy nie musisz się zastanawiać, czy potrzebujesz dodatkowej polisy NNW.

Spis treści:

 1. Kalkulator NNW ERGO Hestia
 2. Zakres ochrony NNW ERGO Hestia
 3. Warianty polisy NNW ERGO Hestia
 4. Wyłączenia odpowiedzialności NNW ERGO Hestia
 5. Zgłoszenie szkody NNW ERGO Hestia
 6. Kiedy warto kupić NNW ERGO Hestia

Kalkulator NNW ERGO Hestia

Jeżeli chcesz, by NNW zapewniło Ci sensowną ochronę, powinieneś je kupić w zestawie z innymi ubezpieczeniami samochodowymi, takimi jak OC czy AC. Wysokość składki za te polisy, wyliczoną przez agenta ERGO Hestii, warto porównać w kalkulatorze OC/AC Ubea.pl z propozycjami innych firm.

Zakres ochrony NNW ERGO Hestia

Złamana ręka - wypadek Ubezpieczenie obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikających z używania pojazdu. Z polisy przysługują następujące świadczenia:

 • za zgon otrzymuje się świadczenie w wysokości odpowiadającej sumie ubezpieczenia,
 • w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu wysokość świadczenia wynika z sumy polisy oraz procentów podanych w tabeli uszczerbków na zdrowiu,
 • za czasową niezdolność do pracy lub nauki otrzymuje się 1‰ sumy za każdy dzień niezdolności od 10 dnia po wypadku. Jeśli niezdolność trwała co najmniej 30 dni, to świadczenie przysługuje od następnego dnia po wypadku. Pieniądze przysługują maks. za 180 dni.
 • zwrot udokumentowanych, niezbędnych kosztów leczenia poniesionych w Polsce (jeśli ubezpieczonemu przysługiwało jednocześnie świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu). Kwota wypłacona za to świadczenie nie może przekroczyć 30% ustalonej sumy polisy.

Warto podkreślić, że każdy wariant NNW proponowany przez ERGO Hestię zapewnia pomoc na całym świecie, zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Uwaga! Jeśli kierowca naprawia pojazd na trasie, jest objęty ubezpieczeniem tylko wtedy, gdy naprawy mają umożliwić dojazd do najbliższego warsztatu / stacji serwisowej lub kontynuowanie jazdy.

Jaką pomoc oferuje ubezpieczenie Assistance ERGO Hestia

Warianty polisy NNW ERGO Hestia

Poszczególne warianty NNW w ERGO Hestii różnią się jedynie sumą ubezpieczenia. Do wyboru są następujące kwoty:

 • 5 000 zł,
 • 15 000 zł,
 • 60 000 zł.

Oczywiście wyższa suma oznacza większą składkę, ale pamiętaj, że NNW na małą sumę nie zapewnia właściwie żadnej ochrony.

Wyłączenia odpowiedzialności NNW ERGO Hestia

W przypadku ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Kierowcy i Pasażerów obowiązują generalne wyłączenia ubezpieczeń komunikacyjnych wymienione przy okazji opisu ubezpieczenia AC w Ergo Hestii. Dodatkowo NNW nie obejmuje nieszczęśliwych wypadków:

 • powstałych w związku z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przez kierującego pojazdem przestępstwa, stwierdzonego prawomocnym orzeczeniem sądu, chyba że nie miało to wpływu na powstanie szkody;
 • będących następstwem jakiejkolwiek choroby lub powstałych w związku z nią, o ile miało to wpływ na powstanie szkody;
 • doznanych przez Ubezpieczonego wskutek uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia Ubezpieczonego w związku z leczeniem, bez względu na to, przez kogo leczenie było wykonywane, chyba że dotyczyło ono bezpośrednich następstw nieszczęśliwego wypadku.

Koszty leczenia nie obejmują też kosztów rehabilitacji i transportu.

Zgłoszenie szkody NNW ERGO Hestia

Aby uniknąć komplikacji zdrowotnych, a także problemów przy wypłacie odszkodowania, po wypadku stosuj się ściśle do zaleceń lekarza. Zgłaszając zdarzenie do ubezpieczyciela, udostępnij też ERGO Hestii całą dokumentację z leczenia.

Dowiedz się więcej o tym, jak zgłosić szkodę w ERGO Hestii

Kiedy warto kupić NNW ERGO Hestia

Jeżeli wybierzesz wysoką sumę ubezpieczenia, a NNW będzie tylko jednym z elementów pakietu ubezpieczeń samochodu, ERGO Hestia zapewni Ci dobrą ochronę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nie łudź się jednak, że płacąc małą składkę za ubezpieczenie z minimalną sumą otrzymasz w razie wypadku duże odszkodowanie.

Sprawdź, jakie jeszcze ubezpieczenia komunikacyjne proponuje ERGO Hestia

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie NNW InterRisk

Nawet najlepsze drogi i systemy bezpieczeństwa w samochodzie nie zabezpieczą Cię przed wszystkimi zdarzeniami drogowymi. Ubezpieczenie NNW pomoże Ci jednak, jeśli w stłuczce ktoś zostanie ranny...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie NNW w MTU

Stłuczka drogowa nie zawsze niestety kończy się jedynie uszkodzeniem auta. Jeśli efektem wypadku jest uszczerbek na zdrowiu kierowcy lub pasażera, możesz otrzymać pieniądze z ubezpieczenia NNW z MTU.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-20

Ubezpieczenie szyby ERGO Hestia

Polisę OC można rozszerzyć o ubezpieczenie szyby. Dzięki temu nie musisz mieć AC, by nie płacić za naprawę lub wymianę zniszczonej szyby w aucie.

Czytaj więcej
Komentarze