Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie narciarskie w PZU – sprawdzamy warunki

Ubezpieczenie narciarskie w PZU – sprawdzamy warunki

Data aktualizacji: 2021-09-23
Ubezpieczenie PZU Wojażer jest jedną z najbardziej kompleksowych polis dostępnych na rynku. Jeżeli jednak wybieramy się na narty, musimy rozszerzyć zakres tego ubezpieczenia, aby zapewniło nam ochronę.

Podstawowa polisa turystyczna w PZU składa się z ubezpieczenia kosztów leczenia oraz assistance w wersji podstawowej. Zakres ochrony można jednak rozszerzyć o liczne klauzule oraz ryzyka. Sprawdzamy, co należy wybrać, aby PZU Wojażer stał się dobrym ubezpieczeniem narciarskim.

Spis treści:

 1. Ubezpieczenie narciarskie – jakie elementy powinno zawierać?
 2. Rozszerzenie ubezpieczenia PZU o uprawiane narciarstwa
 3. Ubezpieczenie Assistance pakiet Sport w PZU
 4. Ubezpieczenie narciarskie w PZU – opinia

Ubezpieczenie narciarskie – jakie elementy powinno zawierać?

Ubezpieczenie narciarskie w PZU Dla narciarza wybierającego się poszusować po zagranicznym stoku najważniejsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia na wysoką sumę. To właśnie ta polisa uchroni nas od płacenia za akcję ratowników, przelot helikopterem ze stoku do szpitala, leczenie i transport medyczny do Polski.

Sprawdź, ile może kosztować wypadek na stoku narciarskim

Dodatkową pomoc zapewni ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), z którego otrzymamy wypłatę za uszczerbek na zdrowiu.

Osobom spędzającym zimę na stoku przyda się także polisa odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Co ona daje? Jeżeli przypadkiem wpadniemy na innego narciarza i na przykład uszkodzimy jego narty, nie będziemy musieli płacić za nie z własnej kieszeni. To nasz ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody materialne, a także osobowe poszkodowanego przez nas turysty.

Rozszerzenie ubezpieczenia PZU o uprawiane narciarstwa

Niektórzy ubezpieczyciele już w ramach podstawowej polisy oferują ochronę dla osób spędzających urlop na nartach. PZU wymaga jednak rozszerzenia ubezpieczenia o „ryzyko wynikające z rekreacyjnego uprawiania narciarstwa lub snowboardu na oznakowanych trasach zjazdowych”. Jeżeli nie zrobimy tego, ubezpieczyciel nie opłaci akcji ratunkowej na stoku ani kosztów leczenia będących efektem upadku w trakcie jazdy na nartach.

Rozszerzenie odpowiedzialności PZU o ryzyko uprawiania narciarstwa zwiększa zakres ochrony oferowany przez następujące polisy:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia,
 • assistance,
 • NNW,
 • OC w życiu prywatnym.

Uwaga! Dzięki temu rozszerzeniu PZU odpowiada za szkody, do których dojdzie na stoku. Pamiętajmy jednak, że nie niweluje ono innych wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczenia turystycznego PZU. Jednym z najważniejszych wykluczeń jest bycie ubezpieczonego w chwiili wypadku w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających / substancji psychotropowych. Uważajmy więc na piwa pite przed popołudniową wizytą na stoku.

Ubezpieczenie Assistance pakiet Sport w PZU

Jeżeli rozszerzymy ubezpieczenie turystyczne w PZU o rekreacyjne uprawianie narciarstwa, mamy prawo dokupić do polisy Assistance pakiet Sport. Jakie dodatkowe usługi zapewni ta polisa?

W ramach pakietu Assistance Sport PZU zorganizuje i pokryje koszty:

 • badań funkcjonalnych, motorycznych i wydolnościowych
 • poszukiwania i ratownictwa z uwagi na warunki pogodowe lub awarię sprzętu (do kwoty 50 000 zł)
 • naprawy zniszczonego sprzętu sportowego lub jego wynajmu (do kwoty 500 zł)
 • niewykorzystanego Ski-Passu – jeśli w wyniku wypadku / zachorowania ubezpieczony nie może go do końca wykorzystać (do kwoty 50 000 zł)
 • usług informacyjnych turystyczno–sportowo–rekreacyjnych

Ubezpieczenie narciarskie w PZU – opinia

Rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego w PZU o ochronę w czasie rekreacyjnego uprawiania narciarstwa podniesie składkę o ok. 70%. To dość spory wzrost ceny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że niektórzy ubezpieczyciele w ogóle nie wymagają rozszerzenia polisy, jeśli turysta zamierza jeździć jedynie amatorsko na nartach po oznakowanych trasach.

Polisa PZU jest jednak na pewno dobrą ofertą pod względem sum ubezpieczenia oraz warunków ochrony. Warto więc porównać samemu zakres i cenę różnych ubezpieczeń narciarskich przy pomocy internetowej porównywarki. Będziemy wtedy wiedzieć, która opcja jest dla nas najbardziej atrakcyjna.

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-18

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę,...

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2018-02-16

Czy ubezpieczenie na narty do każdego kraju kosztuje tyle samo?

Koszty leczenia w Szwajcarii są wyższe niż na Słowacji. Sprawdzamy, czy ta różnica ma wpływ na cenę ubezpieczenia narciarskiego.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-24

Ubezpieczenie na narty i snowboard - co jest droższe?

Coraz więcej osób wybiera snowboard zamiast bardziej tradycyjnych nart. Czy amatorzy „jednej deski” zapłacą więcej za ubezpieczenie turystyczne niż narciarze?

Czytaj więcej
Komentarze