Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie Ochrona prawna – Pomoc w Compensie

Ubezpieczenie Ochrona prawna – Pomoc w Compensie

Data aktualizacji: 2021-09-20
Polscy kierowcy często rezygnują z walki o swoje prawa w sądzie, obawiając się wysokich kosztów procesu. Możesz ich jednak uniknąć, jeśli wcześniej wykupisz ubezpieczenie ochrony prawnej w Compensie.

Spis treści:

 1. Kalkulator AC Compensa
 2. Zakres ochrony ubezpieczenia Ochrony prawnej w Compensie
 3. Suma ubezpieczenia i limity świadczeń ubezpieczenia Ochrony Prawnej Compensa
 4. Zgłoszenie szkody
 5. Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczenia Ochrony Prawnej Compensa
 6. Kiedy warto kupić ubezpieczenie Ochrony Prawnej w Compensie?

Kalkulator AC Compensa

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej jest w Compensie dostępne jedynie jako dodatek do polisy AC. Kontaktując się z agentem ubezpieczyciela, dowiesz się, ile zapłacisz za ten produkt, a korzystając z kalkulatora AC, przekonasz się, jak ta oferta wypada na tle innych.

Zakres ochrony ubezpieczenia Ochrony prawnej w Compensie

Pomoc prawnika Polisa chroni Twoje prawne interesy związane z użytkowaniem samochodu. Jeśli będziesz chciał walczyć o odszkodowanie od zarządcy drogi za uszkodzenie auta w wyniku najechania na dziurę lub też Ty zostaniesz oskarżony przez innego kierowcę o popełnienie wykroczenia, Compensa udzieli Ci pomocy. Ubezpieczyciele zorganizuje i pokryje koszty następujących usług:

 • telefonicznej porady prawnej;
 • przygotowania pisemnej opinii prawnej;
 • przygotowania dla ubezpieczonego treści dokumentów prawnych;
 • udzielenia porady prawnej przez adwokata / radcę prawnego.

Pomoc przysługuje Ci w przypadku następujących zdarzeń:

 • doznanie szkody na mieniu lub na osobie, wyrządzonej czynem niedozwolonym związanym z uczestniczeniem w ruchu drogowym jako kierujący lub pasażer;
 • popełnienie przestępstwa (lub podejrzenie jego popełnienia) przez ubezpieczonego przeciw bezpieczeństwu w komunikacji;
 • popełnienie wykroczenia (lub podejrzenie jego popełnienia) przez ubezpieczonego przeciw bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym;
 • zatrzymanie prawa jazdy ubezpieczonego;
 • zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Uwaga! Ochrona obejmuje tylko sprawy podlegające prawu polskiemu.

Sprawdź zakres ochrony ubezpieczenia NNW w Compensie

Suma ubezpieczenia i limity świadczeń ubezpieczenia Ochrony Prawnej Compensa

Zakres świadczeń oferowany przez Compensę w ramach tej polisy jest dość szeroki, ale trzeba pamiętać, że suma tej polisy to zaledwie 500 zł.

Dodatkowo obowiązują następujące limity:

 • w okresie ubezpieczenia Compensa udzieli maks. 3 pisemnych opinii prawnych,
 • w okresie ubezpieczenia Compensa przygotuje treści dokumentów prawnych maks. 3 razy.

Sprawdź, jak uzyskać zwrot z ubezpieczenia po sprzedaży samochodu

Zgłoszenie szkody

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej, zgłoś się telefonicznie do Compensy. Centrum Pomocy Prawnej ubezpieczyciela zweryfikuje od razu, jakie usługi będą Ci potrzebne.

Compensa udziela telefonicznej porady prawnej w czasie rzeczywistym. Usługa jest dostępna od pon. do pt. od 9:00 do 17:00. W innych terminach w sprawach pilnych można uzyskać pomoc pod numerem alarmowym, który znajdziesz na dokumencie ubezpieczenia.

Jeśli z powodu skomplikowanego charakteru problemu natychmiastowa porada nie jest możliwa, prawnik poinformuje o możliwości oddzwonienia w późniejszym terminie. Zaproponuje także skorzystanie z innych świadczeń. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, Compensa przekaże sprawę do zewnętrznej kancelarii prawnej.

Przygotowanie pisemnej opinii prawnej lub treści dokumentów prawnych nastąpi najpóźniej w ciągu 48 godzin od przekazania przez ubezpieczonego potrzebnych informacji.

Sprawdź, jak skontaktować się z Compensą i jak wygląda zgłoszenie szkody z innych ubezpieczeń

Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczenia Ochrony Prawnej Compensa

W przypadku tego ubezpieczenia także obowiązują generalne wyłączenia odpowiedzialności wymienione przy okazji opisu polisy AC w Compensie.

Dodatkowo odpowiedzialność Compensy nie obejmuje zdarzeń:

 • wynikających z wzajemnych roszczeń ubezpieczonych objętych ochroną w ramach jednej umowy AC oraz roszczeń w stosunku do ubezpieczającego;
 • wynikających z roszczeń wobec Compensy.

W przypadku świadczenia udzielenia bezpośredniej porady prawnej przez adwokata lub radcę prawnego odpowiedzialność Compensy nie obejmuje też zdarzeń:

 • dotyczących spraw o naruszenie przepisów określających warunki wykonywania przewozu lub transportu drogowego, spraw o naruszenie przepisów o czasie pracy kierowców oraz naruszenie innych przepisów regulujących zasady transportu lub przewozu osób lub rzeczy;
 • dotyczących spraw o popełnienie przestępstw lub wykroczeń skarbowych lub naruszenie przepisów podatkowych.

Sprawdź, jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie GAP w Compensie

Kiedy warto kupić ubezpieczenie Ochrony Prawnej w Compensie?

Jazda autem wiąże się z dużym ryzykiem wyrządzenia komuś szkody. Dlatego jeśli sporo jeździsz samochodem, zastanów się nad rozszerzeniem polisy AC o ochronę prawną. Pamiętaj jednak o dość niskiej sumie tego ubezpieczenia w Compensie.

Sprawdź wady i zalety innych ubezpieczeń w Compensie

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie NNW InterRisk

Nawet najlepsze drogi i systemy bezpieczeństwa w samochodzie nie zabezpieczą Cię przed wszystkimi zdarzeniami drogowymi. Ubezpieczenie NNW pomoże Ci jednak, jeśli w stłuczce ktoś zostanie ranny...

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2021-09-20

Compensa Mój Dom - Ubezpieczenie mieszkania i domu

Każdy dom czy mieszkanie wymaga mniejszej lub większej ochrony. Compensa oferuje ubezpieczenie nieruchomości w dwóch wariantach, dzięki czemu można dobrać zakres świadczeń do swoich oczekiwań.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-20

Ubezpieczenie AC Compensa

Ubezpieczenie AC Compensa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Osoby szukające tańszych rozwiązań mogą natomiast skorzystać z oferty AC Mini.

Czytaj więcej
Komentarze