Strona główna  |  Wiadomości  |  Nieprawidłowości w likwidacji szkód w Ergo Hestia, Compensa i TUZ

Nieprawidłowości w likwidacji szkód w Ergo Hestia, Compensa i TUZ

Data publikacji: 2014-11-24
18 listopada Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary na Ergo Hestia, Compensa i TUW TUZ za opieszałość w likwidacji szkód komunikacyjnych z polis OC.

Kara ubezpieczyciele KNF podała, że kary dla STU Ergo Hestia i TUW TUZ – w wysokości odpowiednio100 tys. zł i 7 tys. zł – zostały nałożone za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z OC. Z kolei dodatkowym powodem nałożenia 70 tys. zł kary na Compensę TU było niedotrzymanie ustawowego terminu obowiązku poinformowania osoby występującej z roszczeniem, że odszkodowanie jej nie przysługuje lub przysługuje w innej wysokości niż określona w zgłoszeniu.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-04-24

Na których ubezpieczycieli rzadko się skarżymy?

Wiemy już, ile skarg na ubezpieczycieli Rzecznik Finansowy otrzymał w 2018 r. Warto porównać te wyniki z udziałem rynkowym poszczególnych zakładów ubezpieczeń.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-27

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej mobilnie i online – jak to działa?

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w obszar zgłaszania i wyceny szkód komunikacyjnych. Sprawdzamy, w których towarzystwach mobilny proces likwidacji szkody samochodu jest już możliwy.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-08-03

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych – lipiec 2015

Lipiec 2015 r. to siódmy miesiąc, w którym wyniki kalkulacji z porównywarki Ubea.pl posłużyły do stworzenia rankingu najtańszych polis.Po podsumowaniu indywidualnych kalkulacji internautów okazało...

Czytaj więcej
Komentarze
GTR
2014-12-06 00:03
Dlatego pisać skargi na ubezpieczycieli! Tylko kary finansowe są w stanie zmusić ich do poprawy jakości działania. Na stronie KNF jest specjalny formularz do składania skarg: https://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/Serwis_konsumenta/pomoc/skarga_na_zaklad_ubezpieczen.jsp
odpowiedz