Strona główna  |  Wiadomości  |  Mubi.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Mubi.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data aktualizacji: 2021-06-04
Na początku 2019 r. na rynku porównywarek ubezpieczeń pojawił się nowy gracz: kalkulator OC / AC Mubi. Sprawdzamy, jak działa ta porównywarka i czy warto z niej skorzystać, kupując ubezpieczenie komunikacyjne.

Polscy kierowcy coraz chętniej szukają taniego OC przy pomocy porównywarek ubezpieczeń. Od początku 2019 r. mogą skorzystać z porównywarki Mubi. Jak działa ten kalkulator? Czy pozwala na szybkie porównanie i zakup ubezpieczenia?

Spis treści:

  1. Mubi
  2. Jak działa cashback 150 zł od Mubi?
  3. Jak działa bonus od Mubi?
  4. Mubi – jakie funkcje ma kalkulator OC / AC?
  5. Jakie są zalety i wady kalkulatora OC / AC Mubi?
  6. Opinia o kalkulatorze OC / AC Mubi

Mubi

Porównywarka ubezpieczeń Mubi - strona główna kalkulatora Mubi.pl to nowa porównywarka ubezpieczeń, która zaczęła swoją działalność na początku 2019 r. Obecnie pozwala porównać następujące ubezpieczenia:

  • OC
  • AC
  • NNW
  • Assistance

Jeśli któraś z przedstawionych ofert spodoba Ci się, możesz zakupić ubezpieczenie online. Za polisę najłatwiej zapłacić przelewem. Potrzebne dokumenty otrzymasz mailem.

Siedziba firmy mieści się w Warszawie:

ul. Ogrodowa 58,
00-856 Warszawa

Sprawdź test kalkulatora CUK

Jak działa cashback 150 zł od Mubi?

Mubi regularnie ogłasza promocje umożliwiające nowym klientom otrzymanie 150 zł zwrotu za zakupioną polisę OC/AC. Aby mieć szansę na cashback, należy wykonać kalkulację za pośrednictwem specjalnego linku promocyjnego i zakupić ubezpieczenie. Następnie potwierdzenie płatności wraz z numerem konta trzeba przesłać za pośrednictwem formularza konkursowego. Zwrot 150 zł za OC/AC otrzymasz na konto.

Nie chcesz czekać na cashback? Skorzystaj z promocji oferowanych przez Ubea.pl i zakup od razu ubezpieczenie ze zniżką wynoszącą 10 lub nawet 20%. Aktualne promocje i dostępne kody zniżkowe wyświetlą Ci się w tabeli wynikowej kalkulatora OC/AC po wykonaniu kalkulacji.

Jak działa bonus od Mubi?

Obecnie Mubi proponuje specjalny bonus za zakup polisy. Aby go odebrać, po zawarciu umowy należy wejść na stronę porównywarki ubezpieczeń oraz podać numer rejestracyjny samochodu i numer telefonu. Następnie trzeba odpowiedzieć na pytanie konkursowe oraz uzupełnić numer konta. Na koniec wystarczy dodać potwierdzenie płatności za ubezpieczenie. W ciągu 30 dni od zgłoszenia Mubi powinno przesłać bonus na wskazane konto.

W ramach promocji możesz otrzymać jeden bonus na jeden samochód. Co ważne, jedna osoba ubezpieczająca może otrzymać maksymalnie dwa bonusy. Pamiętaj, że jeśli z jakiegoś powodu zrezygnujesz z zakupionej polisy, musisz zwrócić nagrodę.

Dodatkowy bonus od Mubi możesz otrzymać, jeśli ktoś zakupi polisę na tym kalkulatorze z Twojego polecenia.

Jeśli nie chcesz czekać na wypłatę bonusu lub też nie podoba Ci się konieczność podawania numeru telefonu, skorzystaj z kalkulatora Ubea.pl. Tutaj od razu zakupisz OC taniej o 10 lub nawet 20%.

Mubi – jakie funkcje ma kalkulator OC / AC?

Kalkulator Mubi umożliwia policzenie kosztu podstawowych ubezpieczeń komunikacyjnych w różnych firmach (OC, AC, NNW oraz Assistance). Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w czasie wypełnienia formularza, możesz zadzwonić do konsultanta porównywarki. Oprócz tego obok poszczególnych pytań znajdują się dodatkowe informacje (widoczne po kliknięciu na symbol znaku zapytania). Zawierają one wskazówki, gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziesz konkretne dane czy wyjaśnienia, dlaczego dane pytanie jest zadawane.

Kalkulator umożliwia także zapisanie kalkulacji i powrót do niej w dogodnym momencie.

Kiedy wypełnisz informacje o aucie, narzędzie zaproponuje Ci kilka wersji samochodu zgodnie z bazą Eurotax. Kiedy wybierzesz konkretny wariant auta, kalkulator automatycznie dopasuje model z bazy Info-Ekspert. Możesz także zaznaczyć opcję „Nie mogę znaleźć mojego modelu”. Po jej wybraniu pojawi się informacja o możliwości ograniczonego wyliczenia ubezpieczenia (kalkulator nie policzy składek od ubezpieczycieli korzystających z danej bazy). Możesz się na to zgodzić lub zadzwonić do konsultanta Mubi i poprosić o pomoc w policzeniu składki.

Warto zauważyć, że Mubi nie porównuje obecnie ofert ubezpieczenia dla samochodów w leasingu ani dla pojazdów zarejestrowanych na firmę.

Wypełniając kalkulator, należy uważać na to, jakie zgody się zaznacza. Jedna z nieobowiązkowych zgód to zezwolenie na przekazanie Twoich danych do Internetowego Agenta Ubezpieczeniowego. Będzie on potem przesyłał informacje handlowe na podany adres mailowy lub dzwonił na podany numer telefonu. Jeśli nie masz na to ochoty, uważaj, by nie zaznaczyć z rozpędu tej zgody.

Porównywarka Mubi zapamiętuje kalkulację wcześniej wykonaną na danym urządzeniu. Jest to oczywiście przydatna funkcja: kiedy wrócisz na stronę, nie będziesz musiał wypełniać wszystkiego od nowa. Problemem jest jednak to, że opcja wyczyszczenia formularza (co może być przydatne, jeżeli np. ktoś z Twoich bliskich chce policzyć OC dla swojego auta) nie jest zbyt widoczna. W czasie następnego testu taka opcja z kolei w ogóle nie była dostępna.

Zobacz, jakie funkcje ma kalkulator OC / AC mFind

Jakie są zalety i wady kalkulatora OC / AC Mubi?

Kalkulator OC / AC Mubi jest przejrzysty, estetyczny i dość łatwy do wypełnienia. Problemem, zwłaszcza w przypadku osób, które pierwszy raz szukają polisy online, może być jednak to, że na początku formularza brakuje informacji, jakie dokumenty należy przygotować, aby szybko wypełnić kalkulator.

Ułatwieniem dla użytkowników porównywarki jest z pewnością to, że w pytaniu o rodzaj samochodu najpopularniejsze marki wymieniono najpierw. Niżej podano wszystkie marki w kolejności alfabetycznej.

Podobnie jak jest w przypadku kalkulatora Ubea, nie musisz podawać numeru rejestracyjnego ani numeru PESEL, aby wyliczyć OC. Wypełnienie tych pól umożliwi jednak policzenie bardziej precyzyjnej składki.

Nie trzeba też obowiązkowo podawać numeru telefonu ani maila (chyba że chcesz otrzymać na ten adres wykonaną kalkulację).

Ciekawym udogodnieniem w porównywarce Mubi jest to, że w pytaniu: „Czy samochód posiada jakieś uszkodzenia?” oprócz odpowiedzi „Nie ma żadnych uszkodzeń” oraz „Uszkodzony” zaproponowano jeszcze opcję „Bez uszkodzeń, widoczne zarysowania”.

Do pytań o datę dołączony jest kalendarz, dzięki czemu łatwo wybrać konkretny dzień. Kalendarz zmienia się także w zależności od udzielonych wcześniej pytań (np. w pytaniu o datę otrzymania prawa jazdy poda tylko te lata, które są możliwe zgodnie z podaną wcześniej datą urodzenia).

Kalkulator Mubi składa się z czterech kroków (Twoje ubezpieczenie, Szczegóły samochodu, Użytkowanie samochodu, Właściciel i dodatkowi kierowcy). Rozwijają się one po kolei w taki sposób, że w dowolnym momencie można przesunąć do góry do wcześniejszych pytań i zmodyfikować odpowiedź. Także po wykonaniu kalkulacji możesz swobodnie wrócić do formularza i zmienić jakąś informację, nie martwiąc się, że reszta danych zniknie.

Na stronie kalkulatora brakuje jednak paska postępu. Nie wiadomo więc, ile jeszcze pól zostało do wypełnienia.

Sama kalkulacja, przynajmniej w naszym teście, trwała niestety nieco długo.

Narzędzie udostępnia różne sposoby sortowania ofert: według ceny, zakresu ochrony lub alfabetycznie. Niestety, nawet jeśli na początku zaznaczysz, że interesuje Cię jedynie OC, to i tak w wynikach wyświetlą się wszystkie oferty (także z NNW, Assistance oraz AC). Co gorsza, w żaden sposób nie można sprawić, by takie propozycje nie były wyświetlane.

W przeprowadzonym teście kalkulator Mubi wyświetlił oferty od 9 ubezpieczycieli (w tym od You Can Drive oferującego polisy jedynie osobom do 30 roku życia). Kiedy nie podaliśmy numeru PESEL, otrzymaliśmy propozycje od 7 towarzystw.

Ciekawy rozwiązaniem proponowanym przez Mubi jest porównywarka ofert. Możesz do niej dodać te propozycje, które Ci się spodobają. Taka porównywarka pokaże Ci więcej informacji niż tylko cenę. Wyświetli Ci informacje o Zielonej Karcie, AC (sposób likwidacji szkody, udział własny, amortyzacja, zakres terytorialny itp.), NNW (suma ubezpieczenia), Assistance (rodzaje świadczeń, zakres terytorialny). Porównywarka umożliwia także pobranie OWU oraz Karty Produktu.

Wadą kalkulatora Mubi jest fakt, że nie można od razu modyfikować zakresu ubezpieczenia AC i sprawdzać na bieżąco, jak zmienia się cena w zależności od wybranych warunków.

Na stronie brakuje też informacji, w jakich godzinach działa infolinia.

Opinia o kalkulatorze OC / AC Mubi

Kalkulator OC / AC Mubi jest czytelnym narzędziem dobrze zaprojektowanym graficznie. Umożliwia wygodne wyliczenie składki w różnych towarzystwach. Ma też jednak pewne wady, takie jak dość długi czas oczekiwania na wyliczenie składki czy brak możliwości modyfikacji zakresu AC od razu na stronie z wynikami kalkulacji. Sprawne korzystanie z narzędzia utrudniają także problemy z wyczyszczeniem formularza z wpisanych wcześniej danych.

Sprawdź test kalkulatora OC Rankomatu

Najczęściej zadawane pytania
Mubi – jakie funkcje ma kalkulator OC / AC?

Kalkulator Mubi umożliwia policzenie kosztu podstawowych ubezpieczeń komunikacyjnych w różnych firmach (OC, AC, NNW oraz Assistance). Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w czasie wypełnienia formularza, możesz zadzwonić do konsultanta porównywarki. Oprócz tego obok poszczególnych pytań znajdują się dodatkowe informacje (widoczne po kliknięciu na symbol znaku zapytania). Zawierają one wskazówki, gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziesz konkretne dane czy wyjaśnienia, dlaczego dane pytanie jest zadawane.

Jakie są zalety i wady kalkulatora OC / AC Mubi?

Kalkulator OC / AC Mubi jest przejrzysty, estetyczny i dość łatwy do wypełnienia. Problemem, zwłaszcza w przypadku osób, które pierwszy raz szukają polisy online, może być jednak to, że na początku formularza brakuje informacji, jakie dokumenty należy przygotować, aby szybko wypełnić kalkulator.
Sprawdź również kalkulator OC/AC Ubea.pl

Ile trzeba czekać na zwrot od Mubi?

Bonus otrzymasz w ciągu 30 dni od zgłoszenia konkursowego na numer konta, które podałeś w zgłoszeniu konkursowym.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-01-29

Ocena polis – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Dobre i tanie ubezpieczenie – to marzenie każdego kierowcy. Odnalezienie takiej oferty nie zawsze jest jednak łatwe. W zorientowaniu się w gąszczu propozycji pomagają porównywarki ubezpieczeń....

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-01-21

Kiosk polis – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Jedną z porównywarek ubezpieczeń na polskim rynku jest Kiosk polis. Umożliwia on policzenie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych, a także sprawdzenie propozycji polis NNW i nieruchomości....

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-03-22

Czy można zrezygnować z ubezpieczenia OC przed wejściem polisy w życie?

Kupiłeś ubezpieczenie OC, ale dzień później zorientowałeś się, że inne towarzystwo ma dla Ciebie lepszą ofertę? Sprawdź, czy możesz zrezygnować z ubezpieczenia, jeśli OC jeszcze nie weszło w życie.

Czytaj więcej
Komentarze
Zbigniew
2021-01-30 20:43
IP: 83.9.x.x
niestety dziadostwo z tej firmy ubezpieczeniowej nie polecam
odpowiedz
Henryk
2021-01-05 08:50
IP: 5.172.x.x
Poczułem się jak na przesłuchaniu u esbeków za czasów komuny, jeszcze tylko imię psa, nr. buta i mamy wszystkie twoje dane. ŻENADA!!!!!. Szkoda mi tylko pana Krzysztofa jeśli o tym nie wie.
odpowiedz
liwe
2020-12-28 21:57
IP: 37.248.x.x
typowe naciaganie i wymuszanie danych dziadostwo.
odpowiedz
uyg
2020-10-23 10:31
IP: 37.248.x.x
najgorszy kalkulator oc/ac jaki jest na rynku, jezeli mam pamietac szkodzy z calego zycia to szybko podziekowalem Wam. ide do swojego agenta i czesc
odpowiedz
Ubea.pl
2020-10-23 16:27
IP: 83.3.x.x
Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora OC/AC Ubea.pl: https://kalkulator.ubea.pl Jeśli poda Pan swój numer PESEL, historię ubezpieczeniową zweryfikujemy samodzielnie i nie będzie Pan musiał jej sam wpisywać.
odpowiedz
Rafał T.
2020-06-22 18:13
IP: 5.172.x.x
Kalkulator mubi ma dziwną cechę. Żąda, by wpisać datę rozpoczęcia nowego ubezpieczenia.co jest oczywiście jasne i logiczne. Kończy nam się 10 lipca, więc wpisujemy 11 lipca. Ale gdy tę datę się wpisze to na dalszych etapach pytania nas o nasze dane Kalkulator cały czas pokazuje nam start nowego ubezpieczenia na dzień wcześniejszy, niż ten, który podaliśmy. Czyli w naszym przykładzie na dzień 10 lipca, zamiast 11 lipca. Mamy więc wrażenie, że to jakieś niedopatrzenie ze strony systemu i nie chcemy dublować tego pierwszego dnia nowego ubezpieczenia z ostatnim dniem starego. Próbując to skorygować wpisujemy więc datę 12 lipca jako początek. Kalkulator pokazuje nam teraz, że nasze ubezpieczenie zacznie się dnia 11 lipca, a więc tak jak chcemy. I wszystko jest dobrze do momentu kupna (oczywiście umowa zawiązuje się bez opłacenia jej z naszego konta bankowego) Jednak kalkulator mubi doznaje wtedy nagłego naprawienia i zamiast pokazywać nam początek naszego ubezpieczenia jak dotychczas na 11 lipca pokazuje na 12. W ten sposób mamy dzień przerwy w OC, co oczywiście nie jest akceptowalne. Jeśli trafiliśmy na mubi n.p. z kanału YT "miłośnicy 4 kółek" to mamy bonus 150 zł za skorzystanie z tego kalkulatora. Jeśli więc pod wpływem tego błędu/kłamstwa systematycznego kalkulatora"zawrzemy" umowę na o jeden dzień za późno i ją oczywiście potem w ciągu ustawowych 30 dni wypowiemy to prawdopodobnie tracimy bonusa. Bo z bonusa można skorzystać raz na 24 miesiące. Może o taką oszczędność tu chodzi?
odpowiedz
ANTY
2020-01-17 02:21
IP: 203.247.x.x
co za bzdura dziadostwo i oszustwo- wszystko super doputy wypełniałem a potem zawieszka kręci sie i zero ofert puszki zbierać i złom a nie ku... D zawracać nie polecam
odpowiedz
Ubea.pl
2020-01-17 08:32
IP: 81.190.x.x
Wyliczał Pan ofertę na Mubi czy na Ubea.pl? Jeśli na Mubi, zachęcamy do skorzystania z kalkulatora OC Ubea. Jeżeli nie chce Pan samodzielnie wypełniać kolejnego formularza, może Pan zeskanować kod Aztec z dowodu rejestracyjnego i w ten sposób błyskawicznie poznać składkę. Istnieje też możliwość zrobienia kalkulacji przez telefon: wystarczy zadzwonić pod numer 71 722 80 00 (konsultanci dostępni w godzinach 9 - 17).
odpowiedz