Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Mubi.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data publikacji: 2019-07-23

Na początku 2019 r. na rynku porównywarek ubezpieczeń pojawił się nowy gracz: kalkulator OC / AC Mubi. Sprawdzamy, jak działa ta porównywarka i czy warto z niej skorzystać, kupując ubezpieczenie komunikacyjne.

Oblicz ubezpieczenie

Oblicz moje OC/AC

Polscy kierowcy coraz chętniej szukają taniego OC przy pomocy porównywarek ubezpieczeń. Od początku 2019 r. mogą skorzystać z porównywarki Mubi. Jak działa ten kalkulator? Czy pozwala na szybkie porównanie i zakup ubezpieczenia?

Mubi

Porównywarka ubezpieczeń Mubi - strona główna kalkulatora Mubi.pl to nowa porównywarka ubezpieczeń, która zaczęła swoją działalność na początku 2019 r. Obecnie pozwala porównać następujące ubezpieczenia:

 • OC
 • AC
 • NNW
 • Assistance

Jeśli któraś z przedstawionych ofert spodoba Ci się, możesz zakupić ubezpieczenie online. Za polisę najłatwiej zapłacić przelewem. Potrzebne dokumenty otrzymasz mailem.

Siedziba firmy mieści się w Warszawie:

ul. Ogrodowa 58,
00-856 Warszawa

Sprawdź test kalkulatora CUK

Mubi – funkcje kalkulatora OC / AC

Kalkulator Mubi umożliwia policzenie kosztu podstawowych ubezpieczeń komunikacyjnych w różnych firmach (OC, AC, NNW oraz Assistance). Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w czasie wypełnienia formularza, możesz zadzwonić do konsultanta porównywarki. Oprócz tego obok poszczególnych pytań znajdują się dodatkowe informacje (widoczne po kliknięciu na symbol znaku zapytania). Zawierają one wskazówki, gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziesz konkretne dane czy wyjaśnienia, dlaczego dane pytanie jest zadawane.

Kalkulator umożliwia także zapisanie kalkulacji i powrót do niej w dogodnym momencie.

Kiedy wypełnisz informacje o aucie, narzędzie zaproponuje Ci kilka wersji samochodu zgodnie z bazą Eurotax. Kiedy wybierzesz konkretny wariant auta, kalkulator automatycznie dopasuje model z bazy Info-Ekspert. Możesz także zaznaczyć opcję „Nie mogę znaleźć mojego modelu”. Po jej wybraniu pojawi się informacja o możliwości ograniczonego wyliczenia ubezpieczenia (kalkulator nie policzy składek od ubezpieczycieli korzystających z danej bazy). Możesz się na to zgodzić lub zadzwonić do konsultanta Mubi i poprosić o pomoc w policzeniu składki.

Warto zauważyć, że Mubi nie porównuje obecnie ofert ubezpieczenia dla samochodów w leasingu ani dla pojazdów zarejestrowanych na firmę.

Wypełniając kalkulator, należy uważać na to, jakie zgody się zaznacza. Jedna z nieobowiązkowych zgód to zezwolenie na przekazanie Twoich danych do Internetowego Agenta Ubezpieczeniowego. Będzie on potem przesyłał informacje handlowe na podany adres mailowy lub dzwonił na podany numer telefonu. Jeśli nie masz na to ochoty, uważaj, by nie zaznaczyć z rozpędu tej zgody.

Porównywarka Mubi zapamiętuje kalkulację wcześniej wykonaną na danym urządzeniu. Jest to oczywiście przydatna funkcja: kiedy wrócisz na stronę, nie będziesz musiał wypełniać wszystkiego od nowa. Problemem jest jednak to, że opcja wyczyszczenia formularza (co może być przydatne, jeżeli np. ktoś z Twoich bliskich chce policzyć OC dla swojego auta) nie jest zbyt widoczna. W czasie następnego testu taka opcja z kolei w ogóle nie była dostępna.

Zobacz, jakie funkcje ma kalkulator OC / AC mFind

Zalety i wady kalkulatora OC / AC Mubi

Kalkulator OC / AC Mubi jest przejrzysty, estetyczny i dość łatwy do wypełnienia. Problemem, zwłaszcza w przypadku osób, które pierwszy raz szukają polisy online, może być jednak to, że na początku formularza brakuje informacji, jakie dokumenty należy przygotować, aby szybko wypełnić kalkulator.

Ułatwieniem dla użytkowników porównywarki jest z pewnością to, że w pytaniu o rodzaj samochodu najpopularniejsze marki wymieniono najpierw. Niżej podano wszystkie marki w kolejności alfabetycznej.

Podobnie jak jest w przypadku kalkulatora Ubea, nie musisz podawać numeru rejestracyjnego ani numeru PESEL, aby wyliczyć OC. Wypełnienie tych pól umożliwi jednak policzenie bardziej precyzyjnej składki.

Nie trzeba też obowiązkowo podawać numeru telefonu ani maila (chyba że chcesz otrzymać na ten adres wykonaną kalkulację).

Ciekawym udogodnieniem w porównywarce Mubi jest to, że w pytaniu: „Czy samochód posiada jakieś uszkodzenia?” oprócz odpowiedzi „Nie ma żadnych uszkodzeń” oraz „Uszkodzony” zaproponowano jeszcze opcję „Bez uszkodzeń, widoczne zarysowania”.

Do pytań o datę dołączony jest kalendarz, dzięki czemu łatwo wybrać konkretny dzień. Kalendarz zmienia się także w zależności od udzielonych wcześniej pytań (np. w pytaniu o datę otrzymania prawa jazdy poda tylko te lata, które są możliwe zgodnie z podaną wcześniej datą urodzenia).

Kalkulator Mubi składa się z czterech kroków (Twoje ubezpieczenie, Szczegóły samochodu, Użytkowanie samochodu, Właściciel i dodatkowi kierowcy). Rozwijają się one po kolei w taki sposób, że w dowolnym momencie można przesunąć do góry do wcześniejszych pytań i zmodyfikować odpowiedź. Także po wykonaniu kalkulacji możesz swobodnie wrócić do formularza i zmienić jakąś informację, nie martwiąc się, że reszta danych zniknie.

Na stronie kalkulatora brakuje jednak paska postępu. Nie wiadomo więc, ile jeszcze pól zostało do wypełnienia.

Sama kalkulacja, przynajmniej w naszym teście, trwała niestety nieco długo.

Narzędzie udostępnia różne sposoby sortowania ofert: według ceny, zakresu ochrony lub alfabetycznie. Niestety, nawet jeśli na początku zaznaczysz, że interesuje Cię jedynie OC, to i tak w wynikach wyświetlą się wszystkie oferty (także z NNW, Assistance oraz AC). Co gorsza, w żaden sposób nie można sprawić, by takie propozycje nie były wyświetlane.

W przeprowadzonym teście kalkulator Mubi wyświetlił oferty od 9 ubezpieczycieli (w tym od You Can Drive oferującego polisy jedynie osobom do 30 roku życia). Kiedy nie podaliśmy numeru PESEL, otrzymaliśmy propozycje od 7 towarzystw.

Ciekawy rozwiązaniem proponowanym przez Mubi jest porównywarka ofert. Możesz do niej dodać te propozycje, które Ci się spodobają. Taka porównywarka pokaże Ci więcej informacji niż tylko cenę. Wyświetli Ci informacje o Zielonej Karcie, AC (sposób likwidacji szkody, udział własny, amortyzacja, zakres terytorialny itp.), NNW (suma ubezpieczenia), Assistance (rodzaje świadczeń, zakres terytorialny). Porównywarka umożliwia także pobranie OWU oraz Karty Produktu.

Wadą kalkulatora Mubi jest fakt, że nie można od razu modyfikować zakresu AC i sprawdzać na bieżąco, jak zmienia się cena w zależności od wybranych warunków.

Na stronie brakuje też informacji, w jakich godzinach działa infolinia.

Opinia o kalkulatorze OC / AC Mubi

Kalkulator OC / AC Mubi jest czytelnym narzędziem dobrze zaprojektowanym graficznie. Umożliwia wygodne wyliczenie składki w różnych towarzystwach. Ma też jednak pewne wady, takie jak dość długi czas oczekiwania na wyliczenie składki czy brak możliwości modyfikacji zakresu AC od razu na stronie z wynikami kalkulacji. Sprawne korzystanie z narzędzia utrudniają także problemy z wyczyszczeniem formularza z wpisanych wcześniej danych.

Sprawdź test kalkulatora OC Rankomatu

Tagi:

Komentarze