Strona główna  |  Wiadomości  |  Kiosk polis – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Kiosk polis – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data publikacji: 2021-01-21
Jedną z porównywarek ubezpieczeń na polskim rynku jest Kiosk polis. Umożliwia on policzenie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych, a także sprawdzenie propozycji polis NNW i nieruchomości. Jakie są zalety i wady tego kalkulatora?

Ceny za obowiązkowe OC, mimo takiego samego zakresu ochrony, potrafią różnić się nawet o 1000 zł między poszczególnymi ubezpieczycielami. Sprawdzenie oferty tylko jednej firmy grozi Ci więc słonym przepłaceniem za polisę. Na szczęście na rynku funkcjonują także porównywarki ubezpieczeń, które już za jednym wyliczeniem sprawdzą ceny OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jedną z takich firm jest Kiosk polis. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady.

Spis treści:

 1. Kiosk polis
 2. Kiosk polis – jakie funkcje ma kalkulator OC / AC?
 3. Kalkulator OC / AC Kiosk polis – zalety i wady
 4. Tabela wynikowa Kiosk polis – opinia
 5. Kalkulator Kiosk polis – opinia

Kiosk polis

Kiosk polis - porównywarka ubezpieczeń OC Kiosk polis przedstawia się jako porównywarka ubezpieczeń:

 • samochodu,
 • turystycznych,
 • zdrowotnych,
 • nieruchomości.

W praktyce jednak na stronie znajdziesz prawdziwy kalkulator służący jedynie do wyliczenia cen OC i AC oraz ubezpieczeń turystycznych. W przypadku ubezpieczeń zdrowotnych Kiosk polis może ci służyć przekierowaniem do AXA.

Na stronie znajduje się także lista propozycji NNW oraz ubezpieczeń mieszkania. Kiosk polis opisuje podstawowe warunki tych ofert, ale nie umożliwia wyliczenia ceny ubezpieczenia dla konkretnego przypadku.

Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie:

KioskPolis.pl Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 39a,
02-672 Warszawa

Kiosk polis – jakie funkcje ma kalkulator OC / AC?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych Kiosk polis umożliwia policzenie składki i porównanie warunków OC, AC, NNW oraz Assistance.

Aby zakupić ubezpieczenie na tej stronie:

 • Wypełnij formularz online.
 • Sprawdź oferty wyliczone przez Kiosk polis na podstawie podanych przez Ciebie informacji.
 • Wybraną propozycję możesz zakupić i opłacić online.
 • Kiosk polis prześle zakupione ubezpieczenie na Twojego maila.

Co ważne, w razie potrzeby możesz w dowolnym momencie skontaktować się z doradcą Kiosku polis online lub telefonicznie.

Na stronie kalkulatora znajdziesz także podstawowe informacje o:

 • działaniu porównywarki,
 • ubezpieczeniu AC, NNW, Assistance,
 • danych potrzebnych do wyliczenia składki,
 • bezpieczeństwie podawanych wiadomości,
 • zaletach kalkulatora.

Więcej szczegółowych poradników dotyczących różnych aspektów ubezpieczeń umieszczono na głównej stronie porównywarki.

Kalkulator OC / AC Kiosk polis – zalety i wady

Kalkulator Kiosk polis ma dość minimalistyczny i przejrzysty wygląd. Poszczególne pola są wyraźnie odznaczone, a przyciski duże. Policzenie składki na telefonie nie powinno więc sprawić żadnych problemów. Na stronie zastosowano także czytelny krój pisma.

Aby wyliczyć składkę, trzeba wypełnić kilka stron danych. Niestety, na początku nie znajdziesz informacji, ile dokładnie sekcji posiada kalkulator. Nie wyświetla się też żaden pasek postępu. Wypełniając formularz, nie wiesz więc, ile jeszcze czasu zajmie Ci podawanie danych.

Poszczególne pola są dość proste do uzupełnienia. Nie ma choćby problemów z wybraniem daty, także takiej dawniejszej, z kalendarza. Niektóre pola są też automatycznie wypełnione na podstawie najczęściej udzielanych odpowiedzi. Oczywiście, w razie potrzeby można ją zmienić.

Niekiedy jednak brakuje pewnych udogodnień w wypełnianiu formularza. Dla przykładu w pytaniu o markę auta nie wyświetlają się najpierw te najpopularniejsze. Istnieje jednak możliwość, aby samemu zacząć wpisywać nazwę marki swojego auta w odpowiednim polu i wtedy narzędzie podpowie odpowiednią opcję uzupełnienia.

Przed zapytaniem o model samochodu kalkulator nie przeprowadza wstępnej selekcji opcji (np. pytając o pojemność silnika). Trzeba więc wybierać odpowiednią nazwę z długiej listy modeli danej marki z konkretnego roku. W przypadku pytania o stan samochodu podano natomiast tylko dwie opcje odpowiedzi: brak uszkodzeń lub uszkodzony. Nie ma natomiast odpowiedzi „Drobne uszkodzenia (zarysowania)”.

Kalkulator Kiosk polis zawiera też mało podpowiedzi do pytań. Osoba, która nie ma doświadczenia z wypełnianiem takich formularzy, może więc mieć problem z jego szybkim uzupełnieniem.

Jeśli w trakcie wypełniania formularza pominie się jakieś wymagane pole, kalkulator nie pokaże od razu komunikatu o tym. Dopiero po kliknięciu na przycisk „Dalej” umożliwiającym przejście do następnego ekranu Kiosk polis wyświetli informację o pominiętych, niezbędnych pytaniach.

Podobnie jak na Ubea.pl podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL nie jest niezbędne do wyliczenia składki. Wpisanie tych danych umożliwia jednak poznanie większej liczby ofert. Kiosk polis obok tych pytań tłumaczy też od razu, dlaczego takie informacje pomogą w wyliczeniu dokładniejszej składki. Pewne zamieszanie wprowadza jednak fakt, że obok tych pól umieszczono gwiazdkę mogącą sugerować, że jest to pole, które trzeba wypełnić.

Podanie numeru rejestracyjnego jest również nieobowiązkowe. Jeśli się go jednak poda, Kiosk polis może wyliczyć dokładniejszą stawkę ubezpieczenia.

W przeciwieństwie do kalkulatora Ubea.pl do wyliczenia składki na Kiosku polis koniecznym jest natomiast podanie adresu mailowego. Niezbędne jest też zgodzenie się na otrzymywanie na tego maila informacji handlowych od porównywarki.

Nie trzeba z kolei wypełniać pola z numerem telefonu. Jeśli się go poda, doradca Kiosku polis będzie mógł się z Tobą skontaktować, aby pomóc w doborze oferty.

Tabela wynikowa Kiosk polis – opinia

Samo wyliczenie składek ubezpieczenia przez kalkulator nie trwa bardzo krótko, ale też nie przedłuża się znacząco.

Zdecydowaną wadą tej porównywarki jest jednak fakt, że jeśli nie poda się imienia, nazwiska ani numeru PESEL, to otrzyma się propozycję tylko z jednej firmy ubezpieczeniowej. Pozostałych 6 ubezpieczycieli przedstawi swoje oferty dopiero po uzupełnieniu tych danych.

Już w formularzu można zaznaczyć, jaki zakres ubezpieczenia Cię interesuje. Nawet jeśli jednak zaznaczysz, że chcesz tylko OC, w tabeli wynikowej pokażą się także propozycje zawierające AC.

Propozycje ubezpieczeń można posortować według ceny rosnąco albo malejąco. Dodatkowo obok tabeli znajdują się filtry pozwalające szybko wybrać te polisy, które są dla Ciebie interesujące pod względem zakresu ochrony lub dodatków.

Co ważne, filtry umożliwiają także ustawienie najważniejszych warunków AC. Dzięki temu mogą wyświetlić Ci się np. tylko te oferty, które zapewniają minimalny udział własny w autocasco lub użycie oryginalnych części do naprawy pojazdu.

Filtr dotyczący zakresu Assistance pozwala natomiast ustalić między innymi, w jakich krajach ma być dostępna pomoc oraz czy polisa ma zapewniać samochód zastępczy.

Filtry umożliwiają również wyselekcjonowanie ofert danego ubezpieczyciela. Jest to przydatne, ponieważ Kiosk polis nie wyświetla po jednej propozycji konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Zamiast tego pokazuje wiele ofert od jednego ubezpieczyciela, które różnią się zakresem (np. samo OC, OC, NNW i AC Mini, OC, NNW i pełne AC itd.).

Jeśli klikniesz na konkretną ofertę ubezpieczenia, wyświetli Ci się przejrzysta i łatwa do zrozumienia tabela prezentująca szczegóły tej propozycji. Kiosk polis umożliwia także porównanie naraz szczegółów kilku wybranych ubezpieczeń (maksymalnie czterech).

Z tabeli wynikowej możesz w dowolnym momencie powrócić do formularza, aby edytować dane. Wadą jest jednak fakt, że kiedy już poprawisz informacje i chcesz wrócić do tabeli wynikowej, narzędzie po prostu przestaje funkcjonować. Najpierw pokazuje się komunikat, że kalkulator liczy dane. Po skończeniu obliczania nie wyświetla się jednak tabela z wynikami. Zamiast tego narzędzie samoistnie wraca do formularza. Dopiero odświeżenie kalkulatora umożliwi wyświetlenie się tabeli wynikowej.

Co zrobić, jeśli któraś z przedstawionych ofert spodoba Ci się? Wybraną polisę możesz kupić online. Istnieje też opcja zamówienia w tabeli wynikowej rozmowy z konsultantem, jeśli chcesz o coś dopytać lub pragniesz uzyskać pomoc w doborze oferty.

Aby zamówić kontakt telefoniczny, musisz podać:

 • imię,
 • numer telefonu,
 • preferowane godziny kontaktu.

Kalkulator Kiosk polis – opinia

Kiosk polis jest czytelnym i łatwym do wypełnienia narzędziem. Główną wadą tego kalkulatora jest jednak to, że jeśli nie podasz numeru PESEL, otrzymasz propozycje OC i AC tylko z jednej firmy ubezpieczeniowej. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl.

Plusem kalkulatora jest przejrzysta tabela wynikowa umożliwiająca dokładne porównanie poszczególnych ofert oraz filtry pozwalające ustalić preferowany zakres AC lub Assistance. Programiści kalkulatora muszą natomiast jeszcze popracować nad tym, co się dzieje z narzędziem po wprowadzeniu poprawek do wpisanych wcześniej danych do formularza.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-01-18

Beesafe – nowy kalkulator ubezpieczeniowy. Opinie, zalety, wady

Beesafe to nowa marka ubezpieczeniowa na polskim rynku oferująca polisy komunikacyjne. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady oraz jak kupić ubezpieczenie, wypowiedzieć OC i zgłosić szkodę w Beesafe.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-05-26

Jak policzyć ceny ubezpieczenia OC / AC na Ubea.pl?

Kto ma najtańsze OC? - w obliczu ciągłych podwyżek składek ubezpieczenia to coraz częściej zadawane pytanie. Darmowy kalkulator OC i AC pozwoli szybko na nie odpowiedzieć.

Czytaj więcej
Komentarze