Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Komu w drogę, temu... ubezpieczenie

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-25

Kierowcy, zarówno początkujący, którzy dopiero co kupili samochód, jak i ci doświadczeni, szukają oszczędności związanych z użytkowaniem samochodu. Niektórzy próbują nawet jeździć bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Co z tego może wyniknąć?

Kara za brak ubezpieczania samochodu

Kierowcy, którzy nie wykupili OC zapłacą karę w wysokości 3200 zł.

Opłata ta naliczana jest w oparciu o stawkę najniższego wynagrodzenia za pracę. Właściciele pojazdów, którzy nie wykupili ubezpieczenia OC podlegają karze zgodnie z ustawą z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Wysokość kary za brak ubezpieczenia OC jest wysoka, ale i tak jesteśmy jednym z krajów Unii Europejskiej, gdzie jest najtańsze OC. Czy zatem nie lepiej wykupić pakiet ubezpieczeniowy i jeździć spokojnie?

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Wraz z obowiązkowym OC możemy wykupić pakiet dobrowolnych ubezpieczeń, dzięki którym będziemy mogli uniknąć niespodziewanych wydatków. Do dobrowolnych ubezpieczeń zaliczamy: AC, assistance, NNW czy minicasco. Chętni mogą także dobrowolnie ubezpieczyć szyby samochodowe.

Jeżeli nie masz czasu, aby samodzielnie poszukać najkorzystniejszego dla siebie pakietu ubezpieczeniowego, skorzystaj z pomocy multiagencji Ubea – doradcy przedstawią ci najkorzystniejsze pakiety ubezpieczeniowe oferowane przez wszystkie agencje ubezpieczeniowe w Polsce. Multiagencje posiadają na swoich stronach narzędzia takie jak np. kalkulator OC, które pozwoli wybrać odpowiedni i dopasowany do Twoich potrzeb pakiet ubezpieczeń. Dzięki zestawieniu ofert towarzystw ubezpieczeniowych możesz szybko i skutecznie porównać ceny i zdecydować się na najkorzystniejszą opcję.

Tagi:

Komentarze