Strona główna  |  Wiadomości  |  Ile kosztuje Zielona Karta w 2021?

Ile kosztuje Zielona Karta w 2021?

Data aktualizacji: 2021-07-30
W większości europejskich krajów wystarczy, by nasz samochód posiadał wykupione w Polsce ubezpieczenie OC. W niektórych państwach potrzebna będzie jednak Zielona Karta. Ile kosztuje jej wyrobienie?

Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Zielona Karta zdecydowanie straciła na znaczeniu. Jeśli poruszamy się po terenie Unii oraz kilku innych krajów (jak np. Norwegia czy Islandia), wystarczy, że mamy ze sobą potwierdzenie ubezpieczenia OC wykupionego w Polsce.

Jeśli na wakacje jedziemy autem, może się nam przydać Zielona Karta Jeśli jednak na wakacje ruszamy w nieco bardziej egzotyczne rejony (np. Azerbejdżan czy Albania), przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w Zieloną Kartę.

Jeśli zapomnimy o niej, będziemy musieli wykupić ubezpieczenie graniczne, które potrafi naprawdę sporo kosztować (np. ubezpieczenie graniczne pozwalające wjechać do Rosji na 15 dni kosztuje aż 43 euro). Tymczasem Zieloną Kartę często można otrzymać za darmo.

Sprawdź, ile dokładnie kosztuje ubezpieczenie graniczne

Spis treści:

  1. Ile kosztuje Zielona Karta?

Ile kosztuje Zielona Karta?

O Zieloną Kartę najlepiej poprosić w tym samym towarzystwie, w którym mamy wykupione ubezpieczenie OC. Swoim klientom ubezpieczyciele oferują bowiem często taki dokument za darmo lub za symboliczną opłatą. W poniższej tabeli podajemy, jak przebiega wydanie Zielonej Karty w poszczególnych towarzystwach.

Towarzystwo Wydawanie Zielonej Karty
Allianz Zielona Karta jest płatna. Dokładna cena ustalana indywidualnie
AXA Bezpłatna dla posiadaczy OC w AXA
Aviva Bezpłatna dla posiadaczy OC w Aviva. W razie potrzeby można zamówić dokument online na stronie Avivy, a karta zostanie wysłana pod wskazany adres
Compensa Bezpłatna dla posiadaczy OC w Compensa
Ergo Hestia Zielona Karta jest płatna. Dokładna cena ustalana indywidualnie (najważniejszym czynnikiem jest to, na jaki czas ją potrzebujemy)
Generali Wydawana bezpłatnie dla posiadaczy OC w Generali po złożeniu pisemnego wniosku
InterRisk Bezpłatna dla posiadaczy OC w InterRisk
Link4 Bezpłatna dla posiadaczy OC w Link4
MTU Zielona Karta jest płatna.
Proama Bezpłatna dla posiadaczy OC w Proama
PZU Bezpłatna dla posiadaczy OC w PZU
UNIQA Bezpłatna dla posiadaczy OC w UNIQA
Warta Zielona Karta jest płatna. Składka bazowa zaczyna się od 11 zł (wyjazd od 15 do 30 dni) lub 21 zł (wyjazd od 30 dni do 12 miesięcy)
Wiener Zielona Karta jest płatna. Dokładna cena ustalana indywidualnie

Źródło: Tabela opracowana na podstawie informacji opublikowanych przez ubezpieczycieli aktualnych na dzień 5.01.2021 r.

Mimo że coraz więcej ubezpieczycieli oferuje Zieloną Kartę bezpłatnie swoim klientom, to jednak nadal są takie towarzystwa, które każą za nią dodatkowo płacić. Jeśli więc jesteśmy zapalonymi podróżnikami, warto już w momencie wyboru OC zainteresować się warunkami wydawania Zielonej Karty.

Zobacz, gdzie jest potrzebna Zielona Karta

Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje Zielona Karta?

O Zieloną Kartę najlepiej poprosić w tym samym towarzystwie, w którym mamy wykupione ubezpieczenie OC. Swoim klientom ubezpieczyciele oferują bowiem często taki dokument za darmo lub za symboliczną opłatą. W tabeli w artykule podajemy, jak przebiega i ile kosztuje wydanie Zielonej Karty w poszczególnych towarzystwach.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-08-11

Ile kosztuje OC w lipcu 2020 r.? - barometr Ubea.pl

Od marca do czerwca 2020 r. średnia cena OC ciągle spadała. Warto sprawdzić, czy lipiec przyniósł kontynuację tego trendu.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-06-10

Barometr Ubea.pl: ceny OC w maju 2020 r.

Kierowcy czekają na kolejne obniżki cen obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdzamy, czy nastąpiły one w maju 2020 r.

Czytaj więcej
Komentarze