Strona główna  |  Wiadomości  |  Ile kosztuje OC w lipcu 2020 r.? - barometr Ubea.pl

Ile kosztuje OC w lipcu 2020 r.? - barometr Ubea.pl

Data publikacji: 2020-08-11
Od marca do czerwca 2020 r. średnia cena OC ciągle spadała. Warto sprawdzić, czy lipiec przyniósł kontynuację tego trendu.

Po sprawdzeniu wcześniejszych wyników barometru cenowego Ubea.pl można stwierdzić, że spadki średniej ceny OC były widoczne kolejno w marcu, kwietniu, maju oraz czerwcu 2020 r. Taka sytuacja sugeruje, że możemy mieć do czynienia z pewnym dłuższym trendem.

Ceny OC - lipiec 2020

Warto zatem sprawdzić, czy zaznaczył się on również w lipcu. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl odpowiadają na to pytanie i sprawdzają aktualne ceny OC.

Poziom barometru cenowego z lipca 2020 r. = 96↘ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 99↘)

Spis treści:

  1. Ile kosztuje OC w lipcu 2020 r.?
  2. Dlaczego ceny OC spadają?

Ile kosztuje OC w lipcu 2020 r.?

Barometr cen OC - lipiec 2020 Przed zbadaniem lipcowych danych Ubea.pl warto przypomnieć, jak wygląda sposób wyznaczania comiesięcznego wyniku związanego z barometrem cenowym. W ramach tej analizy cenowej średnia składka OC ze stycznia służy później jako punkt odniesienia i przyjmuje wyjściowy poziom równy 100.

Jeżeli w jakimś miesiącu przeciętna składka OC oferowana online przez ubezpieczycieli (na Ubea.pl) osiągnie poziom równy np. 96% styczniowego wyniku, to na wykresie będzie widoczna liczba 96. Z właśnie taką sytuacją mieliśmy do czynienia w lipcu 2020 r.

Okazało się bowiem, że przeciętny koszt OC (1294 zł) wyniósł około 96% styczniowego wyniku (1345 zł). Oznaczało to przyspieszenie miesięcznego tempa spadków do niemal 3% - wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Dlaczego ceny OC spadają?

Kolejny spadek średniej ceny OC wydaje się dość zaskakujący w kontekście pogorszenia wyników finansowych ubezpieczycieli z I kw. 2020 r. Taka zmiana cenowa może mieć związek między innymi z faktem, że niektóre zakłady ubezpieczeniowe proponują bardziej preferencyjne warunki zakupu polis komunikacyjnych w ratach.

Warto również pamiętać, że pogorszenie się sytuacji finansowej polskich kierowców prawdopodobnie skłania ich do bardziej starannego porównywania ofert. Taka sytuacja motywuje natomiast zakłady ubezpieczeń do wprowadzania różnych promocji dla internautów - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

O autorze
Andrzej Prajsnar
Andrzej Prajsnar
Na Ubea.pl o ubezpieczeniach piszę od 2014 r. Zajmuję się również tematyką nieruchomości i finansów osobistych. Studiowałem ekonomię oraz finanse i rachunkowość. Jestem autorem artykułów, wypowiedzi i analiz publikowanych m.in. przez media współpracujące z naszą porównywarką (Rzeczpospolita, Bankier.pl, Fakt.pl, Infor.pl).
Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-06-10

Barometr Ubea.pl: ceny OC w maju 2020 r.

Kierowcy czekają na kolejne obniżki cen obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdzamy, czy nastąpiły one w maju 2020 r.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-12-06

Barometr Ubea.pl: ceny OC w listopadzie 2019 r.

Ponownie sprawdziliśmy, jak zmieniała się średnia cena OC dla kierowców. Tym razem właścicieli aut czeka miła niespodzianka cenowa.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-11-07

Ile kosztuje OC? - barometr Ubea.pl w październiku 2019 r.

Wrzesień przyniósł wzrost średnich składek OC. Sprawdzamy, czy taki trend utrzymał się na początku kolejnego kwartału.

Czytaj więcej
Komentarze