Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Jeep – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Jeep – ile kosztuje?

Data publikacji: 2020-12-11
Jeep to coś więcej niż samochód. To przemierzanie niezdobytych dotąd dróg, odkrywanie tego, co znajduje się poza utartymi szlakami i spełnianie marzeń z młodzieńczych lat. Eksperci Ubea.pl postanowili sprawdzić, ile kosztuje OC dla Jeepa Renegade, Jeepa Cherokee i innych modeli.

Jeepy zaprojektowano dla wojska w trakcie II Wojny Światowej. Okazały się one jednak tak wielkim sukcesem, że po zakończeniu walk na rynku pojawiła się cywilna wersja tego samochodu. Mimo że OC dla SUV-ów, crossoverów i samochodów terenowych jest często nieco droższe, to eksperci Ubea.pl znaleźli OC dla Jeepa już w cenie 479 zł.

Najtańsze OC i AC Jeep:

Ubezpieczenie Model Jeepa Cena
OC Jeep Compass 479 zł
OC + AC Jeep Patriot 900 zł


Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Jeep – jaką składkę zapłacisz?
 2. OC Jeep – ile kosztuje ubezpieczenie?
 3. Ubezpieczenie AC Jeep – czy warto kupić polisę?
 4. AC Jeep – ile wynosi składka ubezpieczenia?
 5. Jeep - czy warto wybrać tę markę motoryzacyjną?

Ubezpieczenie OC Jeep – jaką składkę zapłacisz?

Nasi klienci często pytają nas o cenę OC dla konkretnej marki samochodu. Na takie pytanie nie ma jednak jednej prostej odpowiedzi. Składka polisy zależy bowiem od wielu różnorodnych czynników, takich jak rodzaj auta, miejsce jego użytkowania, wiek właściciela czy historia ubezpieczeniowa posiadacza pojazdu. Marka oraz model samochodu też oczywiście wpływają na cenę, ale nie są decydującymi czynnikami.

Aby więc sprawdzić przeciętne ceny OC dla Jeepa, policzyliśmy na kalkulatorze Ubea.pl składki dla czterech przykładowych właścicieli samochodów tej amerykańskiej marki. Każdy z nich reprezentuje nieco inny typ kierowcy. Swojego przedstawiciela znajdzie tu zarówno doświadczony kierowca z dużej miejscowości, jak i młoda osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę za kółkiem:

Cena OC Jeep

Wariant 1: pani Sandra z Barda ma 48 lat, a OC kupuje nieprzerwanie od 18 lat. Przez ostatnie 8 lat nie spowodowała żadnej szkody.

Wariant 2: pan Mariusz mieszka w Krakowie i jest w wieku 37 lat. OC kupuje od 9 lat i nigdy nie był sprawcą szkody.

Wariant 3: pani Beata jest mieszkanką Szydłowa i ma 29 lat. Umowę ubezpieczenia OC zawiera od 9 lat. Pod koniec zeszłego roku spowodowała niestety kolizję.

Wariant 4: dwudziestodwuletni pan Jakub z Węgierskiej Górki kupuje swoje drugie OC w życiu. Jak dotąd nie był sprawcą szkody.

Cenę ubezpieczenia OC wyliczyliśmy dla różnych modeli Jeepa, w tym tak popularnych jak Jeep Renegade czy Jeep Grand Cherokee.

Ubezpieczenie OC Jeep Cherokee

Jeep Cherokee był początkowo SUV-em klasy kompaktowej. Obecnie należy do klasy średniej, a od 2013 r. dostępna jest piąta generacja tego modelu. W 2014 r. otrzymała ona tytuł Best in Class przyznawany najbezpieczniejszym pojazdom minionego roku przez Euro NCAP. Ile kosztuje OC dla Jeepa Cherokee?

Jeep Cherokee – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Sandra – doświadczony kierowca z Barda 536 zł
Pan Mariusz – doświadczony kierowca z Krakowa 560 zł
Pani Beata – kierowca z niedawną szkodą 582 zł
Pan Jakub – młody kierowca 1394 zł


Ubezpieczenie OC Jeep Commander

Jeep Commander – SUV klasy wyższej – plasował się w ofercie amerykańskiej marki między SUV-ami Cherokee i Grand Cherokee. Był to pierwszy Jeep z trzema rzędami siedzeń. Czy ubezpieczenie OC dla Jeepa Commandera jest drogie?

Jeep Commander – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Sandra – doświadczony kierowca z Barda 556 zł
Pan Mariusz – doświadczony kierowca z Krakowa 597 zł
Pani Beata – kierowca z niedawną szkodą 757 zł
Pan Jakub – młody kierowca 1949 zł


Sprawdź też, ile kosztuje OC dla Suzuki

Ubezpieczenie OC Jeep Compass

Jeep Compass był jednym z pierwszym crossoverów w ofercie amerykańskiej marki. Potem jednak poddano go modyfikacjom, w wyniku których stał się SUV-em klasy kompaktowej. Ile zapłaci się za OC Jeepa Compassa?

Jeep Compass – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Sandra – doświadczony kierowca z Barda 479 zł
Pan Mariusz – doświadczony kierowca z Krakowa 490 zł
Pani Beata – kierowca z niedawną szkodą 511 zł
Pan Jakub – młody kierowca 1512 zł


Ubezpieczenie OC Jeep Grand Cherokee

SUV klasy średniej, a następnie wyższej – Jeep Grand Cherokee – zaprezentowano po raz pierwszy w 1992 r. W 2021 r. ma nastąpić premiera piątej generacji tego modelu. Nowa wersja otrzymała zupełnie nową gamę silnikową. Jaka jest średnia składka OC dla Jeepa Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Sandra – doświadczony kierowca z Barda 608 zł
Pan Mariusz – doświadczony kierowca z Krakowa 641 zł
Pani Beata – kierowca z niedawną szkodą 675 zł
Pan Jakub – młody kierowca 1580 zł


Ubezpieczenie OC Jeep Patriot

Wyróżniający się kanciastą stylistyką nadwozia, okrągłymi reflektorami i poprzeczną atrapą chłodnicy Jeep Patriot był samochodem osobowym typu SUV należącym do segmentu kompaktowego. Amerykańska marka produkowała go w latach 2006 – 2016. Czy łatwo znaleźć tanie OC dla Jeepa Patriot?

Jeep Patriot – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Sandra – doświadczony kierowca z Barda 516 zł
Pan Mariusz – doświadczony kierowca z Krakowa 554 zł
Pani Beata – kierowca z niedawną szkodą 685 zł
Pan Jakub – młody kierowca 1665 zł


Ubezpieczenie OC Jeep Renegade

Nazwa Renegade przewijała się już wcześniej w historii Jeepa. Takie miano nosiła jedna z wersji wyposażeniowych modelu CJ-5, a także dwumiejscowy prototyp z 2008 r. Ostatecznie w 2014 r. zaprezentowano model Jeep Renegade – SUV klasy miejskiej. Na jakie ceny OC powinni się przygotować właściciele Jeepa Renegade?

Jeep Renegade – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Sandra – doświadczony kierowca z Barda 498 zł
Pan Mariusz – doświadczony kierowca z Krakowa 575 zł
Pani Beata – kierowca z niedawną szkodą 579 zł
Pan Jakub – młody kierowca 1294 zł


Ubezpieczenie OC Jeep Wrangler

Jeep Wrangler to typowy samochód terenowy klasy kompaktowej, a od roku 2006 klasy wyższej średniej. Jeep Wrangler jest następcą wieloletniej linii modelowej CJ oraz modelu DJ. Jeep Wrangler czwartej generacji posiada oświetlenie wykonane w 100% w technologii LED. Jakie są składki OC dla Jeepa Wranglera?

Jeep Wrangler – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Sandra – doświadczony kierowca z Barda 608 zł
Pan Mariusz – doświadczony kierowca z Krakowa 648 zł
Pani Beata – kierowca z niedawną szkodą 689 zł
Pan Jakub – młody kierowca 1580 zł


OC Jeep – ile kosztuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenia OC dla Jeepa, nie licząc polis dla młodych kierowców, mają dość wyrównane poziomy cen. Pomiędzy ubezpieczeniem OC dla doświadczonego kierowcy z małej miejscowości a polisą dla bezszkodowego kierowcy z dużego miasta lub osoby z niedawną szkodą w większości przypadków jest mniej niż 100 zł różnicy. Dla przykładu pani Sandra zapłaci za OC swojego Jeepa Renegade co najmniej 498 zł. Dla pani Beaty – kierowcy z niedawną szkodą – znaleźliśmy natomiast OC za 579 zł.

Zdecydowanie więcej zapłacą natomiast za OC Jeepa młode osoby. Należy jednak pamiętać, że tacy kierowcy rzadko kiedy są jedynymi właścicielami auta tej amerykańskiej marki. Jeśli już jednak jakiś młody kierowca posiada Jeepa na własność, powinien pamiętać o sprawdzeniu cen na porównywarce ubezpieczeń.Dla Jeepa Grand Cherokee pana Jakuba znaleźliśmy OC za 1580 zł. Najdroższa oferta wyniosła jednak 2721 zł, czyli ponad 1000 zł więcej. Taka kwota, zwłaszcza dla młodej osoby, jest już znaczącą pozycją w budżecie.

Ubezpieczenie AC Jeep – czy warto kupić polisę?

Ubezpieczenie OC jest polisą, którą musi zakupić każdy właściciel samochodu. Decyzja o zakupie autocasco należy już natomiast do osoby posiadającej auto. Jeśli jednak masz Jeepa, którym pokonujesz niezdobyte drogi i ruszasz w nieznane, lepiej wyposaż się w polisę AC.

Ubezpieczenie AC pomoże Ci, jeśli przypadkiem uszkodzisz swoje auto lub jeśli Twój Jeep ulegnie zniszczeniu w wyniku wichury czy pożaru.

Jeep nie należy do aut, które często padają ofiarą kradzieży, ale jeśli jednak Twój zostałby skradziony, autocasco pomoże Ci także w takiej sytuacji.

AC Jeep – ile wynosi składka ubezpieczenia?

Ubezpieczenie AC jest dość elastyczną polisą. Z jednej strony to zaleta, bo pozwala Ci dopasować zakres ochrony i cenę do Twoich potrzeb, z drugiej oznacza, że na zakup AC należy poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiedni wariant. Taka różnorodność warunków oznacza też, że składka autocasco dla Jeepa może różnić się znacząco zależnie od wersji AC.

Eksperci Ubea.pl policzyli więc AC dla Jeepa, biorąc pod uwagę dwa skrajne warianty: ekonomiczne AC oraz autocasco o kompleksowym zakresie ochrony.

Wariant 1: AC ekonomiczne

 • odszkodowanie liczone na podstawie kosztorysu,
 • udział własny,
 • części zamienne,
 • amortyzacja.

Wariant 2: AC o pełnym zakresie ochrony

 • naprawa w serwisie,
 • minimalny udział własny,
 • części oryginalne,
 • brak amortyzacji.

AC policzyliśmy dla pani Sandry – doświadczonego kierowcy z Barda. Pod uwagę wzięliśmy różne modele Jeepa, od SUV-a klasy miejskiej - Jeepa Renegade – po terenowy Jeep Wrangler.

Jeep – przykładowe kalkulacje OC+AC:

Model Jeepa Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Jeep Cherokee 1612 zł 1932 zł
Jeep Compass 1177 zł 1671 zł
Jeep Grand Cherokee 1950 zł 2729 zł
Jeep Patriot 900 zł 1397 zł
Jeep Renegade 970 zł 1343 zł
Jeep Wrangler 1560 zł 2235 zł


Ze względu na dużą wartość Jeepów i wysokie koszty ich naprawy, za ubezpieczenie AC aut tej amerykańskiej marki trzeba nieco zapłacić. Jest to widoczne szczególnie w przypadku terenowego Jeepa Wranglera. Na tańsze autocasco mogą natomiast liczyć właściciele Jeepa Patriot oraz Jeepa Renegade.

Jeep - czy warto wybrać tę markę motoryzacyjną?

Jeep to jedna z tych marek motoryzacyjnych, która symbolizuje cały styl życia. Te świetne samochody terenowe pozwalają spełniać marzenia o jeździe poza utartymi szlakami. Nieprzypadkowo niektórzy nazywają je zabawkami dla dużych chłopców.

Należy jednak pamiętać, że Jeep nie za dobrze sprawdza się w normalnym ruchu drogowym. Mała zwrotność, niezbyt precyzyjne skręty i hamowanie, spowolniony start sprawiają, że Jeepem zdecydowanie lepiej jeździć jedynie w teren. Do jazdy po mieście przeznacz inny samochód.

Dobrą wiadomością dla właścicieli Jeepów jest natomiast cena ubezpieczenia OC. Nie licząc młodych kierowców, stosunkowo łatwo znaleźć polisę z atrakcyjną składką. Nieco więcej trzeba z kolei zapłacić za autocasco dla Jeepa.

Czy zatem warto kupić Jeepa? Wszystko zależy od tego, czy chcesz zasmakować przygody. Jeśli tak, wskakuj w Jeepa Cherokee czy Jeepa Renegade i ruszaj w nieznane.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze