Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Suzuki – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Suzuki – ile kosztuje?

Data publikacji: 2020-12-04
Suzuki to specjaliści od SUV-ów i crossoverów. Suzuki Vitara czy Suzuki SX4 to tylko niektóre z aut tego typu w ofercie japońskiej marki, które zaskarbiły sobie powszechne uznanie wśród kierowców. Ubea.pl sprawdza, ile kosztuje OC i AC dla Suzuki.

Samochody typu SUV często kojarzą się z wysokimi cenami ubezpieczenia OC. Eksperci Ubea.pl postanowili więc sprawdzić, na jakie ceny OC i AC muszą się przygotować właściciele aut z logiem Suzuki. Kalkulator ubezpieczeń pokazał, że ceny OC dla Suzuki zaczynają się już od 330 zł (w przypadku modelu Suzuki Baleno). OC dla jednego z crossoverów Suzuki – Suzuki SX4 – można natomiast kupić już za 352 zł.

Najtańsze OC i AC Suzuki:

Ubezpieczenie Model Suzuki Cena
OC Suzuki Baleno 330 zł
OC + AC Suzuki Swift / SX4 569 zł


Spis treści

 1. Ubezpieczenie OC Suzuki – ile zapłacisz?
 2. OC Suzuki – czy jest drogie?
 3. Ubezpieczenie AC Suzuki – kiedy warto kupić?
 4. AC Suzuki – ile wynosi składka?
 5. Suzuki - czy warto wybrać tę markę?

Ubezpieczenie OC Suzuki – ile zapłacisz?

Suzuki samochód Sprawdzając cenę OC dla aut danej firmy, należy pamiętać, że marka i model samochodu to tylko dwa z wielu czynników wpływających na cenę ubezpieczenia. Aby uwzględnić różne elementy, od których może zależeć składka polisy, eksperci Ubea.pl policzyli na kalkulatorze ubezpieczeń cenę OC dla czterech różnych typów kierowców. W kalkulacjach uwzględniono zarówno bezszkodowe osoby z małych i dużych miejscowości, jak i młodych kierowców, którzy muszą dopiero zbudować swoją historię ubezpieczeniową:

Wariant 1: pan Grzegorz ma 46 lat i mieszka w Przeworsku. OC kupuje nieprzerwanie od 19 lat, a przez ostatnie 10 lat nie spowodował żadnej szkody.

Wariant 2: pani Barbara z Łodzi jest w wieku 38 lat. Umowy ubezpieczenia OC zawiera od 9 lat i nigdy nie była sprawcą szkody.

Wariant 3: pan Jerzy jest mieszkańcem Starego Sącza. Ma 31 lat, a OC kupuje od 8. Pod koniec zeszłego roku był niestety sprawcą kolizji.

Wariant 4: pani Kamila mieszka w Złotym Potoku i ma 22 lata. Kupuje drugą polisę OC w życiu. Jak na razie ma bezszkodowe konto.

Aby kalkulacje były użyteczne dla jak największej grupy osób, sprawdziliśmy ceny OC dla różnych modeli Suzuki, w tym Suzuki Swift czy Suzuki Vitara.

Ubezpieczenie OC Suzuki Baleno

Suzuki Baleno było początkowo produkowane jako samochód klasy kompaktowej. Druga generacja zaprezentowana w 2015 r. należy już jednak do segmentu aut miejskich. Z europejskich rynków Suzuki Baleno zostało wycofane w 2019 r. bez podawania oficjalnego powodu takiej decyzji. Według domysłów dziennikarzy mogło chodzić o to, że klienci interesowali się przede wszystkim większymi modelami Suzuki lub o fakt, że Baleno był zbyt silną konkurencją wewnętrzną dla Suzuki Swift. Jaka jest średnia składka OC dla Suzuki Baleno?

Suzuki Baleno – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Grzegorz – doświadczony kierowca z Przeworska 330 zł
Pani Barbara – doświadczony kierowca z Łodzi 429 zł
Pan Jerzy – kierowca z niedawną szkodą 465 zł
Pani Kamila – młody kierowca 739 zł


Ubezpieczenie OC Suzuki Ignis

Suzuki Ignis reprezentuje segment najmniejszych crossoverów w ofercie Suzuki. Model został zaprezentowany w 2000 r., jako alternatywa dla miejskich samochodów wyróżniająca się wyższym prześwitem i napędem na cztery koła. Czy ubezpieczenie OC dla Suzuki Ignis jest drogie?

Suzuki Ignis – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Grzegorz – doświadczony kierowca z Przeworska 352 zł
Pani Barbara – doświadczony kierowca z Łodzi 460 zł
Pan Jerzy – kierowca z niedawną szkodą 460 zł
Pani Kamila – młody kierowca 790 zł


Ubezpieczenie OC Suzuki Jimny

Samochód terenowy Suzuki Jimny jest produkowany już od 1970 r. W połowie 2020 r. Suzuki ogłosiło wycofanie tego modelu z większości rynków europejskich ze względu na znaczne przekroczenie limitu emisji CO2. Niedługo potem japońska firma postanowiła przywrócić Suzuki Jimny w Europie, ale tym razem już jako wersję ciężarową pozbawioną tylnej kanapy. Ile zapłaci się średnio za OC dla Suzuki Jimny?

Suzuki Jimny – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Grzegorz – doświadczony kierowca z Przeworska 402 zł
Pani Barbara – doświadczony kierowca z Łodzi 582 zł
Pan Jerzy – kierowca z niedawną szkodą 479 zł
Pani Kamila – młody kierowca 1071 zł


Ubezpieczenie OC Suzuki Swift

Suzuki Swift należy do klasy aut miejskich. Od 2017 r. dostępna jest już szósta generacja tego modelu. Warto zwrócić uwagę, że Suzuki Swift był pierwszym miejskim modelem japońskiej marki przeznaczonym na globalne rynki. Czy łatwo znaleźć tanie OC dla Suzuki Swift?

Suzuki Swift – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Grzegorz – doświadczony kierowca z Przeworska 352 zł
Pani Barbara – doświadczony kierowca z Łodzi 460 zł
Pan Jerzy – kierowca z niedawną szkodą 474 zł
Pani Kamila – młody kierowca 790 zł


Ubezpieczenie OC Suzuki SX4

Suzuki SX4 to jeden z popularniejszych modeli japońskiej marki w Polsce. Ten crossover segmentu B powstał we współpracy z Fiatem. Co ciekawe, w 2008 r. w Rajdowych Mistrzostwach Świata zespół Suzuki World Rally Team startował samochodem WRC zbudowanym w oparciu właśnie o Suzuki SX4. Ile kosztuje OC dla Suzuki SX4?

Suzuki SX4 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Grzegorz – doświadczony kierowca z Przeworska 352 zł
Pani Barbara – doświadczony kierowca z Łodzi 460 zł
Pan Jerzy – kierowca z niedawną szkodą 488 zł
Pani Kamila – młody kierowca 790 zł


Ubezpieczenie OC Suzuki Vitara

Suzuki Vitara było produkowane przez japońską markę od 1988 do 1997 r. Potem zostało zastąpione dwiema generacjami sportowo-użytkowego Suzuki Grand Vitara. Od 2015 r. Suzuki Vitara – jako crossover segmentu B – jest ponownie dostępny na rynku. Jaka jest cena OC dla Suzuki Vitara?

Suzuki Vitara – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Grzegorz – doświadczony kierowca z Przeworska 374 zł
Pani Barbara – doświadczony kierowca z Łodzi 588 zł
Pan Jerzy – kierowca z niedawną szkodą 469 zł
Pani Kamila – młody kierowca 1113 zł


OC Suzuki – czy jest drogie?

Właściciele aut z Kraju Kwitnącej Wiśni powinni ucieszyć się z wiadomości, że ceny OC dla Suzuki należą do jednych z niższych na rynku. Osoby z bogatą historią ubezpieczeniową bez problemu znajdą OC dla swojego Suzuki za kilkaset złotych. Co ważne, także osoby, które spowodowały niedawno kolizję, mogą zapłacić za obowiązkową polisę mniej niż 500 zł. Dla przykładu eksperci Ubea.pl znaleźli OC dla Suzuki Swift pana Jerzego za 474 zł.

Oczywiście warto pamiętać, że w tabeli podano najniższą cenę OC znalezioną dla danego modelu. Zakres OC jest uregulowany prawnie, więc wybór takiej najtańszej polisy nie jest ryzykowny, a pozwala zaoszczędzić znaczną sumę. Przykładowo najtańsze OC dla Suzuki Vitara pana Grzegorza kosztuje 374 zł. Najdroższa propozycja wyświetlona na kalkulatorze wyniosła natomiast 821 zł, czyli ponad dwa razy więcej.

Ceny OC aut marki Suzuki są dość atrakcyjne także dla młodych kierowców. Mimo króciutkiej historii ubezpieczeniowej pani Kamila może znaleźć OC dla Suzuki SX4 za 790 zł. Młodzi właściciele Suzuki nie muszą więc szukać współwłaściciela, aby otrzymać propozycję składki OC leżącą w ich zasięgu.

Ubezpieczenie AC Suzuki – kiedy warto kupić?

Suzuki cieszą się w Polsce dobrą opinią, ale nie są powszechnie spotykanymi autami na drogach. Zapewne dlatego też nie występują często w statystykach policyjnych dotyczących kradzieży aut. Po danych dla Warszawy i okolic widać jednak, że właściciele takich modeli jak:

 • Suzuki Grand Vitara
 • Suzuki Swift
 • Suzuki Vitara

powinni zwrócić większą uwagę na to, gdzie parkują swoje auto.

Stosunkowo niskie ryzyko kradzieży może sprawić, że niektórzy właściciele Suzuki zaczną się zastanawiać, czy warto wydawać pieniądze na dobrowolną polisę AC. Należy jednak zwrócić uwagę, że autocasco zapewnia odszkodowanie także wtedy, kiedy spowodujesz kolizję i uszkodzisz swoje auto czy wtedy, kiedy w wyniku wichury gałąź spadnie na Twój samochód.

Naprawa Suzuki bywa często dość kosztowna, więc lepiej zawczasu zadbać o swoje finanse i wyposażyć się w odpowiednią polisę.

AC Suzuki – ile wynosi składka?

Warunki ubezpieczenia AC są bardzo różnorodne i jest tak z dwóch powodów. Po pierwsze, dokładny zakres ochrony zapewniany przez tę polisę jest ustalany samodzielnie przez każdego ubezpieczyciela. Po drugie, praktycznie każde towarzystwo daje do wyboru przynajmniej dwa warianty ubezpieczenia (a zazwyczaj więcej). Możesz dzięki temu wybrać polisę z takimi warunkami, jaka Ci odpowiada, ale musisz poświęcić na to nieco czasu. Nie wystarczy spojrzeć na cenę, by wybrać dobre AC.

Abyś wiedział, na jakie ceny AC powinieneś się przygotować zależnie od zakresu ochrony, policzyliśmy składki autocasco dla Suzuki, biorąc pod uwagę dwa skrajne warianty ochrony:

Wariant 1: AC ekonomiczne

 • wysokość odszkodowania liczona na podstawie kosztorysu;
 • udział własny;
 • części zamienne;
 • amortyzacja.

Wariant 2: AC o pełnym zakresie ochrony

 • naprawa w serwisie;
 • minimalny udział własny;
 • części oryginalne;
 • brak amortyzacji.

Ceny pakietów OC i AC policzyliśmy dla opisywanego wcześniej pana Grzegorza – doświadczonego kierowcy z Przeworska. Jako że wysokość składki autocasco zależy w dużej mierze także od wartości auta, kalkulacje przeprowadziliśmy dla różnych modeli japońskiej marki, np. Suzuki Swift, Suzuki Vitara oraz Suzuki SX4.

Suzuki – przykładowe kalkulacje OC+AC:

Model Suzuki Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Suzuki Baleno 638 zł 929 zł
Suzuki Ignis 598 zł 1095 zł
Suzuki Jimny 738 zł 995 zł
Suzuki Swift 569 zł 888 zł
Suzuki SX4 569 zł 1166 zł
Suzuki Vitara 886 zł 1227 zł


Ceny pakietów OC i AC dla Suzuki nie są zbyt wysokie. Nawet wybierając wariant z kompleksowym AC, można znaleźć taki zestaw polis za około 1000 zł. Jeśli więc posiadasz Suzuki, nie zastanawiaj się, czy warto kupować dla niego AC, tylko śmiało ruszaj po autocasco.

Suzuki - czy warto wybrać tę markę?

Samochody z napędem na wszystkie koła oraz małe auta miejskie to główne specjalności Suzuki. Jeśli więc szukasz pojazdu w którymś z tych typów, zwróć uwagę na to, co japońska marka ma Ci do zaproponowania.

W Polsce szczególnie dobrą opinią cieszą się modele terenowe Suzuki, które są importowane prosto z Japonii.

Na korzyść Suzuki przemawiają także niskie ceny ubezpieczenia OC i AC. Pojazdy japońskiej marki udowadniają, że polisy dla SUV-ów czy crossoverów nie muszą być wcale drogie.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze