Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Jaguar – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Jaguar – ile kosztuje?

Data publikacji: 2020-12-10
Z jednej strony prestiż i elegancja, z drugiej częste awarie elektroniki oraz ogromne zużycie paliwa – skojarzenia z samochodami marki Jaguar są dość ambiwalentne. Eksperci Ubea.pl postanowili natomiast sprawdzić, czy OC dla Jaguara XF, XJ oraz innych modeli jest drogie.

Każdy właściciel Jaguara wie, że utrzymanie samochodu tej marki stanowi pokaźną pozycję w budżecie. Cena zakupu, sama w sobie nie najniższa, stanowi zazwyczaj tylko ułamek ogólnej kwoty, którą trzeba przeznaczyć na eksploatację. Na szczęście przynajmniej pod względem OC osoby posiadające auta tej brytyjskiej marki mogą nieco zaoszczędzić. Kalkulacje ekspertów Ubea.pl pokazały, że ubezpieczenie OC dla Jaguara można kupić już za 470 zł.

Najtańsze OC i AC Jaguar:

Ubezpieczenie Model Jaguara Cena
OC Jaguar I-Pace 470 zł
OC + AC Jaguar XE 1714 zł


Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Jaguar – ile kosztuje?
 2. OC Jaguar – jakie są składki?
 3. Ubezpieczenie AC Jaguar – czy warto rozszerzyć ochronę?
 4. AC Jaguar – ile kosztuje polisa?
 5. Jaguar - czy warto postawić na tę markę aut?

Ubezpieczenie OC Jaguar – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Jaguar Ubezpieczenie OC zapewnia odszkodowanie osobom poszkodowanym przez kierowcę, który wykupił daną polisę. To, jakie auto posiada osoba zawierająca umowę ubezpieczenia OC, ma więc jedynie poboczne znaczenie. O wiele ważniejsze są historia ubezpieczeniowa kierowcy, jego wiek i miejsce zamieszkania, a także sposób użytkowania auta.

Z tego powodu eksperci Ubea.pl sprawdzili ceny OC dla Jaguara, biorąc pod uwagę czterech przykładowych kierowców różniących się znacznie między sobą:

Wariant 1: pan Zenon z Dobrego Miasta jest w wieku 49 lat. Ubezpieczenie OC kupuje od 21 lat i przez ostatnie 8 lat mógł się pochwalić bezszkodową historią.

Wariant 2: pani Helena ma 40 lat i mieszka w Łodzi. Umowę ubezpieczenia OC zawiera od 13 lat i dotychczas nie spowodowała żadnej szkody.

Wariant 3: pan Bolesław jest w wieku 36 lat, a OC kupuje od 12 lat. Niestety, w zeszłym roku był sprawcą szkody. Mieszka w Żelazowej Woli.

Wariant 4: pani Anastazja z Supraśla ma 22 lata. Kupuje swoje drugie OC w życiu, a jak dotychczas nie spowodowała żadnej kolizji.

Aby sprawdzić także, jaki wpływ na cenę OC mają różnice w samych modelach, koszt polisy policzyliśmy dla wielu różnych Jaguarów, m.in. Jaguara XF, XJ czy Jaguara F-Pace.

Ubezpieczenie OC Jaguar E-Pace

Jaguar E-Pace jest SUV-em klasy kompaktowej obecnym na rynku od 2017 r. W wersji bazowej posiada napęd na oś przednią. Wyższe wersje silnikowe mają natomiast napęd 4x4. A ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Jaguara E-Pace?

Jaguar E-Pace – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 581 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 751 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 865 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1625 zł


Ubezpieczenie OC Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace jest pierwszym SUV-em w historii brytyjskiej marki. Produkowany jest od 2016 r., ale jego historia sięga roku 2013. Wtedy to bowiem na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie przedstawiono prototypowy model C-X17. Czy składka OC dla Jaguara F-Pace jest wysoka?

Jaguar F-Pace – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 557 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 679 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 877 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1448 zł


Ubezpieczenie OC Jaguar F-Type

Jaguar F-Type jest samochodem sportowym należącym do klasy średniej. Brytyjska marka oficjalnie zaprezentowała go w 2012 r. podczas Paris Motor Show. Wszystkie wersje tego modelu wyposażono w 8-biegową przekładnię. System Dynamic Launch umożliwia natomiast doskonałe przyspieszenie ze startu zatrzymanego. Ile zapłaci się za OC Jaguara F-Type?

Jaguar F-Type – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 533 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 635 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 958 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1581 zł


Ubezpieczenie OC Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace to pierwszy w historii marki seryjnie produkowany samochód elektryczny. Na tle innych elektryków dostępnych w Europie I-Pace wyróżnia się dużym zasięgiem wynoszącym 480 km. Czy OC dla Jaguara I-Pace jest drogie?

Jaguar I-Pace – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 470 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 558 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 834 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1268 zł


Ubezpieczenie OC Jaguar S-Type

Jaguar S-Type – auto z segmentu E - był produkowany do 2007 r. Swoją nazwę otrzymał po poprzedniku z 1963 r. W standardowym wyposażeniu samochodu oferowano m.in. komplet poduszek powietrznych, klimatyzację automatyczną, kierownicę wielofunkcyjną oraz komputer pokładowy. Czy łatwo znaleźć tanie OC dla Jaguara S-Type?

Jaguar S-Type – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 526 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 627 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 985 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1840 zł


Ubezpieczenie OC Jaguar XE

Jaguar XE nawiązuje stylistycznie do większego modelu XF. Jaguar XE jest pierwszym w historii marki pojazdem, którego szkielet nadwozia jest aluminiowy. W 2019 r. poddano ten model gruntownej modernizacji. Zmieniono wtedy m.in. wygląd zderzaków, lamp i kokpitu. Jaka jest cena OC dla Jaguara XE?

Jaguar XE – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 557 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 679 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 854 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1448 zł


Ubezpieczenie OC Jaguar XF

Jaguar XF – model z klasy średniej-wyższej – zaprezentowano w 2007 r. Druga generacja, dostępna od 2015 r., ma skróconą i obniżoną karoserię oraz zwiększony rozstaw osi. Ile zapłaci się przeciętnie za OC dla Jaguara XF?

Jaguar XF – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 557 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 679 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 876 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1448 zł


Sprawdź też, ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Suzuki

Ubezpieczenie OC Jaguar XJ

Jaguar XJ był produkowany w latach 1968 – 2019 i doczekał się ośmiu generacji. To auto luksusowe z segmentu F. Ostatnia generacja zerwała ze stylem wcześniejszych, ale pod względem mechanicznym była ich rozwinięciem. Czy OC dla Jaguara XJ jest koniecznie drogie?

Jaguar XJ – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 579 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 692 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 1109 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1867 zł


Ubezpieczenie OC Jaguar X-Type

Jaguar X-Type był przedstawicielem segmentu D w ofercie Jaguara. Brytyjska marka produkowała go do 2009 r. Był to pierwszy model tej firmy oferowany w wersji kombi oraz z silnikiem wysokoprężnym. Ile kosztuje OC dla Jaguara X-Type?

Jaguar X-Type – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Zenon – doświadczony kierowca z Dobrego Miasta 530 zł
Pani Helena – doświadczony kierowca z Łodzi 683 zł
Pan Bolesław – kierowca z niedawną szkodą 795 zł
Pani Anastazja – młody kierowca 1834 zł


OC Jaguar – jakie są składki?

Jaguary nie należą do najtańszych w eksploatacji, ale na szczęście na obowiązkową polisę dla nich nie trzeba zazwyczaj wydać bardzo wiele. Oczywiście, jeśli nie chce się wpaść w pułapkę drogiego OC, warto porównać ceny przed zakupem na kalkulatorze polis. Widać to dobrze po kalkulacjach wykonanych dla pana Zenona. Dla jego Jaguara F-Pace znaleźliśmy OC w cenie 557 zł. Najdroższa propozycja była jednak ponad dwa razy wyższa i wynosiła 1262 zł.

Różnice między OC dla kierowcy z małej miejscowości lub dużej nie są ogromne. Zazwyczaj najtańszą propozycję dla pana Zenona i pani Heleny dzieli bowiem ok. 100 zł. Na znaczną podwyżkę składki muszą się natomiast przygotować kierowcy, którzy niedawno spowodowali stłuczkę. Zależnie od modelu najtańsza propozycja OC dla pana Bolesława wyniosła od 795 zł (Jaguar X-Type) do 1109 zł (Jaguar XJ).

Ubezpieczenie AC Jaguar – czy warto rozszerzyć ochronę?

Jeśli posiadasz w miarę nowego Jaguara, nie powinieneś zastanawiać się nawet przez moment, czy warto dokupić do OC ubezpieczenie AC. Duża wartość auta oraz wysokie koszty naprawy sprawiają, że uszkodzenie lub zniszczenie takiego pojazdu może odbić się bardzo niekorzystnie na Twoim portfelu.

Autocasco zapewni Ci odszkodowanie, kiedy to Twoje auto ulegnie szkodzie, niezależnie od tego, czy uszkodzenie było efektem spowodowanej przez Ciebie stłuczki, dziury na drodze, zderzenia ze zwierzęciem czy też silnej wichury. W każdym przypadku ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, dzięki czemu nie będziesz musiał płacić za naprawę z własnej kieszeni.

Jeśli masz już nieco starszego Jaguara, możesz zastanowić się nad zakupem mini AC. Taka polisa zapewnia odszkodowanie tylko w wybranych sytuacjach np. w razie szkody całkowitej lub kradzieży. Oczywiście, mini autocasco jest znacznie tańsze od pełnego AC.

Wybierając mini AC, pamiętaj, że pod tą nazwą mogą kryć się bardzo różne polisy. Sprawdź więc, co w ramach tego ubezpieczenia zapewnia dany ubezpieczyciel, aby po szkodzie nie przeżyć nieprzyjemnego rozczarowania.

AC Jaguar – ile kosztuje polisa?

Na wybór ubezpieczenia AC warto poświęcić nieco czasu, ponieważ jego warunki są różne u poszczególnych ubezpieczycieli. Za niskim autocasco może więc kryć się ograniczony zakres ochrony. Niekoniecznie musi być to złe, ale warto mieć świadomość, co dokładnie się kupuje oraz kiedy konkretnie będzie można liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Aby sprawdzić, ile kosztuje pakiet OC i AC dla Jaguara, przeprowadziliśmy kalkulacje na Ubea.pl, biorąc pod uwagę dwa warianty. Jeden z nich to AC o wąskim zakresie ochrony, a drugi polisa autocasco zapewniająca kompleksową pomoc:

Wariant 1 – AC ekonomiczne

 • odszkodowanie wyliczane na podstawie kosztorysu,
 • części zamienne,
 • udział własny,
 • amortyzacja.

Wariant 2 – AC z pełnym zakresem ochrony

 • naprawa w serwisie,
 • części oryginalne,
 • minimalny udział własny,
 • brak amortyzacji.

Ceny ubezpieczeń policzyliśmy dla pana Zenona, opisywanego wcześniej doświadczonego kierowcy z Dobrego Miasta. W tabeli znajdziecie składki dla różnych modeli Jaguara, między innymi Jaguara F-Pace czy Jaguara XF.

Model Jaguara Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Jaguar E-Pace 2383 zł 3102 zł
Jaguar F-Pace 2120 zł 3000 zł
Jaguar F-Type 2523 zł 4362 zł
Jaguar I-Pace 5400 zł 5684 zł
Jaguar XE 1714 zł 2348 zł
Jaguar XF 2298 zł 2748 zł
Jaguar XJ 2618 zł 5259 zł


Na koszt AC w dużej mierze wpływa cena samochodu. Dlatego też składki autocasco dla Jaguara – auta o znacznej wartości – są dość wysokie, niezależnie od zakresu ochrony. Szczególnie duże ceny ubezpieczyciele przedstawili w przypadku elektrycznego Jaguara I-Pace. Na nieco niższe składki mogą natomiast liczyć właściciele Jaguara XE.

Jaguar - czy warto postawić na tę markę aut?

Jaguar to auto tylko dla tych, którzy są gotowi wydać wiele pieniędzy najpierw na samo auto, a następnie na jego eksploatację. Ci, dla których bariera finansowa nie okaże się zbyt odstraszająca, otrzymają jednak prestiżowe i eleganckie auto o niepowtarzalnej linii. W ostatnich latach Jaguar poprawił także elektronikę pojazdów, więc właścicieli nowszych modeli tej brytyjskiej marki nie trapią już częste awarie aut.

Wśród kosztów eksploatacji pozycja „ubezpieczenie OC” nie powinna być zbytnio odstraszająca dla właścicieli Jaguarów. Obowiązkowa polisa dla aut tej marki nie jest bowiem zbyt droga. Wysoka, ze względu na dużą wartość auta, jest natomiast składka za autocasco Jaguara.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze