Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie Concordii dla firm transportowych

Ubezpieczenie Concordii dla firm transportowych

Data aktualizacji: 2013-09-18
Concordia oferuje ubezpieczenie dające możliwość ochrony przed poważnymi stratami finansowymi w przypadku spowodowania szkód w środowisku przy transporcie substancji szkodliwych.

W 2006 roku transportem drogowym przewieziono łącznie ok. 84,8 mln ton ładunków niebezpiecznych, takich jak paliwa, chemikalia, rozpuszczalniki i gazy. Każdy pojazd, który przewozi substancje szkodliwe powinien być szczególnie zabezpieczony.

Ciężarówki transport drogowy "Przewoźnicy nie ubezpieczają się na okoliczność wypadku pojazdu transportującego szkodliwe środki, myśląc, że chroni przewóz obowiązkowe OC" – mówi Edyta Woźniak, Główny Specjalista ds. Ubezpieczeń OC Concordia Ubezpieczenia. "Ustawa o obowiązkowym OC kierowcy zakłada jednak wyłączenie szkód w środowisku. Koniecznie jest więc doubezpieczenie, by nie obawiać się dodatkowych kosztów. Concordia zapewnia taką możliwość w ramach ubezpieczenia Concordia Auto, które może zapewnić ochronę ubezpieczeniową OC sprawcy zdarzenia do kwoty 2 mln złotych i pokryć koszty działań zapobiegawczych i naprawczych do wysokości 1 mln złotych" – dodaje E. Woźniak.

Roczna składka za pojazd osobowy w pierwszym wariancie, obejmującym koszty działań zapobiegawczych i naprawczych, to 29 zł rocznie. Wariant drugi obejmuje odpowiedzialność cywilną Ubezpieczonego, a składka wynosi 21 zł rocznie. Pojazdy ciężarowe - oba warianty łącznie 234 zł i pojazdy ciężarowe przewożące substancje niebezpieczne - oba warianty 1764 zł. Zakres ochrony jest dopasowany do ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku oraz ich naprawie i obejmuje terytorium Polski.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-11

Ubezpieczenie kampera - co warto o nim wiedzieć?

Co roku ubezpieczenie kampera staje się bardziej poszukiwane. Wyjaśniamy, jakie szczególne cechy posiada taka polisa komunikacyjna.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-11-07

Barometr Ubea.pl: ceny OC w październiku 2021 r.

Wrześniowa podwyżka cen OC zaniepokoiła kierowców. W październiku koszty obowiązkowych polis nieco spadły. Nie oznacza to jednak, że następne podwyżki są wykluczone.

Czytaj więcej
Komentarze