Strona główna  |  Wiadomości  |  Punkta – porównywarka i kalkulator OC/AC. Opinie, zalety i wady

Punkta – porównywarka i kalkulator OC/AC. Opinie, zalety i wady

Data aktualizacji: 2021-06-04
Czyżby na polskim rynku pojawiła się kolejna porównywarka ubezpieczeń? Nie, tym razem to jedynie zmiana nazwy. Marka Punkta zastąpiła jesienią 2019 r. dotychczasowy kalkulator OC/AC mFind.

Dlaczego zarząd kalkulatora mFind zdecydował się przeprowadzić rebranding marki? To rezultat zmiany strategii firmy, która chce zerwać z wizerunkiem klasycznej porównywarki i stać się internetowym dyskontem ubezpieczeń dla kierowców ze wsi i mniejszych miasteczek. Nowa nazwa ma ocieplić wizerunek i być łatwiejsza do zapamiętania przez użytkowników.

Przeprowadziliśmy testową kalkulację, aby przekonać się, jak kalkulator Punkta wypada w praktyce.

Spis treści:

  1. Punkta
  2. Promocje Punkta – Bonus 100 zł
  3. Punkta – funkcje kalkulatora OC/AC
  4. Zalety i wady kalkulatora OC/AC Punkta
  5. Opinia o kalkulatorze OC/AC Punkta

Punkta

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Punkta Rebranding kalkulatora mFind rozpoczął się we wrześniu 2019 r. i cały czas trwa. Z tego względu w wielu miejscach na stronie porównywarki nadal natrafimy na nazwę „mFind”. W pierwszej kolejności skupiono się na tym, co najważniejsze dla internetowych porównywarek, czyli polisach OC i AC. Kalkulator polis komunikacyjnych widnieje więc już pod nową nazwą. Natomiast w przypadku innych ubezpieczeń (zdrowotnych, turystycznych, mieszkaniowych) firma nadal korzysta z narzędzi sygnowanych logiem mFind.

Główna siedziba porównywarki ubezpieczeń mieści się pod adresem:

Aleje Jerozolimskie 142b
02-305 Warszawa.

Promocje Punkta – Bonus 100 zł

Punkta proponuje cashback 100 zł każdej osobie, która zakupi pakiet OC i AC całkowicie online za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń. Aby zyskać prawo do zwrotu, na żadnym etapie nie możesz skorzystać z innej formy kontaktu (np. telefonicznej pomocy konsultantów).

Cashback jest wypłacany na konto klienta w terminie 60 dni od powstania prawa do nagrody. Prawo do nagrody zyskuje się w momencie zatwierdzenia w porównywarce zaksięgowania płatności za polisę. Należy pamiętać, że ubezpieczyciel zatwierdza płatność maksymalnie w ciągu 90 dni od momentu zapłaty.

Chcesz kupić taniej ubezpieczenie samochodu, ale nie zamierzasz czekać na cashback? A może zależy Ci na samym OC i nie zamierzasz kupować autocasco? Wejdź na kalkulator OC / AC Ubea.pl i skorzystaj z szerokiej gamy rabatów na ubezpieczenia. Dzięki atrakcyjnym ofertom polisy kupisz średnio o 10% taniej.

Punkta – funkcje kalkulatora OC/AC

Porównywarka Punkta umożliwia szybki i wygodny zakup ubezpieczeń przez Internet lub telefon. Na górze kalkulatora znajdziemy dokładny opis narzędzia, który będzie pomocny zwłaszcza dla osób korzystających pierwszy raz z tego typu porównywarki.

Doradca Punkty jest dostępny przez LiveChat oraz telefonicznie. Możesz więc wygodnie skontaktować się z konsultantem, jeśli w trakcie wypełnienia kalkulatora najdą Cię jakieś wątpliwości.

Kalkulator Punkta służy przede wszystkim do porównania cen i warunków polis OC oraz AC. Oprócz tego narzędzie umożliwia zakup ubezpieczeń:

  • NNW,
  • Assistance,
  • opon,
  • szyb,
  • ochrony prawnej.

Zalety i wady kalkulatora OC/AC Punkta

Na pierwszy rzut oka kalkulator Punkta sprawia wrażenie prostego do wypełnienia i przejrzystego. Na górze strony są zaznaczone trzy etapy formularza, dzięki czemu można w łatwy sposób sprawdzić, w jakim momencie kalkulatora jesteśmy. Problemem jest jednak fakt, że w trakcie wypełniania kalkulatora natrafimy na przycisk „Zapisz i przejdź dalej”. Taka treść sugeruje, że przechodzimy już do kolejnego etapu. Po kliknięciu okazuje się jednak, że zakończyliśmy dopiero jedną z kilku części pierwszego etapu. Wypełnienie kalkulatora potrwa więc dłużej, niż można się tego spodziewać na początku.

Kalkulator zaznacza „ptaszkiem” dobrze wypełnione pola. Kolejne są nieaktywne, dopóki nie wypełni się wszystkich poprzednich (oczywiście nie dotyczy to pytań, na które odpowiedź jest nieobowiązkowa). Dodatkowo, jeśli wypełnimy któreś z obowiązkowych pól, a potem usuniemy odpowiedź, kalkulator od razu wyświetli komunikat „Pole nie może być puste”.

Przy pytaniach są umieszczone podpowiedzi (np. informacja gdzie w dowodzie rejestracyjnym można znaleźć konkretną daną). Nie zawsze będą one jednak przydatne, ponieważ niekiedy taka podpowiedź jest tylko nieco zmodyfikowaną wersją pytania.

Pewnym utrudnieniem może być fakt, że w polu wyboru samochodu kalkulator wymienia wszystkie marki alfabetycznie. Najpopularniejsze samochody nie są wymienione na samym początku, więc niezależnie od tego, jakie masz auto, musisz przedzierać się przez całą listę.

Ciekawą opcją jest możliwość wyboru odpowiedzi „Nie wiem” w przypadku pojemności silnika oraz mocy. Punkta sama wybierze wtedy model auta na podstawie wcześniej podanych informacji. Jeśli ten wybór nie będzie zgodny z rzeczywistością, można samodzielnie wybrać właściwą opcję z listy dostępnych modeli.

Udogodnieniem dla osób wypełniających kalkulator powinno być także to, że po wpisaniu nazwy miejscowości, Punta automatycznie udostępni listę pasujących kodów pocztowych.

Kalkulator teoretycznie pyta o to, czy kierowca szuka samego OC czy całego pakietu ubezpieczeń. Niezależnie jednak od tego, jak się odpowie na to pytanie, Punkta wyświetli oferty z AC w wynikach kalkulacji. Wcześniej kalkulator zada także pytania dotyczące historii AC, co spowalnia proces wyliczenia składki. Wypełnienie kalkulatora wydłuża także fakt, że ubezpieczyciel nie umożliwia wybrania daty przy pomocy kalendarza. Trzeba ją wpisywać ręcznie. Na szczęście Punkta podaje przynajmniej format daty, według którego należy wpisać odpowiedź. Nie trzeba więc tracić czasu na zastanawianie się, czy najpierw wpisać rok czy dzień.

Pytania w kalkulatorze Punkta są dość szczegółowe. Dla przykładu trzeba podać zarówno adres zameldowania, jak i zamieszkania. Narzędzie wymaga także podania dziennej daty szkody (większość porównywarek ubezpieczeniowych pyta jedynie o rok ewentualnego zdarzenia).

Kalkulator Punkta wymaga podania imienia i nazwiska. Nie trzeba za to podawać numeru PESEL. Podobnie jak jest to w porównywarce Ubea czy Rankomat, niepodanie numeru skutkuje jednak mniejszą liczbą ofert. Wpisanie numeru telefonu jest za to konieczne tylko wtedy, kiedy chcemy, by konsultant Punkty oddzwonił do nas i pomógł nam znaleźć lepszą ofertę. Nieobowiązkowe jest również podanie adresu e-mail.

Co ważne, w dowolnym momencie wypełniania kalkulatora można cofnąć się do wcześniejszego etapu i zmienić jakąś informację w formularzu, nie tracąc przy tym pozostałych danych.

Wadą kalkulatora jest fakt, że załadowanie pełnych wyników kalkulacji trwa dość długo. Na szczęście, jeszcze zanim pojawią się wszystkie oferty, można już je zacząć przeglądać.

Strona z wynikami kalkulacji nie nadaje się jednak za bardzo do szybkiego porównania dostępnych opcji. Punkta wyświetla bowiem wszelkie dostępne oferty w jednej długiej tabeli (samo OC, OC z AC, OC z NNW, OC z Assistance itp.). Są co prawda dostępne pewne filtry, ale ustawienie przy ich pomocy, że np. mają zostać oferty z samym OC (bez autocasco i innych dodatków) jest niemożliwe.

Punkta nie umożliwia też ustalenia od razu na stronie kalkulatora, czy interesuje nas AC z serwisem czy kosztorysem, czy chcemy amortyzację, udział własny itp. Zakres autocasco można zmienić dopiero po przejściu na stronę konkretnego ubezpieczyciela. Tymczasem modyfikacja warunków AC nieuchronnie pociąga za sobą zmianę ceny polisy.

W przypadku naszej przykładowej kalkulacji dla młodego kierowcy Punkta wyświetliła składki OC w 7 towarzystwach (w tym w You Can Drive czyli firmie, która sprzedaje polisy jedynie osobom do 30 roku życia). Po podaniu numeru PESEL kalkulator wyliczył cenę obowiązkowego ubezpieczenia dla 5 dodatkowych towarzystw. Istnieje także możliwość zamówienia rozmowy telefonicznej w celu poznania składki proponowanej przez PZU.

Co można zrobić po wyliczeniu składki? Przede wszystkim warto kliknąć na oferty, które wzbudziły nasze zainteresowanie. Dzięki temu zobaczymy więcej szczegółów danej propozycji. W informacjach o ofercie Punkta wyświetla linki do kart produktów, podstawowe informacje o danym towarzystwie ubezpieczeniowym, zakres polisy, a także informacje o zniżkach.

Kiedy już wybierzemy konkretną ofertę polisy, możemy:

  • przejść do zakupu przez Internet,
  • zamówić rozmowę telefoniczną z konsultantem,
  • pobrać daną propozycję na maila.

Opinia o kalkulatorze OC/AC Punkta

Kalkulator OC/AC Punkta jest przejrzysty i stosunkowo prosty do wypełnienia. Niektórych kierowców może jednak zniechęcić konieczność podania imienia i nazwiska.

O wiele mniej przejrzysta jest natomiast strona z wynikami kalkulacji. Jeśli ktoś chce szybko sprawdzić, kto ma najlepszą ofertę, powinien poszukać innego narzędzia. Proces oceny propozycji wydłuża dodatkowo fakt, że dopasowanie zakresu AC bezpośrednio na stronie porównywarki jest niemożliwe.

Z kalkulatora OC/AC Punkta najlepiej jest więc skorzystać wtedy, kiedy ma się odpowiednio dużo czasu na wyliczenie i porównanie ofert.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-01-29

Ocena polis – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Dobre i tanie ubezpieczenie – to marzenie każdego kierowcy. Odnalezienie takiej oferty nie zawsze jest jednak łatwe. W zorientowaniu się w gąszczu propozycji pomagają porównywarki ubezpieczeń....

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-01-21

Kiosk polis – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Jedną z porównywarek ubezpieczeń na polskim rynku jest Kiosk polis. Umożliwia on policzenie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych, a także sprawdzenie propozycji polis NNW i nieruchomości....

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-05-26

Jak policzyć ceny ubezpieczenia OC / AC na Ubea.pl?

Kto ma najtańsze OC? - w obliczu ciągłych podwyżek składek ubezpieczenia to coraz częściej zadawane pytanie. Darmowy kalkulator OC i AC pozwoli szybko na nie odpowiedzieć.

Czytaj więcej
Komentarze
Mariusz
2021-02-28 13:17
IP: 95.108.x.x
Jestem zadowolony z obsługi tego towarzystwa. Polecam
odpowiedz
Nowikow
2021-01-05 22:57
IP: 37.47.x.x
Ta firma posiada świetne rodzaje ubezpieczeń dla wszystkich kategorii pojazdów mieszczących się od A do D + E. Mam u nich ubezpieczone auto na cały rok. Ubezpieczenia dla początkujących kierowców jeżdżący wozami o pojemności silnika od 1.2 do 1.6 l kosztuje tylko 1500-2500 zł za roczną opłatę. Osoby, którzy mają za sobą bogatą przeszłość prowadzonymi samochodami(lub innymi środkami transportu) mogą ubiegać się o tańsze ubezpieczenie nawet z wliczonymi do nich zniżkami. Bardzo polecam kampanię ubezpieczeniową Benefia.
odpowiedz