Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Nowy kalkulator OC Link4

Data publikacji: 2011-04-13

Lider ubezpieczeń direct - Link4 uruchomił na swojej stronie www innowacyjny kalkulator ubezpieczeń. Link4 stworzył narzędzie bardziej przyjazne, dzięki czytelnemu panelowi i rozbudowanym opcjom pomocy. Kalkulator Link4 umożliwia także porównanie różnych wariantów ubezpieczeń komunikacyjnych i mieszkaniowych.

Nowy kalkulator Link4 daje możliwość porównania ofert ubezpieczeń samochodowych i mieszkaniowych, a także zakupu polisy przez internet. Kalkulator Link4 wyróżnia rozbudowana pomoc kontekstowa, pozwalająca na bieżąco wyjaśnić wszelkie wątpliwości użytkownika, związanych np. z podaniem przez niego szczegółowych danych potrzebnych do sprawdzenia składki za wybrane ubezpieczenia. Kalkulator OC proponowany przez Link4 cechuje się prostotą, a oferty przedstawiane są w przejrzystej formie graficznej.

Kalkulator ceny "Nowe narzędzie powstało w oparciu o wyniki badań oczekiwań użytkowników naszego dotychczasowego formularza wyceny składek. Zwrócili oni uwagę na potrzebę większej przejrzystości prezentowanych danych. Podczas tworzenia kalkulatora korzystaliśmy z najlepszych doświadczeń międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej RSA, do której należy Link4. Interaktywne formularze z rozbudowaną pomocą kontekstową wprowadziła ona już wcześniej z sukcesem na rynkach rozwiniętych, na przykład w Wielkiej Brytanii" – podkreśla Maciej Marszałek, dyrektor Departamentu e-Business w Link4.

Innowacyjne w kalkulatorze Link4 jest umożliwienie klientom szczegółowego zestawienia różnych wariantów ubezpieczeń OC, AC i NNW oraz ubezpieczeń mieszkaniowych, które dostępne są za pośrednictwem internetowego kanału sprzedaży towarzystwa. W kalkulatorze OC Link4 prezentowane są trzy pakiety: ekonomiczny, optymalny (najczęściej wybierany przez klientów) oraz wariat VIP dla wymagających. Co ciekawe, użytkownik widzi z czego wynikają różnice pomiędzy poszczególnymi ubezpieczeniami i jak przekładają się na finalną cenę polisy w Link4.

"W standardowych kalkulatorach klienci mogą porównać tylko ceny pakietów, a przecież mogą one mieć zupełnie inne zakresy ubezpieczenia. Nasz mechanizm pozwala na jednoczesne porównanie zakresu i ceny polisy. Zależy nam bowiem, by konsumenci świadomie wybierali optymalny dla siebie produkt, zarówno pod względem jego ceny, jak i zakresu" – podkreśla Maciej Marszałek.

Tagi:

Komentarze