Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Jakie ubezpieczenie kupić przed wyjazdem w góry na snowboard?

Ostatnia aktualizacja: 2014-03-12

Nie wszyscy z utęsknieniem wyczekują lata. W końcu sezon na zimowe szaleństwa na stokach już otwarty. Miłośnicy sportów zimowych odkurzają narty i deski snowboardowe. No właśnie – dużo się mówi o przygotowaniu do wyjazdu w góry na narty. A co ze snowboardzistami? Jak powinni przygotować się do wyjazdu? Gdzie i w jaki sposób wykupić ubezpieczenie?

Narty i snowboard to świetny sposób na zimowy wyjazd, jednak ludzie zapominają, że są to sporty mocno urazowe. Niekoniecznie dlatego, że uprawianie danej aktywności wiąże się z dużym niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia. Głównym powodem jest przecenianie własnych umiejętności, złe przygotowanie do wyjazdu w góry oraz niewłaściwe zachowanie na stoku.

wyjazd snowboardowy

Niektórzy są przekonani, że narciarstwo to „bułka z masłem” bo nawet dzieci zjeżdżają po łagodniejszych trasach, a dorośli który chcą się wyszaleć, powinni spróbować jazdy na desce. Tymczasem do każdej wyprawy w góry należy się skrupulatnie przygotować i wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Snowboardzisto, ubezpiecz się!

Wiele osób z niecierpliwością oczekuje wyjazdu na snowboard. Jednak niezależnie od tego, czy jesteś początkującym snowboardzistą czy weteranem jazdy na desce, powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie turystyczne dla snowboardzistów swoim zakresem obejmuje:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia
 • ubezpieczenie NNW
 • ubezpieczenie OC za szkody wyrządzone osobom trzecim
 • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

Lepiej dmuchać na zimne i nie ryzykować zdrowia. Wypad tuż tuż, a ty jeszcze nie ubezpieczony? Nic nie szkodzi, zdążysz z zakupem polisy, jeśli skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Dlatego to się opłaca?

 • Wypełnij krótki formularz, w którym zostaniesz zapytany o miejsce i termin wyjazdu, datę urodzenia oraz rodzaj oczekiwanej ochrony (możesz również dostosować wysokość sumy gwarancyjnej w ubezpieczeniu) i po chwili otrzymasz zestawienie cenowe wielu ofert ubezpieczeń turystycznych dla snowboardzistów (pamiętaj, aby w formularzu odznaczyć że będziesz amatorsko lub wyczynowo uprawiał dany rodzaj sportu).

 • Zapoznaj się z OWU wybranej polisy turystycznej, przede wszystkim upewnij się co do warunków oraz wyłączeń odpowiedzialności, aby potem nie być zaskoczonym. Nie każde ubezpieczenie turystyczne obejmuje zakresem ochrony uprawianie snowboardu albo obejmuje za dodatkową opłatą.

 • Z rozwagą podejmij decyzję o zakupie ubezpieczenia. W porównywarce ubezpieczeń Ubea.pl można zamówić rozmowę z konsultantem, którzy pomoże w wyborze polisy lub od razu złożyć zamówienie na ubezpieczenie turystyczne. Szybko i wygodnie, oszczędzasz czas i pieniądze nie przepłacając za polisę.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne dla snowboardzisty?

Pierwszy raz planujesz zakup ubezpieczenia turystycznego? Zastanawiasz się ile cię to będzie kosztować? Dla 25-letniej osoby, która planuje tygodniowy wyjazd w góry na snowboard w jednym z europejskich kurortów na przełomie grudnia i stycznia, porównywarka ubezpieczeń turystycznych przedstawiła oferty już od 39 zł (przy kwotach gwarancyjnych za koszty leczenia – 40 000 zł i NNW – 40 000 zł) w takich firmach ubezpieczeniowych jak Generali, Gothaer, Signal Iduna, Compensa, Concordia, Allianz czy HDI.

Ceny ubezpieczeń turystycznych nie są duże, a w razie problemów ochrona ubezpieczeniowa może okazać się dla snowboardzisty bezcenna.

Sprawdź, co powinno zawierać ubezpieczenie dla narciarzy

Tagi:

Komentarze

2013-01-15 16:40

wściekły byk

Uważajcie jak kupujecie ubezpieczenie turystyczne! W wielu umowach ubezpieczeniowych okazuje się, że snowboard to sport ekstremalny i nici z odszkodowania.