pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

ostrożnie z MTU

2013-05-17 15:15

zjadacz chleba

Sprzedalem auto obcokrajowcowi, po czym poszedlem z umowa do ubezpieczyciela ten przeslal do MTU umowe po dwoch latach przychodza pogrozki ze jak nie zaplace skladki to lexus sie zainteresuje, wiec ponownie do ubezpieczyciela ten zas wyslal do MTU. Po jakims czasie zas listy smsy maile i telefony tym razem z firmy LEXUS ze nie czytelne dane kupujacego, wiec zas do ubezpieczyciela przepisalem dane kupujacego drukowanymi literkami bo sami tak powiedzieli, przeslalem za jakis czas zas smsy listy maile telefony tym razem ze musze uiscic skladke bo bezprawne jest sprzedawanie samochodu obcokrajowcowi ze druk jest specjalny a ja go niewypelnilem.... WKUR....ILEM sie poszedlem do urzedu komunikacji i pytam co to ma byc a mile panie mi na to ze to jest bezprawne naciaganie przez zlodziei i ze nie ma jakis drukow, tym bardziej ze auto jest nadal zarejestrowane w Polsce a nie wywiezione w pizdu. Oddzwonilem do LEXUS zjebalem i nadal grozili. Zadzwonilem do MTU kobieta powiedziala ze ta sprawa juz jest dawno zamknieta i na wszelki wypadek zebym przeslal najlepiej faxem umowe, dane kupujacego na innej kartce. Tak tez zrobilem. Cisza.... trwala jakies 3 miesiace po czym zas dzwoni LEXUS i tu UWAGA!... Zlodziej plci zenskiej przedstawil sie spytal czy ja to ja poprosil date urodzenia poinformowal o nagrywaniu rozmowy i... poinformowala mnie ze w sprawie tego i tego auta tych i tych dokumentow firma LEXUS podjelo decyzje o wyegzekwowaniu ode mnie skladki wynoszacej tyle co wczesniej czyli 265zl! Powodem jest to ze za pozno przeslalem umowe sprzedazy LEXUSOWI. Wiec powiedzialem ze rowniez nagrywam rozmowe i ze to jest bezprawne naciaganie i ze nie wyciagna ode mnie zlamanego grosza ona mi na to tak : "GWARANTUJE PANU, ŻE PAN ZAPŁACI TE PIENIĄDZE!" hahahahahah skierują gdzieś tam moją sprawę.... OK kierujcie. Jesli zadzwonia jeszcze raz powiem im ze nie nazywam sie jak sie nazywam i ta osoba nie mieszka tu gdzie mieszkala i ch im w dup.e oczywiscie przed poinformowaniem mnie ze nagrywa rozmowe LUDZIE NIE DAJCIE SIE NACIAGAC ! NIE PRZEJMUJCIE SIE TAKIMI BZDURAMI BO TO BEZPRAWNE!

2013-05-20 15:05

SW

MTU niewiarygodne. Ponad miesiąc temu opłaciłem składkę OC do dziś nie otrzymałem Polisy.

2013-06-07 14:39

MTU

proszę prześlij zgłoszenie na adres SKARGI@MTU.PL (w tytule wiadomości wpisz hasło FORUM), a niezwłocznie zajmiemy się sprawą. Pozdrawiam, Justyna Szymańska (Biuro Reklamacji, MTU).

2013-05-20 15:37

WS

MTU, będiesz miał problem. Odradzam, mam z nimi problem.

2013-06-07 14:44

MTU

Sprawom problematycznym MTU dedykowało specjalnie adres: SKARGI@MTU.PL. Zapraszam do kontaktu i wnoszenia uwag – pragniemy rozwijać zgodnie z Waszymi oczekiwaniami, dlatego nie szczędzimy starań, by eliminować wszelkie przyczyny niezadowolenia. Pozdrawiam, Justyna Szymańska (Biuro Reklamacji, MTU).

2013-05-21 21:28

w....na

No właśnie się dowiedziałam, że nie otrzymam odszkodowania z AC, ponieważ moje ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń poza terytorium Polski. Super!!!! Człowiek płaci składki czuje się bezpieczny, bo przecież ma AC!!!!! A tu Ch.... Raz na kilka lat coś się przytrafi i bulisz. Nie otrzymałam żadnej informacji, że w AC są opcje Polska, nie Polska, bym skorzystała chętnie, ale co tam trzeba rąbać szarego człowieka. Rozumiem gdybyśmy chcieli holować auto z zagranicy, ale czy rąbnę w Polsce, czy gdziekolwiek szkoda jest szkodą. Człowiek całe życie się uczy... Wpis dla tych, którym się wydaje, że są przewidujący, nam się tak wydawało...

2014-01-24 15:24

toma

Mam dokładnie identyczną sytuację auto rąbnęli w Niemczech agentka nie poinformowała o opcji rozszerzania AC a wręcz przeciwnie ,że jak najbardziej AC działa na terenie całej UE mam chyba jednak jakąś szansę przed sądem ponieważ nie sporządziła wniosku { z moim podpisem o warunkach OWU} a jedynie polisę w której jest wyrażnie zaznaczone AC ryzyko kradzieży.Czytając wpisy widzę że to oszuści i radzę każdemu na hasło MTU uciekajcie gdzie pieprz rośnie lub z pozwem do sądu bo i tak możecie zostać przekręceni!!!!!

2013-05-22 17:58

janosik

Omijać MTU szerokim łukiem. W moim przypadku było tak ,że kiedy zgłosiłem szkodę z tytułu AC to nie mogłem dokonać naprawy bo musiałem czekać na rzeczoznawce tydzień czasu.Dodam jeszcze tylko tyle,że w momencie kiedy miał on już do mnie przyjechać to okazało się ,że wysłali go do zupełnie innej miejscowości oddalonej o ponad 500 km niż się znajdowałem z pojazdem :). Dodzwonienie się do nich graniczy z cudem.Posłuchacie sobie drażniącej muzyczki w nieskonczoność a jesli już uda się wam tam dodzwonić to będą was odsyłać od Ajfasza do Kajfasza i przełączać pomiędzy "wykfalifikowanymi" i "kompetencyjnymi" w danej sprawie osobami, a jak już będziecie myśleć ,ze połączycie się z tą odpowiednią to was rozłączy.Burdel na kółkach jakiego w życiu nie widziałem.Dzięki Bogu uwolniłem się od tego badziewia i jak na razie nie przychodzą mi jakieś ponowne polisy popmimo wypowiedzenia jak niektórym tutuaj się wypowiadającym i mam nadzieję ,że tak zostanie.Nie odpowiadają na maile,listy wysłane za potwierdzeniem odbioru pozostają bez echa.Mieli dokonać regresu pomiedzu PZU.Jedna osoba mówi ,że regres został zrobiony,ale znów kolejna nie widzi tego w systemie. Ludzie ,jeśli chcecie uniknąć straty czasu,nerwów i pieniędzy to zapomnijcie o tym tworze. Powinna zająć się tym prokuratura.

2013-05-23 13:14

Zdecydowanie zniesmaczona

Wszystkim mającym nieprzyjemność "współpracowania" z firmą mtu szczerze współczuję... Wypadek NIE z mojej winy, koleś wjechał w tył samochodu i na nasze nieszczęście ubezpieczony był w mtu :/ Mtu okazało się niezwykle nierzetelną i nieodpowiedzialną firmą! Wielcy Panowie likwidatorzy zdecydowanie zaniżają wartość samochodu, nie wpisują pełnego wyposażenia samochodu bo nie chce im się tego rzetelnie sprawdzić. Po odwołaniu się od pierwotnej wyceny wysyłają ponownie ten sam formularz wyceny (zmieniając jedynie datę pisma!), został on wysyłany wielokrotnie w niewielkich odstępach czasu... Nawet po obniżeniu ceny naprawy przez ASO pan likwidator wysłał serwisowi pismo z odmową bez podania przyczyny... Nadmienię, iż szkoda została określona jako całkowita a mtu nie zgodziło się na naprawę przez serwis mimo, iż kwota była znacznie niższa niż wartość pojazdu oceniona przez likwidatora z szanownej firmy. Najgorszy kontakt z "ubezpieczalnią" jaki kiedykolwiek miałam okazję nawiązać!

2013-06-04 10:18

jk

Wysyłają mi co dwa tygodnie zaległą niby składkę ubezpieczenia, co najlepsze każde pismo opiewa na inną kwotę. Nie wiem czy mam sobie wybrać czy o co chodzi? Nie mam już ubezpieczenia w MTU, wypowiedziane było w terminie, teraz jestem ubezpieczona gdzie indziej, a na infolinii dowiedziałam się, że zrobili rekalkulację składki i muszę dopłacić 1500zł!!! (chociaż polisa już dawno temu się skończyła i była opłacona!)

2013-06-05 19:13

Rudi

Po wypowiedzeniu umowy zaczęły się problemy!!!! Wypowiedzenie wysłałem za pośrednictwem poczty PRZESYŁKA POLECONA ZA POTWIERDZENIEM ODBIORU. Wszystko dotarło na czas i zostało odebrane przez MTU S.A. Po upływie sześciu miesięcy otrzymałem wezwanie do zapłaty od Kancelarii prawnej Lewus. Termin 7 dni. Wysłałem scan potwierdzenia nadania i odbioru. Zadzwoniłem : Konsultantka powiedziała mi, że niekoniecznie takie wypowiedzenie wpłynęło ( mimo pieczątki MTU na potwierdzeniu) Mam czekać trzy tygodnie i dowiadywać się co dalej z moją sprawą. Miejmy nadzieję, że po siedmiu dniach w drzwiach mojego domu nie pojawi się komornik. NIE POLECAM i PRZESTRZEGAM !!!!!!!!!

2013-06-17 20:42

a juz

Racje maja wszystkie negatywy na tej stronie firma szuka frajera który im zapłaci ciągłości po kupnie auta a nie wypowie umowy / składki liczą nie wiadomo jak nie wiadomo skąd nawet jak przedstawiasz że masz w firmie 60 czy 50 % ubezpieczeniowych zniżek oni liczą po swojemu oszukują przy naliczeniach i wyliczeniach

2013-07-05 07:36

Aga

Widzę że konkurencja nie śpi.....nie czytajcie tylko zasięgnijcie opinni znajomych. Jestem agentem MTU i moi klienci są zadowoleni. Ja uważam, że jak każda firma ma swoje zalety i wady, będa zadowoleni i oburzeni....co tu wiele pisać.

2013-11-30 12:30

Adam

Pani Agnieszko jak można mówić o zaletach firmy MTU czytając opinie na jej temat i samemu mając podobne problemy . Nie mając z wami wiele doczynienia , jedynie wysłanie rezygnacji z ubezpieczenia poprzedniego właściciela auta które po rozmowie z waszym konsultantem przefaksowałem i zapewnieniom jego strony że wszystko jest załatwione ja po prawie pięciu latach dostaję wezwanie odrazu od komornika do zapłaty 4200 zł. za nie wypowiedzenie umowy !!! Rujnowanie komuś życia nazywa pani zaletą ?

2014-01-24 15:42

toma

Jestem oszukany przez agentkę MTU .AGO pozostał CI jedynie wstyd .że pracujesz w tak HANIEBNEJ firmie jeżeli jesteś uczciwa to natychmiast zmień pracę!!!!! chyba że????!!!!!!

2013-07-16 07:45

Irek

Sytuacja nieco idiotyczna. Sprzedałem samochód i zwróciłem się do nich o zwrot reszty sumy ubezpieczenia. Odrzucili, bo na umowie kupna - sprzedaży nie było numeru pesel kupującego. W piśmie od nich nawet przeczytałem, że muszę uzupełnić nie tylko pesel, ale także i numer telefonu kupującego. To tak jakby był w Polsce obowiązek posiadania telefonu. Na infolinii zastawiają się Art. 32 ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu komunikacyjnym, więc zwróciłem się do nich o zwrot z tytułu AC, które obowiązkowe nie jest. Tym razem też nie bo ich wewnętrzny regulamin. Mało tego, napisali także, że będę musiał wpłacić im składkę za kolejne pół roku, pomimo tego, że auta już dawno u mnie nie ma. Teraz są tylko rzecznik praw, prawnicy i nerwy. Przestrzegam wszystkich, bo pieniądze u nich płyną tylko w jedną stronę.

2013-10-15 21:47

anonim

Może i Pan sobie chodzić do rzecznika praw, może uświadomi sobie Pan jakie jest prawo w Polsce. Ustawa wskazuje dokładnie ( po nowelizacji 11.02.2012) jakie dane zbywca ma obowiązek podać dane nabywcy. W przypadku osoby prywatnej imię nazwisko, adres i NUMER PESEL. TU nie może postępować wbrew Ustawy. Polisa będzie rozwiązana z dniem sprzedaży, gdy dośle Pan dane.

2013-07-17 10:40

Oszukany

Aga! Bzdury pleciesz, albo albo jesteś też już przesiąknięta wyłudzaniem jak oni. Zadowoleni ludzie owszem są jak nic się nie dzieje, bo nie mają nawet szansy sprawdzić jaki jest ich ubezpieczyciel. Powiedz szczerze - pracujesz dla oszustów.

2013-08-14 11:39

Anzelma

Byłam agentem MTU i tak problemowego towarzystwa nigdy wcześniej nie spotkałam ( a pracowałam w Multiagencji gdzie w ofercie znajdowało się ponad 20 T.U.). MTU to złodzieje, kłamcy i naciągacze. Grupa kapitałowa Hestii nie powinna tak sobie szargać opinii, zwłaszcza, że za tym idzie szarganie opinii całej grupy. Windykacje 2 zł składki, weryfikacja zniżek to w ogóle kosmos. Nikomu nie życzę, ani nie radzę ubezpieczać się w MTU, jak i współpracować z nimi.

2013-10-15 21:49

anonim

Co za bzdury Pani pisze, to się w głowie nie mieści.

2013-08-16 20:22

Kass

Gdybym wcześniej zobaczyła te komentarze od razu po kupnie auta wypowiedziałabym umowę. To jest jakaś tragedia. W krótkim czasie po kupieniu auta ciągle przychodziły wygenerowane formularze zapłaty - każdy z inną kwotą. Korespondowałam mailowo i osoba, która udzielała mi odpowiedzi sama nie wiedziała, skąd to jest. Brak profesjonalizmu.. Mam nadzieję, że uda mi się zrezygnować z ich usług bez problemu... Mam nadzieję, że i MTU i Lexus upadną.. Krzywda dla ludzi.. Oszuści..

2013-08-23 21:28

rozczarowana

Oczywiście, że oszuści. Te ich rekalkulacje... A poza tym dziwne daty nadania pism, wymyślone terminy płatności i dużo innych. Następnym razem poważnie się zastanowię zanim kupię auto z polisą w MTU.

2013-10-15 21:55

anonim

Ustawa zezwala na rekalkulację składki. Mtu z tego prawa korzysta. Proste...

2013-08-27 18:10

Dyrix

moj przykład jest niestety jednym z kolejnych prób oszustwa. W każdej porządnej firmie, osoba po kupnie pojazdu, moze korzystac ze zniżek poprzedniego właściciela, a przy końcu polisy zrezygnować bez ponoszenia kosztów dodatkowych. Oczywiście nie tyczy się to MTU, gdyż minął miesiąc a mi przyszło do zapłaty 1700zł nie uwzględniając żadnych zniżek. Wysyłanie maili moge sobie wsadzić w buty bo nikt nie raczy mi odpisać, podobnie jest z infolinią.

2013-08-27 18:20

bartas

Kurvva Mać, bo inaczej tego nazwać nie można. człowiek kupuje samochód i nagle dowiaduje sie, że ma zapłacić kosmiczne pieniądze, ale za co? posiadam 60% zniżek a oni wyjeżdżają mi z 2000.

2013-10-15 21:51

anonim

Proszę dosłać do firmy dokument potwierdzający zniżki, w każdej chwili TU zrobi rekalkulację Pana polisy.

2013-08-28 12:00

sdfghj

od MTU uciekać każdą możliwą drogą. wyłudzają, zastraszają a dobro klienta mają w dupie byle wycyganić ostatnie pieniądze z portfela podatnika. czytając te wszystkie w 99% negatywne opinie, zastanawiam się jakim sposobem prakurator nie usiadł im na dupie.

2013-08-30 09:15

wacek

ja zrezygnowanym 15 dni wcześniej miałem rezygnacje i tak musicalem zapłaci składkę wyuzdaniom kasę na max nigdy więcej w MTU

2013-09-16 15:04

Piotr

Zgroza!!!! Właśnie kupuje zieloną kartę za 180 zł w innym towarzystwie bo w MTU wysyłają pocztą na drugi dzień.