pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

ostrożnie z MTU

2012-02-21 08:38

zaje...scie niezadowolony

nabyłem pojazd z ich ubezpieczeniem. Chciałem kontynuować polisę. Wysłałem im dokumenty do zmniany danych w polisie jakoś 2 tygodnie temu, oczywiście z danymi kontaktowanymi. telefonami jak by coś brakowało. Zapomniałem o fakturze vat za zakup pojazdu, wysłałem im to na maila jak chcieli w poniedziałek czyli 7 dni temu, tyle ile wynosi maksymalny okres jaki mają na wysłanie mi dokumentów! I CO??? Dzisiaj do nich dzwonię po raz chyba 50-ty, pytam się czy wszsytkie dokumenty są już wysłane bo termin mija, a tutaj okazuje się że żaden palant nie ruszył do tej pory tyłka żeby wklepać te dokumenty w system! Dopiero dzisiaj przy pół godzinnej rozmowie przez telefon konsultant raczył to wklepać w kompa. No i termin realizacji to kolejne 7 dni, a dowód tymczasowy stracił ważność w niedzielę....nie mogę teraz jeździć samochodem, urlopy na żądanie mam wybrane już wszystkie (nie dojadę inaczej do roboty) A TE SK..... mają to w duszy! Nigdy więcej ubezpieczenia w tym dziadostwie. Może i trochę taniej ale KOMUNA!!

2017-03-13 17:01

Aga83.22.247.198

Witam,mam pytanie bo nie wiem co robić... Dnia 22.02 zawarłam umowę z MTU, następnego dnia czyli 23.02 wypowiedziałam umowę ponieważ okazało się,że samochód który posiadam ma ważna i wykupioną polisę OC. Dziś dostałam pismo, w którym informują mnie,że mam zapłacić im... Co ja mam robić ?

2017-03-15 09:21

Ubea.pl81.190.208.17

Czy wypowiedzenie zostało złożone pisemnie z własnoręcznym podpisem? Jeśli tak, to wypowiedzenie zostało złożone w prawidłowy sposób. Mam jednak pytanie: w jaki sposób umowa ubezpieczenia była zawarta? Jeśli w siedzibie towarzystwa / bezpośrednio u agenta to ubezpieczyciel może żądać zapłaty składki za ubezpieczenie przez ten jeden dzień, kiedy polisa obowiązywała. Jeśli ubezpieczenie zostało kupione przez Internet / telefon, to ubezpieczyciel nie może żądać uiszczenia żadnych opłat. Radzilibyśmy Pani skontaktować się z ubezpieczycielem i zapytać, co zrobili z dostarczonym wypowiedzeniem.

2012-03-03 02:35

wyciszacz

polisa jest do samochodu, więc to nie ma znaczenia, czy dowód rejestracyjny jest miękki (pozwolenie czasowe), czy twardy (dowód stały). Wystarczy wozić ze sobą umowę zakupu i aktualny dowód rej. Jedynem, niezmienialnym identyfikatorem jest nr VIN a umowę trzeba mieć żeby potwierdzić przy kontroli, że jest się prawnym właścicielem pojazdu, bo przecież na polisie jest nazwisko poprzedniego właściciel. Tak na dobrą sprawę, to i ta umowa nie musi być bo przecież VIN na polisie (jeszcze na poprzedniego właściciela) i na aktualnym dowodzie rej. jest taki sam. Z doświadczenia wiem, że MTU wysyła aneks (przepisaną polisę) po miesiącu czasami nawet dłużej. Echhh ludzka porywczości, a moze niech Pan przeniesie ten nadmiar nerwów na działanie w innej sferze, korzystniejsze to będzie i dla zdrowia i dla "kieszeni"

2012-02-28 09:06

Beata

MTU to banda naciągaczy. Kupiłam samochód w lecie który był ubezpieczony w tej chorej firmie. Wysłałam wszystkie dokumenty potwierdzające moje maksymalne zniżki , pesel , ksero dowodu itd. Wszystko potrzebne do przeliczenia składki. Efekt : Mam zapłacić 1000 za clio z 91 roku pojemność 1,2. Najlepszy numer to doliczenie mi 60 % za wiek ( poniżej 25 roku życia ) mimo ,że jestem z rocznika 66 , prawo jazdy mam 23 lata a jazda bez szkody ponad 10 lat !! Mimo moich pism dalej starszą mnie wezwaniami , odsetkami. Sprawę skieruję do nadzoru ubezpieczycieli i zrobię wszystko ,że maksymalnie nagłośnić moją sytuację. Zastanawiam się nad zgłoszeniem do prokuratury tytułem próby wyłudzenia pieniędzy albo zastraszanie. PRZESTRZEGAM !!!

2012-03-03 03:03

nervosol

Halo, serwus, jestem nerwus :) 1) albo: zadzwonić na infolinię telefony na strnie MTU link: mtusa.pl 2) zapytać, czy list z dokumentami dotarł, jak nadała Pani list polecony posiada Pani dowód nadania z numerem listu, odnajdą go na pewno 3) albo: na stronie mtu (mtusa.pl) jest zakładka KONTAKT ( podaję link do strony: http://www.mtusa.pl/obsluga-on-line/obsluga-klienta/zgloszenie-reklamacji), tam może Pani opisać całą sprawę (koniecznie podać kiedy wysłała Pani list z dokumetmai i jego nr nadania). W ciągu 7 dni otrzyma Pani odpowiedż na swojego e-maila. Wielokrotnie w taki sposób załatwiałem sprawy z MTU, zawsze działało, 4) Nerwy szkodzą urodzie a przecież pięknych kobiet nigdy dosyć ) pozdrawiam

2012-03-03 19:34

Piotr

Spokojnie,widocznie umowa sprzedaży była nieczytelna a Pani sama się nie zgłosiła do 30 dni po zakupie pojazdu do przedstawiciela MTU aby zrobić aneks.

2016-04-02 00:48

jacek83.9.149.127

mtu-to zlodzieje i naciagacze..

2012-04-30 23:56

Xxxx

Masz współwaściciela??? Jeżeli tak - i nie ma ukończonych 25 lat stąd ta zwyżka. I tu nic nie wygrasz - każde Towarzystwo ma takowe zwyżki. Małoletni jest w dowodzie rej. - musi być w ubezpieczeniu. Najpier sprawdź, żebyś nie strzelił głupoty...

2012-03-03 03:15

gieroj

Ktoś tu rozmawia ze sobą?

2012-07-14 20:14

były klient mtu

wal się śmieciu

2012-03-06 20:26

Tomasz

Słuchajcie, jak chcecie mieć problemy z oc to zapraszam do MTU. To największa kupa, jak ktoś napisal powyżej, wejdź do tej firmy to tak cibie zalatwią, że na końcu cię oleją, nie wspomnialem, że robią to przez cały czas i dochodzi do tego że windykator przysyła pismo. Nigdy więcej żadnego MTU, to tak jak wpaść do szmba, nawet jak wyjdziesz to i tak śmierdzi.

2012-04-02 13:39

PASIK

TAK TO JEST JAK PANSTWO POZWALA IM ROBIC CO CHCA PROSTA TECHNIKA JAK NIE ZAPLACISZ ZALEGLOSCI TO WIDYKATOREM STRASZA

2012-04-04 00:38

Pracownik MTU

Sytuacje, które są tutaj opisywane świadczą o braku edukacji w zakresie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przez znaczny szereg Klientów. Zajmuję się obsługą infolinii MTU (szkody) i wiem, jak wiele sytuacji Klientów przypisuje pod "oszustwo" i "złodziejstwo" firmy, nie doszukując się w żaden sposób swoich zaniedbań . Ludzie zdziwieni rekalkulacjami, bo "skąd mogą wiedzieć, że auto trzeba po zakupie przerejestrować i ubezpieczyć" to standard. Klienci, którzy sprzedali pojazd z ubezpieczeniem w MTU, nie poinformowali o tym Towarzystwa nazywają nas notorycznie złodziejami. Proszę wybaczyć, że nie jesteśmy telepatami i nie wynajmujemy grup śledczych, tylko po to, aby pilnować statusu ubezpieczeń Klientów, którzy "nie wiedzieli" bo "skąd mogli wiedzieć". Taka mentalność ludzi - nie wiedzą gdzie szukać podstawowych informacji - ale zawsze wiedzą gdzie wyrazić swoje bóle i żale.... Proszę pamiętać, że nieznajomość przepisów nie zwalnia z obowiązków, jakie one określają. Brak rozwiązania sprawy po Państwa myśli, nie oznacza, że Firma jest oszustem. Działalność ZU określa szereg uregulowanych prawnie zapisów (Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych) i zapewniam, że gdyby wszystkie opisane przez Państwa sprawy były zgodne ze świadczonym przekonaniem, już dawno firma pogrążyłaby się w karach. Tymczasem bardzo prężnie rozwija dodatkowe directy sprzedaży. Proszę wybaczyć, że windykujemy należne nam składki (bez względu czy dotyczą rekalkulacji, nowych czy zaległych polis) – natomiast nie jesteśmy instytucją charytatywną, która świadczy ochronę za free – takowej na rynku nie ma i z pewnością nie będzie. Jesteśmy świadomi, że zdarzają się sytuacje, które miejsca mieć nie powinny, jednak proszę wybaczyć (po raz kolejny) ale kwestie opisane na tym forum wywołują mój uśmiech ironiczny (niestety). Opisane przez Państwa sprawy zapisane są niezwykłymi ogólnikami – 60% - na podstawie tych tylko informacji zawiera nieuzasadnione pretensje. Kolejne 30% spraw – wymaga doprecyzowania i zadania pytań, które pomogą w wyjaśnieniu decyzji MTU. Osoby, które swoją decyzję podejmują w oparciu o tego typu fora, chcielibyśmy tylko uświadomić, że o żadnej dużej firmie nie znajdzie w internecie samych super opinii. I już nie ważna jest kwestia konkretnie ubezpieczenia w MTU, ale podejmowanie decyzji w oparciu o fora, jest słabym wyborem. Z przyjemnością i pełnym przekonaniem zapraszam Państwa do kontaktu z Naszą infolinią w przypadku dodatkowych pytań. NUMER: 801-107-108

2013-01-27 16:11

koko

Ja dawno temu zakupiłem pojazd który był ubezpieczony w MTU,Przed skończeniem się polisy OC,wysłałem wypowiedzenie umowy,i ubezpieczyłem pojazd w MBanku,dogodnie w ratach,wraz ze zniżkami.Po jakimś czasie przysłano mi pismo że mam zapłacić za polisę,że nie zgłosiłem wypowiedzenia.Od zgłoszenia wypowiedzenia minęło około 15 miesięcy,a MTU przysłało mi polisę OC,i kwotę ponad 900 zł do zapłaty.Po co mi polisa która jest już nie ważna? i po co druga? Zadzwoniłem do MTU a tam pani mnie przeprosiła że się troszkę spóżnili (15 miesięcy !) noj mnie przepraszają.Olałem sprawę nic nie płaciłem,a teraz Straszy mnie Firma INTRUM JUSTICA,chamstwo i prostaki że przejeli mój dług i z 900 zł w ciągu roku jestem im winien 1500 zł,ale ja mam to w dupie! Pozdrawiam tych buraków-chcecie pieniędzy zapraszam do sądu !!!!!!!!!!!!!!

2013-01-29 23:02

Darek

powiedz mi debilu jak to mozliwe , ze kupilem samochod z polisa mtu. Mam 60% zniżek i prawo jazdy 20 lat , a wy chcecie za dokończenie 3 miesiecy polisy poprzedniego właściciela doplate???

2013-02-01 14:37

MTU Reklamacje

Darku, czy masz pewność, że osoba od której kupiłeś auto opłaciła składkę roczną w całości? Niezależnie od powyższego, jeśli uważasz, że rekalkulacja została błędnie przeprowadzona, proszę wyślij zgłoszenie wraz z potwierdzeniem przysługujących zniżek na adres SKARGI@MTU.PL (w temacie wiadomości wpisz hasło: FORUM, w treści nr polisy oraz dane osobowe), a zweryfikujemy wyliczenie. Pozdrawiam, Justyna Szymańska (Biuro Reklamacji, MTU).

2017-03-14 21:18

pawpaw91.222.24.205

Dzień dobry Kupiłem auto od znajomego z polisa MTU (opłacona w całości, , po dwóch tygodniach dostałem pismo , że mam dopłacić 700 zł do tego ubezpieczenia zaokresk około 7 mcy. Dodam również,żę sprzedaje auta zawodowo i kupując auta z polisami innych ubezpieczalni nigdy nie dostałem pisma aby dopłacić, no chyba ,że polisa nie została opłacona w całości. W PZU za to auto obliczyli mi składkę w wysokości 650 zł na rok. Moje pytanie, skąd ta dopłata? I jaki macie w tym interes , jak wypowiem ubezpieczenie MTU, a wy będziecie musieli zwrócić niewykorzystaną składkę sprzedającemu?

2013-02-08 12:15

Karolajna

Do "PRACOWNIK MTU" Szef i tak nie da ci podwyżki za lizanie dupy na forum, nikt tego nie łyka. U mnie również problem z MTU, Audi A4 1,9 TDi,autko z 2001 roku. Wszystko byłoby super,gdyby nie ta właśnie firma.. Zaraz po zakupie samochodu złożyłam pisemne wypowiedzenie umowy, przeszłam do Generali bo tam mam ubezpieczone dwa inne samochody. Ciągłe dosyłanie papierów - pełen komplet. Nieustanne dzwonienie do nich, bo " nie ma, nie dostarczyła pani" . ta sama śpiewka przy każdym telefonie. A teraz po 2 latach nagle im sie przypomniało,że trzeba złożyć wniosek do sądu, komornikiem straszą. A teraz co do komentarza pracownika "mtu",.. Cóż mogę powiedzieć, ironiczny uśmiech to każdy z nas ma, kto ma/miał "przyjemność" współpracować z waszym TU. Niestety Twoja wypowiedz to stek bzdur, bo nikt nie podejmuje decyzji w oparciu o fora,ale na szczęscie żyjemy w takich czasach, gdzie zanim coś się kupi, można o tym przeczytać w internecie. Prawda jest taka, że " bardzo prężnie rozwija dodatkowe directy sprzedaży" ponieważ szukacie kruczków prawnych, których jest mnóstwo w naszym kochanym prawie i nawet w tak banalnych kwestiach jak Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych można je znaleźć. Negatywne opinie nie biorą się z nikąd i owszem, nie znajdziemy Ubezpieczalni/sklepu/pracodawcy/lekarza/szkoly/czy czegokolwiek innego w internecie,co nie miałoby choć jednej negatywnej opinii. Ale różnica jest taka żeby znaleźć ubezpieczalnie która ma większość opinii na zielono,z rzadkimi wyjątkami na czerwono, a nie na odwrót. Dlatego ludzie korzystają z forum. I chwała im za to.

2012-04-05 22:19

mimi

Radzę trzymać się jak najdalej od MTU. W zeszłym roku sprzedałam auto o czym powiadomiłam MTU listem poleconym złączając wypowiedzenie umowy ubezpiecznia i kopie umowy kupna-sprzedaży pojazdu. Jakież było moje zdziwnie gdy pół roku później otrzymałam informację, że za parę dni szanowne MTU przedłuża mi ubezpiecznie. Podczas rozmowy z wyjątkowo wredną pracownicą jednej z poznańskich fili dowiedziałam się, że oni nic nie wiedzą o sprzedaży pojazdu. Na prośbę by potwierdziła odberanie ponowne wypowiedzene umowy auta, kórego już nie jestem właścicielem usłyszałam, że oni się czym takim nie zajmują a poza tym wysyłają korespondencję RAZ NA 2 TYGODNIE i wówczas już będzie po tereminie i automatycznie odnowi mi sie polisa. Przekonana jestem, że wypowiedzenie zostało zgubione albo celowo niewprowadzone do systemy po to by przedłużyć okres ubezpiecznia o kolejny rok i naliczyć składkę. Mam nadzieję, że już teraz MTU się odczepi ode mnie... jeśli nie to pewnie sprawa skończy się na drodze sądowej.

2012-04-15 22:41

d

witam w grudniu kupilem samochod ubezpieczony w mtu do marca. dwa dni temu przyszlo mi pismo od nich ze musze doplacic do ubezpieczenia ktore poprzedni wlasciciel oplacil za rok bo oni jednak za malo naliczyli. dzwonilem do nich setki razy ale za kazdym razem mowia mi co innego. nie rozumiem ich juz wogole zwlaszcza ze przed wygasnieciem oc w mtu wypowiedzialem im umowe i ubezpieczylem samochod w innej firmie. cos czuje ze beda problemy z tym mtu. prosze o jakas porade a dodam jeszcze ze ta doplata jest dosc wysoka a przeciez kupujac pojazd automatycznie przejalem oc poprzedniego wlascieciela a oni teraz kaza mi doplacac tylko dlatego ze ja nie mam takich samych znizek jak poprzedni wlasciciel

2014-02-18 19:32

momo

sranie w banie... ja kupiłem samochód który miał ważene OC w ergo hestii jeszcze przez 7 miesięcy i jak zgłosiłem do nich ze chce przepisac polise na siebie to sie zdziwiłem ze nie chcieli dopłaty za brak znizek u mnie, przepisali i już 0zł 0 groszy mnie to kosztowało, a zdziwiony bylem przez to ze wczesniej mialem samochod z polisą M.TU a oni za samo OC po przepisaniu kazali mi dopłacić 1600zł <---------- czujecie temat?? dlatego ja na twoim miejscu poradził bym się jakiegoś specjalisty, dodam jeszcze ze za OC na następny rok po dopłacie naliczyli mi ponad 2400zł za silnik 2.0 sprawdzałem oferty innych firm i za takie auto wyszlo mi 1100zł nie uwzględniając zniżek PARANOJA !!!!

2012-04-16 09:54

ipolisa

Witam Niestety ale od dnia zakupu właścicielem polisy staje się nowy nabywca i od tej daty Ubezpieczycielowi przysługuje prawo do przeliczenia składki, po danych i zniżkach nowego nabywcy.

2012-07-14 20:24

były klient mtu

nie płać tym gnojom bo oni żerują na ludziach kórzy nie znają prawa ubezpieczeniowego i wolą zapłacić dla świętego spokoju . Najlepiej skonsultuj się z doświadczonymi agentami ubezpieczrniowymi z innych firm a oni ci gratis wyjaśnią czy masz płacić czy nie . Pozdro

2012-04-29 08:07

Ryszard Sz.

Przysłali mi wezwanie do zapłaty za samochód którego nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć. Ktoś widocznie pozbył się RUPIECIA zgłaszając jego sprzedaż mnie jako niby nabywcy. Dodzwonić się do nich nie ma jak i dopiero znajomy agent ubezpieczeniowy swoimi kanałami dodzwonił się w moim imieniu. Okazało się że mają kopię umowy kupna sprzedaży gdzie widnieje moje nazwisko i adres ale nie ma ani numeru dowodu osobistego anie numeru Pesel. Podobno oni (MTU) nie muszą tego weryfikować ???!!!! Teraz mają mi przesłać skan tej umowy a ja muszę zgłosić na policję sfałszowanie mojego podpisu. W ten sposób to można każdy samochód sprzedać każdemu niby nabywcy nawet Mikołajowi Kopernikowi czy Marii Curie Skłodowskiej.

2012-04-30 23:54

:)

Phi..... Powiedz, że z kolegą się umówiłeś na sprzedaż auta, żeby wypowiedzieć polisę wcześniej niż przed 12 miesiącami i nie dopilnowałeś sprawy... Śmieje się bo mój szwagier też chciał być mądry :) Jak się chce kombinować to trzeba wiedzieć jak....

2012-05-22 11:52

PIOTREK

Najwieksi oszusci i je...... zlodzieje Po kupnie auta zmienilem ubezpieczyciela ktury wyslal rezygnacje do MTU ale oni tej rezygnacji nie przyjeli i kaza mi placic ubezpieczenie Teraz wychodzi na to ze mam placic dwa ubezpieczenia prubuja naciagac mnie na kase no i jak ich mozna nazwac Z L O D Z I E J E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012-07-12 16:29

były klient mtu

Piotrek sprzedaj auto zaufanej osobie , wywal mtu a potem odkup samochód - proste ?

2012-06-10 13:39

seba

MTU czy nie , wszystko to samo mnie PZU prz wzpadku nie y mojej winy rabnelo na 7 tys

2012-06-14 16:41

EDYTA

Zapłaciłam ubezpieczenie za auto na cały rok z góry i miesiąc później postanowiłam je sprzedać. Kupujący napisał wypowiedzenie umowy i wszystkie dokumenty wysłałam drogą emeilową w ich formularzu, jak również kopie pocztą. Po dwóch miesiącach zorientowałam się, że zwrot pieniędzy nie wpłynął jak do tej pory na konto, więc napisałam emaila. W odpowiedzi napisano, że dokumenty otrzymali za późno (niby po 30 dniach) i nie mogę liczyć na zwrot pieniędzy. W tej sytuacji napisałam ponownego emaila z prośbą o jeszcze jedną weryfikację, ponieważ jestem pewna że zmieściłam się w terminie i otrzymałam odpowiedz, że niestety nie mają dokumentu potwierdzającego rezygnacji kupującego z ubezpieczenia, więc nie mogą mi zwrócić pieniędzy. Gdzie tu logika? Dwie zbieżne odpowiedzi. Jestem bardzo zawiedziona, bo ludzie robią nas w balona i nawet nie ma możliwości z nimi walczyć. NIE POLECAM A WRĘCZ ODRADZAM MTU

2012-06-15 08:00

wkurzony

To są złodzieje jakich mało.Syn kupił samochód. Wczoraj przyszło pismo że ma dopłacić do ubezpieczenia. Ma zniżki więc jak ma dopłacać.Dzwoniłem do nich z 15 razy nikt nie odpowiadał.Typowe cwaniactwo z ich strony tylko kasa dla nich się liczy.

2012-06-27 22:29

Franek

tez sie przylaczam do powyzszych opini, poniewaz 2 lata temu jeden duren rozwalil mi auto on byl w PZU ja w MTU duren mandatu nie przyjal-wiec sad naprawilem swoje auto z wlasnego AC (21.700PLN) zeby nie czekac na wyrok sadu bo to troche trwa. Na rozprawe nwet mnie wolali bo byla ewidentnie wina tego durnia i dostalem tylko wyrok poczta.sadzilem ze wszystko jest ok.teraz kupilem inne auto chce sie ubezpieczyc w PZU i okazuje sie ze na mnie wisi szkoda wlasnie AC z tej kolizji mimo ze dostali odszkodowanie od PZU. Wyslalem im skan wyroku i nic szkoda dalej jest moja to jest horor bo teraz musze placic wyzsza skladke zaznaczam ze mieszkam w Gliwicach i na Ślasku nie zadnych oddzialow tego badziewia tylko w Sopocie a telefony mnie zjedza zanim uda mi sie cos im wytlumaczyc Pozdrawiam i odradzam to badziewne MTU

2012-07-02 22:47

andrzej

Złodziejska firma,ostrzegam potencjalnych klientów,oto mój przykład,2 lata temu kupiłe od gostka Audicę A4 miał to autko ubezpieczone w MTU,zaplacona była 1 rata w zwiazku z tym że nie chcialem kontynuowć ubezpieczenia w wyżej wymienionej firmie złożyłem pisemne wypowiedzenie zachowując termin do 30 dni od daty nabycia pojazdu,żeby bylo cacy zadzwoniłem do MTU Sopot i jakś pani podyktowała mi jak to pismo powinno brzmieć,zaufałem kobiecie i po 2 latach przychodzi zawiadomienie że wypowiedzenie było nie zgodne z artykułem i mam wybólić kolejną ratę,na nic moje prośby i odwołania,kazali mi abym podał nazwisko tej pani oraz datę i godzine rozmowy,po 2 latach ja mam pamietać kto mnie w konia zrobił a oni niby rejestrują kazdą rozmowe,straszą mnie komornikiem i co zrobić trzeba wybulić kasę i finisz ,taka to jest ta firma,szlag by ich.

2012-07-03 11:11

Mac

Nie polecam. Na rozmowę z konsultantem czeka się 15 minut. Wysłałem i prosiłem o potwierdzenie wypowiedzenia po 8 dniach dalej żadnej odpowiedzi. Żenada. Cwaniaczki tak będą przeciągać, aż minie termin polisy.

2012-07-10 13:17

AMONe

Tragedia, miałem wycenę OC na 675zł a dostałem list z polisą za 3020zł (nikt nie był w stanie powiedzieć dlaczego). po bojach i przebojach zostało na 1200zł. Prosiłem o cztery raty, dostałem... pierwsza 750zł i reszta po 150zł. To całe MTU to bzdura i napewno więcej się u nich nie ubezpieczę. Inna sprawa to szczerze NIE POLECAM ubezpieczalni HELPER w SZCZECINIE na starym mieście, tacy sami krętacze.

2014-02-22 11:32

Lukasc

Bardzo ciekawe... Czytam opinie bo chcę wykupić ubezpieczenie w MTU. Zwróciła moją uwagę opinia AMONe: "10.07.2012 13:17:42 AMONe " "1200zł. Prosiłem o cztery raty, dostałem... pierwsza 750zł i reszta po 150zł. " Ciekawe, że rozbili na takie raty. Tym bardziej, że po 1 rozbijają tam na 4 równe raty a po drugie raty są... oprocentowane. A z powyższej kalkulacji wychodzi równo 1200 zł. Czy opinie tu zamieszczane na pewno sa wiarygodne?

2012-07-11 20:46

były klient mtu

Mtu to firma która próbowała wyłudzić ode mnie trzy i pól raza zawyżoną składkę po prawie trzech latach bo się zgapili że coś nie było kiedyś opłacone . Po trzech latach sprawa się przedawniła ale debile fikcyjnie sprzedali fikcyjny dług windykatorom a te tępaki doliczają sobie jeszcze więcej i coś chcą dostać . Sprawa kwalifikuje się jako próba wyłudzenia nienależnej składki i sprawstwo kierownicze w próbie rozbójniczego wymuszenia - w opinii mojego prawnika. Sprawa jest rozwojowa .

2012-07-11 20:59

były klient mtu

Mtu to firma która próbowała wyłudzić ode mnie trzy i pół raza zawyżoną składkę po prawie trzech latach bo się zgapili żecoś nie było kiedyś opłacone. Po trzech latach sprawa się przedawniła ale debile fikcyjnie sprzedali fikcyjny dług windykatorom a te tępaki doliczają sobie jeszcze więcej i coś chcą dostać . Sprawa kwalifikuje się jako próba wyłudzenia nienależnej składki i sprawstwo kierownicze w próbie rozbójniczego wymuszenia - w opinii mojego prawnika . Sprawa jest rozwojowa .

2012-07-12 10:34

były klient mtu

a tak na marginesie to firma ubezpieczeniowa powinna wzbudzać zaufanie klientów oraz dawać im poczucie bezpieczeństwa ale to najwyrażniej nie dotyczy mtu . Wręcz przeciwnie : sami utrzymują u siebie bałagan ale od klientów wymagają znajomości prawa ubezpieczeniowego i nasyłają bandytów pod szyldem firm windykacyjnych . Powodzenia :)