pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

ostrożnie z MTU

2012-10-03 21:45

niezadowolony

rany boskie kupiłem auto z polisą z MTU i od razu mnie skręcili przy przepisaniu, chciałem rekalkulację bez dopłaty to mi zrobili z dopłatą a list otrzymałem po terminie i miałem zapłacić 3 dni wcześniej od dostarczenia listu.No i straszonko pisemne o opłacie. Na infolini nowa paranoja , tylko przełączają do kolejnego bolka i jak mantra "że się nie da , nie można", to w innych towazystwach tak można u nich nie. Co będzie jak zechcę rozwiązać umowę.Pewnie tak jak wyżej napisano , będzie komedia.

2012-10-04 14:32

Maria

Mam podobny problem z MTU. Kupiłam auto z polisą OC ważną do końca marca br. Umowę wypowiedziałam dopiero przed końcem upływu tej daty. I się zaczęło. Na początek naliczono mi składkę bez posiadanych zniżek, następnie uwzględniono 60 % zniżki. Uregulowałam różnicę między parametrami zbywcy pojazdu i składki wyliczonej dla mnie, ale MTU i Kancelaria Prawna "LEXUS" w dalszym ciągu nękają mnie SMS-ami i telefonami żądając całej składki i strasząc skierowaniem sprawy do Sądu. A przecież ubezpiecza się samochód a nie osobę, która jest jego właścicielem. To jest żądanie podwójnej opłaty. Co mam dalej robić. Proszę o radę. Maria.

2012-10-14 20:45

luisa

Niepotrzebnie sąd! Zgodnie z przepisami po zakupie pojazdu z ubezpieczeniem np MTU nowy właściciel powinien podjąć decyzję do 30 dni od zakupu co robi z tym ubezpieczeniem. Jeśli chce go, musi zgłosić się do agenta i przepisać to ubezpieczenie na siebie. Nie może po 30 dniach od zakupu jeżdzić na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela. Do rekalkulacji potrzebne jest :xero prawa jazdy, umowa kupna , zniżki nowego właściciela ,polisa poprzedniego właściciela i dowód rejestracyjny. Wszystkie xera wysyłamy listem -agent lub klient - i Towarzystwo przelicza polisę na nowego właściciela. Lexus został powiadomiony przez MTU bo nie zostały zastosowane w\w procedury. Gdy otrzyma Pani rekalkulację przepisaną na Panią zaraz trzeba powiadomić Lexus o sprawie ( e-mailem lub telefonicznie ) podając nr sprawy. Pozdrawiam

2012-10-07 20:20

BETOWEN

nie chce misie opisywać mojego problemu z syfiastą firmą mtu ale ludzie dajcie zarobić innym firmom a nie dla złodziei i OSZUSTÓW! POWTARZAM OSZUSTÓW , KTÓRZY NACIĄGAJĄ. POWTARZAM NACIĄGAJĄ TYLKO. TYLKO NA DUŻE PIENIĄDZE.

2012-10-10 15:51

Masakraa

Pojebana firma auta niemam od roku strasza mnie komornikiem ; d nic nie podpisywalem z nimi kupilem z oc i sprzedalem z ich oc ; d dzwonie mowie ze przesle umowe ich to nie interesuje sprawa zamknieta i tym zajmuje sie Justin .... po kilku dniach dzwonia znow i mowia ze sprawa w sadzie... to albo kurwy zamykaja sprawe albo ciagna dalej

2012-10-11 00:31

grzegorz

to złodzieje kieruje sprawę do rzecznika praw konsumenta i do sądu. nie dam się okraść

2012-10-12 15:56

Kura

Najgorsza gówno na rynku. Z żadną inną firmą nigdy nie miałem problemu tylko oczywiście z MTU chcą pieniędzy za darmo składki naliczają z kosmosu. Zresztą wystarczy zapytać właściciela szrotu z którą ubezpieczalnią są największe problemy każdy powie to samo "MTU". Nigdy! Nigdy! W MTU wszędzie tylko nie tam a ceny wcale nie są takie niskie jak wam się wydaje.

2013-05-20 11:45

Zyga

A ja się dopiero dowiedziałem jaka to bandycka firma jak do mnie przyszło do zapłaty ponad 2700 zł za oc cena wzięta z kosmosu a samochód mam ubezpieczony w Generali i płacę 410zł za rok . Nigdy do końca życia niczego w tej MTU nie ubezpieczę nawet za darmo bo honor ważniejszy niż pieniądze tak jest dla mnie bo nie jestem politykiem.

2013-06-07 14:35

MTU

Zyga, ubezpieczyciel ma prawo do rekalkulacji składki, w oparciu o posiadane informacje i jeśli nie udokumentujesz przysługujących Ci przywilejów, zniżki nie zostaną uwzględnione. Proszę wyślij zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia od poprzedniego ubezpieczyciela oraz prawa jazdy, na adres SKARGI@MTU.PL (w tytule wiadomości wpisz hasło FORUM, w treści nr Polisy oraz dane osobowe), w oparciu o powyższe rozpatrzymy reklamację. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Szymańska (Biuro Reklamacji, MTU).

2012-10-14 20:34

ciconne

>> Ja za to od lat ubezpieczam w MTU i nie mogę nic złego powiedzieć << Mój znajomy miał szkodę z AC i wypłatę otrzymał w ciągu 14 dni na konto << Szybko i sprawnie<< Likwidator wcześniej zadzwonił ,umówił się w dogodnym dla nas miejscu, wycenił i oddaliśmy pojazd do serwisu,,, reszta mnie już nie interesowała !! Autko odebrałem szybko..

2012-10-15 22:06

nicoponadprawem

Dziwne , że tyle problemów i złych opinii i żadna instytucja nie przyjrzała się tej podejrzanej firmie.Jak dotąd nie słyszałem o innej nic złego tylko o tej.

2012-10-15 22:08

nicoponadprawem

ciekawe do kogo należy ta słaba firma

2012-10-18 13:39

wkurzona

Nie polecam!!!!!! Niestety miałam okazje z nimi obcować jako poszkodowana w stłuczce, zaniżają wycenę a rzeczoznawca twierdzi, że jako "specjalista" wie co mówi. Wycenił drzwi do wymiany a odszkodowania starczy tylko na wyklepanie obecnych... wyłudzają od tych, którym nie chce się pisać pism odwoławczych czy włuczyć z nimi po sądach....i na tym polega filozofia tej firmy... Zanim przyjechał rzeczoznawca, też się łudziłam, że to co wyczytałam na forach nie koniecznie się sprawdzi, ale teraz już wiem...że to prawda!!!!!!!!!!!!!! Najgorsze jest to, że nie ma się wpływu gdzie jest ubezpieczony sprawca wypadku czy stłuczki.... i tak to jest w tym złodziejskim kraju.... Zostaliśmy bez samochodu z "zapomogę" którą nie wiadomo kiedy wypłaca i jeszcze trzeba dołożyć do naprawy, tylko dlatego że jakaś baba która nie potrafi jeździć wjechała w nasze auto....

2012-10-23 13:46

ALVE

Zostałam oszkuana, zmanipulowana i zastraszana przez MTU, z którym nigdy nie podpisałam żadnej umowy. Zapłaciłam im ponad 1800 zł, nie mam pewności czy zaspokoi to ich chciwość i pazerność. Fakt,że moją sprawę wyjaśniała ERGO HESTIA nie pomógł, tłumaczenia były zezskuteczne. Odradzam, ostrzegam innych.UNIKAC JAK OGNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012-10-24 22:50

Kumatawteklocki

Wszyscy mają pretensje do MTU, a czy ktokolwiek przed zakupem czy sprzedażą pojazdu zajrzał do Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (nadmieniam że jest ona dostępna dla wszystkich w tym kraju) - ta ustawa reguluje co należy zrobić gdy chce się wypowiedzieć umowę z końcem okresu bądź po nabyciu pojazdu. Jak komuś się nie chce czytać bo jest leniem i myśli że wszystko samo się naprostuje trudno (bo lepiej z sądem od razu wyjechać). Bo równie dobrze ciężko jest podnieść telefon i do obojętnie którego TU zadzwonić i spytać się co należy zrobić. Ja tak zrobiłam problemów nie mam - polisa przepisana po kupnie, dokumenty które musiałam dosłałam aż dwa mailem i listem poleconym ( i fakt pierwsza kwota była podstawą zatem była wysoka bo nie było wszystkich danych czyli głównie zniżek jakie posiadam i od kiedy mam prawko) - i jakoś wszystko poprawnie przeliczone a dokumenty trafiły ładnie również na maila!!!! Druk i mam polisę i coooooo..... Trudno no nie... lepiej psioczyć na wszystko a nic z tym nie robić!!! Trzeba pilnować swoich spraw a nie myśleć o niebieskich migdałach i nagle z ręką w nocniku się obudzić!!!

2013-03-05 13:37

zly

MĄdralo spelniłam wszystkie wymogi przy sprzedazy pojazdu a mimo to nadal się uzeram z MTU to fimrma bałganiarzy i niekompetetnych opsób

2013-03-10 17:29

walecki

gowno prawda! ja tez wyslalem wszystkie okreslone ustawa dokumenty a pisma o zakonczeniu ubezpieczenia nie mam choc juz rok minal od sprzedazy samochodu. zamiast pisma mam telefony od windykacji

2013-09-04 20:12

peugot 207

MTU- nie jest godny zaufania. Nie daj sobie wcisnąć winny. Za nie dopatrzenia i lenistwo! To sztuczka. Wziąć winę na siebie i płacić. Bez przesady ..

2012-10-26 11:59

lublinianin

Ta firma to jeden wielki syf. Mam tam ubezpieczenie OC już jeden rok polisowy - znajomy agent to mi polecił, no bo tanio jest - rzeczywiście. Także auto żony tam jest ubezpieczone już drugi rok. Przychodzi pismo polisowe na kolejny okres - oczywiście stawki NNW na śmierć i trwałą niezdolność do pracy kierowcy i pasażera (ubezpieczonych) nie są powiększone (wg regulaminy powinny zwiększać się o 1000zł przez kolejne 5 lat) - trzeba to zgłaszać telefonicznie, ostatecznie dla auta żony to poprawili po jednym telefonie, a dla mojego auta kobitka twierdziła, że tego nie może zrobić... Oczywiście po opłacie o polisę trzeba się upominać, żeby dosłali polisę. Ja w tym roku chciałem dołożyć do polisy Zieloną Kartę (UWAGA: w MTU Zieloną Kartę można tylko nabyć przy odnawianiu polisy OC, paranoja!!!) i Assistance. Chciałem to zrobić przez modyfikację wysłanego pisma polisowego - a tu zonk - nie można: każą ci dzwonić na numer do kupowania polis, podawać wszystkie dane od początku (łącznie z ich zniżkami, o które trzeba się dowiedzieć pod jeszcze innym numerem na infolinii) jakbyś nie był ich klientem. Po prostu syf i paranoja, leją na klientów pełnym ciurkiem. Robią z ludzi debili, choć wychodzi na to, że to oni są debilami mającymi klientów w d.... mając na uwadze hasło "Cena czyni cuda a reszta się nie liczy". JAK MOŻESZ WYDAĆ 200-300 ZŁ WIECEJ NA POLISĘ OC TO NIE PCHAJ SIĘ DO NICH!!!!

2012-10-29 17:57

emtesru

złodzieje!! kupiłem auto z opłacona za cały rok polisą w mt"sru" i robiąc rekalkulację (co zejęło im prawie 30 dni!! ) karzą mi dopłacić różnicę pomimo że tak jak poprzedni właściciel mam full zniżek...na pytanie skąd ta różnica pi..dolą mi jakieś głupoty do słuchawki nie wyjaśniając mi niczego...nie zostawię tak tego...wcześniej robiłem rekalkulację już kilkanaście razy w innych towarzystwach ubezpieczeniowych i NIGDY takich j.a.j nie było...

2012-11-08 09:13

wOJTEK

Banda złodziei-Kupilem auto poprzedni właściciel wyrejestrował auto a oni przysyłają mi ubezpieczenie kontynuacji ubezpieczenia w ich firmie auta w a ja mam ich za przeproszenirm w GŁĘBIKIEJ DUPIE .Sam se potrafie wybrać ubezpieczyciela tam gdzie chce a nnie w takiej badziewnej fimnie "KRZAK" JAK ONI.

2012-11-15 17:13

MTU Reklamacje

Wojtku, pamiętaj proszę, że zasady obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003, ubezpieczyciel jest jedynie jej wykonawcą. Obowiązkiem zbywcy jest powiadomienie ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu, natomiast do Ciebie należy decyzja o kontynuacji ww. ubezpieczenia. Jeśli zdecydowałeś się na inne Towarzystwo, powinieneś wypowiedzieć po zakupie samochodu polisę zbywcy. W przeciwnym razie będzie ona podlegać automatycznemu wznowieniu na kolejny rok. W przypadku potrzeby dalszych wyjaśnień lub innej pomocy w zakresie obsługi polisy - jestem do Twojej dyspozycji pod adresem SKARGI@MTU.PL (w temacie wiadomości wpisz proszę hasło "FORUM"). pozdrawiam, Justyna Szymańska (Biuro Reklamacji, MTU )

2013-03-29 13:27

TIK

Przejął Pan prawa i obowiązki zbywcy.Czyż nie tak ?. Oczywiście najlepiej od razu wypowiezieć.Najlepiej w dniu zakupu. i OK.

2012-11-08 11:39

rafik

Witam jestem przerażony tym co czytam. Dziś tj. poszedłem do agenta i wypowiedziałem umowę OC z MTU i zawarłem w innej firmie, oczywiście dostałem potwierdzenie wypowiedzenia. Wszystko w bezpiecznym okresie 30 dni od kupna samochodu. Czy jeszcze jakoś powinienem się zabezpieczyć? Wysłać kopie osobiście?

2012-11-25 16:14

ford ka

Jak najszybciej musisz zawrzeć nową umowę OC z innym ubezpieczycielem. Grozi Ci dotkliwa kara pieniężna

2013-03-29 13:29

TIK

Przechowywać potwierdzenie wypowiedzenia. Najlepiej przed 5 lat. i OK.

2012-11-10 21:45

jaś

kupiłem auto z polisą MTU po przeczytaniu opinii jestem przerażony, kupiłem 3 112012 a polisa jest ważna do 06 2013 nie mogę dodzwonić się na infolinię proszę radźcie co mam robić jak przepisać polisę na siebie a potem szybko zrezygnować

2012-11-29 22:33

rafał

Musisz udac się ubezpieczyciela który ma MTU, agent wystawi Ci wniosek o wystawienie OC dla nabywcy pojazdu do którego musisz podłączyć umowę kupna sprzedaży, zaświadczenie o zniżkach nie strasze niż 12 miesięcy, bądz weryfikację z UFG. MTU przeliczy Ci składkę od daty zakupu do daty końca okresu ubezpieczenia.

2012-11-15 22:48

Kopczynski

Uwaga! Firma MTU współpracuje z najbardziej nieprofesjonalną Kancelarią Prawną Lexus! Dzwonią do Klientów MTU traktują jak bandytów, prowadzą chamskie, wulgarne rozmowy i podają niezgodne z prawdą informacje. A na koniec okazuje się że po prostu jakieś pismo z MTU nie doszło i stąd całe "zamieszanie". Totalna klęska obsługi Klienta.

2012-11-23 17:29

MAJKEL

Jak mozna ubezpieczyc samochud na inna osobe a dokładnie na skradziony 2 lata temu dowu niewazny juz a jeden z Pracowników MTU patrzac na ubezpieczyciela i na moj dowów niewidział róznicy na zdieciu chyba i chcą bym im zapłacił 1000 zł niecałe za to ze komus innemu ubezpieczyli samochud na moje dane POJ...... banda nieudo....ch ludzi ZDECYDOWANIE ODRADZAM WSPOŁPRACE Z MTU booo narobia wam kolo dup... tak jak mi .

2013-03-10 17:52

baar

moze jakis urzad panstwowy wreszcie sie zainteresuje tymi "pomylkami" w mtu

2012-11-25 15:29

ford ka

Po kupnie auta z polisą OC w MTU, nie zwlekaj ze zmianą ubezpieczyciela.Unikniesz w ten sposób problemów z ciśnieniem krwi.Trudny do zaakceptowania jest fakt,że ta "zbójecka firma" istnieje na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

2012-11-27 22:29

Katarzyna

Moim zdaniem wszystkie ( bardzo, BARDZO nieliczne ) pozytywne opinie pisze tylko i wyłącznie firma zajmująca się "marketingiem szeptanym" i bierze za to pieniądze ( reklama kosztuje ). Żaden normalny człowiek ubezpieczony w tej chorej firmie nie napisze o niej nawet jednego dobrego słowa. Pozwoliłam sobie skopiować część powyższych wpisów i przedstawić je Rzecznikowi, by miał świadomość, z czym ma do czynienia. Po przeczytaniu stwierdził, że wszyscy powinniśmy wnieść pozew zbiorowy. Dziwne, że tą "wspaniałą" firmą nie zainteresowała się jeszcze prokuratura. To co robią to ewidentne wyłudzenia na wcale nie małe kwoty. Może warto podejść do tego w ten sposób?

2012-11-28 15:04

aniela

jestem pierwszą ,która dopisze się do zbiorowego pozwu dp prokuratury wrabiają mi niesamowite rzeczy kłamią w żywe oczy ,manipulują ,to chamstwo i żenada

2012-11-27 22:39

Katarzyna

A może by tak w imieniu Wszystkich zająłby się tą firmą ktoś, kto ma więcej czasu? Pod wszystkimi negatywami podpisuję się nogami i rękami !!! Może warto ( nie tylko dla nas ) zrobić coś, by ta super firma zniknęła z powierzchni ziemi ? ( dla dobra milionów pozostałych ubezpieczonych )