Strona główna  |  Wiadomości  |  Zgoda KNF dla nowego Prezesa Zarządu UNIQA

Zgoda KNF dla nowego Prezesa Zarządu UNIQA

Data publikacji: 2011-02-21
Komisja Nadzoru Finansowego dnia 18 lutego 2011 wyraziła zgodę na powołanie Andrzeja Jarczyka na Prezesa Zarządu spółek Grupy UNIQA.

Nowym Prezesem Zarządu UNIQA został Andrzej Jarczyk - absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Na Uniwersytecie w Bochum studiował "Zarządzanie przedsiębiorstwem". Ukończył międzynarodowe studia dla managerów spółek Grupy Eureko: "Eurekans Management Development Program" z zakresu współpracy międzynarodowej, podstaw finansów i zarządzania projektami.

Komisja Andrzej Jarczyk w latach 1996 - 2007 związany był zawodowo z Grupą PZU - od 2003 roku pełnił funkcję Dyrektora Biura Sprzedaży w Centrali PZU. Odpowiadał zatem za realizację polityki sprzedaży dla klientów indywidualnych oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W listopadzie 2007 roku objął funkcję Prezesa Zarządu spółek Grupy Generali w Polsce i sprawował ją do września 2010 roku. 21 grudnia 2010 roku Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A. i UNIQA na Życie S.A. powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu obu spółek.

Z dniem 1 stycznia 2011 roku jednolity skład Zarządu spółek Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA Polska wygląda następująco:

  • Andrzej Jarczyk - Prezes Zarządu
  • Małgorzata Michalak-Bartkowiak - Wiceprezes Zarządu ds. finansowych
  • Monika Śliwowska - Wiceprezes Zarządu ds. techniki ubezpieczeniowej
  • Adam Łoziak - Wiceprezes Zarządu ds. współpracy z mieszkalnictwem
  • Zbigniew Zieliński - Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży.
Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2011-02-01

Wstępne wyniki sprzedażowe Grupy UNIQA w 2010 roku

Zgodnie ze wstępnymi wynikami UNIQA TU S.A. osiągnęła w 2010 roku 891,6 mln zł składki przypisanej, co oznacza 15,7% wzrost w porównaniu z rokiem 2009. Jednocześnie spółka zwiększyła tempo wzrostu...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2010-09-30

Nowe ubezpieczenie mieszkania „przy czynszu” w UNIQA

UNIQA rozszerzyła zakres ubezpieczenia mieszkań „przy czynszu” o nowe ryzyka oraz usługę assistance. Ubezpieczenie skierowane jest do mieszkańców nieruchomości zarządzanych przez spółdzielnie...

Czytaj więcej
Komentarze