Strona główna  |  Wiadomości  |  Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Wiener (dawniej Gothaer)

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Wiener (dawniej Gothaer)

Data aktualizacji: 2021-09-29
Zgłoszenie sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela to obowiązek, o którego spełnieniu zapomina wielu kierowców. Jak najprościej zgłosić sprzedaż auta w Wiener?

Nie zgłaszając sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela, tak naprawdę szkodzimy przede wszystkim sobie. Zobacz, jakie sposoby zgłoszenia sprzedaży oferuje Wiener.

Spis treści:

  1. Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu w Wiener?
  2. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Wiener (dawniej Gothaer)
  3. Zwrot składki za ubezpieczenie w Wiener (dawniej Gothaer)

Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu w Wiener?

Nowy właściciel samochodu Sprzedaż samochodu należy zgłosić w towarzystwie ubezpieczeniowym w ciągu 14 dni od zbycia pojazdu. Bardzo możliwe, że ta informacja Was zaskoczyła. Osoby sprzedające auto bardzo często szukają informacji na temat tego, o co warto zadbać przed sprzedażą pojazdu. Wielu kierowców uznaje jednak, że w momencie podpisania umowy kupna-sprzedaży mogą zapomnieć o samochodzie i wszelkich obowiązkach z nim związanych.

Tymczasem osoba zbywająca pojazd musi zgłosić ten fakt:

  • w ciągu 14 dni do swojego ubezpieczyciela,
  • w Wydziale Komunikacji.

Niepoinformowanie towarzystwa ubezpieczeniowego może mieć niestety bolesne, finansowe konsekwencje. Dlaczego? W okresie pomiędzy sprzedażą samochodu a poinformowaniem ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu, sprzedawca ponosi bowiem odpowiedzialność solidarną razem z nabywcą za zapłatę tych rat OC, których termin płatności mija w tym czasie. Może się więc zdarzyć, że będziesz musiał płacić ratę OC za auto, którego już nie masz.

Dodatkowo, jeśli ubezpieczyciel nie będzie wiedział, że auto zmieniło właściciela, przedłuży OC automatycznie na kolejny rok i wyśle do Ciebie wezwanie do zapłaty. Oczywiście taką sytuację można wyjaśnić, przesyłając kopię umowy kupna-sprzedaży, jednak szybkie zgłoszenie zbycia samochodu do ubezpieczyciela pozwoli w ogóle uniknąć takich zdarzeń.

Sprawdź, czy ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer) jest atrakcyjną ofertą

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Wiener (dawniej Gothaer)

Jeśli auto ubezpieczyłeś w Wiener, poinformowanie towarzystwa o sprzedaży pojazdu nie powinno Ci sprawić żadnych problemów. Ubezpieczyciel udostępnia bowiem formularz online, który pozwoli Ci zgłosić sprzedaż o dowolnej porze. Wiener może więc dowiedzieć się, od kogo ma teraz żądać zapłat kolejnych rat za OC już kilka godzin po finalizacji transakcji, w wyniku której samochód zmienił właściciela.

Sprawdź, czy przez Internet można kupić ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer)

Zwrot składki za ubezpieczenie w Wiener (dawniej Gothaer)

Auto często sprzedajemy wtedy, kiedy zostało jeszcze kilka miesięcy opłaconego ubezpieczenia. Co się wtedy dzieje ze składką? Czy można uzyskać jej zwrot?

Od razu po sprzedaży auta masz prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres dobrowolnych polis samochodowych (np. autocasco).

Zwrot z OC jest natomiast możliwy tylko wtedy, kiedy nabywca zdecyduje się wypowiedzieć umowę polisy. Jeśli więc planujesz sprzedać samochód niedługo po zakupie OC, zdecyduj się raczej na płatność za ubezpieczenie w ratach.

W Wiener wniosek o zwrot składki z ubezpieczeń komunikacyjnych możesz wypełnić za pomocą formularza online.

Sprawdź, jakie ubezpieczenia samochodu oferuje Wiener (dawniej Gothaer)

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-10-27

Wypowiedzenie i rezygnacja z ubezpieczenia OC Wiener (dawniej Gothaer)

Wielu kierowców nie zmienia ubezpieczyciela, ponieważ obawia się niesłusznie, że wypowiedzenie OC jest bardzo skomplikowany, procesem i zajmuje dużo czasu. Postanowiliśmy więc pokazać, jak prosta...

Czytaj więcej
Komentarze
Daniel
2019-09-27 06:26
IP: 83.24.x.x
Jak przygotować wypowiedzenie gdy nabywcą jest obcokrajowiec. On-line niestety jest niemożliwe ( wymaga pesel).
odpowiedz
Ubea.pl
2019-10-02 15:19
IP: 81.190.x.x
Można złożyć wypowiedzenie listownie, wysyłając pod adres: ul. Wołoska 22A; 02-675 Warszawa.
odpowiedz
Sławomir Wieczorek
2019-07-29 14:07
IP: 5.173.x.x
do polisy INF Nr. 216430
odpowiedz
Ubea.pl
2019-07-29 15:34
IP: 81.190.x.x
Dzień dobry, czy chciałby przekazać Pan informacje o polisie do Gothaer?
odpowiedz