Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Wyspy Kanaryjskie - jakie ubezpieczenie turystyczne kupić na wakacyjny wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-28

W tym roku nie byłeś jeszcze na urlopie? Nic straconego! Wakacje we wrześniu to coraz popularniejsza opcja wśród Polaków, a jednym z lepszych kierunków wyjazdów w tym miesiącu są Wyspy Kanaryjskie. Czy będzie tam potrzebne ubezpieczenie turystyczne?

Spis treści

 1. Wczasy na Kanarach we wrześniu
 2. Co zobaczyć na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich?
 3. Co zabrać na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie?
 4. Czy ubezpieczenie turystyczne przyda się na Wyspach Kanaryjskich?
 5. Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne na Wyspy Kanaryjskie?

Wczasy na Kanarach we wrześniu

Pogoda we wrześniu w Polsce jest zupełnie nieprzewidywalna. W niektóre lata możemy cieszyć się polską, złotą jesienią, a w inne musimy zacisnąć zęby i zmierzyć się z deszczem i szarówką. Tymczasem na Wyspach Kanaryjskich we wrześniu mamy praktycznie gwarancję pięknej pogody.

Średnia temperatura wynosząca 26 stopni i bardzo rzadkie opady sprawiają, że wielu Polaków decyduje się zwiedzić hiszpańskie wyspy właśnie we wrześniu. Jak się przygotować do takiego wyjazdu? Co będzie nam potrzebne? Czy przyda się ubezpieczenie turystyczne?

Co zobaczyć na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich?

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich Wyspy Kanaryjskie to archipelag składający się z 13 wysp pochodzenia wulkanicznego. Mimo że należą do Hiszpanii, to panuje tam już prawdziwie afrykański klimat. Polacy najczęściej jeżdżą na Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventurę i Lanzarote.

Aktywnie czy leniwie? Na Wyspach Kanaryjskich ten odwieczny dylemat dotyczący sposobu wypoczywania traci rację bytu. Z górskich szlaków możemy bowiem zejść prosto nad ocean i odpocząć nad wodą. Kilometry plaż, wiecznie zielone wąwozy, wulkany, winnice, miasteczka pamiętające piratów – to wszystko tylko czeka na odkrycie przez Ciebie w trakcie najbliższego urlopu. Do takiego wyjazdu warto jednak się odpowiednio przygotować.

Zobacz, jak przygotować się do wyjazdu do Włoch

Co zabrać na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, dzięki czemu jadąc tam, nie musisz się przejmować wieloma formalnościami. Z dokumentów wystarczy Ci dowód osobisty lub paszport. Pamiętaj jednak, że przed wyjazdem warto zaszczepić się na wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Na Wyspach Kanaryjskich obowiązującą walutą jest euro. W większości hoteli bez problemu zapłacisz kartą VISA lub MasterCard.

W czasie wyjazdu przydadzą Ci się przewiewne i lekkie rzeczy, ale warto zabrać też jeden cieplejszy sweter, bo noce na wyspach bywają chłodne. Nie zapomnij o nakryciu głowy oraz kremie z filtrem. Z pewnością przyda Ci się także strój do kąpieli oraz buty nadające się do wspinaczki po kamienistych pagórkach.

Czy ubezpieczenie turystyczne przyda się na Wyspach Kanaryjskich?

W starożytności Wyspy Kanaryjskie były nazywane Wyspami Szczęśliwymi. Jednak nawet w takiej bajecznej scenerii może przydarzyć Ci się nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie.

W Hiszpanii większość usług publicznej służby zdrowia jest darmowa dla obywateli tego kraju. Jeśli więc przed wyjazdem wyrobisz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, także uzyskasz dostęp do bezpłatnej opieki. Wyjątkiem jest leczenie stomatologiczne, którego koszt pacjent musi pokryć całkowicie samodzielnie.

Mając jedynie EKUZ, będziesz musiał także sam zapłacić za transport do Polski do wypadku. A w przypadku wakacji na Wyspach Kanaryjskich powrót pacjenta do kraju będzie możliwy jedynie specjalnie dostosowanym samolotem. Oznacza to duży wydatek sięgający nawet 100 000 zł.

Dodatkowo w wielu turystycznych kurortach Wysp Kanaryjskich o wiele szybciej uzyskamy pomoc od placówki prywatnej, a nie publicznej. Nie chcesz za to płacić? Zadbaj przed wyjazdem o zakup ubezpieczenia turystycznego.

Sprawdź, ile kosztuje transport po wypadku do Polski z różnych krajów

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne na Wyspy Kanaryjskie?

Jeśli w trakcie wakacji na Wyspach Kanaryjskich planujesz jedynie wypoczywać na plaży, wystarczy Ci standardowe ubezpieczenie turystyczne. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem windsurfingu lub innych ekstremalnych sportów wodnych, musisz pamiętać o rozszerzeniu ochrony o sporty wysokiego ryzyka. Wypadki będące efektem trekkingu po górach wchodzą natomiast zazwyczaj w zakres podstawowej ochrony.

Przekonaj się, ile zapłacisz za rozszerzenie zakresu ubezpieczenia turystycznego o sporty ekstremalne

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Dzienny koszt polisy zapewniającej standardową ochronę dla jednej osoby to tylko kilka złotych dziennie. W skali całego wyjazdu jest to więc mały wydatek, a może Cię on uchronić przed naprawdę ogromnymi kosztami.

Tagi:

Komentarze