Strona główna  |  Wiadomości  |  Wypowiedzenie OC w Benefii

Wypowiedzenie OC w Benefii

Data aktualizacji: 2021-09-30
Wypowiedzenie OC jest bardzo proste, ale trzeba je złożyć w odpowiednim momencie i w formie. Poniższy poradnik wyjaśnia, jak proces wypowiedzenia OC przebiega w Benefii.

Ubezpieczenie OC można wykupić w różnych firmach. Niekiedy jednak bez zastanowienia kupujemy co roku polisę w tym samym towarzystwie, nawet jeśli inni ubezpieczyciele mają o wiele lepsze oferty. Nie popełniaj tego błędu! Zanim kupisz OC w tym roku, sprawdź różne propozycje i nie wahaj się skorzystać z prawa do wypowiedzenia obowiązkowego ubezpieczenia. Opisujemy, jak taką rezygnację z OC złożyć skutecznie w Benefii.

Spis treści:

  1. Kiedy można złożyć wypowiedzenie OC w Benefii?
  2. Jak ma wyglądać wypowiedzenie OC w Benefii?
  3. Jak złożyć wypowiedzenie OC w Benefii?
  4. Wypowiedzenie OC poprzedniego właściciela
  5. Zwrot składki z OC

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń ubea

Kiedy można złożyć wypowiedzenie OC w Benefii?

Stop Na forach internetowych można niekiedy natrafić na posty, w których ludzie zastanawiają się, czy mogą zrezygnować z OC kupionego dwa miesiące temu, ponieważ właśnie natrafili na świetną ofertę w innej firmie. Coś takiego jest jednak niemożliwe. Wypowiedzenie OC jest bowiem dopuszczalne złożyć tylko w kilku, ściśle określonych przez ustawę sytuacjach.

Umowę ubezpieczenia OC można zatem wypowiedzieć:

1. Na koniec obowiązywania dotychczasowej polisy.

2. Kiedy auto ma podwójne ubezpieczenie OC, a jedno z nich jest efektem automatycznego przedłużenia polisy (jeśli bowiem nie wypowiesz OC przynajmniej na dzień przed końcem jego obowiązywania, ubezpieczyciel przedłuży tę umowę automatycznie. Ludzie nie zawsze są tego świadomi i niekiedy kupują nowe OC u innego ubezpieczyciela bez wypowiadania poprzedniego. W takiej sytuacji mamy prawo wypowiedzieć umowę tego ubezpieczenia, które zostało przedłużone automatycznie).

3. W ciągu 30 dni od zawarcia umowy jeśli OC kupiło się przez Internet lub telefon.

4. W dowolnym momencie jeśli korzysta się z OC poprzedniego właściciela.

5. Po wyrejestrowaniu ubezpieczonego samochodu.

Pamiętaj, że każdy zarejestrowany samochód w Polsce musi mieć zachowaną ciągłość ubezpieczenia OC. Już jeden dzień bez polisy naraża Cię na karę. Jeśli zatem wypowiadasz polisę w jednym towarzystwie, od razu musisz zawrzeć umowę w innej firmie (oczywiście za wyjątkiem sytuacji kiedy wypowiadasz OC z powodu wyrejestrowania auta). Najtańszą ofertę OC znajdziesz przy pomocy kalkulatora Ubea.pl.

Jak ma wyglądać wypowiedzenie OC w Benefii?

Wypowiedzenie OC powinno zawierać:

  • dane ubezpieczającego,
  • numer wypowiadanej polisy OC,
  • datę od kiedy chce się zrezygnować z OC,
  • powód wypowiedzenia ubezpieczenia.

Dodatkowo wypowiedzenie musi zawierać Twój własnoręczny podpis.

Jeśli chcesz złożyć rezygnację z OC, możesz skorzystać z bezpłatnego wzoru wypowiedzenia ubezpieczenia przygotowanego przez porównywarkę Ubea.pl. Masz wtedy pewność, że nie zapomnisz o żadnej ważnej informacji.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Benefii?

Wypełnione i podpisane wypowiedzenie OC dostarcz do Benefii:

- mailem:

wypowiedzenia@benefia.pl

Poproś ubezpieczyciela o przesłanie Ci potwierdzenia otrzymania wypowiedzenia.

- pocztą:

Benefia
Al. Jerozolimskie 162A
02-342 Warszawa

Wypowiedzenie najlepiej przesłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Wypowiedzenie OC poprzedniego właściciela

Kiedy kupujesz używane auto, przejmujesz także automatycznie ubezpieczenie OC kupione przez poprzedniego właściciela (o ile oczywiście kupił on taką polisę. Jeśli nabywasz samochód bez OC, zawrzyj umowę ubezpieczenia od razu pierwszego dnia posiadania auta, aby nie narazić się na karę).

Ubezpieczyciel ma jednak prawo dokonać rekalkulacji składki, dlatego niekiedy kierowcy decydują się zrezygnować z dotychczasowego OC i kupić nowe w innej firmie. Jeśli tak będzie w Twoim przypadku, poinformuj sprzedawcę samochodu o swojej decyzji. Kiedy zrezygnujesz z OC, poprzedni właściciel zyska bowiem prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres OC.

Sprawdź, jak skontaktować się z Benefią, kiedy chcesz zmienić dane na polisie

Zwrot składki z OC

Jeżeli wypowiadasz OC, ponieważ właśnie wyrejestrowałeś samochód lub ponieważ rezygnujesz z umowy zawartej przez Internet lub telefon, masz prawo otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres OC. W takim przypadku do wypowiedzenia dołącz numer swojego rachunku bankowego. Otrzymasz wtedy szybciej należne Ci pieniądze.

Sprawdź warunki ubezpieczeń w Benefii

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-09-23

Podwójne OC – co zrobić?

Ubezpieczyciel wezwał Cię do zapłaty składki OC za ubezpieczenie, o którym nic nie wiedziałeś? Okazało się, że masz podwójne OC na samochód? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-30

Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w Generali

Decyzja o kupnie OC nie zawsze jest przemyślana. Nie zawsze też mamy ochotę zostawać na kolejny rok w tym samym towarzystwie. Kiedy i jak można zatem wypowiedzieć OC w Generali, jeśli chce się...

Czytaj więcej
Komentarze