Strona główna  |  Wiadomości  |  Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w Generali

Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w Generali

Data aktualizacji: 2021-09-30
Decyzja o kupnie OC nie zawsze jest przemyślana. Nie zawsze też mamy ochotę zostawać na kolejny rok w tym samym towarzystwie. Kiedy i jak można zatem wypowiedzieć OC w Generali, jeśli chce się zmienić ubezpieczyciela?

Zakres ochrony ubezpieczenia OC jest ściśle uregulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Podobnie jest warunkami dotyczącymi możliwości zrezygnowania z OC. Jak można wypowiedzieć OC w Genrali?

Spis treści:

  1. Kiedy można wypowiedzieć OC?
  2. Wypowiedzenie OC w Generali
  3. Rezygnacja z OC poprzedniego właściciela w Generali

Kiedy można wypowiedzieć OC?

Wypowiedzenie OC Rezygnacja z ubezpieczenia jest możliwa jedynie w następujacych sytuacjach:

1. Dotychczasowa umowa ubezpieczenia OC właśnie się kończy – pamiętaj, że jeśli nie złożysz wypowiedzenia takiej polisy najpóźniej na dzień przed końcem jej obowiązywania, zostanie ona automatycznie przedłużona.
2. Podwójne ubezpieczenie OC – jeżeli OC zostało automatycznie przedłużone, a Ty nieświadomy tego kupiłeś nową polisę gdzie indziej, możesz wypowiedzieć to przedłużone bez Twojej decyzji ubezpieczenie.
3. Zakup ubezpieczenia w systemie direct (przez Internet lub telefon) – tak zakupioną polisę można wypowiedzieć w ciągu 30 dni od zawarcia umowy bez podawania przyczyn.
4. Korzystanie z OC poprzedniego właściciela – ubezpieczenie kupione jeszcze przez poprzedniego właściciela auta można wypowiedzieć w dowolnym momencie.
5. Wyrejestrowanie auta – jeżeli wyrejestrowujesz auto, OC nie jest już Ci potrzebne.

Sprawdź, jak działa kalkulator OC w Generali?

Wypowiedzenie OC w Generali

Wypowiedzenie OC należy dostarczyć do ubezpieczyciela w formie pisemnej. Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny wzór wypowiedzenia OC.

Wypełniajac formularz wypowiedzenia, musisz zaznaczyć odpowiedni powód rezygnacji z OC. Pamiętaj także, że dokument musi zawierać Twój własnoręczny podpis.

Sprawdź, jak można rozszerzyć warunki ubezpieczenia OC w Generali

Jak można złożyć wypowiedzenie OC w Generali?

- formularz online

- pocztą:

Generali T.U. S.A.
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa

Wypowiedzenie prześlij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

- mailem:

centrumklienta@generali.pl

Poproś Generali o przesłanie potwierdzenia otrzymania wypowiedzenia. Dzięki temu będziesz mieć dowód, że rezygnacja dotarła do ubezpieczyciela w odpowiednim terminie.

- osobiście w placówce lub u agenta

Dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie Generali możesz sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy oddział.

Składając wypowiedzenie w placówce, także poproś o potwierdzenie odbioru dokumentu przez ubezpieczyciela.

Zobacz, jak skontaktować się najszybciej z Generali?

Rezygnacja z OC poprzedniego właściciela w Generali

Jeżeli wypowiadasz OC poprzedniego właściciela, prześlij do Generali także kopię umowy kupna-sprzedaży, darowizny lub innego dokumentu, potwierdzającego, że obecnie to Ty jesteś właścicielem pojazdu.

Sprzedawca samochodu ma teoretycznie obowiązek zgłoszenia ubezpieczycielowi faktu zbycia auta, ale nie wszyscy o tym pamiętają. Może więc zdarzyć się tak, że Generali nie będzie jeszcze wiedziało, że samochód ma nowego właściciela. Jeśli w takiej sytuacji prześlesz samo wypowiedzenie OC, Generali nie będzie mogło go uznać. Bezpieczniejszym wyjściem jest zatem dołączenie kopii umowy ze sprzedawcą.

Sprawdź warunki ubezpieczeń w Generali

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-09-23

Podwójne OC – co zrobić?

Ubezpieczyciel wezwał Cię do zapłaty składki OC za ubezpieczenie, o którym nic nie wiedziałeś? Okazało się, że masz podwójne OC na samochód? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-30

Wypowiedzenie OC w Benefii

Wypowiedzenie OC jest bardzo proste, ale trzeba je złożyć w odpowiednim momencie i w formie. Poniższy poradnik wyjaśnia, jak proces wypowiedzenia OC przebiega w Benefii.

Czytaj więcej
Komentarze