Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Wyniki Concordii w 2010 roku

Data publikacji: 2011-03-23

Znaczny przypis składki w zestawieniu z rokiem 2009, rosnąca liczba Klientów, niewielka liczba reklamacji i skarg do Rzecznika Ubezpieczonych - Concordia pozytywnie podsumowuje rok 2010.

Concordia ma za sobą trudny, lecz udany rok. Łączny przypis składki ubezpieczyciela w 2010 wyniósł 372 mln zł. W roku ubiegłym oba Towarzystwa zebrały 228 mln zł składki.

Concordia - wyniki finansowe Concordia Polska TUW odnotowała w 2010 roku przypis składki w wysokości 341 mln zł. Pomimo wzrostu szkodowości w majątku, która wynikała ze złych warunków pogodowych (ciężka zima i letnie powodzie), Concordia Polska TUW zamknęła ubiegły rok zyskiem netto o wartości 1,76 mln zł. Dynamiczny wzrost towarzystwo zanotowało w ubezpieczeniach upraw, nawet o 27,1 % więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym, w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz ochrony prawnej.

WTUŻiR Concordia Capital S.A. zanotowała w 2010 roku przypis składki w wysokości 31 mln zł. Ubezpieczyciel odnotował duży wzrost zysku, który wyniósł w 2010 roku blisko 3,8 mln zł, wobec 1,3 mln zł rok wcześniej.

"Wyniki to jedna strona medalu" – mówi Piotr Narloch, Prezes Zarządu Concordii. "Mimo, że z roku na rok polepszamy rezultaty finansowe, patrzymy też na inne obszary konkurencyjności. Mam na myśli przede wszystkim wskaźniki jakość usług ubezpieczeniowych, zwłaszcza likwidacji szkód" – dodaje P. Narloch.

Concordia przez swoich Klientów i Partnerów biznesowych jest postrzegana jako solidny Ubezpieczyciel. O rzetelności w biznesie świadczą dobitnie ujawniane statystyki dotyczące reklamacji i likwidacji szkód. W poprzednim roku, z 30 236 zlikwidowanych szkód w obu spółkach, zaledwie 18 Klientów złożyło skargę do Rzecznika Ubezpieczonych.

Tagi:

Komentarze