Strona główna  |  Wiadomości  |  Wyniki Concordii w 2010 roku

Wyniki Concordii w 2010 roku

Data publikacji: 2011-03-23
Znaczny przypis składki w zestawieniu z rokiem 2009, rosnąca liczba Klientów, niewielka liczba reklamacji i skarg do Rzecznika Ubezpieczonych - Concordia pozytywnie podsumowuje rok 2010.

Concordia ma za sobą trudny, lecz udany rok. Łączny przypis składki ubezpieczyciela w 2010 wyniósł 372 mln zł. W roku ubiegłym oba Towarzystwa zebrały 228 mln zł składki.

Concordia - wyniki finansowe Concordia Polska TUW odnotowała w 2010 roku przypis składki w wysokości 341 mln zł. Pomimo wzrostu szkodowości w majątku, która wynikała ze złych warunków pogodowych (ciężka zima i letnie powodzie), Concordia Polska TUW zamknęła ubiegły rok zyskiem netto o wartości 1,76 mln zł. Dynamiczny wzrost towarzystwo zanotowało w ubezpieczeniach upraw, nawet o 27,1 % więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym, w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz ochrony prawnej.

WTUŻiR Concordia Capital S.A. zanotowała w 2010 roku przypis składki w wysokości 31 mln zł. Ubezpieczyciel odnotował duży wzrost zysku, który wyniósł w 2010 roku blisko 3,8 mln zł, wobec 1,3 mln zł rok wcześniej.

"Wyniki to jedna strona medalu" – mówi Piotr Narloch, Prezes Zarządu Concordii. "Mimo, że z roku na rok polepszamy rezultaty finansowe, patrzymy też na inne obszary konkurencyjności. Mam na myśli przede wszystkim wskaźniki jakość usług ubezpieczeniowych, zwłaszcza likwidacji szkód" – dodaje P. Narloch.

Concordia przez swoich Klientów i Partnerów biznesowych jest postrzegana jako solidny Ubezpieczyciel. O rzetelności w biznesie świadczą dobitnie ujawniane statystyki dotyczące reklamacji i likwidacji szkód. W poprzednim roku, z 30 236 zlikwidowanych szkód w obu spółkach, zaledwie 18 Klientów złożyło skargę do Rzecznika Ubezpieczonych.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-10-31

Tegoroczne wakacje przyniosły wiele wypadków?

Trzeci kwartał zwykle cechuje się zwiększoną liczbą wypadków. Warto sprawdzić, jak w bieżącym roku wyglądały wakacje pod względem bezpieczeństwa drogowego.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-11-27

Przebieg aut - polscy kierowcy jeżdżą niewiele?

Średni wiek polskich aut wciąż jest problemem. Warto sprawdzić, czy kłopotliwe są też duże roczne przebiegi wpływające na stan techniczny samochodów.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2013-09-23

Wyniki Concordii za I półrocze 2011 roku

Po pierwszych sześciu miesiącach 2011 roku wyniki finansowe Concordii wskazują na konsekwentnie realizowaną strategię w zakresie budowania nowych specjalizacji i nowych technologii.

Czytaj więcej
Komentarze