Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Większościowym udziałowcem polskiego ubezpieczyciela PTU został Gotaer

Data publikacji: 2010-12-02

Gothaer - towarzystwo ubezpieczeniowe z Kolonii dysponuje obecnie większością udziałów PTU i kontroluje 75,52% głosów z akcji firmy.

Koncern Gothaer już 28 lipca 2010 roku nabył udziały chemicznego koncernu Ciech SA w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń (PTU). Transakcja była początkiem realizacji strategii ekspansji na dynamicznie rozwijający się rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Aktualnie Gothaer przejmuje także wszystkie udziały w PTU, należące do inwestora finansowego Techwell.

Spotkanie biznesowe W ostatnich dniach zostały podpisane odpowiednie umowy sprzedaży z poszczególnymi spółkami grupy inwestycyjnej Techwell. W październiku Gothaer przejął 4,05% udziałów w PTU należących do Swisspol Capital SA. Obecnie firma zakupiła pozostałe 25,01% akcji, znajdujących się dotychczas w posiadaniu Techwell SA i Investa Inwestycje Sp. z o. o. Dzięki temu Gothaer ma teraz 74,49% udziałów w PTU i 75,52% prawa głosów z akcji. Zaawansowane rozmowy dotyczące przyszłej współpracy są prowadzone również z trzecim znaczącym akcjonariuszem PTU – Polskim Towarzystwem Reasekuracji (PTR).

PTU jest jednym z wiodących ubezpieczycieli majątkowych na polskim rynku. Nadal będzie dostarczał klientom wysokiej jakości ubezpieczenia i inne usługi. Zmiany w akcjonariacie PTU pozwolą towarzystwu umocnić swoją pozycję na polskim rynku. Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń zyska nowe możliwości, dzięki połączeniu posiadanej znajomości realiów rynkowych i know-how oraz wsparciem ze strony jednego z najbardziej doświadczonych ubezpieczycieli na rynku niemieckim, jakim jest Gothaer.

Tagi:

Komentarze