Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Umowa kupna/sprzedaży samochodu

Ostatnia aktualizacja: 2013-12-15

W celu przeprowadzenia kompletnej transakcji sprzedaży samochodu niezbędne jest podpisanie przez strony umowy kupna/sprzedaży. Na mocy umowy zbywca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność danego przedmiotu. Sprzedający zrzeka się wszystkich roszczeń do przedmiotu umowy i przenosi wszystkie uprawnienia na kupującego. Obowiązkiem kupującego jest uiszczenie opłaty za przedmiot i odebranie go w ustalonym terminie.

Umowa kupna/sprzedaży samochodu jest sporządzona w formie pisemnej w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Umowa jasno określa przedmiot sprzedaży oraz jego cenę. Umowa musi zawierać ponadto dokładne dane każdej ze stron oraz ich podpisy.

Bardzo istotnym elementem w umowie jest uwzględnienie daty jej zawarcia. Od niej uzależnione są terminy, w których należy załatwić dalsze formalności związane z zakupem samochodu. Należą do nich: obliczenie i zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych w urzędzie skarbowym, rejestracja pojazdu w wydziale komunikacji oraz zakup polisy ubezpieczeniowej w wybranym towarzystwie.

Umowa kupna/sprzedaży samochodu – wzór do pobrania.

Tagi:

Komentarze

2019-07-30 08:44

Szymon81.190.x.x

Takie gotowe umowy kupna sprzedaż mi odpowiadają.

2011-09-25 09:38

Art

Witam, jak wygląda sprawa ze zrzeczeniem się ubezpieczenia OC przez Kupującego? Chciałbym odzyskać składkę, której nie wykorzystam gdy sprzedam auto. Czy można taki zapis dołączyć do umowy kupna -sprzedaży?

2011-06-13 12:08

excelsior

Zgadzam się, zresztą, taką umowę można nawet spisać na kartce z zeszytu i póki jest na niej jasno napisane czego dotyczy i co ustalają strony oraz widnieją na nim podpisy, nikt nie może zarzucić jej nieważności, lub braku jakiejś mocyprawnej.

2011-06-10 12:25

Jerzy

A co to logo niby ma przeszkadzać? Nie zasłania w żaden sposób informacji na dokumencie i jest wyłącznie reklamą, a więc odrobiną wdzięczności, za to, że samemu nie trzeba pisać tych dokumentów, tylko można za darmo pobrać ze strony. Nikt nie powienien się Panu do tego przyczepić!

2011-06-07 08:46

Waldemar Dz.

Czy umowa kupna - sprzedaży pojazdu może mieć w tle takie logo w tle? Czy nie rzutuje to na wiarygodność tego dokumentu? Mam zamiar sprzedać samochód i chcę się dobrze do tego przygotować, a przede wszystkim potrzebną do tego dokumentację. Jestem wymagający w tego typu sprawach, i zdziwił mnie Państwa wzór umowy sprzedaży pojazdu osobowego.

2011-06-01 11:11

Marcin72

Od dawna jestem followerem tego serwisu, cieszy mnie, że można na nim znaleźć wszelkie potrzebne dokumenty i załatwić wszystko, od ubezpieczenia OC i AC, do takich dokumentów jak właśnie umowa kupna sprzedaży.

2011-05-13 12:08

Motory są wszędzie!

Witam, czy ta umowa kupna - sprzedaży dotyczy każdego pojazdu? Czy mogę zastosować ten wzór umowy przy sprzedaży motocyklu Honda CBR? Pozdrawiam.

2011-05-13 12:33

Ipolisa.pl

Umowa kupna/sprzedaży może być wykorzystana przy transakcjach dotyczących wszystkich rodzajów pojazdów, zarówno samochodów, jak i motocykli. Wzór umowy kupna/sprzedaży może być zastosowany bez względu na markę i model pojazdu.