Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczyciele zyskują w I kwartale 2012 roku

Ubezpieczyciele zyskują w I kwartale 2012 roku

Data aktualizacji: 2013-10-30
Ubezpieczyciele rosną w siłę - tak wynika z raportów okresowych Grupy Generali, Ergo Hestii, Allianz i UNIQA. Na poprawę rentowności duży wpływ miała mniejsza szkodowość w I kwartale 2012 roku, ale nie tylko.

Wyniki towarzystw w I kwartale 2012 roku

Na podstawie raportów, które do tej pory spłynęły do naszej firmy, można stwierdzić, że towarzystwa bardzo dobrze poczynały sobie w I kwartale 2012 roku.

Grupa Generali odnotowała wysokie tempo rozwoju organicznego, przypis składki wzrósł o 13,7% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego i obecnie wynosi 548,8 mln zł. Czemu Generali zawdzięcza taki wzrost? Dynamicznemu rozwojowi w kluczowych liniach biznesu i we wszystkich strategicznych kanałach dystrybucji.

„Wyniki działalności Generali za pierwszy kwartał br. pokazują, że ciężka praca w ubiegłym roku nad poprawą rentowności portfela, jakości likwidacji szkód oraz inwestycje w systemy informatyczne przyniosły wymierne efekty. (...) Sprzyjały nam również warunki zewnętrzne, które wpłynęły na obniżenie współczynnika szkodowości." - komentuje Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Równie dobrze radzi sobie w 2012 roku Ergo Hestia. Ubezpieczyciel odnotował ponad miliard złotych sprzedaży i trzykrotnie wyższy zysk niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ramach trzech spółek Grupa odnotowuje dynamiczny wzrost sprzedaży: 112,7% w ramach Ergo Hestia i 128,9% w ramach MTU. W I kwartale 2012 roku spółki majątkowe Grupy Ergo Hestia zebrały 829,8 mln zł składki przypisanej brutto. Ergo Hestia wyjaśnia, że takie rezultaty zawdzięcza procesowi poprawiania rentowności portfela, prowadzonej na bieżąco korekcie taryf i pracy nad poprawą zadowolenia klientów. W tym miejscu odwołujemy do artykułu, w którym opisujemy proklienckie podejście Ergo Hestii.

UNIQA w swoim raporcie podaje 21,2% wrost w I kwartale 2012 r. z porównaniu z tym samym okresem roku 2011, co daje 2,7 mln zł zysku finansowego brutto. Ponadto spadek wskaźnika szkodowości z 72,6% do 67,4% oraz kilkunastoprocentowe wzrosty w kluczowych liniach biznesowych. UNIQA w I kwartale 2012 roku odnotowała 21,2% wzrost w przypisie składki, co jest równe 342 mln zł.

"Tak wysokie stopy wzrostu zostały osiągnięte dzięki dobrym wynikom sprzedaży w sektorze ubezpieczeń korporacyjnych, którego rozwój jest jednym z ważniejszych celów spółki na rok 2012." - komentuje Andrzej Jarczyk, Prezes spółek Grupy UNIQA w Polsce.

Początek roku sprzyjał również Grupie Allianz, która w I kwartale 2012 r. wypracowała 34,7 mln zł zysku. Wysokość składki w ubezpieczeniach majątkowych oraz życiowych wyniosła w sumie 1,37 mld zł. Ubezpieczyciel wypłacił 267,7 mln odszkodowań, czyli o 2,3% mniej niż w tym samym okresie roku 2011. Na ten wynik wpływ miała mniejsza szkodowość w ubezpieczeniach komunikacyjnych, której sprzyjała krótka i łagodna zima.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-03-01

Ranking OC AC NNW - luty 2016 r.

Wzrastające ceny ubezpieczeń komunikacyjnych (OC/AC), zwiększają liczbę użytkowników porównywarek internetowych. Serwis Ubea.pl w lutym b.r. znów cieszył się dużym zainteresowaniem internautów....

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-01-08

Kto miał najtańsze ubezpieczenia samochodowe w 2015 roku? - ranking

Wyniki rankingów miesięcznych opracowanych przez porównywarkę Ubea.pl posłużyły do powstania ranking rocznego najtańszych ubezpieczeń w 2015 rok. Dzięki temu można sprawdzić, która firma w całym...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-01-03

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych – grudzień 2015 r.

W grudniu 2015 użytkownicy porównywarki Ubea.pl, masowo kupowali ubezpieczenia OC oraz pakiety (OC + AC, OC + NNW, OC + AC + NWW), po wcześniejszym porównaniu ich cen. Wyniki grudniowych kalkulacji...

Czytaj więcej
Komentarze