Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady – jak przygotować się do wizyty za oceanem?

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady – jak przygotować się do wizyty za oceanem?

Data aktualizacji: 2021-09-10
Planujesz wizytę za oceanem? Dowiedz się w jakich sytuacjach wystarczy Ci sam paszport a kiedy będziesz potrzebował wizy. Sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne i jakie wymagania musisz spełnić, aby wjechać na terytorium Kanady.

kanadyjskie widoki

Lubisz przyrodę i aktywne formy odpoczynku? Chciałbyś poznać kraj znany z nietkniętej natury i unikalnej kultury? Oto co należy przygotować przed wyjazdem do Kanady:

Aktualny paszport. Z dniem 1 stycznia 2009 roku posiadacze biometrycznych paszportów mogą podróżować do Kanady bez konieczności starania się o wizę. Osoby ze starymi paszportami nie spełniającymi powyższych wymogów będą musiały ubiegać o wizę lub wymienić paszport. Brak obowiązku wizowego dotyczy wyjazdów turystycznych nie trwających dłużej niż sześć miesięcy.

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady. Przed wycieczką do Kanady należy koniecznie wykupić pełne ubezpieczenie turystyczne - służba zdrowia dla osób nieubezpieczonych w Kanadzie może być bardzo droga. Przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd do Kanady należy się upewnić jak wygląda proces zgłaszania szkody np. czy będziesz musiał wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni, a później odzyskiwać je od ubezpieczyciela?

W przypadku dziecka do 18 roku życia – odpis aktu urodzenia. Osobom niepełnoletnim nie wystarczy paszport! Jeżeli dziecko jedzie do Kanady na wycieczkę zorganizowaną przez szkołę musi mieć ze sobą odpis aktu urodzenia oraz zgodę notarialną rodziców na wyjazd do Kanady. Podobnie w sytuacji gdy dziecko podróżuje tylko z jednym rodzicem – wtedy należy przedstawić odpis aktu urodzenia oraz zgodę notarialną drugiego rodzica. Dokumenty te muszą być przetłumaczone na język angielski lub francuski.

Spis treści:

  1. Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Kanady?
  2. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Kanady?

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Kanady?

Trzydziestoletnia osoba planuje w maju dwutygodniowy wyjazd do Kanady. Wykonana przez nas kalkulacja w porównywarce ubezpieczeń turystycznych dała następujące wyniki:

  • Concordia – 94 zł – koszty leczenia + Assistance (150 000 zł) + NNW (20 000 zł),
  • Gothaer – 114 zł – koszty leczenia + Assistance (60 000 €) + NNW (20 000 zł),
  • Signal Iduna – 130 zł - koszty leczenia + Assistance (50 000 €) + NNW (75 000 zł),
  • Generali – 133 zł - koszty leczenia + Assistance - (200 000 zł) + NNW (50 000 zł).

kanadyjskie widoki2

Przed zakupem konkretnego ubezpieczenia na wyjazd do Kanady należy uważnie poznać warunki ubezpieczenia, wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela tj. sytuacje w których nie wypłaci on odszkodowania oraz proces zgłaszania szkody. Dzięki temu unikniesz nieporozumień i niepotrzebnych stresów w razie starania się o pomoc z tytułu wykupionej polisy turystycznej.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Kanady?

  • O wjeździe na terytorium Kanady ostatecznie decyduje urzędnik kanadyjskiej służby granicznej (CBSA). Urzędnik zada kilka pytań w celu potwierdzenia spełnienia wymogów związanych z wjazdem do Kanady. Należy zapewnić urzędnika o zamiarze wyjazdu z Kanady po upłynięciu terminu wizyty.

  • Nie ma wymogu wykupienia biletu powrotnego z wyznaczoną datą wyjazdu z Kanady. Może się jednak zdarzyć, że wybrane linie lotnicze nakładają taki wymóg, zanim wpuszczą pasażera na pokład samolotu.

  • Do Kanady nie wolno wwozić świeżych owoców ani wędlin. Każdą żywność należy deklarować przy odprawie celnej.

  • Kanadyjczycy również mają swój „długi weekend majowy”. Ostatni poniedziałek przed 25 maja to święto państwowe obchodzone na pamiątkę urodzin królowej Wiktorii. Z kolei 1 lipca to narodowy Dzień Kanady.

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-06-22

Szkolne ubezpieczenie NNW wystarczy dziecku na koloniach?

Co roku wiele dzieci wyjeżdża na letnie kolonie. Czy na taki wyjazd wystarczy szkolna polisa NNW? Czy też rodzice takich uczniów powinni zakupić dodatkowe ubezpieczenie?

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-31

Ubezpieczenie podróżne krótkoterminowe

Weekend w Czechach? Tydzień w Grecji? Dwutygodniowy urlop w Hiszpanii? Miesięczny wojaż po Ameryce Południowej? Niezależnie od tego gdzie jedziesz, ubezpieczenie turystyczne krótkoterminowe zapewni...

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-20

Ubezpieczenie od opóźnienia i odwołania lotu

Zadowolony i wypoczęty wracasz ze słonecznego urlopu. Masz nadzieję na sprawny powrót do domu, ale start samolotu jest wciąż przesuwany. Po kilku godzinach oczekiwania na lotnisku Twoja cierpliwość...

Czytaj więcej
Komentarze