Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Ubezpieczenie OC dla kobiet

Data publikacji: 2014-05-06

Artykuł traktujący o sytuacji kobiet w sferze ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych

Składki ubezpieczeniowe dla kobiet

Od pewnego czasu kobiety nie posiadają już zniżek na OC samochodowe. Dlaczego kobiety straciły uprzywilejowanie w oczach towarzystw ubezpieczeniowych?

Czy bezpieczeństwo na drodze jest zależne od płci?

Przez pewien czas kobiety były faworyzowane na drogach. Jest to stwierdzenie prawdziwe! Europejskie Stowarzyszenie Ubezpieczycieli CEA przeprowadziło badania, które wskazały, że kobiety w znacznie mniejszym stopniu są sprawczyniami kolizji niż mężczyźni i dlatego mają prawo do zniżek na ubezpieczenia.

Równouprawnienie na drodze

Bruksela postąpiła wbrew oczekiwaniom kobiet. Europejski Trybunał Sprawiedliwości pod koniec 2012 r. zdecydował, że płeć nie powinna być czynnikiem decydującym w sprawie wysokości zniżek ubezpieczeniowych. Od tego czasu uchwalenia tej ustawy mężczyźni i kobiety płacą tyle samo za składki.

Kobiety, które podpisały umowę OC z ubezpieczycielem przed wejściem w życie przepisów uchwalonych przez CEA są objęte są polisą na zasadach obowiązujących wcześniej. Szukając pakietu OC i AC dopasowanego do swoich potrzeb, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczeń. Umożliwia on wyszukanie informacji na temat wysokości składek oraz zakresu działań polisy z 17 towarzystw, które działają na terenie polski. Warto jednak poszukać też innego źródła informacji.

Decyzja w sprawie ubezpieczenia

Decyzję w sprawie ubezpieczenia musisz podjąć sama. Najważniejsze jest to aby ta decyzja była przemyślana. Ubezpieczenie OC i AC zależne jest od indywidualnych preferencji i musi być dopasowane do twoich oczekiwań, wieku oraz długości posiadania pojazdu. Szukając pakietu ubezpieczeniowego można skorzystać z usług doradcy ubezpieczeniowego lub z narzędzia jakim jest kalkulator ubezpieczeń.

Porównywarka ubezpieczeń

Porównywarka ubezpieczeń jest to narzędzie dostępne on-line, które umożliwia porównanie ofert kilkunastu ubezpieczycieli. Dzięki niej możesz sprawdzić oferty z różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, która jest najbardziej atrakcyjna cenowo i dopasowana do twoich oczekiwań.

Tagi:

Komentarze