Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC dla kobiet

Ubezpieczenie OC dla kobiet

Data aktualizacji: 2021-09-10
Artykuł traktujący o sytuacji kobiet w sferze ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych

  1. Składki ubezpieczeniowe dla kobiet
  2. Równouprawnienie na drodze
  3. Decyzja w sprawie ubezpieczenia
  4. Porównywarka ubezpieczeń

Składki ubezpieczeniowe dla kobiet

Od pewnego czasu kobiety nie posiadają już zniżek na OC samochodowe. Dlaczego kobiety straciły uprzywilejowanie w oczach towarzystw ubezpieczeniowych?

Czy bezpieczeństwo na drodze jest zależne od płci?

Kobieta i auto Przez pewien czas kobiety były faworyzowane na drogach. Jest to stwierdzenie prawdziwe! Europejskie Stowarzyszenie Ubezpieczycieli CEA przeprowadziło badania, które wskazały, że kobiety w znacznie mniejszym stopniu są sprawczyniami kolizji niż mężczyźni i dlatego mają prawo do zniżek na ubezpieczenia.

Równouprawnienie na drodze

Bruksela postąpiła wbrew oczekiwaniom kobiet. Europejski Trybunał Sprawiedliwości pod koniec 2012 r. zdecydował, że płeć nie powinna być czynnikiem decydującym w sprawie wysokości zniżek ubezpieczeniowych. Od tego czasu uchwalenia tej ustawy mężczyźni i kobiety płacą tyle samo za składki.

Kobiety, które podpisały umowę OC z ubezpieczycielem przed wejściem w życie przepisów uchwalonych przez CEA są objęte są polisą na zasadach obowiązujących wcześniej. Szukając pakietu OC i AC dopasowanego do swoich potrzeb, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczeń. Umożliwia on wyszukanie informacji na temat wysokości składek oraz zakresu działań polisy z 17 towarzystw, które działają na terenie polski. Warto jednak poszukać też innego źródła informacji.

Decyzja w sprawie ubezpieczenia

Decyzję w sprawie ubezpieczenia musisz podjąć sama. Najważniejsze jest to aby ta decyzja była przemyślana. Ubezpieczenie OC i AC zależne jest od indywidualnych preferencji i musi być dopasowane do twoich oczekiwań, wieku oraz długości posiadania pojazdu. Szukając pakietu ubezpieczeniowego można skorzystać z usług doradcy ubezpieczeniowego lub z narzędzia jakim jest kalkulator ubezpieczeń.

Porównywarka ubezpieczeń

Porównywarka ubezpieczeń jest to narzędzie dostępne on-line, które umożliwia porównanie ofert kilkunastu ubezpieczycieli. Dzięki niej możesz sprawdzić oferty z różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, która jest najbardziej atrakcyjna cenowo i dopasowana do twoich oczekiwań.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Kalkulatory ubezpieczeń są obecnie niesamowicie popularnym sposobem na sprawdzenie składki ubezpieczenie pojazdu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one dostępne o każdej porze.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-11-07

Barometr Ubea.pl: ceny OC w październiku 2021 r.

Wrześniowa podwyżka cen OC zaniepokoiła kierowców. W październiku koszty obowiązkowych polis nieco spadły. Nie oznacza to jednak, że następne podwyżki są wykluczone.

Czytaj więcej
Komentarze