Strona główna  |  Wiadomości  |  Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Data publikacji: 2022-03-31
Kalkulatory ubezpieczeń są obecnie niesamowicie popularnym sposobem na sprawdzenie składki ubezpieczenie pojazdu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one dostępne o każdej porze.

Kalkulatory ubezpieczeń są obecnie niesamowicie popularnym sposobem na sprawdzenie składki ubezpieczenie pojazdu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one dostępne o każdej porze, wystarczy tylko internet. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możesz bardzo szybko sprawdzić wysokość OC oraz porównać ją pomiędzy ubezpieczeniami. 

Wygoda tego rozwiązania jest oczywista, jednakże generuje także pewne wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa danych, wiarygodności wysokości składki. Dlatego też postanowiliśmy rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. 


Kalkulator OC AC Ubea jak działa?

Nasz kalkulator dostępny jest online i jest zupełnie darmowy. Aby obliczyć składkę, nie musisz się rejestrować czy logować. Potrzebujesz jedynie dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy. Mając te informacje pod ręką, szybko uzupełnisz nasz formularz i otrzymasz odpowiedzi.


Jakie oferty pokazuje porównywarka?

Porównywarka ubezpieczeń OC AC (kalkulator ubezpieczeń) pokazuje oferty dla aut, które są zarejestrowane jako osobowe, nie są starsze niż 30 lat i przeznaczone na rynek europejski. Takie ograniczenia wynikają z systemu CEPiK oraz słownika pojazdów, na którym bazują ubezpieczyciele. 


Oblicz ubezpieczenie OC za darmo

Dla ułatwienia przedstawiamy Ci dwie możliwości obliczenia składki: 

  1. Za pomocą kodu Aztec i telefonu. Otwórz dowód rejestracyjny na kwadratowym kodzie Aztec. Zrób zdjęcie telefonem. Następnie potwierdź model pojazdu. Gotowe! Możesz porównać ceny polis od różnych ubezpieczycieli. 

  2. Za pomocą formularza. Nasz kalkulator wykona kalkulację niezależnie od tego, czy podasz nam dane kontaktowe. Jednakże dane są potrzebne do wyliczenia rzeczywistej składki, dlatego warto je podać. 

Ważne: Zgodność ofert gwarantują sami ubezpieczyciele.


Czy można policzyć składkę OC bez podawania danych?

Kalkulator ubezpieczeń Ubea ma możliwość pokazania orientacyjnej wysokości polisy bez podania danych. Możesz pominąć pytanie o imię, nazwisko, numer rejestracyjny samochodu i PESEL. Musisz jednak brać pod uwagę, że wyświetlone wysokości składek są orientacyjne. To właśnie na podstawie danych możemy wyświetlić Ci faktyczną ofertę. Ponadto niektóre towarzystwa nie chcą wyświetlać swoich ofert bez podania danych, więc otrzymasz po prostu niepełne informacje, co może też utrudnić podjęcie decyzji. 


Porównywarka ubezpieczeń bez podawania numeru telefonu?

Dbamy o preferencje naszych Klientów, więc rozumiemy, że nie każdy życzy sobie podawać swój numer telefonu. Dlatego z kalkulatora Ubea możesz skorzystać bez podania numeru telefonu oraz bez podania adresu e-mail. 


Porównywarka ubezpieczeń Ubea: korzyści

1. Pracujemy z najlepszymi partnerami ubezpieczeniowymi, m.in. Aviva, PZU, Link, Generali, Benefia i wiele innych. 

2. Rabat przy zakupie polisy na Ubea.pl lub możliwość zamówienia bezpłatnej rozmowy z konsultantem. 

3. Możliwość zapisania oferty i przesłania na Twój mail. 


Tanie OC?

Jest oczywistym dla nas, że każdemu kierowcy zależy na najtańszym OC. Auto generuje wiele wydatków bieżących, dlatego nic dziwnego, że wiele osób przed przedłużeniem ważności OC poszukuje tańszej oferty. 

W takiej sytuacji kalkulator to najlepszy sposób, by to sprawdzić. Nie ma bowiem jednej ubezpieczalni z najtańszym OC. Każdy przypadek auta jest inny, więc fakt, że ktoś ma tanio, nie oznacza, że Ty też taką ofertę otrzymasz. W przypadku ubezpieczenia samochodu nie działa zasada im drożej, tym lepiej, ponieważ zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych zakres ubezpieczenia w każdej firmie musi być taki sam. Dlatego naprawdę nie warto przepłacać. Skorzystaj z kalkulatora OC Ubea i ciesz się najtańszym OC. 

Użycie naszego kalkulatora jest w pełni darmowe. Aby z niego skorzystać, przygotuj dowód rejestracyjny.


Kalkulator ubezpieczeń to oszczędzone pieniądze

Polisa jest obowiązkowa, ale po co przepłacać. Z nami bez problemu znajdziesz najtańsze OC! Mamy na to dowody w postaci ponad 2 milionów kalkulacji, które pokazują na, że porównywarka ubezpieczeń daje oszczędności nawet do 1000 zł! Ale to jeszcze nie wszystko, bo Ubea daje swoim Klientom rabaty!


Dajemy rabaty do -20%!

Nie dość, że korzystanie z porównywarki ubezpieczeń jest darmowe, to jeszcze mamy dla Ciebie rabat. Jeśli znajdziesz interesujące Cię ubezpieczenie, to możesz kupić wybraną polisę z rabatem nawet do 20%. W każdym momencie możesz także skonsultować się doradcą przez telefon lub czat. Nasi konsultanci pomogą Ci w całym procesie kupna polisy. 


Jak kupić OC przez Internet?

Jak już wypełnisz formularz, to kalkulator przedstawi Ci różne propozycje składek OC AC. Zobaczysz cenę polisy, informacje o zakresie ochrony oraz proponowane przez dane towarzystwo dodatki. Przy każdej ofercie masz przycisk Jak kupić. Po kliknięciu zobaczysz wszystkie informacje dotyczące sposób kupna ubezpieczenia: 

- Przejdź na stronę – nasza strona przekieruje Cię do wybranego ubezpieczyciela. Tam możesz zweryfikować ofertę. 

- Zadzwoń teraz – połączysz się z naszym konsultantem, który pomoże Ci w procesie kupna polisy. Aby wszystko przebiegło po Twojej myśli, pamiętaj, by podać konsultantowi numer Twojej kalkulacji. 

- Zamów kontakt – podajesz nam numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w odpowiednim dla Ciebie terminie, aby dokończyć zakup.


Zalety porównywarki ubezpieczeń Ubea

  1. Oszczędność czasu i pieniędzy. 

  2. Szybkość kalkulacji. Kalkulator OC AC w kilka chwil przedstawi Ci oferty różnych towarzystw. Dzięki temu nie tracisz czasu na kontakt z różnymi konsultantami lub wpisywaniu danych w różnych miejscach.

  3. Twoje dane są bezpieczne. Wszystkie dane, które podajesz na ubea.pl, są szyfrowane. Korzystamy z nich tylko do wyliczenia składki. 

  4. Dostępny 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli przypomnisz sobie o kończących się OC w niedzielę, święta lub na wyjeździe, to możesz w każdej chwili szybko załatwić nową polisę. Jest to niesamowicie wygodne, zwłaszcza że za brak polisy OC grożą wysokie kary.

  5. Za darmo. Nie pobieramy żadnych opłat. Możesz korzystać dowolną ilość razy!   


Bezpieczeństwo danych


Ubea to multiagencja wpisana do Rejestru agentów prowadzonego przez Komisję Nadzoru Ubezpieczeniowego (KNF). 

Mamy pełnomocnictwa wszystkich agencji dostępnych na naszej stronie. 

Jesteśmy spółką prawa handlowego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym KRS.

Polisę obliczasz na naszej stronie, ale zakupu dokonujesz zawsze na stronie internetowej ubezpieczyciela lub poprzez rozmowę z konsultantem. Wyliczenia robi agencja, a nasz kalkulator ją wyświetla. 

Płatność za polisę wpłacasz na konto ubezpieczyciela, nie nasze. 

Masz możliwość rezygnacji z polisy w ciągu 30 dni. 

Twoje dane są u nas bezpieczne! Wszystkie dane są szyfrowane. Ubea spełnia wszystkie kryteria Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 

Dane wykorzystujemy tylko do wykonania kalkulacji. Nie przekazujemy ich nikomu. 


Ubea to porównywarka ubezpieczeń godna zaufania!

Ponad 2 mln darmowych kalkulacji.

Dzięki nam Klienci zaoszczędzili ponad 1 000 000 zł.

Darmowa kalkulacja o każdej porze i w każdy dzień tygodnia. 

Darmowa pomoc konsultanta. 


Najczęściej zadawane pytania
Jakie internetowe porównywarki ubezpieczeń?

Na ubea.pl znajdziesz najtańsze ubezpieczenie już w kilka chwil. Mamy dla Ciebie prosty w obsłudze kalkulator, którym szybko obliczysz składki najtańszych ubezpieczycieli. A wybraną ofertę możesz kupić przez Internet przy wsparciu naszego doradcy.

Jak działa Rankomat i inne porównywarki?

Każda z porównywarek ubezpieczeń jest pośrednikiem, który zestawia w jednym miejscu wszystkie oferty ubezpieczycieli.

O autorze
Andrzej Prajsnar
Andrzej Prajsnar
Na Ubea.pl o ubezpieczeniach piszę od 2014 r. Zajmuję się również tematyką nieruchomości i finansów osobistych. Studiowałem ekonomię oraz finanse i rachunkowość. Jestem autorem artykułów, wypowiedzi i analiz publikowanych m.in. przez media współpracujące z naszą porównywarką (Rzeczpospolita, Bankier.pl, Fakt.pl, Infor.pl).
Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-07-04

Barometr Ubea.pl: ceny OC w czerwcu 2022 r.

Maj bieżącego roku przyniósł nieoczekiwany spadek średniego kosztu OC. Warto sprawdzić, czy czerwcowe wiadomości były równie pomyślne dla kierowców.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-07

Porównywarka ubezpieczeń: tanie OC - wszystko, co musisz wiedzieć

Tanie OC chce znaleźć każdy, dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie pytania i wątpliwości, które przewijają się w sieci w jednym miejscu. Dzięki temu rozwiążemy każdą zagwozdkę dotyczącą OC...

Czytaj więcej
Komentarze