Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Dacia – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Dacia – ile kosztuje?

Data publikacji: 2020-04-09
Proste i tanie samochody – takie auta oferuje rumuńska marka Dacia. Czy OC dla tych samochodów także nie kosztuje dużo? Jaka jest cena ubezpieczenia OC Dacii Duster, Dacii Sandero oraz innych modeli?

Rumuńska marka Dacia znana jest z praktycznych i budżetowych samochodów. Ubezpieczenie OC dla tych samochodów także nie jest drogie. Kalkulacje wykonane na Ubea.pl pokazują, że ubezpieczenie OC dla Dacii Sandero można kupić już za 326 zł.

Najtańsze OC i AC Dacia:

Ubezpieczenie Model Dacii Cena
OC Dacia Logan / Dacia Sandero 326 zł
OC + AC Dacia Logan 678 zł


Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Dacia – ile kosztuje polisa?
 2. OC Dacia – czy polisa jest droga?
 3. Ubezpieczenie AC Dacia – czy opłaca się kupować?
 4. AC Dacia – jaka jest cena ubezpieczenia?
 5. Dacia – czy warto kupić to auto?

Ubezpieczenie OC Dacia – ile kosztuje polisa?

Dacia Duster Ile kosztuje ubezpieczenie dla Dacii? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Cena OC zależy bowiem od wielu różnych czynników. Znaczenie mają zarówno cechy konkretnego modelu auta (np. pojemność silnika), jak i właściciela pojazdu (jego wiek, historia szkód, stan cywilny itp.).

Dlatego sprawdzając cenę OC dla danej marki samochodów, najlepiej przeprowadzić kilka przykładowych kalkulacji, wyliczając koszt ubezpieczenia dla różnych kierowców. Tak właśnie postąpili eksperci Ubea.pl.

Poznaj skuteczne sposoby na tanie OC

Cenę OC sprawdzono dla kilku różnych modeli Dacii, takich jak Dacia Duster, Dacia Logan czy Dacia Sandero. Wzięliśmy pod uwagę następujących kierowców:

Wariant 1: pani Anna jest kierowcą w wieku 42 lat i OC kupuje od 15 lat. Jest mieszkanką Bochni i nigdy nie była sprawcą szkody.
Wariant 2: pan Wojciech ma 36 lat, a OC kupuje od 7. Mieszka w Warszawie. W ostatnich latach nie spowodował żadnej szkody.
Wariant 3: pani Kalina jest w wieku 30 lat. Ubezpieczenie OC kupuje od 6 lat. Jest mieszkanką Jeleniej Góry. Niestety, w ostatnim roku spowodowała szkodę.
Wariant 4: pan Miłosz kupuje swoje drugie OC w życiu. Ma 23 lata i mieszka w Górze. Dotychczas nie był sprawcą szkody.

Ubezpieczenie OC Dacia Dokker

Dacia Dokker to samochód przeznaczony głównie dla małych i średnich przedsiębiorców. Jest produkowana w dwóch odmianach: osobowej oraz dostawczej. Warto zauważyć, że nawet osobowa wersja cechuje się bardzo dużym bagażnikiem. Pojemność 800 litrów oznacza, że Dacia Dokker wyróżnia się pod tym względem na tle konkurentów. Ile kosztuje ubezpieczenie OC Dacii Dokker?

Dacia Dokker - przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna – doświadczony kierowca z Bochni 398 zł
Pan Wojciech – doświadczony kierowca z Warszawy 480 zł
Pani Kalina – kierowca z niedawną szkodą 795 zł
Pan Miłosz – młody kierowca 1015 zł


Ubezpieczenie OC Dacia Duster

Dacia Duster to jeden z najpopularniejszych modeli rumuńskiej marki. Jest to najtańszy samochód typu SUV dostępny na polskim rynku. Można wybrać wersję z napędem na sam przód lub na obie osie. Jaka jest średnia cena ubezpieczenia OC Dacii Duster?

Dacia Duster – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna – doświadczony kierowca z Bochni 398 zł
Pan Wojciech – doświadczony kierowca z Warszawy 527 zł
Pani Kalina – kierowca z niedawną szkodą 807 zł
Pan Miłosz – młody kierowca 1015 zł

Ubezpieczenie OC Dacia Lodgy

Dacia Lodgy jest pierwszym minivanem w ofercie rumuńskiej marki. Do wyboru jest wersja z miejscami dla pięciu lub siedmiu pasażerów. Niestety, w teście zderzeniowym przeprowadzonym przez Euro NCAP ten model uzyskał zaledwie 3 gwiazdki na 5 możliwych. A jak przedstawia się cena ubezpieczenia OC Dacii Lodgy?

Dacia Lodgy – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna – doświadczony kierowca z Bochni 428 zł
Pan Wojciech – doświadczony kierowca z Warszawy 527 zł
Pani Kalina – kierowca z niedawną szkodą 881 zł
Pan Miłosz – młody kierowca 1116 zł


Ubezpieczenie OC Dacia Logan

Dacia Logan to jeden z tańszych samochodów osobowych klasy aut miejskich dostępnych na rynku. Auto nie jest awaryjne, ale niska cena skutkuje niezbyt dobrymi osiągami oraz słabym poziomem wyposażenia. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla budżetowej Dacii Logan?

Dacia Logan – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna – doświadczony kierowca z Bochni 326 zł
Pan Wojciech – doświadczony kierowca z Warszawy 463 zł
Pani Kalina – kierowca z niedawną szkodą 658 zł
Pan Miłosz – młody kierowca 829 zł

Ubezpieczenie OC Dacia Sandero

Dacia Sandero jest przedstawicielem samochodów osobowych klasy aut miejskich w ofercie rumuńskiej marki. W 2009 r. zaprezentowano także Dacię Sandero Stepway. Ten model jest imitacją pojazdu terenowego. Ile przeciętnie kosztuje polisa OC dla Dacii Sandero?

Dacia Sandero – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna – doświadczony kierowca z Bochni 326 zł
Pan Wojciech – doświadczony kierowca z Warszawy 428 zł
Pani Kalina – kierowca z niedawną szkodą 590 zł
Pan Miłosz – młody kierowca 829 zł

OC Dacia – czy polisa jest droga?

Znalezienie taniego ubezpieczenia OC dla Dacii nie stanowi żadnego problemu. Przy pomocy kalkulatora Ubea.pl nawet kierowca z niedawną szkodą kupi OC dla Dacii Sandero już za 590 zł.

Pomimo tego że duża pojemność silnika oznacza zwykle droższą składkę OC, to pani Anna – doświadczony kierowca z małej miejscowości – może zakupić ubezpieczenie dla swego SUV-a Dacii Duster już za 398 zł. Oczywiście, osoba z dużego miasta lub ze szkodą na koncie zapłaci nieco więcej za taką polisę, ale nadal nie jest to astronomiczna podwyżka.

A jak jest w przypadku młodego kierowcy? Jeśli zdecyduje się on na auto miejskie o małej pojemności silnika, takie jak Dacia Logan czy Dacia Sandero, znajdzie OC za około 800 zł. Jak na ubezpieczenie dla młodej osoby nie jest to duża kwota. Oczywiście, kluczem do zaoszczędzenia na OC jest porównanie ofert przed zakupem ubezpieczenia. Najdroższa propozycja OC dla Dacii Sandero posiadanej przez pana Miłosza wyniosła bowiem aż 2142 zł!

Ubezpieczenie AC Dacia – czy opłaca się kupować?

Dacia nie jest zbyt popularnym celem wśród złodziei samochodów. Ubezpieczenie AC warto jednak kupić, aby zabezpieczyć się przed innymi zdarzeniami.

Autocasco zapewni Ci bowiem odszkodowanie między innymi wtedy, kiedy:

 • nieznany sprawca zarysuje auto na parkingu,
 • gałąź spadnie w trakcie wichury na Twój samochód,
 • uszkodzisz pojazd w wyniku spowodowanej przez siebie kolizji,
 • zderzysz się z sarną, która wybiegnie niespodziewanie na drogę,
 • osiedlowy wandal przebije opony w Twoim pojeździe.

Jak zatem widać, AC zapewni Ci ochronę w wielu różnorodnych sytuacjach. Niezależnie zatem od tego, czy posiadasz miejską Dacię Sandero, SUV-a Dacię Duster czy dostawczą Dacię Dokker, zakup autocasco może być bardzo dobrym pomysłem, który zabezpieczy Twoje finanse przed niespodziewanymi zdarzeniami.

AC Dacia – jaka jest cena ubezpieczenia?

Każdy ubezpieczyciel proponuje nieco inny zakres ochrony AC. Dodatkowo, praktycznie zawsze w ofercie danego towarzystwa znajdą się przynajmniej dwa warianty autocasco różniące się między sobą ceną oraz warunkami. Z tego względu wybór dobrego ubezpieczenia AC jest znacznie trudniejszy niż podjęcie decyzji dotyczącej OC. W tym przypadku nie wystarczy patrzeć tylko na cenę. Trzeba znaleźć satysfakcjonujący kompromis między kosztem autocasco a jego warunkami.

Poniżej wyliczamy koszt AC dla Dacii posiadanej przez opisywaną wcześniej panią Annę – doświadczonego kierowcy z małej miejscowości. Składkę policzono na Ubea.pl, biorąc pod uwagę dwa warianty. Pierwszy z nich zapewnia minimalną ochronę, a drugi maksymalną.

Wariant 1 – AC o najmniejszym zakresie ochrony:

 • odszkodowanie wyliczone na podstawie kosztorysu
 • części zamienne
 • amortyzacja
 • udział własny

Wariant 2 – AC o pełnym zakresie ochrony:

 • naprawa w serwisie
 • części oryginalne
 • brak amortyzacji
 • brak udziału własnego

Dacia – przykładowe kalkulacje OC+AC:

Model Dacii Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Dacia Dokker 786 zł 822 zł
Dacia Duster 821 zł 835 zł
Dacia Lodgy 821 zł 853 zł
Dacia Logan 678 zł 700 zł
Dacia Sandero 680 zł 701 zł


Ceny ubezpieczeń OC i AC dla Dacii są bardzo atrakcyjne. Niezależnie od modelu samochodu taki pakiet polis można dostać już za 700 / 800 zł.

Warto zauważyć także, że na ceny autocasco dla Dacii dość mały wpływ ma zakres ochrony. Kupując AC dla Dacii, warto więc wybrać polisę oferującą dobre warunki. Nie ucierpi na tym zbytnio Twój portfel, a zyskasz kompleksową ochronę samochodu.

Dacia – czy warto kupić to auto?

Historia marki Dacia zaczyna się w rumuńskiej Mioveni w 1966 roku. Od samego początku firma ściśle współpracowała z francuską marką Renault. Nazwa marki pochodzi od Dacji, czyli historycznej rzymskiej krainy leżącej na terenie obecnej Rumunii.

Samochody wypuszczane na rynek przez Dacię na pewno nie należą do kategorii luksusowych pojazdów. Ten rumuński producent skupia się na tworzeniu tanich i praktycznych aut. W ich wnętrzu nie znajdziesz wystrzałowych dodatków. W przypadku niektórych modeli można mieć także spore zastrzeżenia do wyników w testach zderzeniowych.

W przypadku modeli Dacii należących do klasy samochodów miejskich, takich jak Dacia Logan czy Dacia Sandero, nie można liczyć na bardzo dobre osiągi. Jednocześnie jednak rumuńska marka, wypuszczając na rynek Dacię Duster, sprawiła, że o wiele więcej osób mogło zacząć myśleć o zakupie samochodu typu SUV.

Dacia nie jest może dobrym wyborem dla osób poszukujących rodzinnego auta. Jeśli jednak jesteś drobnym przedsiębiorcą i szukasz pojazdu, w którym zmieścisz wszystko, czego potrzebujesz lub też chcesz kupić tani samochód do poruszania się po mieście, Dacia może być autem właśnie dla Ciebie.

Sprawdź, ile kosztuje OC i AC dla Toyoty

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze