Strona główna  |  Wiadomości  |  Porówneo – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Porówneo – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data publikacji: 2021-01-15
Porówneo reklamuje się jako internetowa porównywarka ubezpieczeń oraz kredytów. Sprawdzamy, jak działa kalkulator tej marki i jakie produkty można tam faktycznie porównać.

Rynek ubezpieczeń w Polsce jest bardzo szeroki. Różne składki, warunki, wyłączenia odpowiedzialności – przeciętnemu Kowalskiemu ciężko się niekiedy w tym połapać. Dlatego coraz więcej osób korzysta z pomocy porównywarek ubezpieczeń. Jedną z nich jest Porówneo. Jakie są zalety i wady kalkulatora tej marki?

Spis treści:

 1. Porówneo
 2. Porówneo - promocja Darmowe Holowanie
 3. Porówneo – jakie funkcje ma kalkulator OC / AC?
 4. Kalkulator OC / AC Porówneo – zalety i wady
 5. Tabela wynikowa Porówneo - opinia
 6. Kalkulator OC / AC Porówneo - opinia

Porówneo

Porówneo to bezpłatna porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych. Na stronie znajdziesz także oferty polis turystycznych oraz nieruchomości. Jest to jednak jedynie lista propozycji z wypisanymi najważniejszymi warunkami, a nie kalkulator umożliwiający wyliczenie składki polisy chroniącej Twoje mieszkanie lub podróż.

Kalkulator ubezpieczeń OC AC Porówneo Marka Porówneo doradza także w sprawie kredytów. Na stronie możesz zostawić telefon do siebie. Oddzwoni wtedy do Ciebie konsultant z ofertą kredytu hipotecznego. Na portalu znajdziesz też porady dotyczące wyboru konta bankowego oraz lokaty.

Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie:

POROWNEO.PL SP. Z O.O.
ul. Inflancka 4B
00-189 Warszawa

Porówneo - promocja Darmowe Holowanie

Nielimitowane holowanie w Polsce gratis? Taki dodatek proponuje Porówneo do polis OC zakupionych online. W razie awarii lub stłuczki porównywarka zorganizuje dla Ciebie lawetę.

Aby uzyskać prawo do bezpłatnej lawety, należy opłacić składkę za ubezpieczenie oraz w ciągu 15 dni od zawarcia umowy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Aby wziąć udział w promocji, musisz podać:


 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • numer polisy,
 • nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego,
 • numer rejestracyjny pojazdu.

Pamiętaj, że darmowe holowanie przysługuje jedynie w przypadku umowy zawartej na pierwszy samochód. Jeśli ta sama osoba ubezpieczy w Porówneo drugi lub kolejny pojazd, porównywarka nie udzieli prawa do bezpłatnej lawety.

Zależy Ci na tańszym ubezpieczeniu OC, a nie na bezpłatnym holowaniu w Polsce? A może nie podoba Ci się, że musisz podać swój numer telefonu, aby skorzystać z promocji? Wejdź na kalkulator Ubea.pl i skorzystaj z dostępnych rabatów na obowiązkowe polisy. Ubezpieczenie zakupisz taniej o 10 lub nawet 20%.

Porówneo – jakie funkcje ma kalkulator OC / AC?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych Porówneo umożliwia wyliczenie składek OC, AC, NNW oraz Assistance. Aby poznać cenę, należy wypełnić formularz, podając informacje dotyczące samochodu oraz jego właściciela.

Tabela wynikowa pokaże ceny oraz zakres ochrony proponowanych ubezpieczeń. Jeśli któraś z ofert przypadnie Ci do gustu, masz możliwość zakupu jej od razu przez Internet. Możesz także poprosić o kontakt telefoniczny doradcę Porówneo, który pomoże Ci dobrać odpowiednią polisę.

Na początku kalkulatora znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących:

 • korzystania z porównywarki,
 • procesu liczenia składki,
 • samych ubezpieczeń komunikacyjnych.

Więcej porad zamieszczono na stronie głównej Porówneo.

Kalkulator OC / AC Porówneo – zalety i wady

Na górze kalkulatora wyświetlono nazwy 5 sekcji, dzięki czemu od razu wiadomo, ile stron trzeba będzie wypełnić, aby wyliczyć OC. W poszczególnych sekcjach umieszczono także paski postępu.

Kalkulator jest dość przejrzysty. Przyciski są duże i łatwo w nie trafić także na telefonie.

Przy poszczególnych polach znajdziesz znaki zapytania. Po kliknięciu na nie zobaczysz wskazówki dotyczące tego, jak odpowiedzieć na dane pytanie (np. Porówneo podpowiada, gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdzie się konkretną informację).

Jeśli pominie się jakieś pole, które jest wymagane, od razu zaznaczy się ono na czerwono. Wiadomo więc, co jeszcze należy podać, aby wyliczyć składkę OC i AC. Na zielono kalkulator zaznacza natomiast poprawnie wypełnione pola.

Niestety, jednym z obowiązkowych pól jest to dotyczące numeru telefonu. W przeciwieństwie do porównywarki Ubea.pl bez podania numeru nie wyliczysz nawet wstępnego kosztu polisy. Należy jednak przyznać, że aby agent Porówneo mógł do Ciebie zadzwonić, musisz jeszcze zaznaczyć oddzielną zgodę na taki kontakt.

Tak samo jak na Ubea.pl w kalkulatorze Porówneo nie trzeba natomiast podawać imienia, nazwiska ani numeru PESEL. Jeśli zdecydujesz się je wpisać, otrzymasz jednak propozycje od większej liczby ubezpieczycieli. Aby policzyć wstępną składkę, nie trzeba też wypełniać numeru rejestracyjnego pojazdu.

Opcjonalne jest także podanie adresu mailowego. Jego podanie umożliwi Porówneo przesłanie Ci informacji o ofertach, abyś mógł do nich wrócić w przyszłości.

Sprawdź także, jakich danych wymaga porównywarka ubezpieczeń Rankomat

Kalkulator jest dość intuicyjny i prosty do wypełnienia. Dla przykładu w przypadku pytania o model auta narzędzie pokazuje najpierw najpopularniejsze marki na polskim rynku. Bez problemu można też jednak przejść do wyboru innej marki. Masz też możliwość zaznaczenia od razu w kalkulatorze, jakie rodzaje polis Cię interesują. Oczywiście, jeśli potem zmienisz zdanie, możesz zmodyfikować swój wybór już w tabeli wynikowej. W łatwy sposób można też podać szkody, a także skopiować historię ubezpieczeniową z OC do AC. Porówneo wyświetla także jasne do zrozumienia odpowiedzi do pytania o uszkodzenia samochodu.

Na pewne trudności przy wypełnianiu można się natomiast natknąć w momencie wyboru dawniejszej daty z kalendarza.

Na plus należy zaliczyć fakt, że po zaznaczeniu, że pojazd jest zarejestrowany na firmę, Porówneo od razu wyświetli informację mówiącą o tym, że obecnie nie porównują ofert ubezpieczenia dla takich aut.

Co ważne, w kalkulatorze Porówneo można dodać jedynie dwóch współwłaścicieli.

Tabela wynikowa Porówneo - opinia

Do wad narzędzia należy zaliczyć to, że obliczenie wysokości składki przez kalkulator trwało, przynajmniej w przypadku naszej przykładowej kalkulacji, dość długo. Ostatecznie jednak wyświetliła się tabela wynikowa z propozycjami od 7 ubezpieczycieli (w tym od You Can Drive sprzedającego polisy jedynie kierowcom poniżej 30 roku życia). Jeśli w przykładowej kalkulacji podalibyśmy również imię, nazwisko oraz PESEL, otrzymalibyśmy oferty od jeszcze 3 dodatkowych ubezpieczycieli.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez Porówneo jest wyświetlanie na górze najlepszych ofert wybranych przez narzędzie w trzech kategoriach: propozycja ekonomiczna, optymalna oraz maksymalna. Niestety, nie jest podane na jakich zasadach Porówneo podejmuje decyzję, które konkretnie ubezpieczenia wyświetlić.

Pod trzema polisami sugerowanymi przez narzędzie wyświetlone są wszystkie oferty. Niestety, na głównym ekranie tabeli wynikowej nie są pokazane nawet najważniejsze warunki polis autocasco. Aby się czegoś dowiedzieć, trzeba wejść w szczegółowe porównanie ofert. Jako że ani w kalkulatorze, ani w tabeli wynikowej nie można samemu zaznaczyć, jakiego zakresu ochrony AC się oczekuje, osoby zainteresowane kompleksową polisą muszą przeklikiwać się cierpliwie przez wszystkie propozycje. Tymczasem na Ubea.pl można w tabeli wynikowej zaznaczyć na przykład jaki wariant likwidacji szkody (serwis czy kosztorys) nas interesuje i w ten sposób szybko wyselekcjonować odpowiednie oferty.

Na szczęście, Porówneo umożliwia zaznaczenie kilku ofert (maksymalnie trzech) i porównanie naraz ich szczegółowego zakresu.

Plusem tabeli wynikowej jest niewątpliwie czytelne przedstawienie dodatków do poszczególnych ofert ubezpieczenia.

Obok propozycji polis znajdują się gwiazdki oznaczające ocenę ubezpieczenia w skali od 1 do 5. Niestety, nigdzie na stronie nie jest wyjaśnione, na jakiej podstawie i kto przydziela te oceny.

Jeśli w trakcie przeglądania tabeli wynikowej stwierdzisz, że chcesz zmienić jakąś informację (bo np. uświadomisz sobie, że pomyliłeś się, podając pojemność silnika auta), masz możliwość powrotu do kalkulatora. Nie możesz jednak przejść bezpośrednio do wybranej sekcji.

Ubezpieczenie OC AC możesz od razu zakupić samodzielnie przez Internet. W tabeli wynikowej masz też możliwość zamówienia rozmowy telefonicznej z konsultantem Porówneo. Wystarczy podać imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Kalkulator OC / AC Porówneo - opinia

Kalkulator OC AC NNW Porówneo jest przejrzystym i w miarę łatwym do wypełnienia narzędziem. Porównywarka cały czas informuje, na jakim etapie liczenia składki jesteś oraz wyświetla podpowiedzi do poszczególnych pytań.

Wadą Porówneo jest fakt, że koniecznie trzeba podać swój numer telefonu, aby poznać choćby wstępną ceną. Samo liczenie składek ubezpieczeń trwa też dość długo.

Tabela wynikowa ma dobrze zaprojektowane podstrony ze szczegółowymi informacjami. Brakuje natomiast omówienia podstawowych zasad polis autocasco od razu na pierwszej stronie z wynikami. Porówneo jest więc dobrym narzędziem dla osób szukających jedynie OC. Kierowcy, którzy chcą zaopatrzyć się także w AC, porównają zapewne szybciej składkę i warunki na kalkulatorze Ubea.pl.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze