Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Najtańsze OC i tanie AC

Data publikacji: 2014-05-21

Jak szukać najtańszego OC dla siebie? Jak wypracować sobie najtańsze OC? Kalkulator OC pomocny przy zakupie najtańszego OC i taniego AC

Marzenie kierowców o tanim ubezpieczeniu samochodu może się łatwo ziścić. Wystarczy przestać sugerować się typowym sloganem towarzystw ubezpieczeniowych: "U nas najtańsze OC", wiedzieć jak zapracować na tanie OC i AC w pakiecie, znaleźć złoty środek między ceną i zakresem w polisie autocasco, a przede wszystkim nie tracić czasu na samodzielne poszukiwanie ofert towarzystw. Są prostsze sposoby na najtańsze ubezpieczenie.

Sprawdź ile kosztuje Twoje najtańsze OC
Porównaj składki w kalkulatorze ubezpieczeń

„Najtańsze OC” - to wytwór forów i znajomych

Składki za ubezpieczenia komunikacyjne systematycznie rosną, a więc kierowcy na różne sposoby poszukują najtańszych rozwiązań. Niestety wielu z nich przy wyborze obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) kieruje się rekomendacją znajomego, bądź opiniami na forach internetowych – i tu popełniają największy błąd! To, że znajomy mówi że najtańsze OC kupisz w towarzystwie A, z prawdą ma niewiele wspólnego. Podobnie z opiniami na forach internetowych, które aż huczą komentarzami zadowolonych klientów (lub marketingowców i piarowców), którzy kupili w danym towarzystwie najtańsze OC.

„cześć, ja kupuję od 5 lat ubezpieczenie OC w HDI. Kiedyś ktoś mi powiedział, że właśnie tu powinno być tanio. Potwierdził to jakiś agent, w którego multiagencji kupowałem pierwszą w życiu polisę OC na mój kochany samochód. dziś potwierdziłem po raz 6, że nadal opłaca mi się kupować OC w HDI. Owszem, że w mDirect wychodzi 12 zł taniej, ale nie opłaca mi się zmieniać ubezpieczyciela.”
Ł. z Podkarpacia, https://ubea.pl/forum/

„Sprawdzałem w wielu towarzystwach i w Liberty Direct pakiet OC + AC wyszedł mi najtaniej. Do tego pełna wygoda bo auto ubezpieczyłem nie wychodząc z domu. Za podanie polisy "kolegi, który namówił nas na ubezpieczenie w LD" otrzymujemy dodatkowo zniżkę w wysokości 100 zł przy pakiecie OC + AC bądź 50 zł przy zakupie samego OC.”

suchyprzemek,

„Ja polecam ubezpieczalnie Uniqa , nie jest to żadna reklama , mam Fiata Marea 1.6 , szukałem najtańszego ubezpieczenia OC i oni takowe mi zaproponowali . Obsługa również na wysokim poziomie , nie ma problemów z wypłata odszkodowań .”
Gwiazdor,

My mówimy głośno: Najtańsze OC nie istnieje i na potwierdzenie udostępniamy nasz kalkulator OC. Składka za ubezpieczenie OC zależy od wielu czynników związanych zarówno z parametrami samochodu, jak i danymi właściciela pojazdu oraz jego historią ubezpieczeniową. Z racji tego, że każdy kierowca jest inny – każdemu zostanie zaproponowana inna składka za ubezpieczenie OC. Sugerowanie się opiniami znajomych i użytkowników forów internetowych nie ma zatem większego sensu. Wyłącznie porównując oferty towarzystw ubezpieczeniowych, przygotowane specjalnie dla nas, możemy wybrać najtańsze OC spośród dostępnych propozycji. Żadna firma nie oferuje bowiem najtańszego ubezpieczenia dla wszystkich.

Dla kogo... tanie OC, tanie AC i tani pakiet?

Najtańsze OC dla każdego!

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych zarejestrowanych na terytorium RP, które reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Oznacza to, że zakres ubezpieczenia w każdej firmie jest taki sam, poza wyjątkami, gdzie firma podwyższa sumy gwarancyjne lub dodaje drobniejsze produkty ubezpieczeniowe gratis.

Cena OC jest zależna od towarzystwa ubezpieczeniowego – każda firma stosuje inny taryfikator do obliczania stawki bazowej i w inny sposób uwzględnia zniżki i zwyżki. Dlatego najtańsze OC może mieć tak naprawdę każdy kierowca, który dokona rozeznania ofert. Najszybciej może to zrobić w naszym kalkulatorze OC, gdzie w ciągu 10 minut porówna się oferty aż 17 towarzystw ubezpieczeniowych.

Sprawdź sposoby naszych ekspertów na tanie OC:

Tanie OC i AC dla lojalnych.

Dla wielu kierowców zakup pakietu OC i AC to spory wydatek „z założenia”, gdyż do OC, które i tak ceną nie zachwyca, dochodzi jeszcze autocasco, które stanowi z reguły kilka procent wartości pojazdu. Pakiet może być rzeczywiście sporym wydatkiem jeżeli chcielibyśmy zawrzeć OC w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, a autocasco w drugim. Wiele firm na rynku ubezpieczeniowym stosuje promocje dla lojalnych klientów oferując promocyjne ceny przy zakupie pakietu ubezpieczeń. Zdarza się, że firmy przenoszą zniżki z OC na AC, co sprawia że składka jest niewiele większa niż w przypadku samego ubezpieczenia OC.

Tanie AC dla bezszkodowych.

Autocasco jest ubezpieczeniem skierowanym do właścicieli pojazdów mechanicznych zarejestrowanych na terytorium RP. Warunek jest jeden: samochód nie może być starszy niż 10 lat. Czasami zdarzają się wyjątki od reguły, ale tylko w przypadku kontynuacji ubezpieczenia. Ubezpieczenie AC to przeważnie kilka procent wartości pojazdu, jednak przy jego wyborze kategorycznie zabraniamy kierować się ceną! W AC ważny jest zakres polisy, o czym piszemy szerzej w artykule „Nie warto kupować taniego ubezpieczenia AC”. Tanie ubezpieczenie AC mogą kupić kierowcy cieszący się dużym doświadczeniem za kierownicą i bezszkodową jazdą, posiadający średniej klasy samochód.

Kalkulator OC AC sposobem na dobre i tanie ubezpieczenie

Sęk w tym, aby kupić zarówno dobre, jak i tanie ubezpieczenie samochodu. W przypadku OC, kierujemy się głównie ceną – ma być tanie, w przypadku AC zwracamy uwagę na zakres – ma być dobre. Kalkulator OC AC dostępny na naszej stronie ułatwia wybór wszystkim kierowcom poszukującym dobrych i tanich ubezpieczeń. Po pierwsze: sprzyja oszczędności czasu, gdyż umożliwia porównanie ofert aż 17 towarzystw w 10 minut. Po drugie: pozwala na porównanie składek i wybór najtańszego ubezpieczenia. Po trzecie: umożliwia porównanie zakresów poszczególnych polis, co jest szczególnie istotne przy wyborze autocasco.

Kalkulator OC AC - wynik porównania
Rysunek 1. Najtańsze ubezpieczenia OC i AC wymagają porównania ofert wielu towarzystw. Tu zrzut porównania pakietów OC/AC/NW dla Opla Astry...

Więcej w temacie tanich ubezpieczeń

Przydatne w naszej witrynie


Ubea.pl o tańszych ubezpieczeniach


Tagi:

Komentarze