Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Jak obniżyć koszt zakupu OC?

Data publikacji: 2014-05-14

Kupiłeś nowy samochód i poszukujesz taniego ubezpieczenia OC, a może postanowiłeś zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe? Zanim zdecydujesz się na ubezpieczyciela, koniecznie zapoznaj się z trikami, które pomogą ci obniżyć wysokość składki ubezpieczenia.

Jeżeli chcesz wybrać najlepsze, a przy tym najtańsze ubezpieczenie OC dla swojego samochodu, konieczne jest porównanie aktualnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to mozolna i czasochłonna praca, chyba że korzystasz z darmowej porównywarki ubezpieczeń na Ubea.pl. Dzięki aplikacji jesteś w stanie w ciągu kilku chwil porównać większość ofert towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce i to bez konieczności wychodzenia z domu. Porównywarka ubezpieczeń to przede wszystkim oszczędność Twojego czasu oraz pieniędzy.

Ubezpieczenie auta z salonu

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem nowego auta prosto z salonu, zastanów się nad zakupem pakietu dealerskiego. Jest to kompleksowa propozycja składająca się z OC, AC, Assistance i NNW, którą wynegocjował producent samochodu z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. Wysokość takiego ubezpieczenia liczy się ryczałtowo na podstawie wartości samochodu i zazwyczaj oscyluje w granicach 3%. Propozycja pakietu dealerskiego z pewnością okaże się interesująca dla osób, które nie wypracowały sobie jeszcze zniżek.

W pakiecie zawsze taniej

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tańsze OC w pakiecie z innym ubezpieczeniem – najczęściej jest to ubezpieczenie domu lub mieszkania oraz NNW. W niektórych przypadkach można zaoszczędzić nawet 20% wartości ubezpieczenia OC. Innym rozwiązaniem są tak zwane pakiety komunikacyjne, czyli zakup OC razem z polisa NNW komunikacyjna lub/oraz z AC. Praktycznie zawsze dostaje się zniżkę na zakup OC samochodu przy zakupie AC. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dają zniżki na OC przy zakupie assistance. Decydując się na rozszerzenie ubezpieczenia OC o dodatkowe polisy, warto sprawdzić zakres ich działania.

Ubezpieczenie ze współwłaścicielem

Jeżeli jesteśmy świeżym kierowcą i Ne posiadamy własnej historii ubezpieczeniowej, możemy poprosić kogoś z rodziny (lub dobrego znajomego), aby został współwłaścicielem pojazdu. Taki krok pozwoli nam przejąć zniżki współwłaściciela i kupić taniej OC. Podczas naliczania składek towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle biorą pod uwagę osobę z większą ilością zniżek.

Powyższe rozwiązanie może być ryzykowne dla współwłaściciela, ponieważ w przypadku spowodowania szkody przez właściciela pojazdu, zniżkę stracą zarówno sprawca jak i współwłaściciel samochodu.

Sprawdź inne sposoby na tanie OC:

Tagi:

Komentarze