Strona główna  |  Wiadomości  |  Europ Assistance Polska wyróżniona w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Europ Assistance Polska wyróżniona w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Data publikacji: 2011-04-06
Europ Assistance Polska została aż trzykrotnie wyróżniona w tegorocznym raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2011". Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowany 31 marca 2011 roku wymienia inicjatywy Zasad Dobrych Praktyk Assistance, programu dla osób dotkniętych skutkami powodzi, a także EKO Assistance.

Zasady Dobrych Praktyk stworzone w czerwcu 2010 roku we współpracy z organizacjami z branży bankowo - ubezpieczeniowej oraz etykami, to pierwszy tego typu dokument na polskim rynku assistance. Określa on reguły postępowania firmy assistance w stosunku do klienta indywidualnego, partnera biznesowego, firm podwykonawczych, konkurencji oraz mediów. Zasady postępowania w stosunku do klienta dotyczą przede wszystkim poszanowania jego godności osobistej oraz ochrony danych osobowych. Ponadto firma assistance akceptująca Zasady Dobrych Praktyk Assistance jest zobligowana do świadczenia usług profesjonalnie, z najwyższą dbałością o zadowolenie klienta. Europ Assistance Polska odniosła się także do transparentnej komunikacji z klientami, rozpatrywania ich wniosków i równego traktowania.

Raport "Wyróżnienie w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2011” jest dla nas niezmiernie cenne. Od lat podejmujemy inicjatywy, które mają pozytywny wpływ nie tylko na rozwój rynku assistance w Polsce, ale również na jego wizerunek. Cieszymy się, że inicjatywy te są dostrzegane i cenione. Chcemy też pokazać, że można skutecznie łączyć osiąganie celów biznesowych z odpowiedzialnością społeczną. Przykładem może być nasz produkt EKO Assistance, ale również specjalny program dla osób dotkniętych skutkami ostatnich powodzi w Polsce. Obie te inicjatywy zostały bardzo pozytywnie odebrane przez naszych klientów i partnerów biznesowych" – powiedział Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.

Program dla osób dotkniętych powodziami powstał w maju 2010 roku w odpowiedzi na trudną sytuację powodziową w kraju. Europ Assistance Polska zdecydowała się na uruchomienie specjalnego programu, obejmującego organizację zakwaterowania zastępczego, transportu dobytku i zwierząt domowych do schronisk, wizyt lekarza, pojazdu zastępczego, a także nieodpłatną dostawę leków. Program gwarantował również całodobowy dostęp do infolinii. Dzięki tym usługom udało się pomóc wielu osobom, które ucierpiały w wyniku powodzi.

W raporcie wyróżniono również stworzony przez Europ Assistance Polska program usług informacyjnych i organizacyjnych EKO Assistance. Pomaga on klientom żyć w zgodzie ze środowiskiem i chronić je. Umożliwia całodobowy dostęp do informacji m.in. o sklepach prowadzących sprzedaż żywności i artykułów ekologicznych, szkółkach leśnych, a także o gospodarstwach agroturystycznych i biohotelach. Klienci mogą również zdobyć informacje na temat zbiórek zużytych baterii i akumulatorów, przeterminowanych lekarstw, surowców wtórnych, budownictwa energooszczędnego, czy szkoleń i instytucji promujących ekologię. Europ Assistance Polska w ramach ekologicznej misji przygotowała również Dekalog EKO, który w przejrzysty sposób przypomina o zasadach dbania o środowisko.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-10-25

Przyszłość należy do Assistance 2.0

Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów jest Assistance 2.0 - kompleksowe i zaawansowane technologicznie rozwiązania w kraju i za granicą, które w większym stopniu dopasowują...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2013-10-04

Polacy krytykują służbę zdrowia

Badanie przeprowadzone w 9 krajach Europy i Stanach Zjednoczonych na zlecenie Europ Assistance wskazuje, że Polacy bardzo krytycznie oceniają polski system opieki medycznej. W skali od 1 do 10...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2013-09-29

Generali rozpoczyna współpracę z Europ Assistance Polska

Europ Assistance Polska będzie obsługiwać klientów Generali w ramach Ubezpieczeń Grupowych NNW. Europ Assistance Polska zajmuje się organizacją i pokryciem kosztów pomocy medycznej w razie uszkodzenia...

Czytaj więcej
Komentarze