Strona główna  |  Wiadomości  |  Ergo Hestia już 20 lat na polskim rynku ubezpieczeń

Ergo Hestia już 20 lat na polskim rynku ubezpieczeń

Data publikacji: 2011-07-07
Od 20 lat Ergo Hestia współtworzy polski rynek ubezpieczeń. Swoją pozycję buduje w oparciu o najwyższą jakość likwidacji szkód oraz innowacyjne modele obsługi klientów. Ergo Hestia jest jednym z najlepiej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Ergo Hestia od 20 lat zawiera umowy ubezpieczeń z polskimi klientami

20 lat na polskim rynku pozwoliło Ergo Hestii objąć pozycję jednego z liderów w branży ubezpieczeniowej. W 2010 Hestia zgromadziła składkę brutto w wysokości 2,34 mld złotych. To niemal 2,5 tysiąca razy więcej niż w roku 1991, kiedy wynosiła ona 940 tys. złotych.

Dziś co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa Ergo Hestii. Co minutę i 3 sekundy zapada decyzja o wypłacie odszkodowania dla klienta.

Od początku istnienia firma charakteryzowała się innowacyjnym podejściem do biznesu. Działalność zaczęła od profesjonalnego ubezpieczania majątku wielkich przedsiębiorstw. Już po 3 latach niezbędne było wzmocnienie kapitałowe polskiej spółki. Pierwszy zagranicznym inwestorem był niemiecki Alte Leipziger, przejęty w 2000 roku przez grupę Munich Re w momencie, gdy Hestia dołączyła do grupy kapitałowej Ergo, w ramach Munich Re.

W 2001 roku Hestia zaczęła skupiać się na tworzeniu nowoczesnego systemu likwidacji szkód i rozwoju wyłącznej sieci sprzedaży. Dziś pod ochroną ubezpieczyciela są cztery miliony klientów indywidualnych oraz największe przedsiębiorstwa w całej Polsce. W 2010 roku Grupa Ergo Hestia sprzedała polisy ubezpieczeniowe za łączną składkę przekraczającą 3,7 mld złotych brutto.

Ergo Hestia jest prekursorem takich rozwiązań jak całodobowa infolinia, pakietowa oferta ubezpieczeniowa, sieć mobilnych likwidatorów oraz uproszczona likwidacja szkód bez oględzin przy mniejszych szkodach.

Likwidacja szkód Hestii została uznana za najlepszą w Polsce (Deloitte Business Consulting) i nagrodzona Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" promującym najlepsze polskie produkty i usługi.

Źródło: Grupa Ergo Hestia

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-04-28

Koronawirus: jak ubezpieczyciele pomagają kierowcom?

Z powodu pandemii koronawirusa Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała pomoc dla kierowców. Sprawdzamy, jakie rozwiązania wprowadzili poszczególni ubezpieczyciele. Na jaką pomoc można liczyć?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-24

Telematyka, czyli systemy monitorujące styl jazdy kierowców w Polsce

Podwyżki OC dotykają wszystkich kierowców. Czy sposobem na wzrosty cen jest zastosowanie w ubezpieczeniach telematyki ? Oto 5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat pożyteczności systemów monitorujących...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-04-01

Pierwsze urodziny BLS - piątkowy przegląd tygodnia

Już od roku w Polsce działa system BLS, a UFG ogłosił, że wzmożone kontrole zaowocowały spadkiem liczby aut bez ważnego OC. Co jeszcze działo się w tym tygodniu? Zobacz nasz przegląd.

Czytaj więcej
Komentarze