Strona główna  |  Wiadomości  |  Concordia na drugim miejscu w rankingu Rzeczypospolitej

Concordia na drugim miejscu w rankingu Rzeczypospolitej

Data publikacji: 2011-07-07
"Rzeczpospolita" opublikowała doroczny ranking "Najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe". Concordia uplasowała się na drugim miejscu w kategorii ubezpieczeń majątkowych.

Rzeczpospolita oceniła efektywność zarządzania ubezpieczycieli

Tworząc jeden z najpopularniejszych rankingów w Polsce, eksperci Rzeczypospolitej analizowali szczegółowe dane finansowe przesłane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Badanie miało na celu sprawdzenie efektywności zarządzania. Firmy biorące udział w rankingu musiały istnieć na polskim rynku nie krócej niż 5 lat i posiadać składki powyżej 200 mln złotych. Weryfikowano nominalny wzrost przypisu składki, nominalną wartość wskaźnika pokrycia rezerw aktywami i pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi oraz wskaźnik jakości likwidacji szkód.

Składki brutto w wysokości 340 mln złotych przypisu pozwoliły Concordii zająć drugie miejsce w rankingu. Concordia Polska TUW została wyprzedzona tylko przez PZU z 7,78 mld złotych przypisu.

"W rankingu Rzeczpospolitej, porównywano nie tylko wyniki finansowe, ale również inne parametry – jak m.in. wskaźnik skarg Klientów do Rzecznika Ubezpieczonych. Świadczy to o potrzebie porównywania takich parametrów przez Klientów" – mówi Paulina Łukasik, Rzecznik Prasowy Concordii.

Concordia może pochwalić się również wysokimi pozycjami w innych rankingach, np. 3 miejsce w rankingu Gazety Finansowej "50 najbardziej dynamicznych instytucji finansowych". Firma osiągnęła również znaczny wzrost przypisu składki w I kwartale br. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Może też pochwalić się jednym z najniższych wskaźników skarg na rynku w 2010 roku.

Źródło: Concordia

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-04-24

Na których ubezpieczycieli rzadko się skarżymy?

Wiemy już, ile skarg na ubezpieczycieli Rzecznik Finansowy otrzymał w 2018 r. Warto porównać te wyniki z udziałem rynkowym poszczególnych zakładów ubezpieczeń.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2014-03-30

Concordia najbardziej przyjaznym ubezpieczycielem roku 2012

Konkurs "Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012" organizowany przez Gazetę Bankową został rozstrzygnięty. Najbardziej przyjaznym ubezpieczycielem w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych...

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2013-12-08

Dobre ubezpieczenie narciarskie wg Concordii

Narciarze często zapominają o solidnym ubezpieczeniu turystycznym, korzystając najczęściej tylko z wariantu podstawowego. Co gorsza są i tacy, którzy w ogóle nie myślą o polisie. Co więc zrobić...

Czytaj więcej
Komentarze