Strona główna  |  Wiadomości  |  Dobre ubezpieczenie narciarskie wg Concordii

Dobre ubezpieczenie narciarskie wg Concordii

Data aktualizacji: 2013-12-08
Narciarze często zapominają o solidnym ubezpieczeniu turystycznym, korzystając najczęściej tylko z wariantu podstawowego. Co gorsza są i tacy, którzy w ogóle nie myślą o polisie. Co więc zrobić by nieszczęśliwy wypadek na stoku nie okazał się zbyt kosztowny? Trzeba się ubezpieczyć. Ale jak? Najlepiej kompleksowo.

W sezonie narciarskim najczęstszymi obrażeniami są naderwane ścięgna, uszkodzone kręgosłupy oraz połamane kończyny. Każdego roku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe notuje prawie dwa tysiące wypadków na stokach narciarskich. Statystyki pokazują, że liczba poszkodowanych na stokach stale rośnie. W ostatnich latach wzrosła o ponad 300%.

Narciarstwo zimą Bez względu na to, czy wypadek zdarzy się w kraju, czy za granicą, koszty pojawiają się błyskawicznie - akcja ratownicza, pobyt w szpitalu, rehabilitacja. Można ich jednak uniknąć, kupując odpowiednie ubezpieczenie narciarskie.

"Wykupując ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą, przy wyjazdach narciarskich należy pamiętać o tym, żeby zgłosić ubezpieczycielowi, czy agentowi cel wyjazdu" - tłumaczy Aleksandra Łączniak, manager do spraw ubezpieczeń dla klientów indywidualnych i bancassurance Concordii. "Zazwyczaj nawet amatorskie uprawianie narciarstwa i snowboardu jest dodatkowo płatne, nie mówiąc o różnych innych aktywnościach z gatunku narciarstwa ekstremalnego. Warto na to zwrócić uwagę, by przy zgłoszeniu szkody nie okazało się, że to nie było objęte ochroną. Nie tylko trzeba dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, ale także koniecznie sprawdzić wyłączenia."

Wybierając się na narty warto pomyśleć o opłaceniu dodatkowej składki za podwyższenie limitu na koszty poszukiwania i ratownictwa. W sytuacji, gdy Ubezpieczony przypadkowo zejdzie z trasy i straci przytomność leżąc w zaspie w górach lub ulegnie wypadkowi podczas zejścia lawiny, konieczne będzie zorganizowanie akcji poszukiwawczej, często z użyciem helikoptera medycznego. Koszty w takiej sytuacji mogą być bardzo wysokie.

Podczas szusowania należy także pamiętać o innych użytkownikach stoku. Nawet jeśli nastąpi zdarzenie i nic nam się nie stanie, to możemy spowodować uszczerbek na zdrowiu innej osoby. Wówczas nieocenione jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Koszty leczenia lub rehabilitacji przyjmuje wówczas na siebie ubezpieczyciel, co zwalnia nas z pokrywania jakichkolwiek kosztów.

Źródło: Biuro Prasowe Concordii

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-07-26

Odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku jest duże?

W okresie wakacyjnym więcej osób pyta o odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku. Wyjaśniamy, kiedy taka rekompensata będzie możliwa.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-31

Wypadek na nartach w UE: leczenie nie będzie darmowe

Celem zagranicznych wyjazdów polskich narciarzy i snowboardzistów są głównie kraje Unii Europejskiej. W tych państwach turysta z Polski nie ma gwarancji darmowego leczenia.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-28

Czy tylko w Polsce pomoc ratowników w górach jest darmowa?

Zimą media częściej informują o akcjach ratujących turystów i narciarzy w górach. Sprawdzamy, czy w innych krajach taka pomoc ratowników górskich jest płatna.

Czytaj więcej
Komentarze