Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Concordia likwiduje szkody w Rozogach

Data publikacji: 2011-07-27

20 lipca br. w porze wieczornej nad powiatem szczycieńskim przeszła nawałnica. Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. W wichurze najbardziej ucierpiała miejscowość Rozogi położona w gminie Dźwierzuty.

Zniszczony dach W Rozogach trąba powietrzna uszkodziła 35 domów, a z 4 wiatr całkowicie zerwał dachy. Świadkowie relacjonują, że pozrywane elementy domów krążyły w powietrzu po ok. 10 sekund niszcząc wszystko, co stanęło im na drodze.

20 domów było ubezpieczonych w Concordii. Rzeczoznawcy ubezpieczyciela pospieszyli na miejsce, aby ocenić zniszczenia i tym samym usprawnić proces likwidacji szkody. Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordia Ubezpieczenia mówi: "Nie tylko obejrzeli zniszczenia, ale już w piątek rano przeprowadzili oględziny i oszacowali szkody". I dodaje: "Nasi likwidatorzy, by przyspieszyć wypłacanie odszkodowań poszkodowanym pomagali im w wypełnianiu protokołów oraz podpisywali ugody".

Szkody dotyczyły głównie zerwanych dachów, wybitych okien, uszkodzonych elewacji, zniszczonych dachówek. Rzeczoznawcy Concordii z likwidacją szkód uporali się w czasie weekendu. "Dzięki temu mogliśmy zacząć wypłacać zaliczki i większość poszkodowanych w środowej trąbie powietrznej otrzyma już w tym tygodniu wypłaty" – dodaje Piotr Adamczyk.

Źródło: Concordia

Tagi:

Komentarze

2011-08-24 22:27

oskar

nie podpisywać ugody przed przestawieniem na piśmie przez firmy remontowe kosztorysów napraw. Bo może sie okazać ze np 50 tys zł nie starczy na naprawę szkód. dotyczy to ugód ze wszystkimi TU. Jeżeli TU proponuje ugodę to znaczy że jeszcze zarabia na twojej szkodzie.