Strona główna  |  Wiadomości  |  Concordia likwiduje szkody w Rozogach

Concordia likwiduje szkody w Rozogach

Data publikacji: 2011-07-27
20 lipca br. w porze wieczornej nad powiatem szczycieńskim przeszła nawałnica. Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. W wichurze najbardziej ucierpiała miejscowość Rozogi położona w gminie Dźwierzuty.

Zniszczony dach W Rozogach trąba powietrzna uszkodziła 35 domów, a z 4 wiatr całkowicie zerwał dachy. Świadkowie relacjonują, że pozrywane elementy domów krążyły w powietrzu po ok. 10 sekund niszcząc wszystko, co stanęło im na drodze.

20 domów było ubezpieczonych w Concordii. Rzeczoznawcy ubezpieczyciela pospieszyli na miejsce, aby ocenić zniszczenia i tym samym usprawnić proces likwidacji szkody. Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordia Ubezpieczenia mówi: "Nie tylko obejrzeli zniszczenia, ale już w piątek rano przeprowadzili oględziny i oszacowali szkody". I dodaje: "Nasi likwidatorzy, by przyspieszyć wypłacanie odszkodowań poszkodowanym pomagali im w wypełnianiu protokołów oraz podpisywali ugody".

Szkody dotyczyły głównie zerwanych dachów, wybitych okien, uszkodzonych elewacji, zniszczonych dachówek. Rzeczoznawcy Concordii z likwidacją szkód uporali się w czasie weekendu. "Dzięki temu mogliśmy zacząć wypłacać zaliczki i większość poszkodowanych w środowej trąbie powietrznej otrzyma już w tym tygodniu wypłaty" – dodaje Piotr Adamczyk.

Źródło: Concordia

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-04-24

Na których ubezpieczycieli rzadko się skarżymy?

Wiemy już, ile skarg na ubezpieczycieli Rzecznik Finansowy otrzymał w 2018 r. Warto porównać te wyniki z udziałem rynkowym poszczególnych zakładów ubezpieczeń.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2014-03-30

Concordia najbardziej przyjaznym ubezpieczycielem roku 2012

Konkurs "Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012" organizowany przez Gazetę Bankową został rozstrzygnięty. Najbardziej przyjaznym ubezpieczycielem w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych...

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2013-12-08

Dobre ubezpieczenie narciarskie wg Concordii

Narciarze często zapominają o solidnym ubezpieczeniu turystycznym, korzystając najczęściej tylko z wariantu podstawowego. Co gorsza są i tacy, którzy w ogóle nie myślą o polisie. Co więc zrobić...

Czytaj więcej
Komentarze
oskar
2011-08-24 22:27
nie podpisywać ugody przed przestawieniem na piśmie przez firmy remontowe kosztorysów napraw. Bo może sie okazać ze np 50 tys zł nie starczy na naprawę szkód. dotyczy to ugód ze wszystkimi TU. Jeżeli TU proponuje ugodę to znaczy że jeszcze zarabia na twojej szkodzie.
odpowiedz