Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Co robić w sytuacji, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-01

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty należnego odszkodowania? Jako klient masz prawo do pełnego zapoznania się z dowodami i argumentacją towarzystwa ubezpieczyciela. Od decyzji ubezpieczyciela możesz się również odwoływać. Zobacz, jak przygotować się na taką ewentualność.

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty należnego odszkodowania? Jako klient masz prawo do pełnego zapoznania się z dowodami i argumentacją towarzystwa ubezpieczyciela. Od decyzji ubezpieczyciela możesz się również odwoływać. Zobacz, jak przygotować się na taką ewentualność.

W pierwszym kwartale 2014 roku towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły 3,37 mld złotych odszkodowań tylko i wyłącznie z tytułu ubezpieczenia majątkowego w tym również ubezpieczenia OC,a sumę tą powiększają wypłaty z tytułu ubezpieczeń na życie. Jest to gigantyczna kwota, dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają oporów przed wykorzystaniem wszystkich możliwości, by obniżyć wysokość odszkodowania lub nawet odmówić jego wypłaty.

Spis treści:

 1. Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?
 2. Czy poszkodowany może złożyć odwołanie do ubezpieczyciela?
 3. Niezależny rzeczoznawca - kiedy skorzystać z jego pomocy?

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Dokumentem, na który powołują się towarzystwa ubezpieczeniowe, argumentując decyzje odmowną jest najczęściej OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Właściciele polis powinni dokładnie zapoznać się z treścią OWU i przestrzegać zaleceń wynikających z dokumentu, by nie dać ubezpieczycielowi szansy do zakwestionowania słuszności wypłaty odszkodowania.

Odmowa odszkodowania Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej argumentują swoją decyzję tak zwanym „rażącym niedbalstwem”, co jest pojęciem bardzo szerokim i często niedoprecyzowanym. Warto więc dołożyć starań, by przestrzegać wszystkich przepisów oraz dokumentować swoje działania w procesie dochodzenia odszkodowania. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty odszkodowania również w sytuacji gdy:

 • ubezpieczony nie opłacił składki,
 • szkoda nie została wykazana prawidłowo,
 • poszkodowany zataił dane lub podał nieprawdziwe informacje,
 • szkoda została wyrządzona umyślnie,
 • ubezpieczony nie będzie miał wystarczających dowodów potwierdzających zaistnienie zdarzenia.

Oprócz zakwestionowania wypłaty odszkodowania, towarzystwa ubezpieczeniowe mogą również próbować obniżyć wysokość należnego zadośćuczynienia.

Czy poszkodowany może złożyć odwołanie do ubezpieczyciela?

Jeżeli nie zgadzamy się z decyzją towarzystwa ubezpieczeniowego, mamy pełne prawo dochodzić własnej racji. Pierwszym krokiem w tym celu jest zapoznanie się z pełną argumentacją ubezpieczyciela i odwołanie się od tej decyzji drogą pisemną. Reklamację można złożyć zarówno wtedy, kiedy ubezpieczyciel całkowicie odmówi wypłaty świadczenia, jak i wtedy, kiedy w Twojej ocenie odszkodowanie zostało zaniżone.

Poszkodowany może zażądać od towarzystwa dokumentów, na podstawie których ubezpieczyciel orzekł decyzję odmowną i są to między innymi opinie biegłych, protokoły oględzin, wyceny itp.). Odwołanie, w formie pisemnej, kieruje się do dyrektora jednostki, która wydała decyzję odmowną, a w dalszym kroku do nadrzędnej jednostki lub zarządu towarzystwa ubezpieczeń.

Odwołanie powinno zawierać:

 • numer polisy,
 • numer szkody,
 • przekonującą argumentację,
 • dowody (zdjęcia, wycena naprawy itp.).

Na złożenie odwołania mamy 3 lata, a po przekroczeniu tego terminu roszczenia ulegają przedawnieniu.

Niezależny rzeczoznawca - kiedy skorzystać z jego pomocy?

Jeżeli ubezpieczyciel nie powołał rzeczoznawcy w celu wykonania ekspertyzy lub nie zgadzamy się z przygotowanym raportem bądź proponowaną wyceną, możemy zażądać powołania niezależnego eksperta w celu wyjaśnienia sprawy lub też sami zlecić dokonanie ekspertyzy przez wybranego przez nas eksperta. Można również poprosić o pomoc rzecznika finansowego.

Jeżeli podjęte przez nas kroki nie doprowadziły do zmiany decyzji ubezpieczyciela, zostaje nam walczyć o swoje prawa na drodze sądowej.

Tagi:

Komentarze

2020-11-18 12:43

Piotr89.64.x.x

Dzien dobry, Pod koniec pazdziernika mialem drobna sluczke nie z mojej winy. Na miejscu byla policja, sprawca sie przyznal, przyjal mandat. Zglosilem szkode do mojego ubezpieczyciela i po tygodniu dostalem wycene.Przeslalem ta wycene na swoj warsztat do sprawdzenia i okazalo sie, ze wykazana kwota jest za niska do przeprowadzenia tych napraw, ponadto warsztat zalecil mi wymiane na nowy poszycia tylnego blotnika zamiast naprawy (ze wzgledu na uszkodzenia). Dodam, ze ubezpieczyciel zlecil w wycenie naprawe wszystkich elementow karoserii zamiast wymiany na nowe. Napisalem odwolanie do ubezpieczyciela z prosba o ponowne ogledziny i przeliczenie kwoty z naprawy na wymiane podanego elementu. Ubezpieczyciel prosil o miejsce ogledzin co oczywiscie podalem i zostalem poinformowany, ze mam czekac na telefon od ich rzeczoznawcy odnosnie terminu ogledzin (mial dzwonic nastepnego dnia wg zapewnien ubezpieczyciela podczas rozmowy). Po 4 dniach czekania na telefon wyslalem mailowe zapytanie, kiedy sie ze mna skontaktuja na te ogledziny. Nastepnego dnia otrzymalem odpowiedz: "w związku z uzyskaną informacją z działu technicznego informujemy, że podtrzymujemy stanowisko o kwalifikacji elementu do naprawy. W opinii Wiener brak jest podstaw do zmiany kwalifikacji: zakres, charakter i umiejscowienie uszkodzenia pozwalają na naprawę w zadanym czasie /4,5 rbh/." Czyli mimo wczesniejszych zapewnien do ogledzin odrzucono moja prosbe pod kazdym wzgledem. Moje pytania: 1. Czy ubezpieczyciel moze liczyc usuniecie szkody poprzez naprawe elementow karoserii zamiast ich wymiany na nowe (przed wypadkiem byly cale, nie uszkodzone)? 2. Czy ubezpieczyciel ma prawo bez ogladania samochodu "na zywo" odrzucic moja prosbe o zmiane wyceny jak i wogole odrzucic dodatkowe ogledziny? 3. Moja prośba co mam dalej robic w tej sytuacji? Dziękuję

2020-11-18 15:37

Ubea.pl83.3.x.x

Czy szkodę zgłosił Pan z AC czy też ma ona zostać naprawiona z OC, ale korzysta Pan z systemu BLS i dlatego zgłosił Pan szkodę do swojego ubezpieczyciela?

2020-11-18 22:49

Piotr89.64.x.x

Korzystam z systemu BLS, tak mi też doradziła to zrobić policja. Zgłosiłem do swojego, a on ma pobrać z OC sprawcy.

2020-11-19 07:49

Ubea.pl78.8.x.x

Jasne. Radzimy poprosić warsztat o przygotowanie pisemnej opinii, dlaczego w przypadku Pana auta potrzebna byłaby wymiana na nowy poszycia tylnego błotnika, a nie jego naprawa. Taką opinię można przesłać do ubezpieczyciela z prośbą o ponowne rozpatrzenie. Jeśli i ta opinia zostanie odrzucona przez ubezpieczyciela, warto poprosić o pomoc Rzecznika Finansowego. Proszę także pamiętać, że w przypadku naprawy z OC można wybrać likwidację w wariancie bezgotówkowym. Wstawia Pan wtedy auto do warsztatu, który samodzielnie rozlicza się już z ubezpieczycielem. Warto porozmawiać z ubezpieczycielem, czy na obecnym etapie może Pan jeszcze zdecydować się na taki wariant.

2020-11-17 20:14

Ubezpieczony31.0.x.x

Ubezpieczyciel odmawia wyplaty, poniewaz sprawca kolizji nie przyjął mandatu i sprawa o wykroczenie toczy się nadal. Czy to jest legalne i znajduje odzwierciedlenie w przepisach. Szkoda wyliczona, polisa ważna, wiec chodzi chyba o rozliczenie pomiedzy oboma ubezpieczeniami?

2020-11-18 08:06

Ubea.pl83.3.x.x

Odszkodowanie z OC jest wypłacane z polisy sprawcy. Dopóki więc nie zostanie ostatecznie ustalone, kto był odpowiedzialny za kolizję, ubezpieczyciel nie musi wypłacać odszkodowania.

2020-11-04 16:24

Katarzyna185.81.x.x

Witam w grudniu 2019 roku miałam wypadek w pracy posiadam protokół wypadkowy . Miałam operację pourazowa neuropatia nerwu łokciowego z cechami kauzalgii . PZU odmówiło mi odszkodowania bo twierdzi że to nie wypadek w pracy . Pomóżcie proszę co mogę robić ?

2020-11-05 08:08

Ubea.pl83.3.x.x

Czy w przesłanej odmowie PZU wyjaśniło, dlaczego uważa, że wypadek nie miał miejsca w pracy? Czy protokół wypadkowy stwierdza jednoznacznie, że do wypadku doszło w pracy?

2020-11-05 13:41

Kasia185.81.x.x

Tak protokół stwierdza że do wypadku doszło w pracy . A PZU napisało że to nie był wypadek tylko że to się przyczyniło prędzej do mojego urazu . W wypisie ze szpitala też mam napisane że to było pourazowa neuropatia nerwu łokciowego .

2020-11-05 15:21

Ubea.pl83.3.x.x

W takim przypadku można spróbować napisać odwołanie do PZU. Warto by było powołać się w nim na opinię lekarza stwierdzającą jasno bezpośredni związek między wypadkiem a zdarzeniem. Jeśli reklamacja zostanie odrzucona, może poprosić Pani o bezpłatną pomoc Rzecznika Finansowego lub w ostateczności skierować sprawę do sądu.

2020-11-04 10:43

kasia89.71.x.x

witam, miałam operację endoprotezy stawu biodrowego. Jestem ubezpieczona w zakładzie pracy od początku pracy zyli od 2001 r. Zaczęłam chorowac w 2012, a mój zakład pracy zmienił ubezpieczyciela w 2013 r. Z tego powodu ubezpieczyciel nie chce mi wypłacić odszkodowania za operację, bo choroba zaczęła się wcześniej niż zaczęło obowiązywac ubezpieczenie. Czy można się od tego odwołać? I w jaki sposób?

2020-11-04 15:37

Ubea.pl83.3.x.x

Bez znajomości dokładnych warunków ubezpieczenia, nie jesteśmy w stanie z całą pewnością odpowiedzieć na to pytanie. Zazwyczaj jednak ubezpieczyciele nie obejmują ochroną zdarzeń związanych z chorobą, która została wykryta jeszcze przed podpisaniem umowy ubezpieczenia.

2020-11-03 22:53

dd5.173.x.x

witam synek 6lat upadl u znajomych ze schodow i zlamal obojczyk Czy nalezy mu sie odszkodowanie z polisy ich domu, posiadaja takie. Czy ja odpowiadam za niego bo jest maly i ze nie dopilnowalam?

2020-11-04 08:17

Ubea.pl83.3.x.x

Dzień dobry, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dołączane do polisy domu zazwyczaj obejmuje ochroną jedynie osoby wymienione w umowie polisy. Pani syn raczej nie będzie mógł więc otrzymać z tej polisy świadczenia (choć oczywiście warto sprawdzić dokładne warunki ubezpieczenia posiadanego przez znajomych). Pani dziecko może być jednak objęte ochroną w ramach polisy NNW dołączonej do pani polisy domu, na życie czy jeszcze innej. Jeśli posiada Pani takie ubezpieczenie, warto z niego zgłosić szkodę.

2020-10-28 17:16

Ewaa34437.248.x.x

Witam mam problem bo ubezpieczalnia compensa odmówiła wypłaty świadczenia za operacjie przepukliny pępkowej u syna. Wysłałam dokumenty ze szpitala a oni odpisali. Polisa swoim zakresem nie obejmuje świadczenia z tytułu hospitalizacji z powodu choroby brak rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o klauzulę na 10 dzienne świadczenie szpitalne z powodu choroby. Klauzura nr 2 dotyczy pobytu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Przecież ta przepuklina wyszła mu z dnia na dzień byliśmy u pediatry i odrazu dała skierowanie do szpitala. Co mam zrobić w tej sytuacji.iść do pediatry i ma wystawić zaświadczenie ze to nieszczęśliwy wypadek czy co. Pozdrawiam

2020-10-29 08:08

Ubea.pl83.3.x.x

Nieszczęśliwy wypadek to w ubezpieczeniach zdarzenie nagłe, niespodziewane, wywołane przyczyną zewnętrzną, którego skutkiem jest trwałe uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć (np. dziecko przewraca się na placu zabaw i łamie rękę). W opisywanym przez Panią przypadku brakuje tej przyczyny zewnętrznej, aby ubezpieczyciel mógł wypłacić świadczenie za nieszczęśliwy wypadek.

2020-10-27 23:33

Tomek5.173.x.x

Przy zawarciu umowy ubezpieczenia zostały wskazane rodzaje zabezpieczeń pojazdu: Immobilizer, Alarm, GPS. Miałem wypadek w który został zakfalikowany jako szkoda całkowita . Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania ze względu na brak Gps . Gdy zawierałam umowę faktycznie to zaznaczyłem ze będzie miał ale nie zderzyłem go założyć bo po 2 miesiącach miałem wypadek . Czy faktycznie maja do tego prawo? Gps moim zdaniem jest zabezpieczeniem od kradzieży a nie ma wpływu na to czy uderzę w inny pojazd . Czy ktoś jest w stanie mi pomoc ?

2020-10-28 08:05

Ubea.pl83.3.x.x

Radzimy napisać odwołanie, w którym wskaże Pan na brak związku między posiadaniem przez auto GPS a prawdopodobieństwem stłuczki. Jeśli ubezpieczyciel odrzuci Pana reklamację, warto zwrócić się po pomoc do Rzecznika Finansowego lub skierować sprawę do sądu.

2020-10-01 14:41

M jan91.227.x.x

niesłuszne i opisać tą sytuacje ze ze wzgledu na charakter wykonywanej pracy / stanowiska było niezdolność do pracy ? Czy posiadają Państwo jakiś wzór takiego odwołania ?

2020-10-01 15:16

Ubea.pl83.3.x.x

Wzoru nie posiadamy, ale w poniższym artykule znajdzie Pan wskazówki dotyczące tego, co powinno się znaleźć w odwołaniu: https://ubea.pl/Brak-odpowiedzi-na-reklamacje-przez-30-dni%2Cartykul%2C1224/

2020-09-30 14:52

MJan91.227.x.x

Witam, znajomy miał wypadek komunikacyjny ze swojej winy w wyniku wypadku złamał palec i miał zwolnienie 2 mce gdyz w zaleceniach lekarskich była informacja o koniecznopsci oszczedzania tej czesczi reki i nie dźwiganiu. Znajmomy wyknujac prace fizyczną tynarz majać dotycznieni i trzymajac na codzien cieżki sprzet musiał isc na L4 dostał odmowną decyzje z ubezpieczalni czy jest możłiwość odwołania się jeżeli tak to jak to argumentowac ?

2020-09-30 16:22

Ubea.pl83.3.x.x

Dzień dobry, bez znajomości warunków ubezpieczenia trudno nam będzie doradzić coś konkretnego. Mówiąc ogólnie, w odwołaniu zawsze warto odwołać się do zapisów w OWU, które wskazują, że powody odmowy podane przez ubezpieczyciela są niesłuszne.

2020-10-01 10:00

Majan91.227.x.x

niesłuszne i opisać tą sytuacje ze ze wzgledu na charakter wykonywanej pracy / stanowiska było niezdolność do pracy ? Czy posiadają Państwo jakiś wzór takiego odwołania ?

2020-09-25 16:23

Paweł. B.94.254.x.x

Dzień dobry. W styczniu przeszedłem zabieg witrektomii na lewym oku po wcześniejszej wymianie soczewki (wrzesień - zaćma pourazowa). Składałem wniosek o wypłatę odszkodowania i okazało się, że moja operacja - witrektomia(tak jest na wypisie) nie znajduje się wukazie OWU. Jednak witrektomia to usunięcie ciała szklistego a taki zabieg widnieje w wykazie OWU. Chodzi zatem tylko o nazwę operacji. Lekarz na wykazie nue wpisze, że wykonał usunięcie ciała szklistego, ponieważ szpital nie otrzyma zapłaty z NFZ i kółko się zamyka. Czy PZU może zasłaniać się tylko nazwą, aby nie wypłacić wg mnie należnego odszkodowania? Na moją reklamację odpowiedzieli takim samym stwierdzeniem, że witrektomia nie widnieje w wykazie OWU. Dodam, że miałem już 4 takie operacje, ponieważ mam komplikacje i za żadną nie otrzymałem złamanego grosza. Dzięki i pozdrawiam Paweł.

2020-09-28 08:36

Ubea.pl83.3.x.x

Jeżeli różnica jest faktycznie tylko w nazwie, odszkodowanie powinno być raczej wypłacone (o ile nie ma jeszcze innego powodu odmowy wypłaty). Warto poprosić lekarza o pisemne potwierdzenie, że te operacje są tożsame i takie pismo dołączyć do odwołania składanego do ubezpieczyciela.

2020-09-28 15:30

Paweł. B.156.67.x.x

Dziękuję za poradę. 6 X jadę na kontrolę i zapytam lekarza. Jeśli potwierdzi Państwa opinię odwołam się ponownie i poinformuję jak sprawa się potoczyła. Dzięki, Paweł.

2020-09-16 18:30

Monika37.248.x.x

Przesyłam zabieg usunięcia zaćmy oka lewego w dniu 09.06.2020r. W dniu 22.07.2020r. dokonano zabiegu usunięcia zaćmy oka prawego. Ubezpieczyciel przyznał wypłatę świadczenia z tytułu operacji chirurgicznej jedynie raz motywując to tym iż pomiędzy jednym a drugim zabiegiem nie upłynęło 60 dni. O operacji decydował lekarz. Mój stan się pogarsza. Dzięki szybkim decyzjom wróciłam do pracy i jestem czynna zawodowo. Czy to jest normalne że mając operowanie dwoje oczu świadczenie otrzymuje się jedno?

2020-09-17 08:23

Ubea.pl83.3.x.x

Prosimy sprawdzić w OWU Pani ubezpieczenia, czy zapisano tam jakieś limity dotyczące wypłaty świadczenia z tytułu operacji. W przypadku takich świadczeń ubezpieczyciele zazwyczaj stosują pewne ograniczenia (czy to dotyczące wielkości wypłacanej sumy czy możliwej liczby takich świadczeń w określonym czasie), ale każde takie ograniczenie musi być zapisane w warunkach polisy.

2020-07-29 08:58

Barbara78.8.x.x

Witam W styczniu 2019 miałam oprację kręgosłupa szyjnego, wstawiono implanty. Po półtora roku, w związku z nasilonymi bólami przeprowadzono kolejną operację ,podczas której stwierdzono brak zrostu implantów, przy czym wymieniono je na inne. PZU odmówiło mi wypłaty odszkodowania za operację chirurgiczną motywując to tym, że nie była to operacja tylko wymiana części stałej.Czy to jest zgodne z prawem?

2020-06-15 06:59

ewa31.0.x.x

witam co mogę zrobić w takiej sytuaci jeżeli mam ubezpieczony dom na 200 tyś zł zapaliły mi się w marcu sadze w kominie lecz komin był sprawdzany ino zaginoł mi ten rachunek i pzu odmówiło mi odszkodowania a szkody są duże czy ja mogę dochodzić swoich praw na drodze sądowej czy to jest niemożliwe żeby z nimi wygrac

2020-06-15 08:11

Ubea.pl83.3.x.x

Radzilibyśmy zacząć od skontaktowania się z kominiarzem, który sprawdzał komin. Możliwe że uda się uzyskać od niego potwierdzenie, że faktycznie kontrola była przeprowadzana. W warunkach ubezpieczenia domu PZU zastrzega, że ubezpieczony jest zobowiązany przeprowadzać kontrole stanu technicznego budynku wymagane przepisami prawa. Brak takiej kontroli może być podstawą do wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Bez potwierdzenia przeprowadzenia kontroli wywalczenie odszkodowania będzie więc trudne.

2020-06-01 12:57

MarG83.28.x.x

Witam. Posiadam ubezpieczenie grupowe w pracy. w listopadzie miałem blokadę kolana i trafiłem na SOR, P.doktor skierował mnie na operację łąkotki którą miałem 06.11.2020 r. Zlożyłem dokumenty z sor i wypis ze szpitala do zakładu ubezpieczeniowego, który odmówił wypłaty świadczeń za operację i stwierdził że to nie była operacja, (oparł się o OWU) czyli nie było ingerencji chirurgicznej przez nacięcie skury i anestezjologa. Ingerencja chirurga była, przy operacji był również anestezjolog, ponieważ miałem podane znieczulenie. W odwołaniu zakład ubezpieczeniowy n-n, podtrzymał pierwszą decyzję. Co mogę dalej zrobić by uzyskać świadczenia? Jeśli pójdę do sądu to ile będzie mnie to kosztować i czy warte jest to wszystko naszych nerwów i zdrowia.

2020-06-01 13:02

MarG83.28.x.x

Decyzja Po ponownej analizie całości zgromadzonej dokumentacji oraz warunków Pana umowy ubezpieczenia, podtrzymujemy naszą decyzję dotyczącą złożonego przez Pana wniosku o wypłatę świadczenia z tytułu operacji. Uzasadnienie Wyjaśniam, że podstawą ustalenia naszej odpowiedzialności są ogólne warunki umowy ubezpieczenia. Na ich podstawie podejmujemy decyzję o wypłacie świadczenia. Przytaczam poniżej zapisy z warunków ubezpieczenia OWU/TRM17/2/2017 w części dotyczącej operacji (MSR17_A+) obowiązujące na Pana polisie, stanowiące podstawę podjętej przez nas decyzji w sprawie zgłoszonego przez Pana zdarzenia: Art. 1 Definicje 1. Operacja” – zabieg wymagający nacięcia skóry lub innych tkanek przeprowadzony w znieczuleniu 2. ogólnym, przewodowym lub miejscowym w Szpitalu przez Lekarza uprawnionego do jego wykonania, w 3. obecności anestezjologa. Z medycznego punktu widzenia Operacja musi być konieczna w celu wyleczenia 4. lub zmniejszenia objawów choroby, urazu. W rozumieniu Warunków Operacją nie jest operacja 5. przeprowadzona jedynie w celach diagnostycznych, za wyjątkiem Operacji wymienionych w Załączniku. Nationale-Nederlanden ponosi odpowiedzialność wyłącznie z tytułu Operacji wskazanych w Załączniku do Warunków. Załącznik do warunków ubezpieczenia, o którym mowa w powyższej definicji, stanowi zamknięta lista operacji objętych zakresem ubezpieczenia. Zgodnie z otrzymaną dokumentacją medyczną został Pan przyjęty do szpitala 04.11.2019 r. w trybie planowym, z powodu bloku stawu kolanowego prawego. Dnia 06.11.2019 r. przebył Pan operację artroskopową kolana prawego, w czasie której wykonano: Łąkotka to twór zbudowany z tkanki chrzęstnej i włóknistej. Operacje struktur stawu kolanowego takich jak chrząstka stawowa, więzadła czy błony maziowe nie są wymienione w ww. Załączniku do warunków ubezpieczenia. Oznacza to, że nie są objęte zakresem ubezpieczenia. Jest to równoznaczne z odmową wypłaty świadczenia. Jednocześnie chciałam wyjaśnić, że decyzję dotyczącą odmowy wypłaty świadczenia z tytułu przebytej 06.11.20219 r. operacji wysłaliśmy do Pana 20.03.2020 r. Po otrzymaniu od Pana ponownie wniosku o wypłatę świadczenia z tytułu przebytej 06.11.2019 r. operacji, 28.04.2020 r. ponownie wysłaliśmy naszą decyzję. Równocześnie wyjaśniam, że prosiliśmy Pana o dodatkową dokumentację w celu oceny wniosku o wypłatę świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu. Decyzja została podjęta po otrzymaniu od Pana 23.04.2020 r., ponownie wniosku o wypłatę świadczenia wraz z dokumentacją. W załączenie przesyłam kopie naszych listów. Podsumowując, na podstawie otrzymanej dokumentacji medycznej oraz zakresu Pana umowy ubezpieczenia, nie mamy podstaw do zmiany decyzji i wypłaty świadczenia z tytułu przebytej przez Pana 06.11.2019 r. operacji prawego kolana. W związku z powyższym Pana reklamacja nie została uznana.

2020-06-01 15:37

Ubea.pl83.3.x.x

Dzień dobry, z tego co ubezpieczyciel pisze, wynika, że ponosi on odpowiedzialność wyłącznie z tytułu operacji wymienionych w załączniku do warunków. Operacja, której Pan został poddany, nie została wymieniona w tym załączniku. Nie ma zatem raczej podstaw do wypłaty odszkodowania. Może Pan jeszcze poprosić o konsultację Rzecznika Finansowego (konsultacja jest darmowa). Po takiej konsultacji będzie Pan wiedział, czy jest jakikolwiek sens kierować sprawę do sądu.

2020-06-02 07:43

MarG83.28.x.x

Bardzo dziękuję za poradę

2020-05-29 17:23

M. S.5.173.x.x

Witam. Moja córka uległa wypadkowi w przedszkolu. Uderzyła o stolik i przecięła ucho wraz z chrzastka byłam z nią na SOR-ze w miejscu zamieszkania ale rana była tak dużą że musialysmy pojechać do Łodzi na Sporną. Tam założono córce 7 szwów. Po 11 dniach mieliśmy wizytę w Łodzi i zostały zdjęte szwy leczenie zakończono. Złożyłam dokumenty do ubezpieczyciela o odszkodowanie. Dostałam decyzje odmowna ubezpieczyciela odmówił na podstawie tego że dziecko nie miało dwóch wizyt kontrolnych. Przecierz lekarz zakończył leczenie to na jakiej podstawie miałam mieć wizyty kontrolne. Wypadek był 03.lutego 2020 roku 14 lutego były zdjęte szwy i koniec. W marcu zaczęło się z Korona wirusem . Ubezpieczyciel napisal ze jak dostarcze dokumenty z dwóch wizyt kontrolnych rozpatrza sprawę od nowa. Mam pytanie czy po zakończonym leczeniu jak pójdę z dzieckiem do lekarza i dostarcze te dokumenty czy dostanę odszkodowanie?

2020-06-01 08:19

Ubea.pl83.3.x.x

Dokumenty z dwóch wizyt kontrolnych są zapewne ubezpieczycielowi potrzebne do oceny długotrwałych konsekwencji wypadku. Bez znajomości warunków ubezpieczenia nie jesteśmy niestety w stanie ocenić szans na wypłatę odszkodowania. Na pewno jednak należy zacząć od wizyty u lekarza i dostarczenia ubezpieczycielowi wszelkich potrzebnych dokumentów. Bez tego odszkodowanie na pewno nie zostanie wypłacone.

2020-10-28 16:29

Ewaaa43337.248.x.x

Witam mam problem bo ubezpieczenia odmówiła wypłaty świadczenia za operacjie przepukliny pępkowej u syna. Wysłałam dokumenty ze szpitala a oni odpisali. Polisa swoim zakresem nie obejmuje świadczenia z tytułu hospitalizacji z powodu choroby brak rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o klauzulę na 10 dzienne świadczenie szpitalne z powodu choroby. Klauzura nr 2 dotyczy pobytu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Przecież ta przepuklina wyszła mu z dnia na dzień byliśmy u pediatry i odrazu dała skierowanie do szpitala. Co mam zrobić w tej sytuacji.

2020-04-22 07:38

Maciej188.147.x.x

Witam 2 miesiące temu mialem stluczek, byla policjia i osoba winna zostala ukarana mandatem .sprawca byl ubezpieczony w Alianz , doatalem tylko kosztorys i na tym sprawa sie zatrzymala , nikt nie dzwoni i nie odpowiada na e-mail co robic

2020-04-22 08:57

Ubea.pl83.3.x.x

W tym przypadku najlepiej zadzwonić bezpośrednio do Allianz pod numer: 224 224 224 i ustalić dalsze kroki likwidacji szkody.

2020-04-22 09:02

Maciej188.147.x.x

Dzwonie lecz tam jedynie można nagrać wiadomość po wpisaniu numeru szkody , na paczotku było to możliwe lecz teraz caly czas atomatyczna selretarka mówi że nie mozna wysłać wiadomosci , probowalem także z innego telefonu lecz tez nic nie wskuralem

2020-04-22 15:21

Ubea.pl83.3.x.x

W takim przypadku radzimy skontaktować się telefonicznie z Rzecznikiem Finansowym. On będzie mógł zainterweniować bezpośrednio u ubezpieczyciela.

2020-04-02 09:26

Kamil M62.133.x.x

Witam mija żona przystąpiła do ubezpieczenia w grudniu 2019. Od Września podczas ciąży miała wykryty polip na szyjce macicy... W Marcu podczas kontroli Pani doktor się ten polip nie spodobał bo nadal był i skierowała ja pilnie do szpitala na zabieg. Była w szpitalu następnego dnia podczas zabiegu wzięli wycinek do badania i się okazało że pojawił się rak szyjki macicy. Bo operacji zlozylismy dokumenty o odszkodowanie w sprawie wypłaty, za poważne zachorowanie Ubezpieczyciel PZU odmówił wypłatę tym że jest to kontynuacja leczenia po Polipe. Chciałbym zaznaczyć że we wcześniejszych zaleceniach nie było jakiś innych zaleceń aby go leczyć wizyta u ginekologa była tylko kontrolna po narodzinach dziecka.

2020-04-02 15:56

Ubea.pl83.3.x.x

Bez dostępu do warunków podpisanego ubezpieczenia oraz dokumentacji leczniczej trudno nam udzielić konkretnej porady, zwłaszcza że sytuacja jest dość kontrowersyjna (z jednej strony polip został wykryty jeszcze przed przystąpieniem do ubezpieczenia, z drugiej strony przed podpisaniem umowy nie było żadnych podejrzeń co do szkodliwej natury polipa). Na pewno można zacząć od napisania odwołania do ubezpieczyciela, a jeśli zostanie ono odrzucone skierować się do firmy odszkodowawczej lub poprosić o poradę Rzecznika Finansowego.

2020-03-10 20:53

Agnieszka95.44.x.x

Witam , odmówiono wypłaty świadczenia z tytułu poważnego zachorowania - udaru mózgu uzasadniając , że schorzenie nie spełnia definicji udaru mózgu z uwagi na brak obecności obiektywnych ubytków neurologicznych stwierdzonych w badaniu neurologicznym przez okres min 60 dni . Wygląda na to ,że wniosek złożony był za wcześnie bo kilka dnia po wyjściu ze szpitala . Czy powinnam złożyć odwołanie i domagać się ponownego rozpatrzenia sprawy po 60 dniach po dołączeniu badania neurologicznego , czy po 60 dniach powinnam złożyć wniosek ponownie . Zastanawiam się czy dopuszczalne jest złożenie tego samego wniosku ponownie , czy nie napiszą mi ,że sprawa została już rozpoznana . Czy bezpieczniej będzie złożyć odwołanie . Nie podano terminu w jakim przysługuje mi prawo do odwołania , czy istnieje jakiś ustawowy termin ? z góry dziękuję za odpowiedź

2020-03-11 07:34

Ubea.pl81.190.x.x

Zazwyczaj czas na napisanie odwołania od decyzji ubezpieczyciela wynosi aż trzy lata od otrzymania decyzji ubezpieczyciela w zgłaszanej sprawie. Można więc poczekać, aż minie te 60 dni od wystąpienia udaru. Po tym czasie najlepiej napisać odwołanie, dołączając badania potwierdzające, że w wyniku zdarzenia doszło do ubytków neurologicznych.

2020-03-11 10:33

Agnieszka217.114.x.x

Bardzo dziękuję za poradę , pozdrawiam

2020-03-10 09:41

Damian91.238.x.x

Witam. Miałem ostatnio operację. Endo proteza kosci biodrowej. Po wyjściu że szpitala dostałem 70 dni zwolnienia rehabilitacyjne poza szpitalne. W umowie ubezpieczyciela jest napisane że że takie zwolnienie należy mi się pieniądze 30zl za każdy dzień na zwolnieniu poza szpitalnym. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty świadczenia. Jego uzasadnienie jest takie że przebywała w szpitalu 8 dni A on wypłaca takie świadczenie dopiero po 9 dniu pobytu w szpitalu. Chodź na umowie nie ma w ogóle okresu ile powinno się dni przebywać w szpitalu bo pisze tylko że wypłata odszkodowania za leczenie rehabilitacyjne poza szpitalne. Czy mam prawo starać się o to odszkodowanie? Proszę o pomoc

2020-03-10 15:03

Ubea.pl81.190.x.x

Czy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia na pewno nie ma mowy o uzależnieniu świadczenia za zwolnienie pozaszpitalne od długości pobytu w szpitalu? Jeśli nie widzi Pan takiego zapisu, jak najbardziej powinien Pan napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Warto także poprosić ubezpieczyciela o zacytowanie dokładnego zapisu, na podstawie którego napisano takie uzasadnienie odmowy wypłaty odszkodowania.

2020-03-10 17:58

Damian91.238.x.x

Takie odwołanie napewno złożę w najbliższym czasie. Zobaczymy jak sprawa dalej się potoczy. Napewno będę walczył o swoje. Dam znać jak sprawa dalej się potoczy pozdrawiam.

2020-02-07 16:42

Magda185.234.x.x

witam. Mój maż miał rekostrukcję ACL, plus naprawe rzepki, łękotki w kolanie. Generali nie wypłaciło ubepieczenia powołując sie na to, ze uraz nastapił przed ochroną ubezoieczeniowa. Ale mamy zagwarantowane ze za operacje chirurgiczną zapłącą. Poza tym inne szkody w kolanie nastapiły noedawno, nikt nie jest w stanie tego okreslic. Co mamy robic? Czy warto sie odwołac?

2020-02-10 08:30

Ubea.pl81.190.x.x

Kluczowe jest to, jak dokładnie brzmi zapis w OWU dotyczący wypłaty świadczenia za operację chirurgiczną. Może być zapis, że świadczenie zostanie wypłacone za każdą operację bez wyjątku. Może być także zapis, że ubezpieczyciel wypłaci świadczenie jedynie za operację będącą wynikiem zachorowania / wypadku, które nastąpiły po rozpoczęciu ochrony ubezpieczeniowej (i zazwyczaj właśnie taki zapis występuje - w ten sposób ubezpieczyciele bronią się przed zakupem polisy przez klientów dopiero w momencie, kiedy wiedzą już, że czeka ich operacja). Należy więc sprawdzić, co dokładnie OWU mówi na ten temat.

2020-03-04 21:01

Magda185.143.x.x

zgłosilismy sie do prawnika i prawnik w nasyzm imieniu sie odwołał, powiedział, ze naleza sie pieniądze męzowi i on je wyegzekwuje. Dziękuje za opdowiedz

2019-12-14 08:36

Anna31.0.x.x

mój mąż ponad rok temu spadł ze schodów, upadając uderzył się głową w balustradę schodów,początkowo odczuwał tylko ból ale po kilku dniach zacząl mu się pogarszać słuch w lewym uchu, poszedł do laryngologa ,dostał kropelki na zatkane ucho ,nie pomogło .Poszedł do innego laryngologa miał przepisane kolejne leki ale pani doktor w karcie wizyty nie wpisała,że uraz nastąpił w wyniku upadku tylko ,że uszkodzenie słuchu z nieznanej przyczyny.mąz w chwili obecnej ma nieodwracalną utrate słuchu w jednym uchu.Zwróciliśmy się do TU w którym mamy polisę o wypłatę odszkodowania i otrzymaliśmy odmowę ze względu na brak wpisu o przebytym urazie.co możemy zrobić?

2019-12-16 07:29

Ubea.pl81.190.x.x

W przypadku ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków faktycznie niezbędne jest udowodnienie, że dane uszkodzenie jest wynikiem takiego nieszczęśliwego zdarzenia. Najprościej to zrobić przy pomocy dokumentacji lekarskiej. Czy po upadku ze schodów Pani mąż był na pogotowiu? A może pierwszy laryngolog, u którego był, zawarł w dokumentacji informację o okolicznościach powstania urazu?

2019-12-03 15:59

Danuta5.173.x.x

Choruje na epilepsje od kilkunastu lat i zawsze byłam ubezpieczona w.pzu (grupowe w pracy) jak do tej pory z moim zdrowiem nic poważnego się nie działo.Ostatnio ataki mi się nasilily i doznalam urazu twarzoczaszki , operacja , pobyt w szpitalu zwolnienie leczenie utraconych zębów itd.Niedługo po następnym ataku zwichnelam bark .Kiedy złożyłam do pzu stosowne dokumenty okazało się że jako choruje na padaczkę nie należy mi się żadne odszkodowanie , ponieważ w owu jest moja choroba wyłączona z ubezpieczenia. Szkoda tylko ze nikt mi o tym nie wspomniał o tym przy podpisywaniu ubezpieczenia. Czuje się podwójnie oszukana i poszkodowana, bo tyle lat płacenia składek , tyle bólu i gdy przyszedł taki moment gdy potrzebuje pomocy pzu pokazało że nic dla nich nie znaczą ludzie tacy jak ja.Rozumiem gdyby takie historie powtarzały się notorycznie ale mnie to spotkało po raz pierwszy.

2019-12-04 08:15

Ubea.pl81.190.x.x

Niestety, jeżeli faktycznie epilepsja jest wymieniona w wyłączeniach odpowiedzialności, a Pani uraz był spowodowany właśnie atakiem epilepsji, to ubezpieczyciel ma pełne prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

2019-11-07 22:06

Patrycja185.203.x.x

Witam. PZU odmowilo wyplaty odszkodowania dot.powaznego zachorowania dziecka. Moje dziecko ma wrodzoną wadę serca,było operowanie w 1 i 8 dobie życia i cały czas jest pod kontrolą kardiologa. Czy mam szansę gdy się odwołał?

2019-11-08 08:04

Ubea.pl81.190.x.x

Bez znajomości ogólnych warunków Pani ubezpieczenia nie jesteśmy w stanie rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie. Po pierwsze trzeba spojrzeć, jak PZU definiuje w tym ubezpieczeniu "poważne zachorowanie". Trzeba też spojrzeć, czy wrodzone wady nie są wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności. Jeśli nic takiego Pani nie znajdzie, można spróbować się odwołać. W reklamacji warto powołać się na konkretne zapisy z OWU wskazujące, że powinna Pani otrzymać odszkodowanie. Wtedy jest większa szansa na pozytywne rozpatrzenie odwołania.

2019-08-27 16:27

Patryk@@188.147.x.x

Witam miałem wypadek na motocyklu i byłem poszkodowanym pani która zrobiła lewo skręt była w ubezpieczalni PZU z NNW zgłosiłem u nich szkode z ran których dostałem przy tym incydencie sprawa została załatwiona odrazu, zgłosiłem również do mojej ubezpieczalni HDI lecz dostałem pismo ze nie zostaną wypłacone pieniadze

2019-08-28 07:19

Ubea.pl81.190.x.x

Jakie ubezpieczenie posiada Pan w HDI? NNW? Czy ubezpieczyciel podał jakiś powód odmowy wypłaty pieniędzy?

2019-08-27 13:14

Dorota31.183.x.x

Dzień dobry. Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty świadczenia za poważne zachorowanie - udar niedokrwienny mózgu - tłumacząc to tym ,że po podaniu trombolizy objawy ustąpiły. Ustąpiły skrajne objawy - jak zdrętwienie, ale niedowład utrzymuje się dalej. co robić w tej sytuacji?

2019-08-27 15:37

Ubea.pl81.190.x.x

Czy fakt utrzymującego się niedowładu i ewentualnych innych objawów został udokumentowany przez lekarza? Jeśli tak, to należałoby zacząć od napisania do ubezpieczyciela odwołania od jego decyzji. W takim odwołaniu należy opisać, jakie objawy się utrzymują i załączyć dokumentację medyczną, która udowodni prawdziwość tych relacji. Warto sprawdzić także, jak dokładnie warunki ubezpieczenia definiują poważne zachorowanie.

2019-08-02 15:07

Aneta5.173.x.x

Dzień dobry, firma ubezpieczeniowa wydała inna decyzje dotyczącą trwałego uszczerbku na zdrowiu, niż orzecznik ZUS, osoba z działu odszkodowań tłumaczyła to faktem zawyżania przez ZUS wysokości świadczenia. Różnica jest znaczna ZUS 5%, firma ubezpieczeniowa 1%. Pozdrawiam

2019-08-05 08:28

Ubea.pl81.190.x.x

Czy składała już Pani oficjalne odwołanie (reklamację) do ubezpieczyciela? Jeśli nie, to należałoby zacząć od przesłania takiego odwołania. Na pewno warto zamieścić w nim kopię oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu dokonanej przez orzecznika ZUS. Dobrze byłoby sprawdzić także, co tabela trwałych uszczerbków na zdrowiu dodawana do ubezpieczenia mówi o Pani urazie.

2019-07-22 19:49

Kamil31.0.x.x

Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty odszkodowania na mieniu(zerwany dach itd)opierają się na sugestie że w danym rejonie i czasie wiatr nie przekroczył odpowiednią prędkość opisana na polisie.z własnych informacji jakie posiadam od IMGW drogą telefoniczną wynika że w/w nawałnica miała miejsce z dużym prawdopodobieństwem przekroczenia tej prędkości itd.czy firmą ubezpieczeniową nie powinna oprzecz się na ekspertyzie IMGW?cze ja muszę udowadniac im z jaką siłą wiał wiatr?dodam jedynie że w wyniku w/w nawałnicy nie jestem jedyną osobą poszkodowana.pozdrawiam

2019-07-23 09:03

Ubea.pl81.190.x.x

Ekspertyza IMGW powinna zostać wzięta pod uwagę przez ubezpieczyciela. Warto by poprosić IMGW o pisemną informację na temat prędkości wiatru i kopię takiej informacji przesłać do ubezpieczyciela wraz z odwołaniem od decyzji o odmowie wypłaty odszkodowania.

2019-07-08 11:18

si si si94.154.x.x

witam w lutym mialam przeprowadzana operacje chirurgiczna i zostalo wyplacone mi odszkodowanie za ta operacje w wyzszym swiadczeniu niestety 1 kwietnia spotkala mnie niemila sytuacja ,mialam operacje cesarskiego ciecia z wycieciem narzadu a PZU niechce mi wyplacic pieniazkow za ta operacje bo stwierdzili ze mialam w ciagu 60 dni 2 operacje tylko ze ta 1 byla plnowana a 2 to zagrozenie zycia i napisalam odwolanie ale nadal negatywn odp co robic

2019-07-08 15:41

Ubea.pl81.190.x.x

Radzimy zacząć od dokładnego przejrzenia warunków ubezpieczenia, aby sprawdzić, czy gdzieś w umowie znajduje się punkt mówiący, o tym że PZU nie wypłaci świadczenia za drugą operację, która będzie miała miejsce w ciągu 60 dni.

2019-06-10 16:33

Marcin37.248.x.x

Ubezpieczyciel wystawił po 2,5 miesiącach decyzje odmowna i uzasadnienie które określił w decyzji : Na podstawie art. Art. 29. 1 Ustawy z dnia z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej ireasekuracyjnej (Dz. U. z dnia 10 listopada 2015 r. poz. 1844) zakład ubezpieczeń przeprowadziłpostępowanie wyjaśniające dotyczące ustalenia stanu faktycznego zdarzenia, zasadności zgłoszonychroszczeń i wysokości odszkodowania. W tym celu przeprowadzono analizę uszkodzeń pojazduposzkodowanego, jak również przyjęto wyjaśnienia i informacje uczestników kolizji. Po przeprowadzeniuszczegółowej analizy zgromadzonej dokumentacji, przy uwzględnieniu zwłaszcza okoliczności towarzyszącychprzedmiotowemu zdarzeniu oraz charakteru powstałych uszkodzeń wykluczono możliwość zaistnienia sytuacjikolizyjnej w okolicznościach podanych w zgłoszeniu szkody, a tym samym powstaniu uszkodzeń wdeklarowanych okolicznościach . Co dalej z tym zrobić ??

2019-06-11 08:24

Ubea.pl81.190.x.x

Jest Pan w dość trudnej sytuacji, ponieważ ubezpieczyciel uznał, że do uszkodzeń nie doszło w takich okolicznościach jak Pan opisywał. Aby mieć szansę na odszkodowanie, trzeba by więc udowodnić w ogóle zajście zdarzenia oraz związek uszkodzeń z tym zdarzeniem. Rozumiem, że na miejsce zdarzenia nie była wzywana policja? Czy ma Pan jakiś świadków zdarzenia albo nagranie je dokumentujące? Może Pan zacząć poproszenia o darmową poradę Rzecznika Finansowego, aby sprawdzić jego opinię w tej sprawie. Może Pan także zwrócić się do niezależnych rzeczoznawców lub firmy odszkodowawczej.

2019-06-11 09:30

Marcin5.173.x.x

Zgadza się , obyło się bez policji bo nie chciałem sprawcy narażać na mandat i punkty karne ... za dobry człowiek jest . jedyne co mam to zdjęcie auta sprawcy po wypadku i auto holowane na lawecie bo nie było w stanie się dalej poruszać na drogach . Wiec pytanie czym sa jakieś sZanse zeby to wygrać ?

2019-06-11 15:31

Ubea.pl81.190.x.x

Tak jak napisaliśmy powyżej, radzimy zacząć od zwrócenia się po pomoc do Rzecznika Finansowego. Taką poradę można otrzymać telefonicznie.

2019-05-27 19:11

Mia185.56.x.x

Razem z narzeczoną straciliśmy dziecko, złożyłem wniosek o wypłatę odszkodowania z tytułu urodzenia martwego dziecka. Ubezpieczyciel żąda, oprócz aktu urodzenia, dokumentacji szpitalnej. Narzeczona nie chce jej udostępnić zakładowi, gdyż nie jest to jej ubezpieczyciel oraz ze względu na ochronę swoich danych dot. jej stanu. Co w takim przypadku? Zakład ubezpieczeniowy mojej narzeczonej wypłacił jej odszkodowanie bez problemu, na podstawie samego aktu, a tutaj zasłaniają się tym, iż urodzenie martwego dziecka wg OWU jest od 22 tygodnia i żądają wglądu do dokumentacji szpitalnej.

2019-05-28 10:41

Ubea.pl81.190.x.x

Przesyłamy wyrazy współczucia dla Państwa. Niestety, w warunkach polisy ubezpieczyciele bardzo często zawierają punkt mówiący o tym, że w przypadku wypadku / choroby ubezpieczony powinien na prośbę towarzystwa udostępnić dokumentację medyczną. Jeśli taka dokumentacja nie zostanie udostępniona, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

2019-05-13 16:56

Wanda217.99.x.x

Witam czy może być nadany nr polisy jeżeli nie jest zapłacone ubezpieczenie?

2019-05-14 08:30

Ubea.pl81.190.x.x

Może tak być. Proces sprzedażowy może tak wyglądać, że ubezpieczyciel wystawia polisę z określonym numerem i jeżeli do określonego terminu nie zostanie ona opłacona, zostaje ona anulowana.

2019-04-11 15:44

Andrzej W.159.205.x.x

Ubezpieczyciel (ubezpieczenie grupowe) odmawia wypłaty za przebytą operację chirurgiczną argumentując to wiekiem poszkodowanego. Wg OWU OCH odpowiedzialność Ubezpieczyciela wygasa w chwili ukończenia przez Ubezpieczonego 65 roku życia. Ubezpieczony przekroczył ten wiek o 2 lata. Nikt go nie poinformował o tym wyłączeniu z odpowiedzialności. Przez cały ten czas aż dotąd Ubezpieczyciel pobiera z pensji całą składkę miesięczną. Czy jest na to jakaś rada?

2019-04-11 15:55

Ubea.pl81.190.x.x

Czy wszystkie świadczenia w ramach tej polisy są skierowane tylko do osób w wieku do 65 lat czy to wyłączenie dotyczy jedynie wypłaty za przebytą operację chirurgiczną? Jeśli mamy do czynienia z tą drugą sytuacją, to ciężko będzie coś wywalczyć. Ubezpieczyciel ma obowiązek udostępnić OWU polisy, ale nie ma obowiązku zwracać uwagę na poszczególne wyłączenia odpowiedzialności.

2019-04-11 14:17

tru-ja 63@o2.pl89.230.x.x

,,żona doznała urazu w postaci ,, uszkodzenia nerwu łokciowego skutkiem czego był niedowład palców lewej ręki" miała na to przeprowadzoną operację ze znieczuleniem ogólnym, przez 3 dni była w szpitalu a teraz po wyjściu przebywa na 3 miesięcznym zwolnieniu lekarskim z możliwością kontynuacji oraz czeka ją długotrwała rehabilitacja i pod znakiem zapytania jest powrót do wykonywanej przez przeszło 30 lat pracy w zawodzie szwaczka a firma ubezpieczeniowa AVIVA wypłaca jej odszkodowanie w kwocie 200 zł i czy jest to normalne, gdy w swojej polisie na życie ma dodatkowo opłacaną składkę na usługi opiekuńcze ASSISTANCE a gdzie doznany uszczerbek na zdrowiu itd., pytam na jakiej podstawie oni to tak wycenili ?

2019-04-11 15:45

Ubea.pl81.190.x.x

Niestety nie jesteśmy w stanie ocenić, czy odszkodowanie zostało zaniżone, ponieważ nie znamy dokładnych warunków ubezpieczenia Pana żony. Należałoby przeczytać dokładnie warunki polisy i zwrócić uwagę, za jakie zdarzenia przewidziana jest wypłata pieniędzy.

2019-04-08 14:46

Aneeee212.160.x.x

Czy jest możliwość uzyskania odszkodowania za skreconą kostkę córka ma ubezpieczenie szkolne kiedyś miała już ta kostkę skreconą i była ubezpieczona w tym samym towarzystwie a oni mi twierdzą że noga była już upośledzona i wysyłają odmowy. Jak wykupowalam ubezpieczenie córka była zdrowa wiec jak ta noga mogła być upośledzona pomocy

2019-04-08 15:37

Ubea.pl81.190.x.x

Wszystko zależy od dokładnych warunków ubezpieczenia. Należałoby sprawdzić, czy wśród wyłączeń odpowiedzialności znajduje się zapis mówiący o prawie ubezpieczyciela do odmowy odszkodowania, jeśli dojdzie do powtórnego urazu tego samego rodzaju. Jeśli chciałaby Pani otrzymać pomoc w analizie warunków ubezpieczenia, warto zadzwonić do Rzecznika Finansowego i poprosić o darmową telefoniczną konsultację Pani sytuacji.

2018-10-24 19:13

sss77.252.x.x

link 4 oszuści udający idiotów.

2018-10-20 19:49

Motyka Anna185.41.x.x

Czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania z polisy na życie kiedy ubezpieczony płacił przez 19 lat ale zaniedbał płacenie 1/2 roku przed śmiercią? Jednym z argumentów była choroba a drugim to ze myślał ze jest to pobierane z jego konta gdyż zakończył prace i przeszedł na emeryturę. Nie dopełnił obowiązku dzdeklarowania opłacania składki.

2018-10-22 09:22

Ubea.pl81.190.x.x

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia powinna się znaleźć informacja, jakie są skutki nieopłacania składki oraz jakie działania powinien podjąć ubezpieczyciel, w takim przypadku. Każde towarzystwo może nieco inaczej określać te zasady, dlatego należałoby zacząć od uważnego przeczytania zapisów zamieszczonych w umowie dotyczących tych zagadnień.

2018-07-13 18:44

Anna88.199.x.x

Wynajmowałam mieszkanie obywatelowi z Arabii Saudyjskiej ,był pierwszym lokatorem .Po 5 miesiacach zostało doszczętnie zdemolowane straty oszacowano na ok.8000.Mieszkanie było ubezpieczone od dewastacji a ubezpieczyciel Warta nie chce wypłacić mi odszkodowania .Pisałam reklamacje ,odwołania -co zrobić w takiej sytuacij.

2018-07-16 08:37

Ubea.pl81.190.x.x

Po pierwsze należy ustalić, dlaczego Warta nie chce wypłacić odszkodowania? Możliwe, że w warunkach ubezpieczenia określono, że ubezpieczyciel nie odpowiada za straty będące wynikiem dewastacji spowodowanej przez osobę mieszkającą w danym lokalu za zgodą właściciela mieszkania. Ma Pani jednak prawo żądać naprawienia szkód bezpośrednio od lokatora.

2017-12-09 11:09

Roman84.57.x.x

W opisie zdarzenia rzeczoznawca ubezpieczyciela wpisał zalanie, a przyczyną był deszcz, więc opad. Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania.

2017-12-11 08:47

Ubea.pl81.190.x.x

Radzimy napisać odwołanie do ubezpieczyciela, w którym wskaże Pan na ten błąd w opisie zdarzenia. Zalanie a opad to w definicjach ubezpieczycieli zupełnie różne rzeczy, więc trzeba zwrócić uwagę towarzystwu na ten błąd rzeczoznawcy.

2015-09-12 22:12

DANUTA Besaraba78.11.x.x

UBEZPIECZYCIEL POWOLUJE SIE NA NIE WAŻNE OWU które nie dotyczą mnie z tej przyczyny odmawia wypłaty świadczenia

2017-09-05 05:34

krys188.137.x.x

ubezpieczyciel odmawia wyplaty odszkodowania argumentujac ze nie bylo huraganu

2017-09-05 08:32

Ubea.pl81.190.x.x

W przypadku ubezpieczeń chroniących przed żywiołami, wszystko zależy od dokładnych zapisów w umowie ubezpieczenia i zastosowanych tam definicji. Towarzystwo może ustalić, że odszkodowanie jest np. tylko w razie huraganu. Jeśli jednak nie zgadza się Pan z ubezpieczycielem, można złożyć reklamację, a jeśli towarzystwo nie zareaguje na nią, poprosić o interwencję Rzecznika Finansowego. Najpierw jednak trzeba by dokładnie przeczytać warunki podpisanej polisy, by znaleźć argumenty, na poparcie tezy, że odszkodowanie się należy.