Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Co robić w sytuacji, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-01

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty należnego odszkodowania? Jako klient masz prawo do pełnego zapoznania się z dowodami i argumentacją towarzystwa ubezpieczyciela. Od decyzji ubezpieczyciela możesz się również odwoływać. Zobacz, jak przygotować się na taką ewentualność.

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty należnego odszkodowania? Jako klient masz prawo do pełnego zapoznania się z dowodami i argumentacją towarzystwa ubezpieczyciela. Od decyzji ubezpieczyciela możesz się również odwoływać. Zobacz, jak przygotować się na taką ewentualność.

W pierwszym kwartale 2014 roku towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły 3,37 mld złotych odszkodowań tylko i wyłącznie z tytułu ubezpieczenia majątkowego w tym również ubezpieczenia OC,a sumę tą powiększają wypłaty z tytułu ubezpieczeń na życie. Jest to gigantyczna kwota, dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają oporów przed wykorzystaniem wszystkich możliwości, by obniżyć wysokość odszkodowania lub nawet odmówić jego wypłaty.

Spis treści:

 1. Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?
 2. Czy poszkodowany może złożyć odwołanie do ubezpieczyciela?
 3. Niezależny rzeczoznawca - kiedy skorzystać z jego pomocy?

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Dokumentem, na który powołują się towarzystwa ubezpieczeniowe, argumentując decyzje odmowną jest najczęściej OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Właściciele polis powinni dokładnie zapoznać się z treścią OWU i przestrzegać zaleceń wynikających z dokumentu, by nie dać ubezpieczycielowi szansy do zakwestionowania słuszności wypłaty odszkodowania.

Odmowa odszkodowania Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej argumentują swoją decyzję tak zwanym „rażącym niedbalstwem”, co jest pojęciem bardzo szerokim i często niedoprecyzowanym. Warto więc dołożyć starań, by przestrzegać wszystkich przepisów oraz dokumentować swoje działania w procesie dochodzenia odszkodowania. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty odszkodowania również w sytuacji gdy:

 • ubezpieczony nie opłacił składki,
 • szkoda nie została wykazana prawidłowo,
 • poszkodowany zataił dane lub podał nieprawdziwe informacje,
 • szkoda została wyrządzona umyślnie,
 • ubezpieczony nie będzie miał wystarczających dowodów potwierdzających zaistnienie zdarzenia.

Oprócz zakwestionowania wypłaty odszkodowania, towarzystwa ubezpieczeniowe mogą również próbować obniżyć wysokość należnego zadośćuczynienia.

Czy poszkodowany może złożyć odwołanie do ubezpieczyciela?

Jeżeli nie zgadzamy się z decyzją towarzystwa ubezpieczeniowego, mamy pełne prawo dochodzić własnej racji. Pierwszym krokiem w tym celu jest zapoznanie się z pełną argumentacją ubezpieczyciela i odwołanie się od tej decyzji drogą pisemną. Reklamację można złożyć zarówno wtedy, kiedy ubezpieczyciel całkowicie odmówi wypłaty świadczenia, jak i wtedy, kiedy w Twojej ocenie odszkodowanie zostało zaniżone.

Poszkodowany może zażądać od towarzystwa dokumentów, na podstawie których ubezpieczyciel orzekł decyzję odmowną i są to między innymi opinie biegłych, protokoły oględzin, wyceny itp.). Odwołanie, w formie pisemnej, kieruje się do dyrektora jednostki, która wydała decyzję odmowną, a w dalszym kroku do nadrzędnej jednostki lub zarządu towarzystwa ubezpieczeń.

Odwołanie powinno zawierać:

 • numer polisy,
 • numer szkody,
 • przekonującą argumentację,
 • dowody (zdjęcia, wycena naprawy itp.).

Na złożenie odwołania mamy 3 lata, a po przekroczeniu tego terminu roszczenia ulegają przedawnieniu.

Niezależny rzeczoznawca - kiedy skorzystać z jego pomocy?

Jeżeli ubezpieczyciel nie powołał rzeczoznawcy w celu wykonania ekspertyzy lub nie zgadzamy się z przygotowanym raportem bądź proponowaną wyceną, możemy zażądać powołania niezależnego eksperta w celu wyjaśnienia sprawy lub też sami zlecić dokonanie ekspertyzy przez wybranego przez nas eksperta. Można również poprosić o pomoc rzecznika finansowego.

Jeżeli podjęte przez nas kroki nie doprowadziły do zmiany decyzji ubezpieczyciela, zostaje nam walczyć o swoje prawa na drodze sądowej.

Tagi:

Komentarze

2022-01-15 20:55

Agnes82.29.x.x

Pzu smierc nw . Pzu odmawia wypaly odszkodowania poniewaz niby byl alkohol . Ale pomiar alkoholu byl po 1.5 po wypadku . Pogotowie nie sprawdzilo pozimu alkoholu poniewaz tsto bul nieprzytomy . Dopiero 1.5 godz po zostala pobrana probka . Pozniej tez nie dokonano zadnych pomiarow . Tata cierpial na noedroznosc tennis kregowej I mial czesto omdlenia . Takze I wtym przypadku , ze spadl ze schodow I mial uraz glowy I zmarl . Czy mam szanse na odzxkodowanie z tytulu nieszczesliwego wypadku . Odwolujac sie ze wzglegu na to ze krew do badania byla pobrana po wypadku . A wiadomo ze poziom alkoholu rosnie w czasie .

2022-01-18 21:41

Ubea.pl193.192.x.x

Dzień dobry, jeżeli ubezpieczyciel odrzuci reklamację, to może Pani skorzystać z pomocy Rzecznika Finansowego: https://rf.gov.pl/postepowania-interwencyjne/

2021-12-01 17:08

Natalia94.172.x.x

Dzien dobry mamy podobny problem z ubezpieczeniem w PZU grupowym tylko że mąż jest po zawale serca 5dni pobytu w szpitalu rozpoznanie ostry zawał serca PZU odmawia wypłaty świadczenia ze względu na małą ilość punktów które powinny być spełnione ich zdaniem. Porażka jakaś

2021-11-25 17:18

Robert188.147.x.x

Dzień Dobry Przeszedłem udar muzgu. !0 dni pobytu w szpitalu. PZU odmówiło wypłaty odszkodowania z grupowego ubezpieczenia nażycie w firmie. PZU argumentuje tym, że objawy ustapiły. Ja tymczasem pobieram 9 rodzajów leków po wyjściu ze szpitala. Jak z nimi walczyć?

2021-11-25 18:03

Ubea83.7.x.x

Zachęcamy do kontaktu z Rzecznikiem Finansowym który udzieli porady prawnej pod nr tel. 22 333 73 28

2021-11-17 15:50

Łukasz . F178.219.x.x

Dzedobry 26 .10 2021 miałem zabjeg na tłuszczaka na wewnetrznej czesci reki na zgjeciu zabje trwał pare minut I wypisano mnie do domu załozono mi trzy szfy I na chorobowym byłem 11 dni do sciagniecia szfow potem poszedłem dopracy . Złozyłem papiery do pzu o odszkodowanie ale odmowiono mi wypłaty poniewaz oni niemaja takiego zabjegu w swoim wykazie . Ale nawet za szwy nic niedali . Czy warto sie odwołac od tego ze nic niedostałem z ten zabjeg?

2021-11-17 22:32

Ubea83.7.x.x

Prosimy skontaktować się z Rzecznikiem Finansowym, który udzieli darmowej porady po zapoznaniu się z dokumentami sprawy.

2021-11-14 10:21

Krystyna91.227.x.x

Witam miałam operację na zaćmę 18.08 na lewo oko PZU zapłaciło mi odszkodowanie za to oko jako operacja chirurgiczna na kontroli oka po operacji okazało się że muszę mieć operację na oko prawe i to pierwszym lepszym terminie . Operacje na drugie oko miałam 21.09 . Złożyłam papiery o odszkodowanie na drugie oko lecz PZU odmówilo mi odszkodowania za to oko. Co mam teraz zrobić ? Odwołać się ? Pozdrawiam Krystyna

2021-11-14 17:41

Ubea.pl83.7.x.x

Wszystko zależy od warunków ubezpieczenia. Może Pani najpierw złożyć skargę do Rzecznika Finansowego. Kolejnym krokiem może być już założenie sprawy sądowej

2021-11-09 12:52

Renata5.173.x.x

Witam miałam wykupione ubezpieczenie grupowe w pzu w dniu 04.12.19 dixnakam. Wypadku przy pracy pierwsze rozpoznanie skręcenie stawu kolanowego badania rezonans i rehabilitacjie skończyło się na artoskopi kolana chondromalacja 3 stopnia i kłycia bocznego kości piszczelowej. Od tego czasu byłam. Na l4 potem świadczenie rehabilitacyjne i na końcu do tej pory renta z tytułu niezdolności do pracy wszytkie dokomuety są związane z wypadkiem przy prxy lekarz z pzu dał 3% ale nie wypłaci gdyż stwierdził. Ze kolano było chore przed wypadkiem ale dudam że kakrz medycyny pracy dopuścił mnie do pracy bez przeciwskazań bo takich nie było a ich lejrz chyba jasnowidz napisał że kolano było chore w skutek choroby co nam teraz zrobić

2021-11-09 15:35

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, proszę napisać odwołanie do PZU, w którym załączy Pani dokument potwierdzający dopuszczenie do pracy bez żadnych przeciwwskazań. Proszę także zapytać się w odwołaniu, na jakiej podstawie stwierdzono, że Pani kolano było nie w pełni sprawne już przed wypadkiem.

2021-11-08 18:19

Kris37.248.x.x

Witam, uległem wypadkowi na ulicy oblodzonej, złamałem dwie kości podudzia. Po zakończeniu leczenia otrzymałem odszkodowanie. Lekarz PZU określił 10%uszczerbku na zdrowiu. Napisałem odwołanie o wyznaczenie lekarza orzecznika, który fizycznie zobaczy moja pozszywana nogę z blacha w środku. Pzu odpisało że nie widzi przesłanek do wyznaczenia lekarza orzecznika. Czy odwoływać się do Rzecznika finansowego czy odpuścić?

2021-11-09 08:38

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, skierowanie się z prośbą o pomoc do Rzecznika Finansowego nic Pana nie kosztuje, a często bywa tak, że po jego interwencji ubezpieczyciel jest bardziej skłonny do rozmów. Warto więc spróbować.

2021-11-03 15:38

Mmma37.248.x.x

Dzień dobry przez wykręcenie ręki doznałam skręcenia nadgarstka z naderwanie PZU odmówiło mi wypłaty świadczenia Według opinii lekarza orzecznika, wydanej po wnikliwej analizie przedstawionej dokumentacji medycznej, brakuje obiektywnych dowodów na stwierdzenie, że przebyty uraz skrętny spowodował trwałe, nieodwracalne następstwa w postaci niestabilności stawu. Brakuje również dowodów na trwałe upośledzenie innych funkcji uszkodzonego organu. Dostarczona dokumentacja zawiera dowody jedynie na występowanie bólu, obrzęku oraz innych objawów i dolegliwości o charakterze przejściowym i odwracalnym. Chciałabym się odwołać od decyzji i myślę aby iść do lekarza który mnie prowadził o dodatkowy dokument potwierdzający uszczerbek przez wystającą kość ból przy podnoszeniu ciężaru. Jak mogę napisać to odwołanie ? I co powinno zawierać takie zaświadczenie od lekarza?

2021-11-03 15:52

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, w odwołaniu warto wskazać odczuwane przez Panią długotrwałe skutki urazu. Na pewno przyda się również opinia lekarza prowadzącego potwierdzająca trwały uszczerbek na zdrowiu.

2021-11-03 11:01

Patrycja31.0.x.x

Witam, w sierpniu doznałam urazu żeber uderzając się kierownicą od roweru. Okazało się, że żebro jest złamane. W odpowiedzi dostałam, że ubezpieczyciel nie znajduje podstaw do wypłaty świadczenia, gdyż po przeprowadzonym badaniu (nie mam pojęcia w jaki sposób, na żadnym badaniu nie byłam w dniu, który podali) lekarz stwierdził, że uraz nie pozostawił trwałego uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście przy złożeniu wniosku dołączyłam swoją dokumentację od lekarza. Tam również nie ma nic napisane, czy jest to trwały uszczerbek. Czy jest jakiś sens się odwoływać?

2021-11-03 11:27

Patrycja31.0.x.x

Oczywiście czuję się oszukana, gdyż według mnie jest to trwały uszczerbek, skutki złamania będę czuła jeszcze przez wiele czasu oraz na miejscu złamania został ślad (uwypuklenie).

2021-11-03 15:49

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, jak najbardziej warto się odwołać. Zwłaszcza jeśli ubezpieczyciel powołuje się na rezultaty badania, na którym Pani nie była.

2021-10-27 18:20

Agata37.47.x.x

Otrzymałam od ubezpieczyciela decyzję odnośnie wypłaty odszkodowania jednak są w niej według mnie rażące błędy mianowicie kwota ubezpieczenia na jaką opiewa moja polisa jest błędna, poza tym jest błąd matematyczny wyliczenia kowty odszkodowania. Czy w tym przypadku mogę domagać się naprawienia błędnego poinformowania mnie o zgłoszonej sprawie odnośnie odszkodowania. Jeżeli tak to o jaką kwotę mogę wnioskować.

2021-10-28 08:32

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, jeśli w decyzji odnośnie wypłaty odszkodowania są tak rażące błędy, najlepiej byłoby skontaktować się najpierw z ubezpieczycielem mailowo czy telefonicznie i wyjaśnić, czy nie doszło do jakiejś pomyłki. Jeśli nie uda się szybko skontaktować z ubezpieczycielem, to proszę napisać oficjalną reklamację do towarzystwa, w którym wskaże Pani wszystkie błędy i poda o jaką kwotę odszkodowania Pani wnioskuje (wyliczoną prawidłowo na podstawie warunków ubezpieczenia).

2021-10-26 21:58

Agata37.47.x.x

Witam w kwietniu w wyniku nw doznałam urazu zwichnięcie stawu kolanowego i Rozszczepienno zgniecieniowe złamanie kłykcia bocznegopiszczeli prawej czy ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie za dwa urazy.

2021-10-27 07:01

Ubea.pl159.205.x.x

Dzień dobry, czy posiada Pani ubezpieczenie NNW? W takim przypadku ubezpieczyciel powinien ocenić całościowy uszczerbek na zdrowiu będący efektem tych dwóch urazów i na tej podstawie wypłacić odpowiednią sumę odszkodowania.

2021-10-05 20:52

Zuzu31.182.x.x

Witam w czerwcu tego roku okazało się że mam guzek w piersi postac lagodna do obserwacji w lipcu ubezpieczyłam się w pzu we wrześniu okazało się że guz jest łagodny ale sporo urósł i lekarz zdecydował o jego chirurgicznym usunięciu jestem już po operacji czy mogę starać się o odszkodowanie za pobyt w szpitalu i operacje? Pzu chce dokumentację lekarska posiadam wyniki biopsji ale zrobione przed przystąpieniem do ubezpieczenia jak to się ma do odszkodowania ? Pozdrawiam

2021-10-06 08:38

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, musiałaby Pani zacząć od sprawdzenia w umowie ubezpieczenia, czy odszkodowanie za pobyt w szpitalu i operację przysługuje, jeśli zabiegi lekarskie były efektem choroby wykrytej jeszcze przed zawarciem umowy. W poszczególnych polisach ta kwestia jest rozwiązywana w różny sposób, więc trzeba sprawdzić, jakie podejście przyjęto w przypadku Pani umowy.

2021-10-18 22:24

Zuzu31.182.x.x

Pzu odmówiło wypłaty odszkodowania mam pytanie gdyby się okazało że w przyszłości pojawi się znowu jakiś guz i znów trzeba będzie go usunąć to czy pzu znów odmówi? Słyszałam że tak robią tłumacząc że choroba została już zdiagnozowana wcześniej. Pytanie po co mi więc ubezpieczenie które nic nie zrobi w razie choroby? Czy jezeli teraz był to guz łagodny a kiedyś może być złośliwy jak to traktuje pzu ?

2021-10-19 08:18

Ubea.pl77.253.x.x

Podstawowym zadaniem ubezpieczenia jest pomoc w razie wystąpienia takich ryzyk, których wystąpienie nie jest pewne w momencie podpisywania umowy. Warto dopytać się w PZU / sprawdzić w OWU, czy warunki ubezpieczenia rozróżniają nowotwór łagodny od złośliwego. Jeśli tak, to mogłaby Pani dostać odszkodowanie gdyby w przyszłości wykryto u Pani guz złośliwy (oczywiście, mamy nadzieję, że taki nowotwór nie zostanie u Pani zdiagnozowany).

2021-10-01 16:21

Warta37.47.x.x

Dzień dobry nam raka warta ma moja dokumentacje 4miesiace mnie zwodzą twierdza że czekają na potwierdzenia z klinik dzisiejszej rozmowie wiem że kłamią.

2021-10-04 08:32

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, jeśli ubezpieczyciel konsekwentnie nie reaguje na odwołania ani nie podejmuje żadnych działań w kierunku rozpatrzenia sprawy, warto zwrócić się po pomoc do Rzecznika Finansowego.

2021-10-01 16:19

Warta37.47.x.x

Dzień dobry nam raka warta ma moja dokumentacje 4miesiace mnie zawodzą twierdza że czekają na potwierdzenia z klinik pi dzisiejszej rozmowie wiem że kłamią.

2021-09-20 18:31

Lidia31.182.x.x

Dzien dobry,corka doznała w wyniku wypadku na praktyce szkolnej amputacji opuszka kciuka ,tak brzmi diagnoza lekarska ,w wyniku czego nie odzyskała czucia w ww miejscu .Trzy razy otrzymaliśmy decyzje odmowna ,dwa razy z objaśnieniem ,ze nie była dodatkowo ubezpieczona od takich zajść natomiast trzeci raz ,ze wcześniejsze tłumaczenia były błędne w spr dodatkowego ubezpieczenia ,lecz nie obcięła sobie palca na tyle by pozbawić go kości /sic/.

2021-09-21 08:08

Ubea.pl178.37.x.x

Dzień dobry, proszę najpierw sprawdzić, czy w tabeli uszczerbku na zdrowiu przygotowanej przez ubezpieczyciela wymieniono utratę opuszka kciuka. Jeśli tak proszę w odwołaniu powołać się bezpośrednio na ten zapis.

2021-09-07 20:47

Joanna87.205.x.x

Dzień dobry, jestem właścicielką mieszkania, które wynajmuje. W mieszkaniu tym popękał całkowicie tynk na suficie (trzeba skuć całą powierzchnię i położyć od początku). Mieszkanie mam ubezpieczone w Hestii, mam też OC w życiu prywatnym. Zgłosiłam szkodę ale otrzymałam odmowę, ponieważ zdarzenie nie jest spowodowane przez czynniki losowe. Czy mogę odwołać się lub np złożyć wniosek o odszkodowanie z tytułu OC (odpadający sufit może zagrażać życiu lokatorów). Jeśli mam złożyć z OC to czy powinnam to zrobić ja czy osoby które wynajmują ode mnie mieszkanie (z mojego OC oczywiście)?

2021-09-08 08:26

Ubea.pl77.253.x.x

Dzień dobry, w takiej sytuacji uzyskanie odszkodowania z Pani polisy będzie dość trudne. Ubezpieczenie ma chronić przede wszystkim przed zdarzeniami spowodowanymi przez czynniki losowe, nagłe zdarzenia, na które nie ma się wpływu. Szkody wynikające z zestarzenia się materiałów, naturalnego naprężania się materiałów czy będących efektem długotrwałego oddziaływania np. natężonego ruchu ulicznego w sąsiedztwie są wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jeżeli jednak pęknięcia na tynku wynikają z wad konstrukcyjnych, można złożyć roszczenie do właściciela bloku. Jeżeli natomiast uszkodzenia są efektem działań sąsiada z góry (choćby nieumyślnych), to odszkodowanie można by uzyskać od niego.

2021-08-20 23:17

Anna185.15.x.x

Mój partner zapadł na sepsę, Warta odmówiła odszkodowania za ciężkie zachorowanie, chociaż sepsa jest w katalogu chorób w polisie,którą opłacamy. Argument podaje taki, że sepsa musi być wielonarządowa, przynajmniej 2 narządy zaatakowane, trochę to naciągane, bo rodzajów sepsy jest kilkadziesiąt a w umowie, jest wpisane po prostu sepsa, czy jest sens się odwoływać?

2021-08-23 08:27

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, odwołanie od decyzji ubezpieczyciela jest darmowe, więc praktycznie zawsze jest sens je złożyć w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania. Na pewno warto poprosić o pisemną opinię lekarza i dołączyć ją do odwołania. Proszę również jeszcze raz przeglądnąć warunki ubezpieczenia, by sprawdzić, czy nigdzie nie ma podanej dokładniejszej definicji sepsy obowiązującej dla tej umowy.

2021-08-17 17:24

JJP5.173.x.x

JJP5.173.x.x Witam, PZU naruszyło w istotnym zakresie dane osobowe 6-ciu osób w mojej rodzinie wysyłając mylnie oferty ubezpieczeniowe z wszelkim i danymi osobowymi (w tym pesele) na niewłaściwe adresy mailowe (VII br.) . Oferty nie były zabezpieczone hasłem. Najpierw otrzymywałam wiadomości, w których całkowicie zaprzeczano zdarzeniu. Po kilkunastu dniach przyznali się. Mimo systematycznej korespondencji ze strony pokrzywdzonych odnośnie zadośćuczynienia z tego tytułu Towarzystwo nie poczuwa się w najmniejszym stopniu do odpowiedzialności i poniesienia konsekwencji, przeprasza i na tym koniec. Jestem oburzona tą sytuacją i postawą wydawałoby się renomowanego ubezpieczyciela. Czy jest szansa na otrzymanie zadośćuczynienia za rażacy błąd PZU od PZU?

2021-08-18 08:09

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, czy o sprawie został poinformowany inspektor ochrony danych osobowych PZU? W razie naruszenia danych osobowych można otrzymać odszkodowanie za szkody majątkowe i niemajątkowe będące skutkiem takiego naruszenia. Roszczenie można złożyć bezpośrednio do sądu cywilnego.

2021-08-19 16:24

JJP94.251.x.x

Tak, Pan Rafał Jeż Insp. Ochr. Danych został poinformowany, ale poza przeprosinami Towarzystwo się do niczego nie poczuwa. IOD napisał, że "przedmiotowe zdarzenie nie skutkowało naruszeniem ogólnego rozporządzenia o ochronie danych powodującego szkodę , o której mowa w art. 82 ust. 1 RODO" Chcę polubownie rozwiązać problem, ale ze strony PZU jest tego typu odmowa albo milczenie.

2021-08-13 12:35

WeronikaK31.0.x.x

Córka jest ubezpieczona w szkole w interrisk. W lipcu miała operacje plastykę moczowodu, pobyt w szpitalu trwał 5 dni. Odmówiono nam odszkodowania za pobyt w szpitalu ponieważ nie był spowodowany chorobą (to wrodzone schorzenie). W umowie ubezpieczenia oferowano 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu, czy mam szanse odwołując się?

2021-08-13 15:34

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, trzeba by zacząć od uważnego przeczytania warunków ubezpieczenia, aby sprawdzić, czy w którymś miejscu ubezpieczyciel zaznacza, że odszkodowanie za pobyt w szpitalu przysługuje jedynie wtedy, kiedy ten pobyt jest spowodowany chorobą. Jeśli takiego zapisu nie ma, warto złożyć odwołanie.

2021-07-30 15:08

Jolanta31.0.x.x

Witam. Zmarł mój mąż. Był ubezpieczony na życie w Generali. Po jego śmierci, ja jako uposażona złożyłam wszystkie niezbędne dokumenty o wypłatę roszczenia z tytułu śmierci. Po 30 dniach od zgłoszenia dostałam pismo z Generali, że nie zdążyli rozpatrzeć mojej sprawy i przedłużają czas. Dzisiaj mija dokładnie 115 dni, a ja nadal nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ani decyzji o wypłacie odszkodowania lub odmówię wypłaty. Totalnie nic. Wielokrotnie dzwoniłam na infolinię, do likwidatora, pisałam emaile- ciągle sprawa w trakcie rozpatrywania. Co mogę zrobić, nie mam absolutnie żadnej odpowiedzi na piśmie, by móc się odwołać od decyzji.

2021-08-02 09:04

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, czy w piśmie otrzymanym po 30 dniach Generali określiło, w jakim czasie można się spodziewać decyzji? Jeśli telefoniczne ponaglenia nie pomagają, może Pani zgłosić sprawę do Rzecznika Finansowego. Możliwe że jego ponaglenie przyspieszy proces.

2021-08-02 10:22

Jolanta185.72.x.x

Witam, dziękuję za odpowiedź. W tym piśmie o przedłużeniu czasu na rozpatrzenie nie ma żadnego terminu o ile zoslalo przedłużone, ale na infolinii powiedzieli mi, że powinno to trwać maksymalnie 60dni.

2021-08-02 16:26

Ubea.pl78.8.x.x

W takim przypadku radzimy zgłosić sprawę do Rzecznika i zobaczyć, czy ponaglenie ze strony Rzecznika przyspieszy działania ubezpieczyciela.

2021-07-23 15:03

Edi89.71.x.x

Żona zachorowała na raka,okazalo się że w swojej opcji polisy nie mam dodanego ciężkiego zachorowania współmałżonka co mogę zrobić w tej sytuacji

2021-07-27 09:58

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, proszę jeszcze raz przejrzeć dokładnie warunki ubezpieczenia i upewnić się, czy nie ma tam mowy o jakimkolwiek świadczeniu w związku z chorobą współmałżonka. Niekoniecznie musi to być cała dodatkowa umowa. Czasami w umowie innej dodatkowej polisy będzie uwzględnione jakieś choćby pojedyncze świadczenie pasujące do Pana sytuacji. Jeśli jednak nie znajdzie Pan takiego zapisu, to niestety nie będzie Panu przysługiwało odszkodowanie od ubezpieczyciela.

2021-07-20 15:13

Anna185.72.x.x

Dzień dobry. Mój tata od wielu lat miał ogólne ubezpieczenie na życie w Generali. Podczas pandemią nastąpiło zawieszenie polisy (wpłacane składki nie były księgowane na jego koncie). W styczniu zdiagnozowano u taty nowotwór, po 3 miesiącach tata zmarł. Generali zwróciło nadpłaconą kwotę (2,400zl) i poinformowało o wygaśnięciu polisy z dniem 17.04. Tata zmarł 4.04. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania ze względu na to, że zwrócili tą nadpłatę. Co mogę w tej sytuacji zrobić-jestem jedyną osobą uposażona w taty polisie?

2021-07-27 09:54

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, z tego co Pani pisze wygląda na to, że sprawa jest dość skomplikowana. Warto było ją więc skonsultować z prawnikiem lub zgłosić się po poradę do Rzecznika Finansowego.

2021-07-14 18:58

Mysza31.182.x.x

Witam, Moja mam jest ubezpieczona w PZU. Przed swietami myla okna i siegajac po scierke przewrocila sie i spadla z krzesla. Mama doznala skomplikowanego zlamiania reki, byla potrzebna operacja. Dzisiaj dostalismy odmowe wyplaty odszkodowania. PZU swoja odmowe argumentuje tym ze mama doznala uszczerbku z powodu omdlenia. Gdzie jest to nieprawda. Jak mozemy sie odwolac od tej decyzji? Dziekuje za odpowiedzi.

2021-07-27 09:48

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, w jaki sposób opisano wypadek w dokumentacji lekarskiej? Czy jest tam mowa o omdleniu jako przyczynie upadku czy też jest jedynie mowa o nieszczęśliwym wypadku?

2021-07-09 17:01

Wojtek31.0.x.x

Dzień dobry, mam ubezpieczenia grupowe w Allianz, jest tam również poważne zachorowanie, w maju b. r. doznałem udaru mózgu z niedowładem dłoni, w szpitalu 10 dni i później rehabilitacja, obecnie na zwolnieniu, TU odmówili mi wyplaty, twierdząc że nie mam ubytku neurologicznego odpowiedniego dla ich skali, jednak OWU nigdzie nie znalazłem że udar musi spełniać warunki określone w jakiejś skali, wyłączenie dot. jedynie TIA, i udaru tzw. cichego, moje pytanie jakie mam szanse domagać się odszkodowania, dodam że jestem w trudnej sytuacji finansowej proszę więc o odp. Pozdrawiam

2021-07-27 09:46

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, warto zacząć od złożenia odwołania do Allianz. Należy w nim wskazać uwagę na te fakty, które opisuje Pan w poście, a więc na to, że w OWU nie zawarto dokładnych warunków, które musi spełniać udar mózgu, aby kwalifikować się wypłaty świadczenia. Proszę także sprawdzić, jak w umowie zdefiniowano "poważne zachorowanie" i odnieść się do tego w odwołaniu.

2021-07-08 14:23

Renata192.162.x.x

Dzień dobry, Mój tata był ubezpieczony w PZU, w dniu 04.11.2020 złożył wypowiedzenie , jednocześnie od 14.10.2020 podpisał deklaracje w Warcie. W dniu 29.03.2021 zmarł. Ja jestem osobą uposażoną wiec złożyłam wniosek o odszkodowanie do Warty zgodnie z wymogami (akt zgony, oświadczenia o stanie zdrowia, przychodni zdrowia w której się leczył, polisy PZU itd). TU Warta zażądało poprawnie uzupełnione (przez POPRZEDNIEGO UBEZPIECZAJĄCEGO ! ) i zatwierdzone podpisem zaświadczenie o poprzednim ubezpieczeniu! W związku z tym wystąpiłam do PZU o uzupełnienie w/w zaświadczenia, niestety otrzymałam odmowę cytuje: "dane, o które Pani wnioskuje są ściśle powiązane z umową ubezpieczenia i podlegają ochronie, jako tajemnica ubezpieczeniowa. Zgodnie z art.35 ust.z dn. 11 wrzesnia 2015r., możemy udzielić informacji o posiadanych ubezpieczeniach tylko osobom i podmiotom w skazanym w w/w ustawie ( w tym przypadku mojemu nieżyjącemu tacie !) Informacje o umowie ubezpieczenia mogą zostać udostępnione osobie uposażonej, gdy nabywa prawa do wypłaty w momencie czynnego ubezpieczenia i w przypadku śmierci ubezpieczonego". W/w pismo wysłałam do WARTY , która odmówiła odpowiedzialności i wypłaty świadczenia uzasadniając po krótce, że nie dostarczyłam dokumentów (certyfikatu ubezpieczenia dot.zakresu ochrony w ramach polisy PZU. Ponowiłam prośbe do PZU o wystawienie certyfikatu ubezpieczenia opisując całą sytuacje, ale niestety PZU ponownie odmówiło wystawienia certyfikatu. Jak należy odwołać się od tej decyzji w Warcie ?? skoro oni twierdzą, że odszkodowanie się należy pod warunkiem złożenia odpowiednich dokumentów....koło zamknięte !!!???

2021-07-27 09:44

Ubea.pl78.8.x.x

Dzień dobry, z tą sprawą na pewno warto się zgłosić do Rzecznika Finansowego. Jest to bezpłatne, a istnieje szansa, że po interwencji Rzecznika ubezpieczyciel zmieni swoje nastawienie.

2021-07-06 17:16

Michał77.65.x.x

Dzień dobry, Jestem ubezpieczony w PZU niedawno miałem zabieg przegrody nosowej. PZU wypłaciło odszkodowanie wysokości 300 zł. Gdzie operacja kosztowała prawie 4000. Dostałem informacje że dostałem 10% z 3000 ale na jakiej podstawie tylko tyle nie napisali. Czy mogę próbować uzyskać większą kwotę? Pozdrawiam

2021-07-27 09:42

Ubea.pl78.8.x.x

Aby móc cokolwiek powiedzieć w Pana sprawie, musielibyśmy wiedzieć po pierwsze z jakich dokładnie polis otrzymał Pan świadczenia. Czy jest to odszkodowanie z NNW? Za pobyt w szpitalu lub za operację?

2021-07-05 13:57

Marta89.71.x.x

Witam mam pytanie miałam usuniętą całą tarczycę ,wynik histopatologiczny wykazał nowotwór złośliwy tarczycy-rak brodawkowaty tarczycy.Czy należy mi się odszkodowanie z PZU w wyniku ciężkiego zachorowania.

2021-07-05 15:37

Ubea.pl78.9.x.x

Dzień dobry, musiałaby Pani sprawdzić, jak dokładnie zdefiniowano w ubezpieczeniu "ciężkie zachorowanie", jakie choroby PZU uwzględnia, a jakie zostały wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności. Na tej podstawie będzie można określić, czy są szanse na otrzymanie odszkodowania.

2021-07-05 09:56

Ap78.10.x.x

Witam. Ojciec całe życie był ubezpieczony w PZU, po przejściu na emeryturę, dokładnie w listopadzie zmienił ubezpieczenie na Generali, które miało kontynuować ubezpieczenie PZU od 1.01.2021. W maju ojciec trafił do szpitala z powodu udaru mózgu, gdzie zmarł po 2 tygodniach. Generali odmawia w wypłacie odszkodowania. Decyzja: Nie mogliśmy przyznać Pani świadczenia z uwagi na fakt podania przez Ubezpieczonego nieprawdziwych informacji na temat zdrowia podczas przystąpienia do Umowy.Szczegóły:W￿okresie￿pierwszych￿3￿lat￿od￿daty￿zawarcia￿umowy￿ubezpieczenia￿Towarzystwo￿ma￿prawo￿do￿odmowy￿uznania￿roszczenia,￿jeślizostały￿zatajone￿informacje￿o￿stanie￿zdrowia,￿o￿które￿Towarzystwo￿pytało￿we￿wniosku￿ubezpieczeniowym.Przyczyną￿zgonu￿Ubezpieczonego￿był￿zawał￿mózgu.Według zgromadzonej dokumentacji medycznej,a także zgodnie z wywołaną opinią konsultanta medycznego przed zawarciem umowy Ubezpieczony był leczony z powodu cukrzycy i zaburzeń lipidowych,o których nie poinformował przy przystąpieniu do Umowy, co miało istotny wpływ na zwiększenie ryzyka i wystąpienie zdarzenia ubezpieczeniowego. Czy możemy odwołać się od decyzji?

2021-07-05 15:34

Ubea.pl78.9.x.x

Dzień dobry, odwołanie mogą Państwo złożyć, ale otrzymanie odszkodowania będzie bardzo trudne. Zatajenie informacji w momencie przystąpienia do umowy ubezpieczenia jest dla ubezpieczyciela solidną podstawą do odmowy wypłaty. Nieco większa szansa na otrzymanie świadczenia istniałaby jedynie wtedy, gdyby uzyskali Państwo opinię lekarza stwierdzającą, że udar mózgu nie miał związku z wcześniejszymi schorzeniami.

2021-06-30 16:49

Katarzyna K.37.248.x.x

Dzień dobry, dostałam odmową decyzję od ubezpieczyciela na świadczenie ciężkiego zachorowania. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie guzka tarczycy gdzie zostałam skierowana do endokrynologa u którego byłam w marcu tego roku. Endokrynolog wysłał mnie na biopsję i okazało się, że mam raka brodawkowatego (złośliwy kategoria VI) tą biopsję potwierdził 2 patomorfolog. Uniqa sprawdzała moją dokumentację od momentu wykrycia guzka czyli listopada 2020, który wówczas miał wymiary 1,92 cm x 0,75 cm. W odmowie otrzymałam " nowotwór to choroba, której objawem jest obecność patologicznych komórek, które rozprzestrzeniają się w sposób niekontrolowany i naciekają zdrowe tkanki, a także dają przeżuty. Ochrona nie obowiązuje w przypadku wystąpienia nowotworów łagodnych, a także jakichkolwiek stanów przed złośliwych, czyli przednowotwowych/przedrakowych oraz nowotworów nieinwazyjnych i przedinwazyjnych. Dodali także że ochrona nie obejmuje guza poniżej 1 cm średnicy. Czy mam się odwoływać od decyzji ? Obecnie jestem już po operacji wycięcia całej tarczycy i opieką Instytutu Onkologii w Gliwicach. Jednak obecne dokumenty ich nie interesują.

2021-07-01 09:03

Ubea.pl78.9.x.x

Dzień dobry, na pewno warto podjąć próbę i złożyć odwołanie. Proszę w nim załączyć kopię dokumentacji wykonanej po biopsji, która wykazała, że ma Pani niestety raka brodawkowatego.

2021-07-01 10:56

Katarzyna K.5.172.x.x

Dziękuję w takim razie odwołam się od decyzji odmownej. Najgorsze jest to, iż ja przedłożyłam im te dokumenty z biopsji jednak ubezpieczyciel domagał się dokumentów stwierdzających datę wykrycia guza, którym było USG i na podstawie tego stwierdził iż guz jest nie rakowy. Pozdrawiam

2021-06-30 16:07

Połom B5.173.x.x

Dzień Dobry ! W dniu 16.04 . 2020 przewróciłam się upadając na poszczepane drewno. Po upadku udzielono mi porady przez telefon i nie zapisano tego zdarzenia. Ponieważ mam zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lekarz stwierdził że upadkiem naruszyłam kręgosłup ( oczywiście przez telefon bo pandemia) Po roku skarżenia się na ból i trudności z chodzeniem inny lekarz zleca tomograf i okazuje się że nie groźny niby upadek spowodował wielomiejscowe złamania spojenia łonowego z przemieszczeniem na prawe biodro. Dzisiaj częściowo zrośnięte . PZU odmawia sugerując się brakiem wpisu przez lekarza o zdarzeniu ! Czy jest jakaś szansa na odszkodowanie, jestem teraz nie pełnosprawa . Co robić ?

2021-07-01 08:57

Ubea.pl78.9.x.x

Dzień dobry, sytuacja jest niestety dość trudna. Na pewno warto uzyskać jak najpełniejszą dokumentację od lekarza, który zlecił tomograf i wykrył złamania. Radzimy także skontaktować się z Rzecznikiem Finansowym i poprosić go o poradę.

2021-07-01 16:44

Połom B.5.173.x.x

Dziękuję za poradę !

2021-06-24 14:38

kaja46.204.x.x

Witam , córka wynajmuje mieszkanie ma oc najemcy.Wzieła od nas psa na tydzien , bo mąz był w szpitalu, ja leczę sie onkologicznie .Zapis w umowie najmu-zakaz zwierząt. Najemca ukarał ja kara umowna 200 zł .Pies zadrapał łózko , panele , noge krzesła. Czy mam skorzystać z jej oc, czy swojego.Mam zgłosić szkodę do 7 dni ,jak do tego podejśc ,aby nie odmówił wypłaty odszkodowania.Zwierzeta domowe uwzględnione w polisie.

2021-06-24 15:46

Ubea.pl78.10.x.x

Dzień dobry, po pierwsze proszę sprawdzić, czy Pani polisa obejmuje też szkody poczynione przez zwierzęta poza domem. Jeśli tak, to można zgłosić szkodę z Pani polisy. Problem z wypłatą odszkodowania będzie, jeśli ubezpieczyciel zorientuje się, że w umowie najmu zakazano przebywania zwierząt w mieszkaniu.

2021-06-24 17:13

Kaja46.204.x.x

Tak w celach turystycznych , bez umowy najmu do 90 dni

2021-06-25 08:58

Ubea.pl78.10.x.x

Jako że w momencie wyrządzenia szkody pies przebywał pod opieką Pani córki, najprościej byłoby zgłosić szkodę z jej OC. Tak jak jednak napisaliśmy: niezależnie z której polisy szkoda zostanie ostatecznie zgłoszona, problem z wypłatą odszkodowania pojawi się, jeśli ubezpieczyciel dotrze do warunków umowy, z których wynika, że niestety psa w ogóle nie powinno być w tym mieszkaniu.

2021-06-23 10:49

Mateusz31.182.x.x

Dzień dobry, we wrześniu (17) zeszłego roku doznałem urazu stawu kolanowego w wyniku nieszczęśliwego wypadku na schodach. Zerwałem więzadło krzyżowe przednie oraz doznałem urazu dwóch łąkotek. W marcu miałem operację, w której miałem rekonstruowane ACL oraz szytą łąkotkę. Ostatnio złożyłem wszelkie dokumenty, którymi dysponowałem w celu uzyskania odszkodowania (historia leczenie, faktury za rehabilitacje etc.). Po złożeniu owych dokumentów dostałem informację zwrotną od ubezpieczyciela, który oznajmił mi, że odmawia wypłaty odszkodowania przesyłając następującą wiadomość: "Zgodnie z opinią lekarza zaufania w przedmiotowej sprawie, na podstawie przedłożonej dokumentacji medycznej brakuje potwierdzenia urazu kolana w dniu 17.09.2020r.". Zgodnie z Państwa radą zgłosiłem się do lekarza, który prowadził moje leczenie. Lekarz wystawił mi zaświadczenie potwierdzające mój wypadek na schodach w dniu 17.09.2020r. Zaświadczenie przesłałem ubezpieczycielowi, na co dostałem następującą odpowiedź: "Przesłana przez Pana dokumentacja jest zaświadczeniem wydanym na Pana prośbę (dodatkowo brak jest informacji z jakiej placówki; wystawione 27.05.2021r., a zdarzenie miało miejsce 17.09.2020r.)". Czy ubezpieczyciel może podważyć te zaświadczenie lekarskie? (zaświadczenie oczywiście posiada pieczątkę lekarza, jego podpis i datę wystawienia, czyli 27.05.2021r.) Czy jest jakaś podstawa prawna, na którą mógłbym się powołać? Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji.

2021-06-23 16:12

Ubea.pl78.10.x.x

Czy na pewno w dokumentacji sporządzonej przez lekarza tuż po zdarzeniu nie ma opisanego dokładnie urazu i jego przyczyn. Kopia takiej dokumentacji z wrześniową datą byłaby na pewno bardziej wiarygodna dla ubezpieczyciela. Jeśli nie może Pan uzyskać takich dokumentów, to pozostaje zgłoszenie sprawy do Rzecznika Finansowego lub obranie drogi sądowej.

2021-06-22 13:46

Mietek31.60.x.x

Dzień dobry , Opatrzyła się w domu i po pomoc udałem się do lekarza pierwszego kontaktu i od niego mam zaświadczenie które przedstawiłem do PZU we wniosku o odszkodowanie z NNW DLA ROLNIKOW, PZU co chwilę pisze do mnie maile że mam dostać dokumentację z leczenia ambulatoryjnego bo twierdzą że zaświadczenie od lekarza jest niewystarczające . czy mają rację ? Nie byłem na SOR więc czy oznacza to że nie dostanę odszkodowania ?przecież zaświadczenie od lekarza jest

2021-06-22 15:38

Ubea.pl78.10.x.x

Dzień dobry, proszę dokładnie sprawdzić, co na temat potrzebnych dokumentów mówi umowa ubezpieczenia. Jeżeli ubezpieczyciel mówi w OWU jedynie ogólnie, że do wypłaty odszkodowania jest potrzebne zaświadczenie od lekarza potwierdzające uszczerbek na zdrowiu (a nie np. koniecznie dokumentacja z leczenia ambulatoryjnego), proszę śmiało pisać odwołanie do towarzystwa, powołując się właśnie na te zapisy w umowie.

2021-06-18 16:17

Paweł31.61.x.x

Witam. Proszę o pomoc. Dostałem e-mail od ubezpieczalni: Uprzejmie informuję, że decyzja o wypłacie odszkodowania nie została jeszcze podjęta , w załączeniu przesyłam kosztorys wykonany na podstawie przesłanych zdjęć . Nie bardzo wiem co zrobić w tej sytuacji.

2021-06-21 08:29

Ubea.pl78.10.x.x

Dzień dobry, ubezpieczalnia przesłała na razie jedynie wstępny kosztorys. Na dokładne rozliczenie należy jeszcze poczekać. Czy zgłosił Pan szkodę z OC czy AC? Planuje Pan rozliczenie gotówkowe czy bezgotówkowe?

2021-06-18 14:51

mariusz185.45.x.x

witam Ubezpiczyciel odmówił wypłaty odszkodowania poniewąż Przedmiotowa szkoda rozpatrywana jest zgodnie z postanowieniami niżej wymienionych ogólnych warunków ubezpieczeniaPZU DOM oraz polisy nr xxxxxxxxx. Ww. polisa wskazuje, iż stałe elementy budynku zostały ubezpieczone w wariancie odwszystkich ryzyk – obejmującym odpowiedzialność PZU za zdarzenia losowe nie wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej. Par.8 pkt. 9.2 niżej wymienionych ogólnych warunków ubezpieczenia PZU Dom stanowi, iż W wariancie Od Wszystkich Ryzyk,PZU nie odpowiada za szkody w przedmiocie ubezpieczenia, które powstały w wyniku awarii przedmiotu ubezpieczenia. Towyłączenie nie dotyczy sytuacji, gdy następstwem takiej awarii są zdarzenia losowe lub przepięcie, za które PZU ponosiodpowiedzialność. Awaria przedmiotu ubezpieczenia to uszkodzenie, które uniemożliwia zgodne z przeznaczeniem korzystaniez przedmiotu ubezpieczenia, wywołane wadą tego przedmiotu, niewłaściwą jego eksploatacją, niewłaściwą jego konserwacjąlub zużyciem się jego elementów. Z zebranej na okoliczność zaistniałej szkody dokumentacji, w tym m.in. zgłoszenia szkodyoraz ustaleń poczynionych przez naszego rzeczoznawcę wynika, iż na skutek awarii kotła gazowego doszło do podniesieniasie temperatury w budynku i powstania zgrubień na suficie i w narożniku ścian. Szkody powstałe na skutek awarii sąwyłączone z ochrony ubezpieczeniowej, stąd brak jest podstaw do wypłaty odszkodowan. Nie rozumiem działania własnie od takich sytuacji właśnie się ubezpieczam aby uniknąć takich szkód . Pozdrawiam Mariusz

2021-06-18 15:40

Ubea.pl78.10.x.x

Dzień dobry, oczywiście ma Pan prawo złożyć odwołanie, ale w tej sytuacji będzie cieżko uzyskać odszkodowanie. Ubezpieczenie ma za zadanie chronić właściciela mieszkanie, ale każda polisa ma wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ochrona nie obowiązuje. W PZU Dom jedną z takich sytuacji jest awaria. Jeśli za utrzymania kotła gazowego odpowiada inna osoba i udowodniłby Pan, że awaria nastąpiła na skutek zaniedbania, np. niedopilnowania regularnych przeglądów, to można się starać o odszkodowanie od tej osoby (lub z jej OC w życiu prywatnym, jeśli takowe posiada).

2021-06-17 20:27

MZ83.20.x.x

PZU odm9wilo wypłaty odszkodowania za śmierć partnera życiowego, argumentując tym, że nie był wskazany w deklaracji. Mieliśmy wspólne dziecko i mieszkaliśmy razem do jego śmieci. Niestety zawierając umowę grupowego ubezpieczenia nikt mnie nie poinformował, że powinnam dokonać takiego wskazania. Ponadto w swoim zakładzie pracy ubezpieczyłam również partnera i opłacalna mu skladkę.

2021-06-18 08:14

Ubea.pl78.10.x.x

Dzień dobry, wyrazy współczucia z powodu śmierci partnera. Szanse na uznanie przez PZU odwołania zależą w dużej mierze od dokładnych zapisów w Pani umowie ubezpieczenia. Proszę sprawdzić, czy umowa mówi o tym, że świadczenie przysługuje za śmierć osób wskazanych w deklaracji czy ogólnie za śmierć osób najbliższych. W tym drugim przypadku warto złożyć odwołanie do PZU, wskazując na więzy łączące Panią z partnerem (wspólne dziecko, zamieszkiwanie, ubezpieczenie partnera przez Panią).

2021-06-12 14:39

Katarzyna83.23.x.x

Proszę o pomoc

2021-06-14 08:16

Ubea.pl212.106.x.x

Dzień dobry, prosimy o opisanie Pani problemu. Jeśli tylko będziemy w stanie, pomożemy Pani w jego rozwiązaniu.

2021-06-11 12:55

Piotrek37.248.x.x

Witam czy jest szansa, żeby Państwo przejzerzeli umowę ubezpieczenia grupowego nationale nederlanden odnośnie odmowy wypłaty odszkodowania za zabieg czy jest szansa złożenia odwołanie

2021-06-11 15:34

Ubea.pl212.106.x.x

Dzień dobry, czy Nationale Nederlanden podało w odmowie konkretny powód, dla którego nie chce wypłacić odszkodowania?

2021-06-11 17:02

Piotrek37.248.x.x

Zgodnie z warunkami umowy ubezpieczenia operacja jest spoza zakresu ubezpieczenia

2021-06-14 08:15

Ubea.pl212.106.x.x

W Nationale Nederlanden dokładny zakres ubezpieczenia jest zawsze dopasowywany do konkretnej firmy, dlatego nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy operacja, którą Pan przeszedł, faktycznie nie wchodzi w zakres ochrony. Standardowo polisa w NN obejmuje wypłatę odszkodowania w związku z pobytem w szpitalu, operacją lub wystąpieniem poważnej choroby. Musiałby Pan jednak przyjrzeć się dokładnie wyłączeniom odpowiedzialności w swojej umowie ubezpieczenia. Powinny być tam wymienione operacje / zabiegi, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli Pana operacji nie ma na tej liście, warto złożyć odwołanie.

2021-06-11 07:28

Barbara91.198.x.x

Witam. Dostalam odmowę wypłaty świadczenia za wypadek. Ojciec składał dokumenty w moim imieniu i podał zle okoliczności wypadku które wykluczyły wypłatę odszkodowania. Czy w tej sytuacji mogę sprostować okoliczności wypadku.

2021-06-11 07:44

Barbara91.198.x.x

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

2021-06-11 08:12

Ubea.pl212.106.x.x

Dzień dobry, ma Pani prawo złożyć odwołanie, w którym wyjaśni, jakie były faktyczne okoliczności wypadku. Przydałyby się jednak jakieś dokumenty (np. służb które były na miejscu wypadku) lub przynajmniej zeznanie świadka, które poświadczyłoby podawane przez Panią okoliczności zdarzenia. Bez tego trudno będzie udowodnić, że nie zmieniła Pani opisu okoliczności na fałszywy, aby mieć szansę na wypłatę odszkodowania.

2021-06-09 22:04

Mariusz89.69.x.x

Witam serdecznie. Na przełomie marca i kwietnia byłem hospitalizowany w szpitalu czasowym na stadionie narodowym. Przebywałem tam 17 dni. PZU wypłaciło mi za ten pobyt odszkodowanie. W trakcie wypisu ze szpitala lekarka zapomniała wypisać mi zwolnienie, kiedy skontaktowałem się z nią telefonicznie po dwóch dniach stwierdziła, że nie może mi już wypisać zwolnienia bo system nie chce tego wpisu przyjąć. Poradziła abym skontaktował się z lekarzem pierwszego kontaktu. Skorzystałem z teleporady w PZU Zdrowie. Przesłałem na maila wypis ze szpitala i poinformowałem o okolicznościach dlaczego nie otrzymałem zwolnienia. Lekarz wystawił mi 7 dni zwolnienia. Następnie mój lekarz pierwszego kontaktu wystawił mi 14 dni zwolnienia i następne zwolnienie na 21 dni po 42 dniach wróciłem do pracy. PZU zakwestionowało wypłatę odszkodowania za rekonwalescencję bo nie dostarczyłem zwolnienia z placówki szpitalnej w której przebywałem na leczeniu, pomimo tego, że napisałem oświadczenie w którym opisałem całą tą sytuację. Czy mam podstawę do odwołania?

2021-06-10 08:08

Ubea.pl212.106.x.x

Dzień dobry, na pewno warto złożyć odwołanie i poprosić o ponowne rozpatrzenie Pana sprawy. Warto nie tylko jeszcze raz opisać, czemu nie mógł Pan dostarczyć zwolnienia ze szpitala, lecz również poprosić o pisemną opinię Pana lekarza pierwszego kontaktu.

2021-06-04 12:48

Krystian5.173.x.x

Witam serdecznie mialem wypadek w pracy nadciagniete wiezadla i sciegna skrecony stluczony stae skokowy ubezpieczenie w pzu grupowe medyczne spakiet komfort pzu odmawia wyplaty odszkodowania gdyz niby niema tam rosrzezenia o utrate zdrowia czy jest szansa zeby cos wyplacili

2021-06-04 15:47

Ubea.pl212.106.x.x

Dzień dobry, ubezpieczenie grupowe medyczne PZU zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne i wizyty domowe. W podstawowym zakresie ta polisa nie zawiera natomiast NNW, czyli ubezpieczenia zapewniającego świadczenie za uszczerbek na zdrowiu. Jeśli faktycznie Pana ubezpieczenie nie zostało o to rozszerzone, to nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania.

2021-06-01 19:18

Justyna82.177.x.x

Dzień dobry mam pytanie. Czy jeżeli ubezpieczenie w PZU ustala wartość uszczerbku na zdrowiu np. : na 4% (dotyczy stawu kolanowego) to jest to limit 4% na całe życie? Przecież składki płacę co miesiąc. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w 2016 roku i dotyczyło: złamania wyniosłości międzykłykciowej przyśrodkowej (lewa noga), drugie zdarzenie 2020 r. dotyczyło tej samej nogi w tym samym kolanie, ale innego urazu. Ubezpieczalnia odmówiła w 2020 wypłacenia odszkodowania ponieważ: cytuję: ,, Informuję, że lekarz orzecznik na podstawie przedłożonej dokumentacji medycznej oraz Tabeli norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu obowiązującej w PZU Życie S.A. ustalił, że całkowita wysokość trwałego uszczerbku na zdrowiu w obrębie kolana prawego wynosi 4% Z uwagi na fakt, iż kolano prawe było już uszkodzone na skutek wcześniejszego urazu , którego skutki oceniono na 4% lekarz orzecznik dokonał zgodnie z ogólnymi warunkami / § 18 pkt.4 / zbilansowania następstw uznał, iż uraz z dnia 17-12-2020r nie pogłębił trwałego uszczerbku na zdrowiu. W związku z powyższym brak jest podstaw do wypłaty świadczenia Na końcu listu zamieściliśmy informacje o podstawach prawnych, które są podstawą do odmowy świadczenia.'' Czy mogę się odwoływać?

2021-06-02 09:10

Ubea.pl212.106.x.x

Aby mieć szansę na wypłatę świadczenia, musiałaby Pani uzyskać opinię innego lekarza, który stwierdziłby, że drugi uraz pogłębił trwały uszczerbek na zdrowiu. W powyższej odmowie nie chodzi bowiem o to, że PZU ustaliło limit 4%, lecz że lekarz orzecznik stwierdził, że trwały uszczerbek utrzymał się po drugim urazie na takim samym poziomie co wcześniej.

2021-05-31 14:57

Piotr31.0.x.x

Witam mam problem z uzyskaniem odszkodowania za nieszczęśliwy wypadek wchodząc po schodach w grudniu 2020 roku zerwalem więzadła przednie krzyżowe i łąkotkie. W maju tego roku przeszedłem zabieg artroskopi ubezpieczyciel nationale nederlanden odmówił wypłaty świadczenia za zabieg. W związku z tym mam pytanie czy jest szansa na uzyskaniu odszkodowania .Od grudnia przebywam na l4 i czekam na rekonstrukcję wiazadel --

2021-05-31 18:13

Ubea.pl178.36.x.x

Dzień dobry, nie znając dokładnych warunków Pana ubezpieczenia, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na takie pytanie. Czy ubezpieczyciel podał jakiś powód odmowy wypłaty? Warto pod tym kątem przeanalizować dokładnie warunki Pana ubezpieczenia.

2021-05-31 21:17

Piotr31.0.x.x

Tak przeanalizowalem umowę i za naprawę i rekonstrukcję wiazadel nie należy się odszkodowanie teraz pytanie brzmi czy usunięcie kawałka łąkotki i wiązadeł przednich krzyżowych jest zaliczane jako naprawa ?? Moim zdaniem nie , ale ubezpieczenia twierdzi inaczej i teraz jest pytanie czy warto się odwoływać pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

2021-06-01 08:13

Ubea.pl212.106.x.x

Dzień dobry, w takim przypadku warto się skonsultować z lekarzem, który prowadził Pana leczenie. Na podstawie jego opinii będzie mógł Pan zdecydować, czy jest sens składać odwołanie do ubezpieczyciela.

2021-05-28 22:32

SB185.245.x.x

Dobry Wieczór, mąż zmarł na zawał serca, z ubezpieczenia NNW zawartego przy okazji ubezpieczenia domu otrzymałam pełną kwotę ubezpieczenia, natomiast z ubezpieczenia szkolnego córki otrzymałam odpowiedź negatywną z uzasadnieniem, że mąż zmarł w wyniku choroby a nie NW opisanego w OWU. Na przesłanej do ubezpieczalni karcie zgonu napisano jako przyczynę bezpośrednią zatrzymanie krążenia, wtórną ostry zawał serca, a przyczyna wyjściowa zapalenie żył i zakrzepowe zapalenie żył. Problem w tym, że mój mąż nie leczył się i nie chorował na żadne choroby tym bardziej na zapalenie żył. Wynik testu na covid wykonany przez pogotowie wyszedł negatywny. Proszę o podpowiedź jakich użyć argumentów w odwołaniu?

2021-05-31 09:42

Ubea.pl178.36.x.x

Dzień dobry, wyrazy współczucia z powodu śmierci męża. Odnosząc się do opisanej przez Panią sprawy: po pierwsze proszę sprawdzić, czy w definicji Nieszczęśliwego Wypadku zawartej w ubezpieczeniu szkolnym nie napisano wprost, że zawał nie jest uznawany za nieszczęśliwy wypadek. Niektóre towarzystwa umieszczają taki zapis. Warto też sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności. Jeśli nigdzie w warunkach polisy nie jest napisane wprost, że zawał nie jest uznawany za nieszczęśliwy wypadek, można spróbować złożyć odwołanie. Na pewno proszę w nim wskazać, że wcześniej mąż nie chorował na żadne przewlekłe choroby, a samo zdarzenie było nagłe i nie poprzedzone żadnymi stanami chorobowymi.

2021-05-27 16:57

ZC31.0.x.x

Dzień dobry, chce się zorientować co robić: jestem po udarze. Moje ubezpieczenie obejmuje taka jednostkę choroby i takie rozpoznanie mam w karcie informacyjnej ze szpitala udar niedokrwienny mózgu, jednak ubezpieczyciel odmownie rozpatrzył mój wniosek o wypłatę odszkodowania z tytułu poważnego zachorowania oraz pobytu w szpitalu z tego tytułu ( wypłacono mi kwotę za "zwykły" pobyt w szpitalu) uzasadnił swoją decyzję faktem że rozpoznany u mnie stan chorobowy nie spełnia kryteriów definicji udaru przyjętej przez TU. Co należałoby w tej sytuacji zrobić?

2021-05-28 10:18

Ubea.pl178.36.x.x

Dzień dobry, przede wszystkim proszę sprawdzić, jaka definicja udaru jest zapisana w warunkach TU. Następnie warto by było skontaktować się z lekarzem i ustalić z nim, czy taka definicja pokrywa się z Pana chorobą czy też TU słusznie odmawia wypłaty odszkodowania.

2021-05-28 10:45

ZC31.0.x.x

Dziękuję za odpowiedź.

2021-05-26 11:45

Mateusz31.182.x.x

Dzień dobry, we wrześniu (17) zeszłego roku doznałem urazu stawu kolanowego w wyniku nieszczęśliwego wypadku na schodach. Zerwałem więzadło krzyżowe przednie oraz doznałem urazu dwóch łąkotek. W marcu miałem operację, w której miałem rekonstruowane ACL oraz szytą łąkotkę. Ostatnio złożyłem wszelkie dokumenty, którymi dysponowałem w celu uzyskania odszkodowania (historia leczenie, faktury za rehabilitacje etc.). Po złożeniu owych dokumentów dostałem informację zwrotną od ubezpieczyciela, który oznajmił mi, że odmawia wypłaty odszkodowania przesyłając następującą wiadomość: "Zgodnie z opinią lekarza zaufania w przedmiotowej sprawie, na podstawie przedłożonej dokumentacji medycznej brakuje potwierdzenia urazu kolana w dniu 17.09.2020r.". Proszę o radę jak odwołać się od decyzji ubezpieczyciela i opinię o tej sytuacji. Pozdrawiam. PS. Mam świadka tego wypadku, czy powinienem załączyć w odwołaniu od ww. decyzji zeznanie tego świadka?

2021-05-26 15:38

Ubea.pl178.36.x.x

Dzień dobry, czy w historii leczenia zostało opisane, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do wypadku? Zeznanie świadka oczywiście może pomóc, ale przede wszystkim przydałaby się dokumentacja z SOR wykonana tuż po wypadku.

2021-05-26 16:14

Mateusz31.182.x.x

W historii leczenia nie jest to uwzględnione, nie mam dokumentacji z SOR ze względu, że z urazem zgłosiłem się do lekarza prywatnie.

2021-05-27 08:27

Ubea.pl178.36.x.x

W takim przypadku warto spróbować skontaktować się z tym lekarzem, u którego był Pan prywatnie po wypadku. Lekarz z pewnością rejestrował Pana wizytę w bazie swojej / przychodni i opisywał tam, z czym i dlaczego się Pan zgłosił. Na tej podstawie mógłby wystawić zaświadczenie dla ubezpieczyciela.

2021-06-21 13:14

Mateusz31.182.x.x

Zgodnie z Państwa radą zgłosiłem się do lekarza, który prowadził moje leczenie. Lekarz wystawił mi zaświadczenie potwierdzające mój wypadek na schodach w dniu 17.09.2020r. Zaświadczenie przesłałem ubezpieczycielowi, na co dostałem następującą odpowiedź: "Przesłana przez Pana dokumentacja jest zaświadczeniem wydanym na Pana prośbę (dodatkowo brak jest informacji z jakiej placówki; wystawione 27.05.2021r., a zdarzenie miało miejsce 17.09.2020r.)". Czy ubezpieczyciel może podważyć te zaświadczenie lekarskie? (zaświadczenie oczywiście posiada pieczątkę lekarza, jego podpis i datę wystawienia, czyli 27.05.2021r.) Czy jest jakaś podstawa prawna, na którą mógłbym się powołać? Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji.

2021-05-25 17:40

Anna81.161.x.x

Witam, Mąż ubezpieczony był w PZU w grupowym ubezpieczeniu typu P Plus przez wszystkie 34 lata pracy. W momencie zachorowania na raka płuc i niezdolności do pracy został zwolniony a wypłacona została polisa od poważnego zachorowania. Następnie ubezpieczenia grupowego już mu nie przedłużyli. Tak wiec opłaciliśmy nowe zaproponowane przez PZU ubezpieczenie na życie. Zostało opłacane przez 7 miesięcy. W momencie śmierci męża nie dostałam Ani grosza gdyż w przypadku takiej choroby nie należy mu się wypalają pieniędzy.. ale ubezpieczenie ktoś zaproponował. Co zrobić w takim przypadku

2021-05-26 07:41

Ubea.pl178.36.x.x

Dzień dobry, wyrazy współczucia z powodu śmierci męża. Niestety, jeśli w warunkach ubezpieczenia jest mowa o tym, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, jeśli śmierć jest wynikiem choroby wykrytej przed podpisaniem umowy ubezpieczenia albo jeśli w wyłączeniach odpowiedzialności wypisano chorobę Pani męża, to będzie ciężko o wypłatę pieniędzy.

2021-05-25 16:37

Mariusz31.60.x.x

Witam brat zmarł na Covid był ubezpieczony grupowo w Allianz na 25000 wypłacili 15000 żonie brata moje pytanie dlaczego nie wypłacono całości i co trzeba ewentualnie zrobić żeby wypłacili całość

2021-05-26 07:38

Ubea.pl178.36.x.x

Dzień dobry, bez znajomości dokładnych warunków ubezpieczenia trudno nam odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie. Na pewno warto sprawdzić, czy w umowie ubezpieczenia była mowa o możliwości zmniejszenia odszkodowania w określonych sytuacjach.

2021-05-24 16:29

Magdalena5.173.x.x

Dzień dobry . Mam problem typu odmowy wypłaty odszkodowania z mojej polisy sąsiadce którą zapalam. W odpowiedzi ubezpieczyciel napisał że skoro nie mogłam przewidzieć pęknięcia to nie moja wina i nie należy się wypłata odszkodowania. Czy mogę się odwołać i jak uzasadnić?

2021-05-25 09:38

Ubea.pl178.36.x.x

Dzień dobry, rozumiem, że posiada Pani ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Tego typu ubezpieczenie powinno działać również w przypadku takich szkód, jak w Pani przypadku. W odwołaniu proszę podkreślić, że OC w życiu prywatnym ma chronić właśnie w przypadku szkód spowodowanych nieumyślnymi działaniami i zaniedbaniami.

2021-05-23 22:39

Anna37.30.x.x

Witam córka w pracy doznała urazu kręgosłupa szyjnego (spadła jej na głowę metalowa kotara od maszyny). Była na zwolnieniu 2,5 miesiąca. Boli ja głową, ma zawroty, szumy w uszach i ból szyi. PZU odmówiło wypłaty odszkodowania bo lekarz orzecznik stwierdził, że nie ma trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czy mogę coś z tym zrobić?

2021-05-25 09:28

Ubea.pl178.36.x.x

Warto zwrócić się do innego lekarza z prośbą o wystawienie opinii. Utrzymujące się objawy wskazują bowiem, że jednak do pewnego trwałego uszczerbku doszło.